Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)

Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   112 / 112
(#) gppeti hozzászólása Okt 5, 2021 /

Sziasztok!
Aiwa TS-W50 subwoofer hangszóróm pereme szó szerint elporladt. Hol tudnák rendelni hozzá? 18 cm átmérőjű . Köszönöm előre is a segítséget!
(#) GARFIELD13 válasza gppeti hozzászólására (») Okt 6, 2021 /

Szia!
"msteave"-nek írj, de a 18 cm helyett a membrán külső átmérőt kellene lemérni, valamint a kosár belső átmérőjét.
Ezzel a két mérettel könnyebb lesz a megfelelő perem kiválasztása.
"msteave"
Egy egész hozzászólást kell visszafelé lépni, hogy megtaláld
Sikeres javítást.
Üdv.
(#) uniman válasza gppeti hozzászólására (») Okt 6, 2021 /

A neten ismerik...a méreteit is!
(#) salétrom hozzászólása Nov 14, 2021 /

Sziasztok !
Hobbym a hangszóró javítás/építés. RFT szélessávúakhoz L3401/02 keresek papírt + kistölcsért , ami leginkább közelít az eredetihez .Vagy az se baj ha olyan. Sőt!
Átolvastam az eddigi hozzászólásokat elsősorban magyar forrást keresek.Nem hiszem hogy ne csinálna kis hazánkban senki ilyen típust.

L3701/02-höz van papírom és finom textilszélem . Aki ismeri ezt a kosártípust tudja hogy nem egyszerű olyat találni ami jó rá és nem csak pont !

Köszönöm a segítséget !
(#) msteve válasza salétrom hozzászólására (») Nov 15, 2021 /

Találtam egy használt tölcsért,ha kell,a tied.
Viktor csinál ilyen membránokat,de nem sikerült rábeszélnem hogy legyen vékonyabb a papir.
Régen a Reflexnek is volt hozzá szerszáma,de nem tudom mi lett a sorsa.
Azt hallottam sokminden végezte náluk a vastelepen…

image.jpg

(#) salétrom válasza msteve hozzászólására (») Nov 15, 2021 /

Köszönöm Pisti az infókat , kell a tölcsér. Azt mondják nincs használt csak kipróbált . Viktoros papírra szerintem erre gondolsz ,olyannal készültek ezek a példányok . (Fotó)

Plusz akkor legyenek itt a "tanulmány/kísérlet" mágnes körök is az RFT L3701/02-esekhez. Impedancia kontroll rézzel és a fluxusstabilizaló Alu gyűrűvel , plusz extra szellőztetéssel.
Következő: »»   112 / 112
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem