Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   239 / 291
(#) antikzsolt válasza StMiklos hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Erre gondoltál?

ter.jpg
    
(#) StMiklos válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Szevasz!

Igen, RANCO gíártmányból a K59xxxx több típusa is jó lehet: k592808, 2805 fejből nem tudok többet.
A kapillárcső hossza nem látszik a képen.
Van 750-től 2000-ig. Hosszabb elférhet, rövidebb nem jó, nem ér oda ahova kéne.

Üdv: StMiklos
(#) antikzsolt válasza StMiklos hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Köszi. Megmértem. 850mm hosszú.
(#) StMiklos válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
Szevasz!
Jó lehet: K59Hxxxx 3132, 2805, 1303 és sokan mások.

Üdv:Stmiklos
(#) andrew_j_j hozzászólása Feb 20, 2019 /
 
Udv,
Adott egy Whirlpool WBE3411 A+ W alul fagyasztos huto, ami kb 1 evet allt, nem volt bedugva, nem volt elmozditva. Bedugtuk pilacs vilagit, de nem megy se a fagyaszto, se a huto resze. Mivel nem szeretnek belefutni egy olyan szervizesbe, aki egybol ravagja h panelcsere lesz es kb 50-100e kozott lenne a vege, ezert itt kerdeznem a hozzaertoket, hogy merre is induljunk el. Van olyan hazilag is kivitelezheto megoldas amivel be tudnank "roffenteni" a hutot?

Koszi, Andras
(#) StMiklos válasza andrew_j_j hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Szevasz!

Abba nem sok elektronika szorult, mindössze 1 tekerőgombja van, ahogy látom.
A szabályozó termosztát megfelelő két vezetékét lehúzva a termosztátról és fordítva összedugva kizárható a termosztát hibája.
Állj! Hány fokos a környezeti (indításkori) hőmérséklet?

Üdv:
(#) kisgezo hozzászólása Feb 27, 2019 /
 
Sziasztok!

Nemrég sikerült egy Bauchnet fagyasztószekrényt magamévá tennem, csak sajnos szállitás közben lejottek a tapkabel tuzosarui, és nem talaltam semmi mankót a bekoteshez, így a következőképpen jártam el, ahogy a képen is látszik. A probléma a következő: lehűt, majd kikapcsol a kompresszor és nem kapcsol vissza... próbáltam időzítőt alkalmazni, de bármely áramszünet esetén a hűtő vissza kapcsol, a kompresszor nem. Ha a hullám” gombbal kikapcsolom, majd vissza, azonnal elindul a rendszer. Elképzelhető hogy valamit tévesen kötöttem be?
Köszönök minden építő jellegű hozzászólást.
(#) andrew_j_j válasza StMiklos hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Teljesen kuka vagyok ezekhez, de ha elmagyarázod lépésről lépésre, akkor meg tudom csinálni.

Indítási hőm: 21-22 C.

Szabályzó termosztát:

Ez van belül a hűtőtérben? Oldalt a tekerős kapcsoló?
Mely vezetékeket huzzam le és dugjam vissza fordítva?

Ilyenkor mit csinál a hűtő ami kizárja a termosztát hibáját?

Köszi.
(#) Béla04 hozzászólása Feb 28, 2019 /
 
Sziasztok. Meg tudná nekem mondani valaki mi lehet a gond. Ha egy borhűtő 12-14 fokos helyiségben megy szépen, de egy 25 fokos szobában leáll a hűtése egy idő után. A kompresszornál kattan egy hang és nem hűt tovább. Van ezekben valami külső érzékelő szonda vagy mi ami elromolhatott? A hűtő egy helkama C4W 400Literes. Még azt hozzá tnném, hogy mikor hűteni akar de nem kapcsol be akkor picit meglököm és ettől néha elindul a hűtés.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2019
(#) StMiklos válasza andrew_j_j hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Szevasz!

Ez van belül a hűtőtérben? Oldalt a tekerős kapcsoló?>>>>>>>> igen
A termosztát ugye kapcsol (vagy nem), a kontaktusa vagy jó vagy nem...
Kiitatom az egészet, örökjáró lesz a kompresszor (ha jó a többi része) és megtudom, jó-e a hűtő része.
A termosztát a 3-4 pontokat kapcsolja össze. Nem szabvány, de általában a barnát (fázis) köti a feketéhez.

Üdv: StMiklos
(#) Béla04 válasza StMiklos hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Azt nem értem, hogy a szerelőnél ment 5 napon keresztül hibátlanul. Én is láttam. Nálam be sem kapcsol a hűtés. Azt mondta hogy lehet a lakásban lévő feszültséggel lesz gond. Nem tudom hogy hihetek e neki de nála működött az tény. Ez a vezérlése a hűtőnek. De van még valami. Mikor bekapcsolom és próbál hűteni akkor én meglököm a hűtőt akkor elindul a hűtés. Ezt nem tudom hová tenni.
(#) Béla04 válasza StMiklos hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Bocsi Azt hittem nekem válaszoltál.
(#) StMiklos válasza Béla04 hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Szevasz!

Ahogy látom, most 11C-nál nem kell neki hűtenie.
Mennyire van állítva a kapcsolási hőmérséklet és a hiszterézis?
A kompresszornak van túlterhelés védelme (áram és melegre) ez tud kattani.
De ha sokszor kell tennie, mert nem normális a dolog, megadja magát sorsának és megun dolgozni.

Üdv: StMiklos
(#) Béla04 válasza StMiklos hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Szia. Köszönöm a választ. A vezérlés 10 és 14 fok közötti hűtésre van beállítva. Ez egy régi kép ott még működőtt. Most már nem működik. Mikor bekapcsolom a hűtőt villog egy kicsit a hűtés jelzés majd mikor nekiáll hűteni kattan egy relé a kompresszor mellett és megáll.
Érdekes hogy csak nálam csinálja ezt a szerelőnél normálisan működött.
(#) StMiklos válasza Béla04 hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Szevasz!

Valamiért nem tud elindulni a kompresszor és megszólal a védelem.
Ha ezt sokszor kell tennie, egy idő lecsökken a védelmi érték, és egy idő után után már nem csinál semmit.
Nem indul ha 10 percen belül kellene újraindulnia, ha gond van a hálózati betáplálással, ha meghibásodott a segédfázist biztosító áramkör, ha dugulás van, és így tovább...

Üdv: Stmiklos
(#) Béla04 válasza StMiklos hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Köszönöm. Már csak egy kérdésem van. Ha veszek egy új hűtőt és beszereltetek egy termosztátot ami kikapcsolja a hűtőt ha eléri a 10 fokot és bekapcsolja ha eléri a 14 fokot az milyen hatással van egy hűtőre? Mert hát ugye egy otthoni hűtő max 6-8 fokig tud felhűteni. A folyamatos áram elvonás miatt vagyok kíváncsi. A képen látható termosztátra vagy hasonlóra gondoltam.
(#) andrew_j_j válasza StMiklos hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Ez lenne a termosztát vagy hátul a kompresszornál van?
(#) somogyi betyár hozzászólása Márc 2, 2019 /
 
Jó napot!

Az alábbi fagyasztószekrényhez szeretnék kezelési útmutatót találni, vagy felvilágosítást kapni, hogy az elején található gombok milyen funkciót töltenek be?
Leginkább a narancssárga S-N kapcsoló érdekelne.
Köszönöm.
(#) kissi válasza somogyi betyár hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Szia!

Tudtommal S állásban folyamatosan megy a gyors lefagyasztás érdekében, az N a normál, folyamatos működéshez használható.
(#) StMiklos válasza andrew_j_j hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Szevasz!

Igen, az lesz az, bár ide szokták rakni az elejére az ajtókapcsolót, az lehet máshol van.
A kompresszor hátulján az indítóegység van.
Minden egyéb kotorászás helyett itt lehetne direktben indítani a kompresszort, de ismeretek hiányában ez bonyolult.

Üdv: Stmiklos
(#) StMiklos válasza somogyi betyár hozzászólására (») Márc 2, 2019 / 1
 
Szevasz!

Jól írták: zöld lámpa>áram alatt a hűtő, piros lámpa>baj van, meg nem engedett értékre melegedett a hűtött tér (ettől még lehet -10 is), sárga lámpa> hőmérséklet vezérlés kiitatva, örökké jár a kompresszor. Fél nappal nagyobb mennyiségű fagyasztandó áru "érkezése" előtt célszerű bekapcsolni.
A hűtőteljesítmény ugyan nem változik, de a nagyobb mennyiségű áru lehűtése az állandó üzem miatt hamarabb bekövetkezik, főleg, ha előtte már mélyebbre hűlt a már benne lévő áru, az besegít, mint egy jégakku.
Nem felejteni el kikapcsolni!

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2019
(#) StMiklos válasza Béla04 hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Szevasz!

"Mert hát ugye egy otthoni hűtő max 6-8 fokig tud felhűteni."
Ha feltekerem maximumra, akkor lemegy az 0-ra is..
Ha sima (mélyhűtő résszel nem rendelkező) hűtőről van szó, a feladat megoldható, de a programozásnál több dolgot is kell beállítani.
Többek között a kikapcsolást követő kompresszor újraindítást 10 percen belül meg kell akadályozni, a mai sok A+-os kompresszorok biztonsággal nem képesek rá.

Üdv: Stmiklos
(#) kisgezo hozzászólása Márc 3, 2019 /
 
Sziasztok!

Tud valaki ennek a Bauchnet fogyasztónak a tápkabel bekotesehez segítséget adni? Szállitás közben lejött és fogalmam sincs a helyes modrol, egyenlőre így van, de a kompresszor valamiért a kívánt hőmérséklet után lekapcsol, majd nem indul újra, csak ha a hullám jelű gombbal lekapcsolom, majd vissza.... köszönöm előre is!
(#) Béla04 hozzászólása Márc 5, 2019 /
 
Sziasztok. Még mindig a borhűtőmről kérdeznék. Fix áramra kötöttük a kompresszort és így megy egész nap. Tehát nem a kompresszor a probléma. Akkor valószínű a vezérlés lesz a gond. Ti mit gondoltok?
A vezérlés egy eliwell id961. Ha a vezérléssel működik a hűtő akkor egy idő után kattan a relé a kompresszor oldalán és nem hűt tovább. Viszont 10 percenként próbálja újra indulni a hűtés és ha akkor rákoppintok a kompresszorra akkor elindul. ??????? Ezt nem értem. Olyan mint ha a kompresszor lenne a gond de fix áramon működik. A hűtőm egy borhűtő Helkama 400 literes.
(#) andrew_j_j válasza StMiklos hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Lebontottam a burkolatot, alatta van a termosztat. Ha tekerem akkor a szobahomersekletnel egyszer csak kattannia kene, de nem hallok semmit. Kozben olvasgattam a neten. ki kerne merni hogy van-e folytonossag ellenallas meressel?
(#) andrew_j_j válasza StMiklos hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Ez pedig alul a kompresszornal az indito rele vagy minek hivjak. Itt kene direktbe inditani a kompresszort?
(#) StMiklos válasza Béla04 hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Szevasz!

Az információkból sehogy se áll össze egy valamire mutató logikai magyarázat, mindig van, ami ellentmond.
Kattan a relé (mondod) a kompresszoron. Ott két dolog tud kattanni: a segédfázis relé és a klixon (a védelem).
Nem tudom melyik kattan.
A 10 percenkénti újraindulási kísérlet a klixonra utal.
Még korábban írtad: villog a hűtésjel. Az akkor villog, ha a kompresszor indításnak (relé a vezérlőben) legalább 2 feltétele van, és 1 legalább hiányzik.
Ez csak a vezérlő programjába belépve deríthető ki. Tudni kéne..
A segédfázisnak csak a kompresszor indítás első másodpercében van szerepe, aztán kikapcsolódik, mintha ott se lenne.
Vizsgálható a vezérlő (Eliwell), ha kikötöd azt a két vezetéket, amelyet a benne lévő relé kapcsol és helyette Te raksz oda sima kapcsolót, és úgy nézed, de vigyázz, ott 230V van, direktben.
5 (inkább 10) percen belül SOSE próbáld újraindítani!
Nem tudom a kompresszor típusát, vagy inkább a segédfázis megoldását. 2-3 féle is lehet.

Üdv:Stmiklos
(#) andrew_j_j válasza kisgezo hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Az en hutom aljan is hasonlo van, itt az osszes kep amit csinaltam hatha segit. Mivel mas a modellszam es az enyem egy Whirlpool WBE3411 combi, kerd ki az itteni hozzaertok velemenyet, h jo lesz ugyanugy bekotni mint az emyemet, nem fog tonkre menni a tied?
(#) Béla04 válasza StMiklos hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Szia. A vezérlő programjában mit keressek hogy megtudjam mi hiányzik a 2 dologból amit írtál?
(Még korábban írtad: villog a hűtésjel. Az akkor villog, ha a kompresszor indításnak (relé a vezérlőben) legalább 2 feltétele van, és 1 legalább hiányzik)
(#) StMiklos válasza Béla04 hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Szevasz!

Kereshetsz újraindítási késleltetést.
Ez egy elég egyszerű vezérlő, lehet azt se találod, keresgéltem, de ellentmondóak voltak az elvileg, ugyanarról szóló manuálok, de igazából nem hiszem, hogy megoldás lenne.
Nincs meg az a hiba (válasz rá), hogy miért nem indul újra.
Amíg a csupasz kompresszor kézi vezérléssel nem tudja megtenni, kár bármi mást is keresni.

Üdv: Stmiklos
Következő: »»   239 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem