Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   274 / 291
(#) kaqkk válasza erdgab hozzászólására (») Jún 12, 2022 /
 
Akkor elég sanszos hogy termosztát hiba (ez a jobbik eset)
(#) Mate78 válasza StMiklos hozzászólására (») Jún 14, 2022 /
 
Szia,

Átraktam közép magasságba a szenzort,és 3-5°C -ra állítottam a szabályozót.
Középen pontosan ennyit tart.Felül ahol az eredeti termosztát van, ott 10-12 °C áll be így.
Érdekességképpen megmértem alul is, ott is 3-5°C van, szóval középtől lejjebb már nem hidegebb.Szuperül működik, köszi a tanácsokat.Nejem már új hűtőt akart venni

üdv
(#) StMiklos válasza Mate78 hozzászólására (») Jún 14, 2022 /
 
Szevasz!

Üdv az asszonynak, hogy volt türelme kivárni!

StMiklos
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2022
(#) atyaisten válasza StMiklos hozzászólására (») Jún 15, 2022 /
 
Szia! Megjött végre a termo....viszont ellenállást nem tették rá azt átforrasszam szerinted?
(#) StMiklos válasza atyaisten hozzászólására (») Jún 15, 2022 /
 
Szevasz!

Szerintem nem kell, ha eltérés is van a 2 termosztát között azt Te nem fogod észrevenni.Ha mégis rosszul tippelek, akkor forraszd át az ellenállást.

Üdv: StMiklos
(#) Imi68 hozzászólása Jún 15, 2022 /
 
Sziasztok! A sógornőmék Samsung RS54N3013SA/EO hűtője ami 2 éves éppen elmúlt,nem tartja a hőmérsékletet. Kapcsolgat ilyenkor még a kijelző beállítások gombjaira sem reagál és fals értékeket ír ki. Hátul az alja( hűtő rács ventilátor környéke kompresszor) ki lett takarítva kefe+ porszívó+ kompresszorral kifújva. Akkor 2 nap állás után lett újra indítva és egy jó hetet kitűnően működött ,most újra kezdte párnapja ismét ki lett húzva.Ma hogy mentem megnézni újra bekapcsolta most ismét jónak tűnik. Valakinek esetleg van tapasztalata ezzel a hibával kapcsolatban? Köszönöm előre is a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2022
(#) erdgab hozzászólása Jún 16, 2022 /
 
Sziasztok!
Egy oldallal előrébb írtam fagyasztóláda működési problémáról ami azóta megoldódott.Sajnos a kompresszora kopott meg a kb. 25 év alatt,nem javíttattam meg.Vettem egy készüléket hasonló űrtartalommal amire azt írta a gyártó és ez az üzembe helyezési papírjain is szerepel hogy:

FreezeProtect -15°C: Optimális teljesítmény erős fagyban is

Az alacsony hőmérséklet többé nem jelent problémát, mivel a fagyasztóláda még -15 °C-os környezeti hőmérsékleten is tökéletesen működik, így tökéletes választás garázsokba és pincékbe.

Remélem így is lesz,ha mégsem akkor tudok reklamálni a gyártónál,amit aztán vagy figyelembe vesznek vagy nagy ívben tojnak rá!
Íme.
Mindenkinek köszönöm a segítséget!
(#) StMiklos válasza erdgab hozzászólására (») Jún 16, 2022 /
 
Szevasz!

Azért akad itt ellentmondás:

https://www.alza.hu/fogalomtar/klimaosztaly SN, N, ST, T Ez nemzetközi jelzés
Ez a hivatalos adatlapja:
https://images.euronics.hu/product_documents/R29yZW5qZSBGSDI1RlBXIF...df?v=1

Ezek a hivatalos műszaki adatok, ezekben nem az szerepel, mint vevőknek irott általános, figyelemfelkeltő ismertetésben.
Természetesen lehet olyan gépet készíteni, ami tudja a -15-öt, de azt további alkatelemek beépítésével lehet biztosítani, de attól drágább lesz és az energia fogyasztási besorolása sem alakul kedvezően.
Nem lenne egyszerű eladni...

Elnézést a megjegyzésért, üdv: StMiklos
(#) atyaisten válasza StMiklos hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Na még mindig nincs vége.... átraktam az ellenállást is, beszereltem mindent a helyére ahogy volt stb.. hát 2-3 fok van a hűtőben szerintem ki sem kapcsol, sajnos nincs időm őrizni órákat. Amikor csak próbára rádugtam vezetékek minden nem volt a helyén még ,csak lógott a termosztát a hűtőben ,akkor 5 fokig hűtött és kb 9körül kapcsolt be, összeraktuk ,beépítettük ,már nem úgy megy-----vicc számomra. És mindezt egyes fokozaton! Nem törtem meg sehol a csövet ami a hűtő falába van nyomva......
(#) StMiklos válasza atyaisten hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Szevasz!

Követelmény, mert máshogy sosem fog működni: az érzékelő vége, annak utolsó 5-8 centiméterének pontosan ugyanarra a helyre kell kerülni (mondhatni fél centiméter pontossággal, hogy világos legyen), ahol az eredeti volt.
És azt nem állítottam, hogy ugyanolyan gombállásnál, ugyanazok a hőfokok fognak beállni.
Pusztán azt, hogy nagy valószínűséggel használható lesz.
És akkor ezekkel beépítés után 1-es állású gombbal kezdünk, majd ha a hőmérő állásástól függetlenül normálisan működik, ki-be kapcsol, akkor lehet menni "feljebb" a gombbal 1 fokozatot.
És szép lassan kitapasztalni mi jó neki és Neked.

Üdv: StMiklos
(#) erdgab válasza StMiklos hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Szevasz!
Nem kell elnézést kérni a megjegyzésért,azt mondanám,hogy köszönöm,hogy így válaszoltál!
Sajnos el nem adhatom,mert akkor nem tudnám mibe tenni a sok fagyasztott dolgot.Egyenlőre marad s majd a "tél" megmondja a frankót.Azt az adatlapot én is olvastam,sőt a gyári adatlapot is,amiben tulajdonképpen újra kihangsúlyozzák az idézett mondatot,ráadásul a reklámban is hivatkoznak rá.Ettől még lehet kamu az egész,ki tudja.NEM VONOM KÉTSÉGBE A TUDÁSOD S VÉLEMÉNYED SEM (!),de egyenlőre nem tudok mit tenni.Látszatra ez a gép is olyan fapados mint az elődje volt.
Megköszönöm,hogy időt szakítottál rám!

Gábor
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2022
(#) StMiklos válasza erdgab hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Szevasz!

Nekem is volt garázsban, valahol korábban emlegettem, hogy letakartam a kondenzátor (rács) 2/3-3/4-ét, úgy, hogy néztem olykor a szűrőt, az a hengeres valami, amiből indul a kapillárcső.
Ha kézmeleg (persze járáskor, de az ilyenkor ritka), akkor már tettem valamit.

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2022
(#) atyaisten válasza StMiklos hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
"5-8 centiméterének pontosan ugyanarra a helyre kell kerülni"--- de az a járat ahová bedugja az ember az egy keskeny járat vagy egy tátongó lyuk ? -nem vágtam még szét hűtő oldalát soha .... Ez nem jó hír ,húzzam ki ,dugjam be megint hátha jobb lesz? Ennyire érzékeny kényes ez az egész,hihetetlen.. egy egyszerű hőérzékelős bimetál szerű mikrokapcsolós megoldással ami a hűtőtér hőmérsékletre kapcsolgatna miért nem lehet megoldani ,minek ez a méteres csövet dugjuk fel dolog , nem is értem.
(#) StMiklos válasza atyaisten hozzászólására (») Jún 21, 2022 /
 
Szevasz!

Nem is kell szétvágni, azt kellett volna lemérni, mennyire volt az eredeti bedugva.
A gond ott van, hogy közben kanyarodni, görbülni is kell a hátlapon lévő elpárologtatót elérendő.
Nem is kell értened, de egy szimpla általad is érthető (általad vázolt) megoldással tudod biztosítani a?
1. mélyhűtő hőmérsékletét
2. a normáltér hőmérsékletét
3. az automatikus leolvasztást (ami csak leolvadás, de teljesíti a kivánalmakat).
Amit kérdezel, azt korábban magyarázattal együtt (hogy érthető legyen a mit-miért) itt leírtam, úgy fél oldal.

Amibe bedugod az érzékelőt az egy cső.
A kulcsmondat: A cső vége hőtechnikailag kapcsolatba kerül az elpárologtatóval, annak a hőmérsékletét "figyeli", de csak akkor lesz jó (működésű), ha ott van, ahol lennie kell.
És most figyelj! A legmagasabb beállítható kikapcsolási hőmérséklet -15C a legalacsonyabb -25C
Hol van ilyen hőmérséklet a normál térben, mert Te azt szeretnéd figyelni és arra kapcsolgatni?
Hidd el, ki van az találva rendesen, 40 éve ezen alapokkal "dolgoznak" a kombi hűtők és termosztátjaik.

Húzd ki óvatosan a kapillárcsövet ha tudod, és van valami nyom, hogy meddig volt az eredeti akkor az az alap.
Ha nincs valami puhább próbáld meg kitalálni azt bedugva, hogy milyen hossznál ütközik.

Üdv: StMiklos
(#) atyaisten válasza StMiklos hozzászólására (») Jún 21, 2022 /
 
ok ,megpróbálom,,köszi az infót.....
(#) atyaisten válasza atyaisten hozzászólására (») Jún 26, 2022 /
 
Na elvileg "beállt ",,,de hogy mitől.....azt nem értem ..... hűtött ,hűtött, már 2-3 fok volt bennt ,elkezdtem tekerni a szabályzóját,sehol nem kattant stb.. kikapcsoltam vele,, írtad h rögtön ne kapcsoljuk be,,hát fél órát biztos vártam,tekertem rajta 1-esre csak, semmi ,nem indult, mert még mindig túl hideg volt bennt,aztán egyszercsak már be volt kapcsolva,hűtött! azóta ki-be kapcsol ugyanúgy mint szétszedve ,próba alatt. 5 fokig hűt ,kb 10nél indul újra. --- De hogy mitől javult meg ....? ...rejtély....manuálisan lekapcsolás kellett neki?
(#) Busz válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 26, 2022 /
 
Lámpa kiégett és azért nem indult mert túl hideg volt a konyhában.
Tehát igazad volt, köszönöm a választ!
(#) Zsolt88 hozzászólása Júl 4, 2022 /
 
Üdv!
Samsung RS20BRHS hűtő problémám van. A kijelzőjén a hőfok számai villognak, a mélyhűtő rész +5 fokos, a másikoldalt +15 fokos. Mélyhűtő hátsó burkolatát leszedtem és nagyon jeges volt! Leolvasztottam, utána egy hét, 10 napig rendesen üzemelt. Ma megint villog a kijelzőn a szám, és csökken a hőmérséklet....

Előre is köszönöm a válaszokat.

hűtő.jpg
    
(#) StMiklos válasza Zsolt88 hozzászólására (») Júl 6, 2022 / 1
 
Szevasz!

Meghibásodott a leolvasztás funkció.
Hibás lehet: vezérlő elektronika, 1 vagy több érzékelő, megszakadt leolvasztó fűtés, olvasztó fűtéshez tartozó biztonsági hőkioldó...

Kb, üdv: StMiklos
(#) nagym6 hozzászólása Júl 9, 2022 /
 
Üdv. Fagyasztós hűtőszekrény alul fagyasztó, felül hűtő külön ajtókkal fagyasztóban hűt jól, de a hűtőszekrény részben egyáltalán nem. Alap egyszerű gép egy kompresszorral. Ha jól látom, a hűtőben lévő hőfokbeállító megy a kompresszorra egy dobozkán keresztül, talán kapcsolórelé lehet. Mi lehet a hiba? Köszönöm.
(#) kaqkk válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 9, 2022 / 1
 
3 eset lehetséges : 1 le van fagyva az elpárologtató (vastagon jeges) le kell olvasztani
2 kevés a gáz a rendszerben (szerelőt kell hívni)
(#) nagym6 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 9, 2022 /
 
Leolvasztás volt. Ha kevés a gáz, akkor a fagyasztó még jó lehet? Mert az jó. Köszi.
(#) kaqkk válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 9, 2022 /
 
Az még jó lehet , de az is előfordulhat hogy váltószelep van a gépben és azt nem kezeli az elektronika (elektronikahiba),tehát 3 eset lehetséges ...
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2022
(#) mraulajos hozzászólása Júl 9, 2022 /
 
Hali!
A képeken látható fagyasztóm, rendesen ki-be kapcsolgat, de a hőmérséklet nem megy mínusz 10-12 fok alá. A piros lámpája folyamatosan világít. Nem mai gyerek. Érdemes vele foglalkozni?
(#) kaqkk válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 9, 2022 /
 
Itt két eset lehetséges .. vagy vizes a szigetelés (ezt a hibát már nem igazán javítják) vagy szállítóteljesítmény csökkent a kompresszor (ez komp cserével javítható csak kérdés hogy megéri e )
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2022
(#) mraulajos válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 9, 2022 /
 
Köszönöm!
A cserét már megoldottam, mert vettem új ládát.
(#) Zoleeh hozzászólása Júl 13, 2022 /
 
Kedves Szakik!

Tanácsot szeretnék kérni! Retró nyaraló retró Lehel 200-as hűtője az idei szezonban egy napot működött összesen a meghibásodás előtt. Azóta azt csinálja, hogy a konnektorba bedugás után megy kb. 10 másodpercig a kompresszor, majd leáll. Ezután kb. 30 másodpercenként újra elindítja a kompresszort,, de 1 másodpercen belül leáll, és ezt ismételgeti végtelen ciklusban.. Áramtalanítás után ugyanez újból. Mi lehet a gond? Tudom, hogy ezekhez már nem lehet alkatrészt kapni, de 120 km-re van egy donor tartalék hűtő, ami még működik.

Köszönöm
(#) kaqkk válasza Zoleeh hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Két eset lehetséges , vagy az indítórelé akadt fel vagy a kompresszor döglött meg . Ha az indítórelét a donorból átttéve ugyanezt produkálja akkor a második verzió a valós ...
(#) Zoleeh válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Köszönöm a választ!

Csak 50%-ban jött be, amit szerettem volna
A kérdés feltevése előtt, a fórumot végigolvasva az indítórelé cserére tippeltem, ezért levittem magammal a donorból kiszerelt alkatrészt. Csakhogy egész más relé van a rosszon. Esetleg be lehet kötni a donorét valahogy a rossz kompresszorához vagy felejtős?
(#) kaqkk válasza Zoleeh hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Inkább nézd meg a rossz relé tipusszámát(vagy vidd magaddal a boltba-hűtőszervízbe) és vegyél ugyanolyat .
Következő: »»   274 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem