Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   248 / 269
(#) nagym6 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Nem ismerem konkrétan ezt, de szerintem elvileg nem változhat a fázis, mivel kvarc alapú a proci működése, pontosabban változhat, de kvarcpontosságú a fázis. A fel-le futás szintén állandó kell legyen, ha nincs valami durva külső hatás, de ez leválasztással megoldható.
50-50% lehet a kitöltés ha felfutás és lefutás azonos, általában azonos szokott lenni.
Elvi okfejtés, gyakorlatban nem tudom mi a helyzet.
(#) Igen455 hozzászólása Dec 18, 2018 /
 
Hello készíteni szeretnék egy fémkeresot vlk tudna ajánlani valamit amiben volt tapasztalata és sikerült.
(#) cilinderrr hozzászólása Dec 20, 2018 /
 
A Felezjoo pi gépet ki épitené meg nekem? persze előreutalással! akár hányszor nekufutok valamilyen gépnek már az alkatrész beszerzésnél akadályba ütközök, noh meg a kapcsolás az ami nem nagyon megy még.. csak sima megépitett panel kéne fej nélkül ha lenne valaki aki elválalná az kérem jelezze.
(#) mateatek hozzászólása Dec 28, 2018 / 6
 
Összeállt a gép. 1490 gramm lett a teljes súlya. Volt már odakint is és tetszett.
Legolcsóbb gépem. A készülékház a legdrágább alkatrésze.
A fej a legolcsóbb festékboltos poliésztergyantából lett öntve. Mivel a sablonban van 2 darab könnyítés a középső részen, így az megóvta a fejet a térhálósodás közbeni zsugorodástól egész jól. Fejkábelként 2 kábelt használtam párhuzamosan. Mindkettőben 2 ér fut az árnyékoló harisnyában. A szár festékboltos, állítható, teddy henger hosszabbító szár, megspékelve egy darab seprű nyéllel és egy tömszelencével.
A szoftveren még pár finomítást csinálok, és készen lesz.
(#) shield válasza mateatek hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Elolvastam az utolsó néhány oldalt, ezek szerint nincs rá mód, hogy komolyabb keresőt lehessen készíteni hobbi szinten. Amire nekem szükségem lenne, annak mélyebben kellene a talajban hatékonynak lennie.
(#) mateatek válasza shield hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Nekem is jó lenne egy olyan gép, ami mélyebben is hatékony.

De ha mélyebben szeretnél keresőzni, akkor ajánlom ezt:
LINK
140 dolcsiért 25 méter mélyen keresőzhetsz. Én ebbe házilag belepakoltam kb 50-60 dollárnyi pénz, aztán sehol sem vagyok.
(#) nagym6 válasza mateatek hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Idézet:
„25 méter mélyen keresőzhetsz.”
Oda leásni?
(#) mateatek válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Képzeld el azt a bosszúságot, amikor egy kis arany rögért leásol 15 méter mélyre. A rög ér x értéket, a munka meg 3x-nyi befektetés volt.
(#) proelctromaster hozzászólása Jan 5, 2019 /
 
PI Fémdetektort vásárolnék fej nélkül bármilyen érdekel akinek van ne tartsa magába
(#) Letiodj hozzászólása Jan 7, 2019 /
 
Üdv, Boldog Új Évet kívánok mindenkinek sok sok találattal.
Az utóbbi időben hanyagoltam a témát szkóp hiányában de most megint elővettem az IGSL-t.
Készítettem tekercseket, az adó 14.500 khz-en rezeg, a vevő tekercset ha rákötöm az adó helyére akkor kb 13.830 khz-en van.Próbáltam asztalon kiegyenlíteni őket, 18mv vpp alá nem sikerült vinni sehogy sem. Még nincs beöntve a fej, ezért még változtatható minimálisan a freki na de mindegy. Visszaolvasgattam megint a témában és észrevettem valamit amit korábban nem, hogy törekedni kell a minél vastagabb vezetékre a tekercselésnél. Hát én pont az ellenkezőjét csináltam, 0.10 -es (vagy picivel vastagabb) vezetékkel tekertem mindkét tekercset (ez volt itthon a legvékonyabb). Ez valamiben befolyásolja a végeredményt?
Fejkábelnek találtam FTP 4x2x23 AWG , ez megfelelne erre a célra?
Lenne egy másik dolog is: Az árnyékolást felragasztható alumínium fóliával oldottam meg úgy ahogy mateatek tanácsolta pár oldallal ezelőtt. Helyenként a ráhajlítás során minimálisan megszakadt a fólia, nagyon nagy baj ez?
Köszönöm.
(#) mateatek válasza Letiodj hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Az, hogy az alufólia helyenként berepedt, az nem jelent gondot.
A linkelt kábel nem való fejkábelnek. Az adó és a vevő tekercs szálait külön kell árnyékolni.
Minél vastagabb vezetékből van a tekercsed, annál kisebb lesz a vesztesége. Egy jobb tekerccsel nagyobb mágneses térerőt tudsz elérni.
Kísérletezgettem adó tekercsekkel. Nézegettem a betáplált energiát is és a tekercsen kialakuló rezgés amplitúdóját is. Az adó tekercstől 2 méteres távolságba letettem egy vevő tekercset, és azon is néztem a vett jelet. Az, hogy mekkora áramot hajtottam az adó tekercsbe, az csak azt jellemezte, mennyire sikerült kicsi, vagy nagy jóságú tekercset csinálnom. De az tekercsen kialakuló rezgés amplitúdója lehet a lényeg, mert ha kicsi az amplitúdó, de ennek ellenére nagy a betáplált áram, a messzire helyezett vevő tekercsen kicsi volt a vett jel. Ha nagy volt az adó tekercsen a rezgés amplitúdója, amit kevés betáplált árammal sikerült fönntartani, akkor nagy amplitúdójú jelet sikerült venni a vevő tekerccsel. Nagy amplitúdójú rezgést pedig általában a vastagabb huzalokkal sikerült elérni. Persze ez átmérő függő is. Egy 20 cm átmérőjű tekercsnél már a 0.2 mm átmérőjű huzal is jónak számított, míg 1 méteres tekercsnél már nagyon veszteséges volt vele a tekercs.
(#) Letiodj válasza mateatek hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Értem, köszönöm. Tekertem most egy adó tekercset 0.43-as huzalból. A vevőt is tekerjem újra vagy az már nem számít annyira?

tekercs.jpg
    
(#) mateatek válasza Letiodj hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
A vevő az jó lesz a vékony huzalból is. Az adónál az szabja meg a maximum huzalvastagságot, hogy mekkora tekercs fér el a fejben, illetve milyen nehézre sikerül.
(#) mateatek hozzászólása Jan 10, 2019 /
 
Legutóbbi gépem használata során kis hiányosság derült ki. A nyelv, ami tartja a fejet, az vékonyka lett. Mivel gyerek használja, így viszonylag rövid a gép és a fejhez közel van az alu készülékház és az alu szár. Ha megütődik a fej, akkor több esetben is lengedezik a vékony nyelven, miáltal jelez a sok fémre, mert ugye azokhoz képest mozog. Néha kissé zavaró.
Egy barát (itt is fórumozó CNC-s tag) csinált nekem egy full profi öntőformát, amiben már csináltam is új fejet, izmosabb nyelvvel.
A vékony nyelvű fejet pedig fölajánlom valakinek, aki úgy érzi, hogy a fentebb részletezett hiba ellenére tudná használni.

fejek.JPG
    
(#) Ge Lee válasza mateatek hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Ha felajánlod akkor én lehet hogy elfogadom. Úgy is akarok majd kérdezni privátban egy két dolgot csak most el vagyok foglalva.
(#) mateatek válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
OK!
(#) cilinderrr hozzászólása Jan 13, 2019 /
 
ilyen K157YA2 ic-t honnan tudnám beszerezni? hestore-ban nincs, vagy lehet valamivel helyettesiteni??
(#) szikorapéter válasza cilinderrr hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Ez a kapcsolás ránézésből sem a legtutibb. Mire használnád?
U.I.: Azóta sem jelentkeztél privátban,akkor most kell a fémkereső vagy nem?
(#) mateatek válasza cilinderrr hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Bővebben: Link

Nem ellenőriztem a dolgot, de szerintem ez a uA747 orosz megfelelője.
Tehetsz be helyette TL082, TL072, TL062-t.
(#) sdrlab válasza cilinderrr hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Az nem YA hanem UD!
Szerintem nincs neki lábkompatibilis helyettesítője...

k157ud2.pdf
    
(#) proelctromaster hozzászólása Jan 18, 2019 /
 
valakit esetleg érdekelnek? 4066N-cd4093-lm358-irf9640, sima levélben posta.. cserébe tl072 és irf 740 érdekel
(#) proelctromaster hozzászólása Jan 22, 2019 /
 
létezik olyan egyszrü program, ahol megadom a kapcsolást majd az ellenörzi hogy müködhet e?
(#) Ge Lee válasza proelctromaster hozzászólására (») Jan 22, 2019 /
 
Úgy hívják hogy szimulátor, online változat is létezik belőle. Egyszerűnek nem éppen egyszerű. Viszont olyanról nem tudok ami a két csatolt, kiegyenlített tekercshez közelített fémet tudná modellezni, az valahogy csak matematikailag lehetne, hogy az egyikben keltett adójelet bevezetni a másikba úgy, hogy olyan tulajdonságai változzanak amik ilyen esetben valósan adódnak. Talán nem is lehetetlen a dolog, de ehhez nagyon nagyon kell érteni az adott szimulátorhoz.
(#) Ráx Aladár hozzászólása Jan 22, 2019 /
 
Volt rádió technikában is ha jól emlékszem rá.
(#) cilinderrr hozzászólása Jan 25, 2019 /
 
zamatőr

pirate.png
    
(#) levaitamas hozzászólása Jan 26, 2019 /
 
Sziasztok!
Elkészült a Pirate nyákja, most csinálom a tekercset. 20cm-es csévetestre 25 menetet tekertem egymás mellé.
Kérdezném, hogy a meneteknek így kell maradni vagy össze is lehet őket fogni? Működés szempontjából melyik a jobb, esetleg teljesen mindegy?
(#) mateatek válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 26, 2019 / 1
 
Működés szempontjából az lenne az ideális, hogy a tekercs menetei minél távolabb legyenek egymástól. Azért, hogy a menetek közötti kapacitás csökkenjen.
De ez a gép olyan egyszerű működésű, hogy itt szerintem nem sokat jelent.
(#) levaitamas válasza mateatek hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
Oké, köszönöm a választ.
Délután próba.
Milyen jelenségre készüljek első bekapcsoláskor?
(#) levaitamas hozzászólása Jan 26, 2019 /
 
Összeraktam, működik. Elsőre indult.
Egy kulcsot kb 15, a műszerész csípőfogómat 18cm-ről jelzi.
Sokat nem vacakoltam vele, biztosan lehet finomítani az érzékenységén.
(#) Propanol hozzászólása Jan 26, 2019 / 1
 
Sziasztok!
Végre megint van egy kis szabadidőm így megint foglalkoztam egy kicsit a fej építésével.
Elkészült a sablon is mateatek irányelvei alapján. Az öntőformát mivel szoktátok kikenni?
Mehet rá egyből egy vékony réteg sziló (formaleválasztónak) vagy lakkozzam le előtte?
Milyen műgyantát vegyek? Esetleges buktatók, amire figyelnem kell? Köszi a válaszokat.
Következő: »»   248 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem