Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   711 / 727
(#) Tylla1 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 18, 2023 /
 
Értem...és az mennyi?
(#) uniman válasza Tylla1 hozzászólására (») Máj 18, 2023 /
 
A neten ez "kering" erről...:

Studio180.jpg
    
(#) dB_Thunder válasza Tylla1 hozzászólására (») Máj 18, 2023 /
 
Írtam!! Édeskevés!!

Idézet:
„A neten ez "kering" erről...:”

Annyit is ér...

A beépített hangszórók pontos villamos adatai is kellenének...
(#) Tylla1 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 18, 2023 /
 
"Írtam!! Édeskevés!!"....mihez is?

"Annyit is ér..."...ez gondolom tény...meg gondolom az is, hogy aki a fentebb megadott adatokat leírta, csak a hasára ütött...vagy lehet ismerte a "beépített hangszórók villamos adatait".
(#) dB_Thunder válasza Tylla1 hozzászólására (») Máj 18, 2023 /
 
Idézet:
„lehet ismerte a "beépített hangszórók villamos adatait"”

Lehet hogy ismerte, csak nincs leírva
Külön kellene mind a 3 hangszóró kb. 10 féle paramétere...
(#) segítő válasza uniman hozzászólására (») Máj 18, 2023 /
 
Zéró információ. Reklám
(#) segítő válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 18, 2023 /
 
Egy hangszórónak/ hangsugárzónak nincsenek villamos adatai. Szerintem.
(#) uniman válasza segítő hozzászólására (») Máj 19, 2023 / 1
 
Ezt ne mi döntsük el!
Több helyen is le van írva. pl.: Bővebben: Link
Persze egyértelmű, hogy eléggé problémás az a hangváltó...
Lehet bele venni másik hangszórókészletet (ismert paraméterekkel), vagy beleépíteni egy imert frekis hangváltót. (8 ohm?)
Haveromnak is van egy pár ilyen hangfala, tényleg ocsmány a hangjuk.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2023
(#) teddysnow válasza segítő hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
Kép és ár alapján nem tűnik komoly hangfalnak. Szerintem lehetne átlagolni egyszerű hangszórók adatait és abból kiindulni. Nem fognak embert a Holdra küldeni azzal a hangfallal. A gyári kondenzátoroknál biztosan jobb eredményt lehet elérni.
(#) Tylla1 válasza uniman hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
Szia!
Köszönöm a válaszokat...a kérdés egyébként azért merült fel, mert az általad küldött képen látható adatokat korábban én is megtaláltam több helyen, de egy másik hangfal fórumon egy ilyen hangfalba hangváltót akartak rakni és ott a keresztfreki nem a 4500/9000 Hz volt, hanem 650/6000Hz, ami állítólag közelítőleg megfelel a gyár által beállított értékeknek...laikusként számomra eléggé eltér a két adat, ezért gondoltam, hogy a beépített kondik és tekercs értékei megmutatják, melyik áll közelebb a gyári valósághoz
Hát ennyi a lényeg
(#) deebo válasza Tylla1 hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
A 4500/9000 elég nagy marhaságnak tűnik, a kétutas hangsugárzóm 2KHz-en van váltva 20cm-es mélyközéppel, nem 4.5KHz-en.
(#) uniman válasza Tylla1 hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
Megmutatják hát: Pl. tele van a net hangváltó kalkulátorral.... Azokba be kell írni az ismert alkatrész értékeket. Meg a frekit ist be lehet írni és "jáccogatni" a számolásokkal. (Persze eszement értékek fognak kiszámolódni... )
Persze, előbb derítsük ki 4 vagy 8 ohmosak a hangszórók !?
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2023
(#) teddysnow hozzászólása Máj 19, 2023 /
 
Én ajánlom ezt.
(#) mek-elek válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
Egy kis kiegészítés ehhez... Meg ami a felvételeken rajta van, meg amit az erősítő tud, meg ahogy a hangfal illeszkedik az adott erősítőhöz, meg ahogy kábelezve van a végfoktól a hangszórókig.
(#) Tylla1 válasza uniman hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
Igen, tudom hogy vannak kalkulátorok, de nekem ez kínai a négyzeten...bocsi
Ezért gondoltam, hogy a fórum nagy tapasztalattal rendelkező tagjai választ adnak ...egyébként a sajátomat nem akarom "átépíteni", mert a megromlott hallásomnak megfelelő...tudjuk, kinek a pap, kinek a paplan......pusztán a kíváncsiság motivált.

Egyébként a beépített hangszórók 8 ohmosak.
(#) mek-elek válasza deebo hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
Ebbe azért nem szerencsés belemenni, mert nem ismert az adott hangszórók hallható karakterisztikája ("kellemessége") a teljes átviteli sávjukban. Magyarul, egy mérési adat nem mindig tudja jól eladni magát. És még nem is esett szó arról, hogy hogy illeszkedik impedanciára az adott erősítőhöz.
(#) Gafly válasza mek-elek hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
Meg a design és a kézi munka.
(#) deebo válasza mek-elek hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
Ne kezdjük már megint.

De! Pontosan meg lehet mérni egy hangszóró átvitelét és tudni lehet, hogy meddig működőképes és egy 20cm-es mélyközép ritkán működik 4.5KHz közelében jól, nem is lenne értelme 3 utasra csinálni a hangsugárzót, ha így lenne.

Miféle erősítőhöz való impedanciailleszkedésről beszélsz? Ha az erősítő nem tudja meghajtani, akkor rossz az erősítő, vagy nem alkalmas, de ennek semmi köze az átvitelhez.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2023
(#) teddysnow válasza deebo hozzászólására (») Máj 19, 2023 / 2
 
(#) deebo válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
Mi köze van az erősítő csillapítási tényezőjének, egy hangszóró felső határfrekvenciájához, aminek ismerete a kezdő lépés a váltási frekvencia meghatározásához? Semmi, a linkelt oldalon is leírják, hogy nagyon alacsony tartományban van jelentősége.
(#) mek-elek válasza deebo hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
Kedves deebo! Ez a mérési zsolozsma, meg a nemértemezés, csak a trollkodásod kelléke. És nem miattad vetettem fel, hanem mások félrevezetése miatt e dolgokban.
(#) deebo válasza mek-elek hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
Te trollkodsz itt és írkálsz, szakmaiatlan hülyeségeket folyamatosan! Leírom, hogy mi az alapja az egésznek és az a trollkodás? Mi bánatos franc folyik itt?
(#) teddysnow válasza deebo hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
(#) jani1987 hozzászólása Jún 28, 2023 /
 
Melyik az olcsóbb? Cserélni egy mély nyomó peremet vagy újat venni? A probléma adott.
(#) dB_Thunder válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 28, 2023 /
 
Peremezés, ha magad csinálod, anyagárban olcsóbb lehet!
Innentől kezdődnek a beszerzési problémák!
Van e perem ebben a méretben, van e megfelelő ragacs, vagy van e eredeti hangsz. még ehhez??
A valamit belerakunk ami épp belefér, az nagy valószínűséggel, csak "valahogy" fog szólni.
(#) veroka válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 28, 2023 /
 
Szerintem ennek gyári állapotban is a "valahogy szóljon" volt a célja. Meg lennék lepődve ha egy kondinál több lenne a váltója
(#) jani1987 válasza veroka hozzászólására (») Jún 28, 2023 /
 
Hát pedig van benne tekercs is. kettő is plusz ellenállás.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 28, 2023 /
 
A peremezés nekem elsőre sikerült, a ragasztó sem annyira speciális.
Semmit nem veszítesz vele ha megpróbálod. Sőt sokkal olcsóbb is...
Sérülésmentesen letakarítani a legnagyobb szívás.

Kicsit megázott és porlik az alja, annak a kultúrált javítása szintén kihívás.
(#) GARFIELD13 válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 28, 2023 /
 
Szia!
Fehérváron van hozzád a legközelebb perem beszerzési lehetőség.
Vidd magaddal a kiszerelt és letakarított hangszórót és úgy rápróbálható helyben a perem.
habszél
Ha nem bizol magadban, meg is csináltathatod, de úgy drágább lesz.
Javítás Székesfehérvár

Sk is meg lehet ragasztani, a lényeg, hogy nagyon alaposan le legyen takarítva, legyen hozzá passzoló perem és megfelelő ragasztó. Tiszta felúletre a megfelelő méretű peremet szépen rá lehet ragasztani és még sokáig szolgálhat tovább. Fehérváron tanácsot es esetleg még ragasztót is kaphatsz hozzá a H2000-nél.
Sikeres peremezést.
Üdv.
(#) GARFIELD13 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Jún 29, 2023 /
 
Ha ügyesebben ragasztod, mint ahogy én gépelek, akkor biztosan jó lesz
bizol=bízol
felúletre=felületre
Következő: »»   711 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem