Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   112 / 119
(#) gppeti hozzászólása Okt 5, 2021 /
 
Sziasztok!
Aiwa TS-W50 subwoofer hangszóróm pereme szó szerint elporladt. Hol tudnák rendelni hozzá? 18 cm átmérőjű . Köszönöm előre is a segítséget!
(#) GARFIELD13 válasza gppeti hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Szia!
"msteave"-nek írj, de a 18 cm helyett a membrán külső átmérőt kellene lemérni, valamint a kosár belső átmérőjét.
Ezzel a két mérettel könnyebb lesz a megfelelő perem kiválasztása.
"msteave"
Egy egész hozzászólást kell visszafelé lépni, hogy megtaláld
Sikeres javítást.
Üdv.
(#) uniman válasza gppeti hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
A neten ismerik...a méreteit is!
(#) salétrom hozzászólása Nov 14, 2021 /
 
Sziasztok !
Hobbym a hangszóró javítás/építés. RFT szélessávúakhoz L3401/02 keresek papírt + kistölcsért , ami leginkább közelít az eredetihez .Vagy az se baj ha olyan. Sőt!
Átolvastam az eddigi hozzászólásokat elsősorban magyar forrást keresek.Nem hiszem hogy ne csinálna kis hazánkban senki ilyen típust.

L3701/02-höz van papírom és finom textilszélem . Aki ismeri ezt a kosártípust tudja hogy nem egyszerű olyat találni ami jó rá és nem csak pont !

Köszönöm a segítséget !
(#) msteve válasza salétrom hozzászólására (») Nov 15, 2021 /
 
Találtam egy használt tölcsért,ha kell,a tied.
Viktor csinál ilyen membránokat,de nem sikerült rábeszélnem hogy legyen vékonyabb a papir.
Régen a Reflexnek is volt hozzá szerszáma,de nem tudom mi lett a sorsa.
Azt hallottam sokminden végezte náluk a vastelepen…

image.jpg
    
(#) salétrom válasza msteve hozzászólására (») Nov 15, 2021 /
 
Köszönöm Pisti az infókat , kell a tölcsér. Azt mondják nincs használt csak kipróbált . Viktoros papírra szerintem erre gondolsz ,olyannal készültek ezek a példányok . (Fotó)

Plusz akkor legyenek itt a "tanulmány/kísérlet" mágnes körök is az RFT L3701/02-esekhez. Impedancia kontroll rézzel és a fluxusstabilizaló Alu gyűrűvel , plusz extra szellőztetéssel.
(#) Fats Domino hozzászólása Dec 6, 2021 /
 
Jó reggelt! Hogyan lehet ,vagy lehet-e javítani ezt a horpadást?

014.JPG
    
(#) dB_Thunder válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Porszívó!
(#) Fats Domino válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Köszi, de a porszívó cső átmérője nagyobb . Nem fogja letépni az egész kis félgömböt?
(#) veroka válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
papírból sodorsz tölcsért hozzá.
(#) dB_Thunder válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Ésszel kell csinálni, de nem fogja letépni! Porszi csövén van szabályzóka, ami fals levegőt enged be, nyisd ki... aztán látod hogy kell e!
(#) Fats Domino válasza veroka hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Ez jó ötlet,köszi.
(#) Fats Domino válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Oké,kipróbálom.
(#) Fats Domino hozzászólása Dec 6, 2021 /
 
Jó lenne ha sikerülne kicsit javítani a horpadáson,mert most megnéztem, lehet hozzá kapni újat 12.000 Ft/darab. Ez csak a kis félgömb, a magas sugárzó nélkül. A két hangsugárzóért kompletten nem adtam ennyi pénzt.
(#) msteve válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 6, 2021 / 1
 
Ha ki akarod nyomkodni akkor vedd le az előlapot és hozzáférsz a hátoldalához. Ez aluminiumból készült,nem fog rajta segíteni a porszívó. De nem lesz olyan mint új korában. 2.számú megoldás,hogy csinálsz te,vagy veszel tőlem 1500ft-ért nyers dómot,és ráragasztod a régire...miután azt körbevágtad. Néhány fotó a folyamatról.
(#) GARFIELD13 válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Szia!
Először jó lenne megtudni, hogy pontosan milyen anyag a pille és hogyan van kezelve.
Én anno régen egy horpadtan érkezett H2000 pillét próbáltam kinyomni még naivan, de annak törés lett a vége, mert impregnált és merev volt a textil.
Ez volt az első tanulópénzem.
Tehát gyorsan tönkre lehet tenni, így én még nem kapnám elő a porszívót a helyedben, mert már tudod, hogy 12 eFt múlik rajta, de azt még nem tudod,hogy milyen anyaggal állsz szemben.
Közben már egy hozzáértő is írt előttem, hallgass rá.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2021
(#) Fats Domino válasza msteve hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Köszi a hozzászólásod, valóban úgy tűnik alumíniumból készült. Levettem az előlapot , de nem lehet hozzáférni, semmilyen rögzítő elem nincs a közelében sem,hogy a magas sugárzót ki tudnám venni. Talán azt a kis alumínium „dómot” (ahogy írod) lehet kivenni,mert az új darabon is csak egy gyűrű van körben. Azt viszont nem merem piszkálni..próbáltam már finoman kipattintani,de meg sem rezdült
(#) Fats Domino válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Köszi a hozzászólásod,mellőzöm a porszívót, nekem sem volt igazán baráti megoldás,mivel láthatóan ez eléggé kemény,masszív anyag.
(#) dB_Thunder válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Idézet:
„mellőzöm a porszívót, nekem sem volt igazán baráti megoldás,”
Teljesen jó megoldás, tucatszor használtam! Persze az alut nem fogja.. Ezért is mondtam, ésszel kell csinálni!!
Ha meg törik, az tört volna más megoldással is.
(#) Fats Domino válasza msteve hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Szia! Most látom,hogy az enyém is pont ugyanez a tipus,mint a fotókon. . Apró pénzért vettem két darabot a tulajtól,mert lecserélte egy újabb tipusra. Hogyan szedted ki a magas sugárzót, ha nem titok?
(#) msteve válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Ki kell venni a mélyet,és a magas mágnesét megfogva el kell fordítani. Bajonettzáras módszerrel van rögzítve az előlapba. Én már kb.30db ilyen magasat javítottam membráncserével.
(#) Fats Domino válasza msteve hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Nem fog eltörni ha megtekerem? Mert már próbáltam,de meg se mozdult. Ezt kis "dómot" ki lehet szedni a körülötte lévő koronggal együtt? Mert így árulják a neten sok pénzért az eredetit.

B&W.jpg
    
(#) msteve válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 6, 2021 / 1
 
Nem fog eltörni, nyugodtan tekerheted.
Ezt a dómot meg ne vedd meg, ez utángyártott, nem olyan mint az eredeti.
(#) GARFIELD13 válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 6, 2021 / 1
 
Szia!
A magasról hátulról feltöltött rajzba belenagyítva szerintem ott a megoldás.
Paintben elkövettem egy mórickarajzot hozzá.
Mély nyílásán keresztül tekered, a hátsó csatlakozó helyén meg nézed, hogy meddig kell tekerni.
Ilyet még nem szedtem szét, de a kép alapján ez lehet a megoldás.
Sikeres szerelést és szerintem juttasd el msteave-nek, mert ez megérdemli a rendes javítást.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2021
(#) Fats Domino válasza msteve hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
Köszi a hasznos információkat. Budapesten vagy egyébként? Ha nagyon nem tudok mit kezdeni vele, kereshetlek?
(#) Fats Domino válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
Köszi!
(#) msteve válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
Igen, de január 1.-től nem vállalok már hangszóró javítást.
Ami ideér idén azt még az év elején megcsináljuk,de aztán vége.
(#) Fats Domino válasza msteve hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
Szia! Szétszedtem, egy nagy csapágygolyóval óvatosan kinyomtam és ilyen lett. Azt kérdezném még,hogy a rögzítő csavarokat milyen erősen kell meghúzni?

006.JPG
    
(#) msteve válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
Egész jó lett
A csavarokat nem kell nagyon megtépni.
(#) Fats Domino válasza msteve hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
Oké, köszi! Üdv
Következő: »»   112 / 119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem