Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HESTORE.hu
 
Témaindító: Topi, idő: Máj 8, 2009
HESTORE elektronikai alkatrész kis- és nagykereskedelem - Elérhetőségek

Ez a fórum a HESTORE.hu alkatrész áruház műszaki, webes és beszerzési kérdéseire jött létre, nem hivatalos kapcsolatfelvételi lehetőségként kötetlen formában. HESTORE-os ügyintézők fel-fel néznek ide szabadidejükben is, de hivatalos ügyfélszolgálati és rendelésekkel kapcsolatos kérdésekkel továbbra is ügyfélszolgálat keresendő.

Ügyfélszolgálat: info@hestore.hu (+36 1 783 3436)
Lapozás: OK   168 / 172
(#) mazso1988 hozzászólása Aug 18, 2022 /
 
Tisztelt Hestore!
Érdeklődnék,hogy a jövőben a Maxim Integrated cégtől bűvül-e az elérhető kínálat?
MAX6921 IC elérhetősége érdekelne.
Üdv.
(#) Josi777 hozzászólása Okt 2, 2022 /
 
Úgy gondolom, hogy az A4988-as léptetőmotor meghajtó modulhoz tartozó képet talán érdemes lenne lecserélni egy olyanra, melyen megtalálható az összes kivezetésének a bekötése ill. funkciója. Esetleg egy olyanra, amit mellékeltem.

A4988.png
    
(#) Suba53 hozzászólása Nov 3, 2022 /
 
Sziasztok!
Használja valaki ezt a mérő modult?
Mennyire pontos és megbízható?
A doksija szerint elég sok mndent tud, de ennek nyilván csak akkor van értelme, ha nem a vakvilágba mutat valamit, hanem tényleg lehet rá támaszkodni.

Aztán itt van ez is, kísértetiesen hasonlít a másikhoz, eltérő áron. Van valami érdemi különbség?
A furatok elhelyezkedésén kívül?
Melyiket érdemes beszerezni? ( nem akarom mind a kettőt. )
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2022
(#) sonajkniz válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 3, 2022 /
 
Szia!
Én amikor először jelent meg itt a Hestoron, akkor vettem egyet.
Rendszeresen szoktam használni és teljesen elégedett vagyok vele.
Nem helyettesíti a jó multimétert, de panel összerakás során könnyő vele szétválogatni az összekeveredett ellenállásokat, kondenzátorokat. Pontosan és grafikusan jelzi a tranzisztorok, fetek lábkiosztásait. Tranzisztoroknál az erősítési tényezőt. Diódáknál, LED-eknél, tranzisztoroknál a nyitófeszültséget. 8V alatti zénert is tesztel.
Egyszóval amire kell, azt hozza megbízhatóan.
(#) Bakman válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 3, 2022 /
 
Nekem is van ilyenem de én is csak annyit tudok elmondani, mint sonajkniz kolléga. Arra, amire tervezték, teljesen megfelel.
(#) Gafly válasza sonajkniz hozzászólására (») Nov 3, 2022 /
 
Kölcsön nem szabad adni, mert agyhalottként kapod vissza (elkó mérés ).
(#) Suba53 válasza sonajkniz hozzászólására (») Nov 3, 2022 /
 
Köszi.
Nekem főleg az induktivitás, FET, ESR mérési lehetőségei izgalmasak. Egyéb műszereim vannak, de ezek eddig kimaradtak a szórásból.
Akkor bátran beruházok egy LCR-T4 darabra, hozzá meg egy akril doboz, úgy mégis csak pofásabb, meg kevésbé sérülékeny.

Azt írják, hogy a szoftvere frissíthető. Ennek van teteje? Jelent már meg frissített verzió egyáltalán? Vagy mindenki úgy szúrja el, ahogy akarja?
(#) benjami válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 3, 2022 /
 
A nevében is benne van, hogy teszter. Nagy pontosságú mérésekre nem alkalmas, viszont alkatrészeket letesztelni, szortírozni tökéletes. Mivel 5V-al működik azokat az alkatrészeket nem lehet vele megmérni amik ennél nagyobb feszültséget igényelnek (pl. 5V feletti nyitófeszültséget igénylő FET, IGBT, zener stb).
A két változat között szerintem (ha a szoftver verziója ugyanaz) használati szempontból semmi különbség nincs.
(#) Suba53 válasza benjami hozzászólására (») Nov 3, 2022 /
 
Az nekem elég, ha a "teszter" funkciót nem úgy kell érteni, hogy - igen, ez egy induktivitás.
Nincs szükségem tized százalékos mérési pontosságra, ha 5%-körüli, akkor bőven megfelel.

( Ennyi pénzért meg pláne. )
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2022
(#) Bakman válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 3, 2022 / 4
 
Csináltam a kedvedért pár mérést. Nem tudom, melyik áll közelebb a valós értékhez, nincs etalon alkatrészem amivel kellő pontossággal össze lehetne hasonlítani a műszereket.
(#) Suba53 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 3, 2022 /
 
Köszönöm.
Tekintve a kb. 30-szoros ár különbözetet, nekem tökéletesen megfelelő lesz.
Amúgy is nagyon ritkán fordul elő, hogy ennél precízebben kelljen mérnem.
(#) benjami válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 3, 2022 / 3
 
Van saját topikja ennek a cuccnak (és közeli rokonainak). Ha van még róla kérdésed, és/vagy többet akarsz tudni róla akkor inkább ott.
(#) Suba53 válasza benjami hozzászólására (») Nov 3, 2022 1 /
 
Már megbocsáss, de szerintem teljesen jó helyen kérdeztem.

És elég infót kaptam róla, hogy tudjam hova tegyem. Nem zaklatom tovább az érzékeny lelkedet a HESTORE áruház egy termékét érintő MŰSZAKI tartalmú kérdéseimmel.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2022
(#) Suba53 válasza benjami hozzászólására (») Nov 3, 2022 /
 
Ooopsz, látom nem az önkéntes rendőr szólt belőled, csak a segítő szándék. Köszönöm.
(#) bbatka válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 3, 2022 /
 
Nekem LCR T4-es van. Szerintem jó műszer. A 9V-os elemet viszont gyorsan lezabálja.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Nov 11, 2022 /
 
Azt szeretném kérdezni, hogy ebbe a vezetékre való dobozba milyen törésgátló szerelhető be a vezetékek számára?
(#) erzsé hozzászólása Nov 25, 2022 /
 
Sziasztok.
Ma átvettem a megrendelt csomagom, s most is találtam benne meglepetést.
Köszönöm szépen!
(#) gyoran hozzászólása Dec 11, 2022 /
 
Sziasztok
Vakok és gyengénlátók helyzetének érzékeltetésére szeretnék egy demonstrációs eszközt készíteni. Ehhez kellene egy vezérelhető, programozható Braille gomb (egy karakter 3x2 pontos mátrix). Csak "kiírni" kellene, más funkció nem kell.
Van ilyen Nálatok?
Persze, ha más fórumozó tud ilyet, kérem, ne tartsa magát vissza.

Előre is köszönet.

Mod: E-mail cím eltávolítva.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) boldivi hozzászólása Dec 17, 2022 /
 
Sziasztok!

Kedves Hestore!

Csak egy ötlet: terveztek -e a közeljövőben SZÉP kártyás fizetési lehetőséget?

Valószínű nem én vagyok az egyedüli, aki ilyen formában kap juttatást a cégétől. Nekem az utóbbi időben összegyűlt némi összeg rajta, amit mostanában leginkább elektronikai alkatrészekre költenék.
Talán furcsa az ötlet vagy lesz akit megmosolyogtat, de példának megemlíteném, hogy van olyan hangszerbolt, sportbolt, stb., akinél van ilyen formában fizetési lehetőség. Hiszen az elektronika is egy nagyon szép hobbi, illetve szabadidős tevékenység.
(#) HESTORE válasza boldivi hozzászólására (») Dec 20, 2022 /
 
Kedves Boldivi!

Köszönjük a kérdést. Felvettük a kapcsolatot a kártyaelfogadást végző szolgáltatóval, hogy egyeztessünk velük a részletekről.
A szolgáltatóval közösen vizsgáljuk a lehetőségét a kártyaelfogadásnak, mivel annak szigorú szabályai vannak, mely termékek/szolgáltatások kapcsán fogadható el SZÉP kártya (még a szabadidős tevékenységek kategóriában is).

Köszönjük.
(#) zolee1209 hozzászólása Jan 16, 2023 /
 
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy az alábbi típusokat be tudjátok-e szerezni?
TBD62783AFWG esetleg TBD62783AFG
TBD62083AFWG esetleg TBD62083AFG

Köszönöm.
(#) Suba53 hozzászólása Jan 18, 2023 /
 
Kedves HESTORE!

Vásároltam egy PWRBV-2x18650 power bank modult. Sajnos nincs mellékelve hozzá semmilyen leírás, és a HESTORE oldalán sem találtam korrekt útmutatót.
Vannak rajta 3,3V-os, és 5V-os kimeneti csatlakozó pontok. De nem értem a működésének a logikáját.
A kis mode switch toló kapcsoló a nagyobbik testvér rajza alapján HOLD, és NORMAL üzemmódot kapcsol. Ezeknek az üzemmódoknak ténylegesen mik a funkciói? Mert az oldalon írt egy mondat erről -
"HOLD funkció: alacsony áramfelvétel esetén meggátolja, hogy a powerbank kimenete lekapcsoljon."
- nem igazán fedi a tapasztaltakat. Ugyanis a feszültség eleve csak az ON/OFF nyomógomb megnyomásakor jelenik meg, és egy rövid idő múlva kikapcsol, alacsony áramfelvétel esetén is. ( terheletlenül )

Nem tudnátok egy korrekt adatlapot feltenni a weboldalra, vagy megírni itt, hogy az hol található?

Köszönöm előre is.
(#) HESTORE válasza zolee1209 hozzászólására (») Jan 19, 2023 / 1
 
Kedves Zolee1209!

Köszönjük az érdeklődést, a keresett alkatrészeket felvettük a kínálatba.

TBD62083AF
TBD62783AF
(#) HESTORE válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 19, 2023 /
 
Kedves Suba53!

Az említett modullal kapcsolatban a termékinfós kollégák hamarosan frissítik a termék adatlapját, addig a működési módról mellékelünk egy ábrát, mely bízunk benne segít a kérdés megválaszolásában.
(#) Hx-2 hozzászólása Jan 19, 2023 /
 
Kedves HESTORE!

PCB forgalmazást nem terveztetek esetleg? Egyre nehezebben férni hozzá a maratáshoz szükséges vegyszerekhez és gondolom sokunknak nagy segítség lenne!
Köszönöm!
(#) Suba53 válasza HESTORE hozzászólására (») Jan 19, 2023 /
 
Köszönöm, így azért már jobban érthető.
Szuper kis darab amúgy, és van rajta egy érdekesség. A 3,3V-ot úgy állítja elő az 5V-os részből, hogy 3 db SOT23 tokozású fix 3,3V-os 662K-jelű stabot simán párhuzamosan köt, a nagyobb terhelhetőség miatt. Közös a bemenet, a föld, és a kimenet.
Stabilizátor IC-ket még így párhuzamosítva nem nagyon láttam.
(#) uniman válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Biztos? ...mert kétféle kapcsolóval létezik ugyanaz a termék.
A tiéd melyik?
(#) Suba53 válasza uniman hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Persze hogy biztos. Itt van az orrom előtt.
Amúgy a képeden az alsó kivitel, de ezen is van a kis nyomógomb és a kis tolókapcsoló is az ellenkező oldalon.
Az U4,U5,U6 tokok a 3,3V-os stabok.

Powerbank.jpg
    
(#) uniman válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
OK...most már én is látom! Ezek szerint több változata is létezik.
A webshopban is (most már) 2 féle is van, a neten meg még több...
Link1
Link2
(#) Suba53 válasza uniman hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Igen. A "PWRBV" verzión nincs Mode switch, csak az ON/OFF nyomógomb.
Következő: »»   168 / 172
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem