Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ICL7106 IC probléma
 
Témaindító: proci, idő: Nov 13, 2006
Lapozás: OK   1 / 1
(#) proci hozzászólása Nov 13, 2006 /
 
Hello. Az lenne a kérdésem, hogy mi a különbség az ICL7106-os és az ICL7136-os IC között. Azért lenne fontos, mert egy német oldalon találtam egy digitális hőmérő kapcsolási rajzot, amiben ICL7106 van, de két tranzisztorral több is, mint ami ezen az oldalon található digi. hőmérő kapcs. rajz (viszont ebbe ICL7136 van). Segítségetek előre is köszi.
(#) Balu válasza proci hozzászólására (») Nov 13, 2006 / 4
 
Eztet Topi Master is megcsinálta!!! itt van magyarul

idézem:
Idézet:
„A jelzett IC-vel az áramkör egy 9V-os elemről több hónapig is működőképes, ám ha nem szükséges, hogy mindig mutassa a hőmérsékletet, vagy rendelkezésre áll egy tápegység, akkor tökéletesen megfelel az ICL7106 is. Ez jóval olcsóbb, egyetlen hátránya az, hogy nagyobb az áramfelvétele.”
a jelzett ic a 7136-os !! remélem jön a pont
(#) proci hozzászólása Nov 15, 2006 /
 
csak azért kérdezem, mert ezen a honlapon (http://pitts-electronics-home.de/electron/schpla.htm) egy icl7106-os van, de néhány dologgal több van a kapcs. rajzon (egy- két tranzi. ) de akkor jó megnyugodtam. (csak mert 700ft egy ilyen cuccért elég drága) Az áramfelvétellel viszont nem lesz gond
(#) Moderátor hozzászólása Balu hozzászólására (») Nov 15, 2006
 
Pont ment!
(#) qssty hozzászólása Nov 22, 2006 /
 
nem tudom hogy jó helyre irom de azért ide beillesztem.
Van nekem egy digites hő mérőm és az a baj vele hogy csak +70 fok-ig mér.szerintetek lehet vmit csinálni vele hogy ne addig mérjen????
Lécci segítsetek.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem