Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   222 / 291
(#) SLC válasza botigta hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Amikor kézzel benyomom? Régóta elektromos pályán vagyok már azért
(#) kaqkk válasza SLC hozzászólására (») Jan 5, 2018 / 1
 
Idézet:
„Régóta elektromos pályán vagyok már azért”
Villamost vagy trolibuszt vezetsz ?
(#) botigta válasza SLC hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Ok, ezt nem tudhattam...
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2018
(#) botigta válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Köszönöm válaszaitokat.
Előző alapos leírás alapján már megfogadtam, hogy nem veszek No-Frostosat. (most is egy ilyennel küzdök, alaplap kéne bele).
Na de akkor Electrolux, vagy Zanussi? Miért egyik/miért másik...
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2018
(#) kaqkk válasza botigta hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Mindegy már egy cég gyártja mindkettőt ...
(#) SLC válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 5, 2018 2 /
 
Trollkodás helyett értelmes segítő hozzászólást is írhatnál
(#) SLC válasza botigta hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Amikor megvásárolták a skandinávok a jászberényi LEHEL Hűtőgépgyárat, akkor kezdték el a saját termékeiket ott (is) és Nyíregyházán is gyártatni. A maradék olaszban készül.
Electrolux, Zanussi, AEG gyakorlatilag ugyanaz
Illetve úgy pontosítanám, hogy zanussi az alja, (egyszerű, olcsó, kis tudással) electrolux a közép, AEG a csúcskategória. Átmenetként ugyanazt a készüléket hállIstennek címkézték mindkét márkanévvel is két féle árral értékesítve.
A zanussi talán az egyszerűsége miatt nem hibásodik meg olyan sokat.
Én electroluxot biztos nem veszek többet.
Tudom, hogy a kisgépei mind átcímkézett kínai termékek, de
Kávéfőzőt 3x szervizelték, majd csere. Mikró szintén. Kombinált tűzhely sose volt 100%, Mosógép 3 éves korában úgy adta meg magát, hogy egy évet nem is használtuk.
Most a siemens jön be. Drága, lengyelek rakják össze, ugyanaz mint a bosch, csak utóbbit meg a törökök szerelik.
(#) kaqkk válasza SLC hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Azért írtam off-ban mert vicc-nek szántam , viszont ha elektromos szakmád van és nem boldogulsz egy egyszerű kapcsolóval akkor tőlünk mit vársz látatlanban ?? Vedd elő a multimétered és a logikádat ,ha az a két dolog a kezedben van már nem szivathat meg a lámpa ,ha hiszed ha nem a régi lehelekben nyoma sincs az elektronikának a kapcsoló közvetlenül a lámpát kapcsolja , ha nyomásra nem kapcsol ki akkor összeér a kapcsoló két lábára tolt két stekker (ergo rosszul raktad össze ...)
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2018
(#) SLC válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Ha hiszed, ha nem képben vagyok a régi rendszerekkel.
Az új hűtőkhöz nem volt még szerencsém. Talán nem is baj.
Simán el tudom képzelni, hogy a bosch tekert rajta egyet és nem egy-egyben van kapcsoló + lámpa mint a lehel-ben volt.

Azért kértem segítséget, mert nem szeretném szétszedni a frigót, ha nem szükséges.
A hozzászólásodból kiderül, hogy nem találkoztál a típussal.
Sajnos idióta módon van kialakítva a kapcsoló helye 1x2cm nyílás+ csatlakozók, hogy nem oldod meg multiméterrel szétszerelés nélkül. Az alsó / felső ajtó között a vízszintes panelban van a kapcsoló, a lemez burkolat alatt kb 7cm-el a fix csatlakozó.
A kapcsoló stekkere egy műgyantás cuccba van öntve = nem érhet össze.
Azaz a kábelezés érhet valahol össze (illetve elektronika halt meg, ha van benne), de ehhez meg jó lenne tudni az elvi felépítését a bosch / siemens gépeknek. Majd jöhet a robbantott ábra, hogy ugyan már hol és mi alá vannak rejtve a csavarok, bolhák, patentok.

Igen sajnos az új modellekben nem vagyok jártas, de szavaidból ítélve Te sem
(#) kaqkk válasza SLC hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Ha a régi (elégett) kapcsolóval nem világított az izzó az új kapcsolóval meg nem alszik el , szerinted mi lehet a hiba ? Az teljesen mindegy milyen típus ,valahol zárlat van a két kapcsolószál közt , ezt kell felderítened ha van robbantott ábra ha nincs .
Idézet:
„A kapcsoló stekkere egy műgyantás cuccba van öntve = nem érhet össze.”
de a "csatlakozó" mögött lehet sérült a szigetelés ami most zárlatot okoz ...
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2018
(#) kaqkk válasza SLC hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
A gugliba üsd be a típusszámot és azt hogy service manual ,és a multimétereddel mérd ki kikapcsolt áramtalanított állapotban az ellenállást a két stekker közöt .Gyanítom hogy zárlatot fog jelezni a műszer A vezeték vagy mégis csak a csatlakozó a hibás . Ha van elektronika a gépben keresd meg és mérj rá a kisebbik relé érintkezőire ha zárlatot mérsz cseréld ki a relét .
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2018
(#) stefanpecsi hozzászólása Jan 6, 2018 /
 
Sziasztok mindenkinek!Unnepek elott leolvasztottam egy FJORD ,modell:KSH 240 hutoszekrenyt.A megtisztitasa utan,nem indult el,sem belul nem egett a vilagitas,vagyis nem kapott a komprezszor sem aramot.At tanulmanyoztam,es rajottem,hogy az a kis leolvasztorele,amelyiken gomb van es szonda is,nem kapcsol be.Osszekotottem az erintkezoket,ami ramegy,es elindult,fagyasztott jol,csak alul a hutoreszeben kb.12 fok van,nem tudom,lehet igy mukodott evvel a homerseklettel mar reg.A termosztat,amit allitani kell,0-5-ig,azt mertem,amugy az bekapcsol,azon is van egy vastagabb szonda.Igen am,mukodott szerencsere az unnepeken,atveszeltem az unnepeket,volt huto,csak az a baj,hogy igy allandoan mukodott,es talan a jovo Karacsonyig mind megy,ha nem raktam volna neki,egy allithato mechanikus konnektort,egy orat mukodjon,egy orat pihenhenjen.Mi lehet a gubancz,tudna valaki legyszi?!Koszi elore is!
(#) stefanpecsi hozzászólása Jan 6, 2018 /
 
Amugy meg mondanam,hogy levettem a szondarol ,a relet,ket kiscsavarral volt rafogva,es kezzel nyomogattam a szonda helyett,es ugy mukodik,be es ki kapcsol.
(#) kaqkk válasza stefanpecsi hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Az olvasztókapcsolót dobd ki , a termosztátot pedig cseréld ki egy újra ,ha már szétszedted az is kuka .
(#) stefanpecsi hozzászólása Jan 7, 2018 /
 
Koszi szepen a valaszod ,biztos a termosztat is tonkrement,mar oreg es a gep,nem cserelnem ki ,mert veszek majd egy uj hutot,sajnalom,mert 15 evet volt nalam,mukodott jol.Hagynam meg venni tudok,avval az ido allito konnektorral.Megmondanad,kb.hogy allitsam,mennyit mehet egy huto,es mennyit alljon?Koszi elore is!
(#) kaqkk válasza stefanpecsi hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Idézet:
„Megmondanad,kb.hogy allitsam”
nemtudom
(#) antikzsolt válasza stefanpecsi hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Van egy másik megoldás.Bővebben: Link
(#) Macsek71 válasza stefanpecsi hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Jó pár éve egy öreg fagyasztót ( és a benne lévő árut) akartuk így megmenteni ...

Sztori röviden : ünnepekkor ( minden napokig zárva) elhalálozott a fagyiláda vezérlése ...
Gyors megoldás : hőmérő a ládába - programozható időkapcsoló a konnektorba ....
Gyerekek figyelték, milyen sűrűn, mennyi ideig kellene járatni - jónak tűnt, meg pénz se nagyon volt új gépre - öröm ...
kb 3 hónap múlva szomorúság amikor a kompri kilehelte az éltető füstöt ...
(#) csabex21 válasza tajfel hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Szia! Sikerült megoldást találni a problémára? Én is ugyan ebben a csónakban evezek. Szívesen fogadnám, ha tudnál segíteni. Üdvözlettel: Csaba
(#) stefanpecsi hozzászólása Jan 7, 2018 /
 
Az igen,a digitalis termosztat,az jo megoldas,a nagy ipari hutok is avval vannak ellatva,az a legpontosabb,csak egy a baj,evvel az en hutommel meg tortent valami.Nem tudom,hogy most,mikor ez a leolvaszto termosztat nyiffant ki,vagy mar joideje lehet igy;ha bennehagyom a konnektorba egyszeruen csak,az idoallithato konnektor nelkul,megy ,mukodik folytonosan,talan meg a jovo Karacsonyig sem allna le,hiaba allitom belul,barhogy 1-5-ig,mert a 0-an leall,es megvalami,a hutoben eleg magas a homerseklet,12 fok,a fagtaszto az ok,lefagyva csontig.Lehet hivok haza egy szerelot,megnezze,lessz-e meg belole elohalott!
(#) SLC válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Az elméleti vonal nagyon jó.
Ezen már túl vagyok.
1. gugli sajnos nem dob semmit, még orosz oldalakra sem (valószínűleg a boschnál nemzeti kincs az ilyen infó, mert más típushoz van a neten)
2. A zárlat nekem is logikus, a helyét azért nem tudom megkeresni ,mert ezek az új hűtők, háztartási gépek, autók stb általában rejtett csavarozással vagy pantental vannak összerakva. és nem szeretném szétbarmolni, gondoltam itt van olyan aki azt mondja, hogy " bal fölső fület jobbra húzod kipattan és alatta van a csavar" stb.
De marad a feszegetés és a próbálkozás.
Ismétlem: Ha ismered a típust akkor tudod, hogy nem egy LEHEL és nem három csavar oszt csókolom.
Elméletben én is kiváló szerelő lennék, sőt láttam egyszer egy agysebész műsort, nem tűnt nehéznek az sem...
(#) kaqkk válasza SLC hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Csak nézni és látni kell , így fórumon keresztül kicsi az esélye hogy valaki elmondja hol keresd és meg is találod . Már 25 éve dolgozom hűtőszervízben kb 15 perc alatt szétszedném és másik 15 perc alatt összeraknám ha ismerem a tipust ha nem .Mint mondtam ha van benne a elektronika akkor a kisebb relét méregetném ha nincs elektronika akkor a csatlakozó és környezete lenne gyanus ...
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2018
(#) SLC válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
A feleségemet ráveszem, hogy pakoljon ki belőle és akkor körbe tudom forgatni és nyilván megtalálom mit hogyan.
(#) kaqkk válasza SLC hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Csak elkezdeni nehéz ...
(#) stefanpecsi hozzászólása Jan 9, 2018 /
 
Volt valaki megnezze a Fjord hutom,holnap ujat veszek,elszallt belole a freon,valahol elvesztette,leolvasztas utan.Mar tegnap,a fagyaszto is kezdett olvadozi,fele leolvadt.Ugyhogy azert mukodott o allandoan,megallas nelkul,nem azert,hogy a termosztat rossz,vagy barmi más!Koszi mindenkinek a valaszt,Fjord huto tema lezarva!Minden jot!
(#) SLC válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
A kisebb ellenállás felé szoktunk indulni....
(#) kaqkk válasza SLC hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Egyszerű! Kapcsold fel a lámpát a kamrában csak azután nyisd a hűtőajtót
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2018
(#) Blaser75 hozzászólása Jan 14, 2018 /
 
Üdv Mindenkinek!
Adott egy Zanussi-Lehel egyajtós-fagyasztós hűtő,ami 5percenként 5 percre bekapcsol.
Mikor nem megy és rátolom a pótmétert elindul(1ről 6ra).Ha viszont 6ról 1re,akkor nem áll le a motor.Hűt rendesen,talán nagyon is.
A hőérzékelője halhatott meg?
(#) Atti128 hozzászólása Jan 15, 2018 /
 
Sziasztok!
Nagyon láma kérdésem lenne.
Szerelek egy Elektrolux ER8417B kombi hütőt. Régebbi típus még 2 kompresszoros. Hőfok-szabályzója nem jó a normál térben ez eddig okés. De hogy a jóban jön ki a hűtőtérből a kapilláris cső? Hátulról le van gyurmázva egy cső amibe be van dugva, gyurmát kiszedtem de a cső nem akar kijönni belülről nem látom hogy az elpárologtatóhoz hogyan van hozzáfogatva, megtépni nem merem, az újat meg be kellene valahogy raknom.

Köszönöm a segítséget: Attila
(#) sepu666 hozzászólása Jan 16, 2018 /
 
Jó reggelt mindenkinek. Olyan problémám adodot. Van egy CANDY no frost-os ..... kombi hütő kolégámnak. Álandoan ment. Ki cseréltem neki benne a termosztátot. Le szedtem a doksiját is. És mikor át néztem. A panelen egy 24v-os relé be volt ragadva. Raktam egy masikt bele. De még mindig nem akar ki kapcsolni. Ja és nem is hütőt a felső rész rendesen. Tegnap fel töltöték neki gázal. És le is nyomás probázták. Az lehet higy az alsó fagyó reszben a szenzir nem kapcsól? Rajz szerint ebben a szenzórban egy bimetl szál és egy kapcsolo van. Még ilyen hütőt nem javítotam. De kidobni meg nem szeretnék. Esetleg találkozot már ilyen problémával valaki? Válaszokat előre is köszönöm.
Következő: »»   222 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem