Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Infra távirányítás

Témaindító: Zsolti1980, idő: Feb 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   16 / 16
(#) Inhouse válasza djuice hozzászólására (») Szept 18, 2019 /

Nem biztos, hogy hátrány az amire gondolsz, sokkal többet tudnak ezek a fajták a fix kódokkal leőhívhatóknál. A döglődés mit jelent? Nem érintkezési hibás?
(#) djuice válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 18, 2019 /

Az eredeti gombjai már szét vannak...
(#) Bakman válasza djuice hozzászólására (») Szept 18, 2019 /

"tanítón" vannak gombok? Kicsi a valószínűsége, hogy az nem javítható gazdaságosan.

Azt viszont nem tudom, hogy elő lehet-e csalni a kódokat a távirányítóból vagy csak egyirányú kapcsolat van a PC és a távirányító között, nem ismerem a rendszert.
(#) djuice válasza Bakman hozzászólására (») Szept 18, 2019 /

Hogy érted? A távirányítókon gombok vannak.

Itten van némi áttekintés: Bővebben: Link
A szoftvere meg fel a gépre, indításkor frissíti a kódadatbázist, betöltjük a kívánt eszközt és ha van interface csatlakoztatva, akkor küldi rá a mókát.
Rossz egérről van usb kábelünk, infra led is van (sőt egy Pinnacle TV-tuner kártya RS232-es csatijú infra kiegészítője is!). Ha lehetne vmi egyszerű elektronyikot csinálni belőle, vagy a tuner ir-t driverileg felismertetni a programban, akkor elvileg működhetne, talán, gondolom én (de lehet hogy rosszul). Ha a kódoló chipjét azonosítja a szoftver indításkor felismeréshez, akkor nyilván alma a fa alatt...
Szóval csak töprengek.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2019
(#) Inhouse válasza djuice hozzászólására (») Szept 18, 2019 /

Nem egyértelmű amit írsz. Most van hozzá USB-IR interfész, vagy nincs? A házi készítés nem ilyen egyszerű, ezek csak a saját hardverükkel mennek. A tanítás, keresés, stb. is csak a géppel együttműködve szokott menni.
Minek vannak már szét a gombjai? A távirányítónak? Hiába nyomod nem működik? Esetleg megér egy felújítást, ha már ilyen tudású a cucc.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2019
(#) djuice válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 18, 2019 /

Ha az előző oldalra lapozol, mindenre megtalálod a választ, mert onnan folytattam...
Mindenkinek azért hagy ne írjam már le minden kommentben az egészet az elejéről. Köszi!
(#) Inhouse válasza djuice hozzászólására (») Szept 19, 2019 / 2

Az előző oldalon nem találtam ezzel kapcsolatban semmit. Itt írtál először, amiben az jött le, hogy van egy távirányítód, és a programozót akarod hozzá megépíteni. Aztán Bakman csak a programozóról szóló írására azt írtad, hogy
Idézet:
„Van működő példány (még) csak már végét járja.”
Akkor itt te értetted félre Bakmant, mert te a távirányítóra gondoltál? Érdemes többször elolvasni amit írsz, mert te érted a problémád, tisztában vagy az helyzeteddel, de mi csak azt látjuk, amiről írsz. Ha az nem egyértelmű, akkor tévútra vihet és nehéz segíteni. Köszi.
Következő: »»   16 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu