Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HESTORE.hu
 
Témaindító: Topi, idő: Máj 8, 2009
HESTORE elektronikai alkatrész kis- és nagykereskedelem - Elérhetőségek

Ez a fórum a HESTORE.hu alkatrész áruház műszaki, webes és beszerzési kérdéseire jött létre, nem hivatalos kapcsolatfelvételi lehetőségként kötetlen formában. HESTORE-os ügyintézők fel-fel néznek ide szabadidejükben is, de hivatalos ügyfélszolgálati és rendelésekkel kapcsolatos kérdésekkel továbbra is ügyfélszolgálat keresendő.

Ügyfélszolgálat: info@hestore.hu (+36 1 783 3436)
Lapozás: OK   169 / 172
(#) uniman válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Tényleg érdekes, hogy 3 db ilyen 200mA-es smd, hogy ad le 1A-t...
(#) klausz18 hozzászólása Jan 20, 2023 /
 
Sziasztok!
Tudja esetleg valaki, hogy ennek a GAO-0310H dugaljnak kivehető-e (megszűntethető-e) a gyerekzára?
(#) Suba53 válasza uniman hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
A kerekítés szabályai szerint a 0,6 az már 1.
A kínai kütyü gyártók mindig is lazán értelmezték a műszaki paramétereket.
Engem ez a része, meg az 5V 3 amperes terhelhetősége sem igazán izgat.
Egy ad-hoc tápnak, ha hirtelen kell egy független 3,3 vagy 5V így is megfelel.
Ha meg mint power bank jól teszi a dolgát a cserélhető cellákkal, az nekem már elég.
(#) Suba53 válasza klausz18 hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Nagyon valószínű, hogy ki lehet valahogy barkácsolni belőle. Talán le lehet csipkedni oldal csípő fogóval a dugvilla útjában lévő elforduló lemezkéket.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Jan 23, 2023 /
 
Üdv!

LP3906SQ típusú IC -t esetleg be tudják szerezni? Ha igen, milyen áron lenne?

Köszönöm!
(#) kiborg hozzászólása Jan 24, 2023 /
 
Sziasztok!

FT232RL raktárkészlettel hogy álltok ?

Köszi. Üdv Kiborg
(#) Pethical válasza kiborg hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Szia!

Ez látszik az oldalon.

Beérkezés alatt > 10
10-15 munkanap > 50000
(#) Suba53 hozzászólása Jan 24, 2023 /
 
Kedves HESTORE!

Nemrég vásároltam egy ilyen tubusos hővezető ragasztót. Azt vártam, hogy a nevéhez méltóan ragasztóként funkcionál, de az a tapasztalatom, hogy a felkenés után több nappal is gyakorlatilag egy viszonylag sűrű, gyurma szerű anyagként viselkedik, és nem ragasztóként. Nem keményedik meg, és a vele "ragasztott" alkatrészt simán el lehet távolítani a felületről, amihez ragasztani szerettem volna.

Erről mi a véleményetek? Illetve a beszállító leírása szerint hogy kellene ennek működnie?
(#) Gafly válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 24, 2023 / 1
 
Az adatlapja szerint:
3. Hardness ( Shore A ) 45-75
4. Tensile Strength ( Mpa ) 2.0.
5. Elongation ( % ) 100
Fehér szinű, rágóguminál keményebb, autóguminál puhább, kétszeresére nyújtható.
Pont ahogyan leírtad...
(#) Suba53 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 25, 2023 /
 
Örülök, hogy korrekt volt a megfigyelésem.
Ha a lényeget, a jó hővezetést produkálja, akkor ezzel együtt tudok élni. Csak a "ragasztó" fogalom általam ismert definíciója kicsit erősebb kötést jelent.

Power LED hűtőcsillagot ragasztottam ezzel a ragasztóval alumínium felületre.
Miután láttam, hogy ez egy ilyen jellegű, viszonylag lágyabb kötés, úgy oldottam meg, hogy középen kentem fel ezt a hővezető ragasztót, és a szélén két kis szárnyacskára pillanat ragasztót tettem.
Így a hőátadás is megvan, és a RAGASZTÁS is.
(#) Panhard hozzászólása Jan 27, 2023 /
 
Ez a csatlakozó egyenes vagy 90 fokos? Ha rendelek belőle vajon melyiket küldik?
(#) Suba53 válasza Panhard hozzászólására (») Jan 27, 2023 /
 
Hasonlítsd össze az egyenessel.
Szerintem elírták, mert az adattáblában már 90 fokos szerepel.

De ha tutira akarsz menni, írj az info@hestore.hu -ra egy kérdést.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2023
(#) Kovidivi válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 29, 2023 /
 
Èn használtam már az általad keresett hővezető ragasztót, az olyan erős volt, hogy oldalirányban erősebb ütésekkel tudtam a TO-220-as tokot a hűtőbordáról leszedni. Tehát csak keresni kell a megfelelő terméket. Kínából rendeltem egyébként.
(#) kokozo hozzászólása Feb 2, 2023 /
 
Sziasztok! Járt már más is úgy, hogy a 1-3 nap beszerzési idő már több mint 1 hete folyik?
(#) proli007 hozzászólása Feb 20, 2023 /
 
Hello! A BS170 rövid ismertetőjében a teljesítmény nem 83W, hanem 830mW..
(#) DonThomasino hozzászólása Feb 21, 2023 /
 
A következő alkatrészt szeretném megvásárolni, de nem egyértelmű a leírás számomra.
Link
Addig értem, hogy a gyűrűn keresztül képes áramerősséget mérni.
A kérdésem az lenne hogy fizikai kontaktus nélkül képes feszültség mérésre a gyűrűn keresztül?
Ha jól sejtem ahhoz már vezeték szükséges.
Sehol nem látom, hogy milyen tápellátásra van szüksége, az is a gyűrűn keresztül menne?
Mennyire pontosak ezek a műszerek ?
(#) Bakman válasza DonThomasino hozzászólására (») Feb 21, 2023 /
 
A saját tápfeszültségét méri/jelzi ki, a gyűrűvel csak az áramerősséget méri. AC 20 - 380 V-ról működik. Pontossági osztály: 1 (± 1%).
(#) DonThomasino válasza Bakman hozzászólására (») Feb 21, 2023 /
 
Köszi.
A működéséhez mennyi áram szükséges?
Létezik 18V AC ról működő is ?
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2023
(#) Bakman válasza DonThomasino hozzászólására (») Feb 21, 2023 /
 
Nem tudom, mennyit fogyaszt, tippem szerint olyan 2 W környékén lehet.
(#) mex hozzászólása Feb 24, 2023 /
 
UT387B Típusú vezetékkereső érzékenysége méterben van megadva.
(#) Suba53 hozzászólása Márc 11, 2023 /
 
Kedves HESTORE!

Látom a kínálatban például ezeket a fúrókat.
Túrtam a netet, de nem találtam meg, hogy ezek milyen fémből, anyagból vannak.
Üvegszálas nyák lemezek fúrásához is ajánlott, és hosszú élettartamú a leírás szerint.
Vagyis minimum valamilyen keményfém, vagy szénacél kellene hogy legyen, mert a sima HSS fúrók alkalmatlanok erre a feladatra.
Lehet tudni valami közelebbit erről?
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2023
(#) majkimester válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 11, 2023 / 1
 
(#) Suba53 válasza majkimester hozzászólására (») Márc 11, 2023 /
 
Köszönöm a linket. Akkor ez nem nyerő.
(#) lg007 hozzászólása Márc 14, 2023 /
 
Sziasztok!
A DHT22-es szenzorral kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.
Évek óta vásároljuk ezt a szenzort a HESTORE-ból, eddig gond nélkül működött. Ismerjük a hibáit is, tudjuk például, hogy hajlamos reteszelődni, ezért érdemes néhány óránként kikapcsolni a tápellátását. A szenzort használjuk (és használtuk) Atmel és Espressif kontrollerrel, de még PIC és más gyártmányokkal is.
A HESTORE-ban több változatban is kapható, nemrég vásároltunk a modulos (https://www.hestore.hu/prod_10036812.html) és a sima verzióból (https://www.hestore.hu/prod_10036807.html) is. Egy kicsit fura volt, hogy a szenzor házának mérete kisebb lett és a szokásos ANSAIR felirat sem szerepelt rajta, de azt gondoltuk, hogy a távolkeleti gyártás már csak ilyen, úgyis működni fog.
Hát tévedtünk. Egyik változatot sem sikerült a szokásos DHT one wire móddal működésre bírni, pedig nem egy-egy darabot vásároltunk. Írtunk az ügyfélszolgálatnak is, segítőkészek voltak, meg is írták, hogy milyen módon tudjuk pl. egy Arduino UNO-val működésre bírni a DHT-kat. Egy kicsit kétkedve, de kipróbáltuk az általuk ajánlott elrendezést és könyvtárat, igaz nem Arduino UNO-val, hanem Arduino Pro Micro-val (amit még régebben szintén a HESTORE-ban vettünk), de az ajánlott konfigurációval sem működtek a frissen vásárolt DHT szenzorok. A fiókban találtunk régebben vásárolt DHT szenzorokat (ezeket is a HESTORE-ban vettük), azokkal működött az ügyfélszolgálat által javasolt elrendezés. Az új DHT-kal továbbra sem.
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy már az Arduino-val történt próba előtt ráraktunk egy logikai analizátort a DHT adatvonalára, hogy megnézzük mi is történik valójában. A mérés során látszott, hogy a mikrokontroller lehúzza nullára (kb 10ms ideig) az adatvonalat, de erre nem reagált sehogy sem az új DHT. A régi DHT tette a dolgát, küldte az adatokat. Hosszabb és rövidebb START jellel is próbálkoztunk, de nem történt semmi (mielőtt kérdeznétek, igen, volt rajta felhúzó ellenállás). Emiatt a mérés miatt kétkedtünk egy keveset az ügyfélszolgálat válaszával kapcsolatban.
Ezután a HESTORE kérésére visszaküldtük mindkét szállítmányt, gondolom, hogy ők is kipróbálják azokat. Ma kaptunk egy levelet, hogy náluk gyakorlatilag minden rendben működött, igaz találtak ők is egy rossz DHT-t.
Szerintetek mi lehet a gond? Sajnos tanácstalan vagyok, nem tudom, hogy mi a probléma oka.
Köszönettel:
(#) klausz18 válasza lg007 hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Én most vettem (hétfőn kaptam meg) szintén tőlük ilyen szenzort, wemos esp8266 panellel használom, magán az érzékelőn semmi felirat nincs, de sima Arduinos DHT libbel használom. Nincs egyáltalán gondom vele.
Nem lehet, hogy nálad feszültség/táp probléma van, amire egyik másik érzékenyebb? Nincs meg az 5V tápjuk például?

dht22_1.jpg
    
(#) lg007 válasza klausz18 hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Szia!
Köszönöm a válaszodat. Próbáltuk 3,3 V-tal, 4 V-tal és 5V-tal is, de semmi, egyik sem működött.
(#) klausz18 válasza lg007 hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Még nem néztem oszcilloszkóppal a jeleket, de az adatlap nem ír 10ms os időket, 5ms a teljes kommunikáció, min. 1ms max. 18ms-et ír az indításra, az ESP-s lib amit használok az adafruitos, ott pl. 1100us van.

https://www.sparkfun.com/datasheets/Sensors/Temperature/DHT22.pdf

Bővebben: Link

Felhúzóellenállást tettél egyébként? Bár az adafruitos bekapcsolja a belső felhúzót, nem kell külön, de valószínűleg library függő.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2023
(#) lg007 válasza klausz18 hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Köszönöm a választ. Igen, használtam felhúzó ellenállást, többfélét is (1kohm és 10 kohm között). A 10 ms az indító (start) jelre vonatkozik (ez van a honlapon lévő adatlapon is), a kommunikáció nyilván gyorsabban zajlik (illetve zajlana, ha működött volna). Ahogy fentebb is írtam, a közel egy (és két) éve vásárolt szenzorokkal simán megy a kiolvasás, csak a mostaniakkal nem.
(#) klausz18 válasza lg007 hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
A helyedben mindenképp kinyomoznám, hogy pont nálad miért nem működik, mert nekem például egyetlen feliratos DHT22-m van, az összes többi olyan mint a fentebbi adatlapokban van, felirat nélküli és működnek mind, van amelyik tasmotás, van amelyik arduino-s.
Nekik valószínűleg egyszerűbb-olcsóbb lett volna visszavenni pénzvissza, de mégis visszakérték, bemérték, meg ha jól értem még minta library-t is küldtek vagy ajánlottak.

Az, hogy egy régebbi darab működik egy újabb meg nem, még jelent semmit, lehet hogy régebbi toleránsabb volt egy program vagy áramköri hibára, az újabb már nem, vagy az újabb érzékenyebb. Nekem évekkel ezelőtt volt egy I2C szenzoros problémám aminél váltig meg voltam győződve róla, hogy a szenzor rossz, mert egy új nem működött, a régi meg igen. De kiderült, hogy nem volt elég meredek a mosfetes 3.3V-5V illesztés. (A szenzor egy 10E Ft-os farnelles sensiron chip volt, ezért jobban fájt volna ha rossz, itt a HE fórumon is írtam róla az egyik topikban, rev. a és rev. c volt a változás csak a szenzoron).
Nincs ugyan olyan paneled a próbára mint amit ők ajánlottak? Vagy küldj nekik a mérésedről kapcsolási rajzot, meg oszcilloszkóp ábrákat esetleg és/vagy teljes teszt szoftvert is.
(#) Ghoost hozzászólása Márc 22, 2023 /
 
Sziasztok!
A minap, TIRISZTOR-t kerestem a webaruhazban.
A legnagyobb sajnalatomra CSAK 1db tipust (TYN625RG 600V 25A) talaltam.
Kerdesem az lenne igen nagy tisztelettel, hogy kisebb / tobb fajta eszkoz keszletezese varhato-e?
(50V - 100V; 0.5A - 2A)
Koszonettel valaszotokat, es a draga idotoket.
Következő: »»   169 / 172
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem