Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   209 / 269
(#) Bu13 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Egy picit pontosíts, hogy miképpen történik ez a teszt? Hogy a ferritet nem, a vasat pedig érzékeli.

Az enyém egy 25cm karika, ami egy 06mm vas és egy 06mm réz pödréséből készült. A két
végét egy 4r7 Ohmal kötöttem össze. Ezt mozgatás nélkül közelítem a fej felé. Így hasonlóan mint a föld, veszteséget visz be, aminek a hatása nem réz, és nem vas. És nincs rezonancia.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2016
(#) fater0827 válasza black1989 hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Üdv
J107 szerintem . Analóg kapcsoló .
Üdv
(#) black1989 válasza fater0827 hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
Üdv!
Mi is ezzel a probléma?

Nekem 2n7000 van jelenleg beültetve.
(#) mateatek válasza Bu13 hozzászólására (») Feb 19, 2016 1 / 1
 
Gyakorlatilag pontosan így történik. A ferritet nem, de a vasat érzékeli. A ferrit a vett jelnek csak a csatolását változtatja. A fémek, azon kívül, hogy a vett jel csatolását megváltoztatják, fázistolást is okoznak. Fémtől függően.
A talaj is csak a csatolását változtatja a vett jelnek. Tehát, ha a ferritre nem jelez a gép, akkor a talajra sem fog.
Ez a réz-vas karika ellenállással kb 25fokig jön. Tehát bőven okoz fázistolást is.
(#) mj620 hozzászólása Feb 19, 2016 /
 
Sziasztok.
Egy delta pulse gépet mennyiből lehetne összerakni?
A doboz/külső nem számít!
Egyszer volt már ilyenem de a kétboxot preferálom inkább,viszont egy ilyen most jóljönne 2x2 es kerettel!
(#) vandorbot válasza mateatek hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
Csak az lett a vége, amit én javasoltam. Gratu a munkához.
(#) mateatek válasza vandorbot hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Igen. Idegenkedtem a konrollerektől. De be kellet látni, hogy igen, ezeknek van létjogosultságuk manapság.
(#) Bu13 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
No és az 5 voltos táp és a 2 cellás Lithium, amit oly sokszor hiányoltam. Gratulálok!
(#) mateatek válasza Bu13 hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Őszintén szólva ez egy nagy szopikálás volt.
Egy 80vpp-ről megküldött adótekercs erősített jele, a hőmérsékleti drifttel, és a több frekvenciával egyetemben éppen hogy belefér bele egy 5 voltól működő elektronika kivezérlési tartományába. Ezért az 5 volt kevés. Hiányzott is az akku simaságú 9-10 voltos táp, amit itt konverterrel kellett megoldani, kellő szűréssel és az illesztésekkel.
(#) black1989 hozzászólása Feb 21, 2016 /
 
Üdv!

Elnézést hogy eddig nem írtam, de más dolgom volt!
Úgy néz ki hogy működik mostmár, de rájöttem egyéb érdekes dologra is , pl arra hogy a gépet be lehet állítani úgy is , hogy pont az ellenkezőjét csinálja mint kellene! állítgattam a gb-t meg a tekercsek pozícióját , és érdekes dolog történt működött a disc is a gb is , de csak a ferromágneses fémeket érzékelte , az ezüstöt , aranyat azt nem !! ez hogy létezik ? Ott tartok, hogy már raknám össze a ketyerét, mert nagyon jól működik a tekercsemmel , de a legnagyobb problémát a sablon képezi , mert nincsenek itthon megfelelő szerszámok a jó sablon elkészítéséhez. Még egy probléma , a háztartási boltokban csak olyan műgyanta kapható ,ami oldja pl a hungarocelt , pedig úgy terveztem hogy abból csinálok sablont a fejnek. Ötleteket várok , ti mint jobban hozzáértők mit javasoltok?
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2016
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Van egy kissé hibás PET sablonom. Ezt oda tudom adni. De ebbe tuti nem fog passzolni a tekercsed. Tehát azokat újra kell csinálni.
Vagy csináltatsz egy egyszerű sablont. Keresel valakit, akinek van egy felsőmarója. Asztalosok előnyben. Ezzel, és egy körző adapterrel fél óra alatt egy bútorlap darabba esztétikusan bele lehet marni a sablont. Ezt formaleválasztózod, és kiöntöd.
Ha a hungarocellt kezeled valamivel, például vízbázisú festékkel, hogy ne érje a gyanta, akkor az is kibírja az öntést. Persze más festék is megfelel, ami nem bántja a hungarocellt, és a festéket sem a gyanta.

Az a fura érzékelés, amit mondasz, az a talajkiegyenlítés és a megkülönböztetés fázisszögeinek a nagyon össze-vissza beállításától lehet.
(#) black1989 hozzászólása Feb 21, 2016 /
 
Megint okosabb lettem, köszi szépen!
Egyébként, mik a méretei annak a sablonnak??
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
29.5 centi átmérőjű DD. Kb72cm kerületű tekercsek passzolnak bele. Mint a legutóbbi gépemen is látható fej.
(#) adri986 válasza black1989 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Üdw.
nem jól vannak beállitva a fázisszögek, gondolok itt arra hogy az adó késik 20fokot a vevőhöz képest, igy ideális. Jó lenne valami szkóp ábra ... Geo-n olvastam hogy 20 fokra érdemes a fejet is kiegyenlíteni itt a legstabilabb a gép, minél jobban közelit az offset a nullához annál több tranzienseket tartalmaz a jel, én próbáltam igy is.. ha még rádobtam a kondikat a vevőre azok úgy elhúzták a fázist hogy a ferritet sem tudtam kiszűrni.
(#) mateatek válasza adri986 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Szerintem, azért mert kicsi a fej offszet jele, azért nem tartalmaz több tranzienst, miegymást. Csak jobban látni azokat, mivel nem egy nagy jelen ül egy pici valami, hanem egy pici jelen, így jobban látható a szkópon.
Sajna sok gépen nem tudod megnézni azt, hogy milyen fázistolásnál a legjobb a fej, mivel a fázistolók átfogása nem teszi lehetővé azt, hogy ezt vizsgáljad. Példának itt van az is, mit leírtál, hogy plusz kondival megváltoztatva a fázistolást, nem tudtad beállítani a fázistolását a talajkiegyenlítésnek.
Kísérleti gépen igyekezzél csinálni olyan fázistolót, ami képes közel 180 fokos fázistolásra. Ezzel nem lesz olyan fej, és fejbeállítás, amivel nem boldogulnál el.
(#) Bu13 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Gondolom elég nagy árammal megy a TX fokozatod, főleg 80v esetén. Milyen megoldású konvertert alkalmaztál, milyen IC vel? És hány mA terhelhető? 5 volt esetén nekem max 50 voltot sikerült elérni, de én LM386 hajtottam meg, amit megelőzött egy szinuszosító fokozat.
Az 50v a tekercsen van nem a kondin, és szemmel nem látható torzulás. A kimenő jel a hang-
erő potival szépen szabályozható.
(#) mateatek válasza Bu13 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Komplementer tranzisztorpárral kapcsoló üzemben hajtottam meg a tekercset, ami sorosan van a rezgőköri kondival. Soros L-C. A betáplálást az L vége felől kapja, és a testre csatlakozó C-ket kapcsolom ki-be, a frekvenciának megfelelően.
A konvertert is az adómeghajtó táplálja. Egyszerű megoldás, de ez miatt bukok 10-20 voltot az adókörben. Sima diódás-kondis feszültség konverter. nem mértem, hogy mekkora áramot tud. Amit kell, azt tudja.
(#) black1989 hozzászólása Feb 22, 2016 /
 
Üdv!

Nem hiszem el, hogy mindig ilyen piti hibák állítanak meg ,de mondanám a következő problémát!
Egy ilyet sikerült szerválni : http://www.akkuk.hu/pid00003/Akku-Info/9.20.FIA.41.5,%C3%93lom%20ak...2Ah%20(FIAMM)%20t%C3%ADpus%20FG20201%20VDS-min%C5%91s%C3%ADt%C3%A9ssel%20(csatlakoz%C3%B3:%20F1).html?gclid=CM68odPPissCFZUW0wodTTYKxw

Egy istenért nem bírom feltölteni , sehogyan! Egy-két óra múlva ellenőrzöm , a töltöttséget , kb 3 volt ,és rohamosan szalad lefele a feszkó ! Ki látott , találkozott már hasonlóval ? Az akku vadi új , én bontottam ki a csomagolásból :@
(#) nagym6 válasza black1989 hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Mennyi töltőáram folyik bele, ezalatt mekkora az akku feszültség, és mennyi a töltési végfeszültség, amit a töltő ad.
Elég ha öregebbet veszünk a boltból, ami már régóta kimerült állapotban van, annak kampec.
Állhat boltban 1-2 évet is.
(#) black1989 válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Hát épp ez a baj , nem vesz fel egyáltalán töltőáramot , az nulla!
Töltőfesz 13.70 volt , és nem esik belőle , ha csatlakoztatom az akkut !
Akkor valszín halott?
(#) nagym6 válasza black1989 hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Ha a töltő rajta van, és 13.7V mérhető az akku kapcsain, 1 óra múlva töltő levéve, és 3V.ra lemászik az akkufesz, akkor akku rossz. Esetleg nagyobb feszültséggel 20V lehet kb. fél percig próbálni, hátha megindul, de töltőáram ekkor sem lehet túl sok, 1A-nál több ne, és csak max. fél perc.
(#) adri986 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Kidobtam az utolsó smw-s részt is, a hangfokozatot. Így az audió problémám is megszünt. Szimplán csak egy darlington van benne , hangerő szabályzás nincs... a jelet a 4060 ról vettem le (ha már van benne). Most úgy áll a dolog hogy 24 cm-es tekercsátmérő 1forint 30-32 cm levegőben, végig dinamikus a hang. nincs nyekergés semmi ,az előzőhöz képest. Hangját kicsit szokni kell mert legnagyobb leosztásban is 600valahány Hz...
Lényegében SMW-t kezdtem épiteni de kvarcos Cibola lett a vége
(#) mateatek válasza adri986 hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
4060-nál nem szoktam 4.5MHz-nél fürgébb kvarcot használni, mert akkor a mély hang már magasodott.
(#) adri986 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Ez még egyenlőre nem végleges megoldás, meglévő panelen módosítgatok, majd ha végleges lesz akkor kap új panelt, szeretném még a pinpoint/all metal fukciót mély hangra kötni amit külön kapcsolóval ki/be tudok kapcsolni ebbe a mély hangba keverné bele a disc csatorna a magasat, igy elviekben 2hangú lenne a gép,Az all metal/ pinpoint nincs komparátorhoz kötve igy lineárisan nő a fesz az OPA kimenetén így a mélységet is be lehetne határolni attól függően hogy mennyi mélyet kever a jelbe. minimális alkatrészekkel megoldható.. bár nem tudom hogy lenne-e gyakorlati haszna..
(#) mateatek hozzászólása Feb 23, 2016 /
 
Tudom, hogy ez ide off, de egy kis fémkereső "érintésvédelem" nem árthat senkinek.
A 24-es pont a lényeg.
Tervezet
(#) Ge Lee válasza mateatek hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Ezt már nem nagyon van hova szigorítani, maximum az lesz mint a fegyvernél, hogy már a birtoklása is bűncselekmény lesz. Mint ahogy írják is, a megfelelő szankció társítása a BTK-ban. Akinek félmillás gépe van az most adja el gyorsan, olyannak aki egyáltalán nincs "képben", vagy képben van, de ennek ellenére nem izgatja a dolog.
(#) mateatek válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Ha nem csak tervezet, lesz, akkor kiderül, hogy mennyire igaz a sötét jövő. Talán a modoknak nem kell hivatalból törölni a topikot.
Ameddig tilos volt a főzés, addig főztem. Most, hogy szabadna, már nem érdekel.
(#) Ge Lee válasza mateatek hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Az is egy hozzáállás.
(#) mateatek hozzászólása Feb 29, 2016 /
 
Olvasgatom néha a Geót. Találtam egy érdekes topikot. Tűrhetőed diszkrimináló, nagyon egyszerű felépítésű PI gép. Sajnos, a kontroller programja 300 bekapcsolásban maximalizálva van, de néhányan megtörték. Érdemes lenne megcsinálni, ha sikerülne ráakadni a tört binárisra. Sajnos, az eredeti, iráni fórumon nehezen haladok.
(#) adri986 hozzászólása Márc 4, 2016 /
 
Készítettem egy kis adaptert amivel 393 as foglalatába bele tudok ültetni 2 db 4538ast, ami direktben a kvarcról kapja a jelet. A Geb-et 0-180fokig tudom állitani, hozzá képest pedig 0-180fokig a disc-et. Az adón 55Vp-p ,az offset 7fokon 100mVp-p (vevő kimenet) majd felmelegitettem a fejet 30 fokra, ekkor 2Vp-p.
Sávszűrőkön a zaj ugyanúgy cca35mV , 100mV offset mellett és 50-60mV, 2V offset mellet. Tehát ez sem tett csodát a géppel... bár ez nem "botladozik" ha valami nyalánkság ráül az adó jelére, vagy ha éppen változik némiképpen az amplitudó, cserébe néha minden ok nélkül megáll
Következő: »»   209 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem