Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » IntelliSense FG730 üvegtörés jelző
Lapozás: OK   1 / 1
(#) gabo2 hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Üdvözlök Mindenkit !

Segítséget szeretnék kérni, mert a ház riasztó rendszerében van egy IntelliSense fg 730 típusú Honeywell gyártmányú nálunk is kapható üvegtörés érzékelő a kőműves munkálatok
során elromlott.
Bevizsgálás során kiderült, hogy az érzékelő működik /három színű led/ csak a vezérlő jel továbbítása nem működik egy relé által.
Gondoltam, hogy a relé kicserélése után a probléma megodódik. Sajnos nem. Valószínű hogy a relé kiforrasztása közben mesérült a panel, mert az új relé beforrasztása után sem müködik.
Ezért szeretnék segítséget kérni valakitől, aki tudna egy kapcsolási rajzot adni, vagy a panel fotóját számomra elküldeni. Ez igen nagy segítség lenne számomra.
Várom segítségeteket a fenti problémám orvoslásában.
(#) eSDi válasza gabo2 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Üdv!

Annyira nem érzékeny az a panel, csak kétoldalas. A több rétegükkel kell jobban vigyázni. Azt kellene kideríteni, hogy a relé kap e vezérlét. Nem emlékszem már, hogy milyen relé van benne, de ha nem reed relé, akkor lehet hallani, ha behúz. A relét valamilyen tranzisztor kapcsolja, lehet az ment tönkre.
Ha mégis kapcsolna, akkor lehet a kedves kőmíves elnyomta a vezetékét, csak elfelejtett szólni róla... Előfordul az ilyen.
(#) eSDi válasza gabo2 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Mondjuk ha el lenne vágva a vezeték, akkor állandóan beriasztana. Tehát ezt akkor kizárhatjuk...
(#) konam válasza gabo2 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Üdv. szerintem, ha a forgalmazóval felveszed a kapcsolatot biztos küldenek rajzot. Más területen ugyan /kapunyitó elektronika/ kértem rajzot és küldtek.
(#) konam válasza gabo2 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Szia a riasztóbolt.hu-n értékesítenek ilyet ők szervizelnek is próbáld meg felvenni velük a kapcsolatot, hátha sikerrel jársz. Üdv.
(#) gabo2 válasza konam hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Sziasztok !
Köszönöm az eddigi segítséget.de sajnos nem tudtam előbbre jutni. Azért még vármám az ha valaki tudna ehhez kapcsolási rajzot valahonnan. A beültetési rajz is megfelelne.
Esetleg egy ilyen készülék lefotózott panelja is nagy segítség lenne.
(#) gabo2 válasza eSDi hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Szia !
Azt szeretném megkérdezni, hogy a készülék kontroll diódái müködnek a megfelelő hangra ,de a relé nem kapcsol
A relé jó, ezt le tudtam ellenőrizni, A relé vezérlő elektronikájáhot kevésbé értek, ebben kérnék segítséget. Az áramkörben van három félvezető ami lehet hogy valamelyik tönkrement
Ezek: mindegyik három lábú és TO tokozásban van
65AP
340LA
Z-5.0
1 db
2N3415
1 db
PN4143
1db ezeket tudtam leolvasni
(#) cNobody válasza gabo2 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
340LA: LM340 5V-os stabilizátor
2N3415: NPN tranyó
PN4143: PNP tranyó

Ha a stabilizátorral lenne baj akkor semmi tápot nem kapna a készülék, így még a ledek sem reagálnának.
Maradt kettő. Kiforraszt, megvizsgál, hogy jó-e vagy egyből csere egy újra.

Egyébként nem értem hogy minek neked fotó a panelről, ha ott a kezedben. Inkább neked kéne lefotózni és felrakni, hátha jobban bírunk segíteni.
(#) gabo2 válasza cNobody hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Az adatlapokat köszönöm.
A magyarázat az hogy a relé kiforrsztásakor a panel sajnos megsérült, és ennek a helyreállításához volt szükdégem.
Az egész így néz ki.
A relét kicseréltem de sajnos a piros led világításával egy idóben a relének is múködnie kellene. Sajnos nem húz be. A relé ugyanolyan típusú
(#) gabo2 válasza gabo2 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
EZ a készülék
(#) cNobody válasza gabo2 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Jah értelek már.
És mi lett a panellal? Hogy sérült meg? Mi a sérülés?

Egyébként én úgy veszem ki a képekből, hogy mintha a Q3 vezérelné a relét. Mi a típusa? Azt kéne megnézni, hogy a Q3 bázisán mennyi a feszültség amikor világít a piros led. Tehát hogy a vezérlést megkapja-e a tranzisztor, mert ha megkapja és nem húzassa be a relét akkor megvan a bibi.
(#) gabo2 válasza cNobody hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
A Q3 az a PN4143 tranzisztor Sajnos már elpakoltam mindent, de holnap délelőtt kimérem. Az igazság az hogy ilyen állapotot, hogy világítson a piros led bonyolult előállítani mert valakinek a kulcsot kell zörgetni,és egy koppano hangra indul el, és kapcsol be a piros led. Holnap délelőtt kimérem és akkor fogok írni az eredményről. Az igazság az,hogy cserélni sem tudim,mert nincs ilyen tranyom.
Esetleg van valamilyen helyettesítő is amit be lehetne rakni

IMG_0059.jpg
    
(#) cNobody válasza gabo2 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
A tranzisztor adatlapján fel van tüntetve minden fontos érték: 800mA/40V PNP minden ehhez hasonló tranzisztor megfelelő, ha nagyobbak az értékek nembaj, kisebb ne nagyon legyen.
A lábkiosztásra viszont nagyon fontos odafigyelni!!!!!!!!

PL: BC327-25, de ennek fel vannak cserélve a C, E lábai.


Ha már holnap nekiállsz és a mérés azt mutatja hogy a tranyó a ludas, akkor ki is forraszthatod és ki is mérheted, hogy valóban igaz-e.
(#) gabo2 válasza cNobody hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Köszönöm a segítélget, holnap majd leírom mire jutottam.
(#) gabo2 válasza cNobody hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Szia !
Sikerült kimérnem beforrasztott állapotában.
A piros led világítása alatt az alábbi feszültségeket mértem a Q3 PN4143 tranyón collektor=12,99 V
Bázis=6,11 V, Emitter 0 V
(#) cNobody válasza gabo2 hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Érdekes a dolog. Én úgy tudtam hogy a PNP tranzisztort úgy kell bekötni hogy az emittert fix tápra kapcsoljuk és a collectorra pedig a terhelést. Valahogy így: Bővebben: Link

Biztos nem nézted el a lábakat?
És milyen feszültségek vannak ha nem világít a piros?
(#) gabo2 válasza cNobody hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Egy dolgot írtam el hogy nyugalmi helyzetben az emitter 0 V,viszont a piros led világításánál 6,1 V-ot ad ki, a többi változatlan Bázis 6,1 V, kollektor 12,98 V
(#) gabo2 válasza gabo2 hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Bocsánat felcseréltem kolektort az emiterrel, tehát az emiteren van 12 98V, és a kollektoron van világító lednél 6,0 V alahelyzetben a feszültség 0 V. a bázison
mind a két helyzetben 6,1 V van
(#) cNobody válasza gabo2 hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Tehát akkor megpróbálom összegezni, csak hogy jól veszem-e ki a dolgokat.

Piros LED on: E: 12,98V, C: 6,0V, B: 6,1V
Piros LED off: E: 12,98V, C: 0V, B: 6,1V
Még valami: tehát a középső láb a bázis, ami pedig a panel széle fele van az a collector. Adatlap és kép alapján én így látom. Te is ennek megfelelően adtad meg az adatokat?

Szóval ha a bázison nem változik a jel, akkor már a tranzisztor előtt van a bibi, mert már a tranzisztor sem kapja meg az utasítást. PNP tranzisztornál le kell testelni a bázist akkor aktív. Tehát ha a bázison 0V lenne akkor húzna be a relé. Elméletileg ha piros led világít akkor bázis 0V kéne legyen.
Elképzelhető hogy a másik tranzisztor hajtja meg ezt a tranzisztort. Azt is meg kéne nézni.
Sőt tovább megyek. Inkább ki kéne forrasztani mindkét tranzisztort és ennek alapján kimérni. Az lenne a legbiztosabb.
(#) gabo2 válasza cNobody hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Azt fogom csinálni ,hogy mind a két tranzisztort kicserélrm újra, természetesen leellenőrzóm előtte
ez a két alkatrész nem egy nagy összeg,valószínű kapható is. Talán ez hozza a megoldást
(#) cNobody válasza gabo2 hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Helyettesítők lehetnek PL:
PN4143: EBC, PNP, 40V/800mA helyett
BC327-25: CBE!, PNP, 50V/800mA
Két szélső láb megcserélve, és csak a 25 végű a 800mA!


2N3415 - BCE, NPN, 25V/500mA helyett
BC635/637/639 - ECB!, NPN, 45/60/80V/1000mA
Két szélső láb megcserélve szintén!


HEStore-ból néztem szóval ott kapható tutira.
(#) gabo2 válasza cNobody hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget, Csere után majd leírom, hogyan alakult a dolog
(#) cNobody válasza gabo2 hozzászólására (») Feb 26, 2012 / 1
 
Mondjuk még fennáll a kérdés hogy ha valamelyik tranzisztor ment ki akkor miért? És még fent áll-e a probléma? Ha fennáll akkor az új tranzisztort is megöli vajon?
Nem egyszerű...
(#) gabo2 válasza cNobody hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Szia
Sajnos nem jutottam semmire a tranzisztorok cseréjével.
Teljesen tanácstalan vagyok.
Megoldáshoz már egy profi ember kőzreműködése szükséges.
(#) gabo2 válasza gabo2 hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
A következő napon csináltam egy alacsony jelszinten működő relé áramkört, és piros Led világításakor 1,82 v-on behúz az általam készített áramkör reléje.
Ezzel megoldottam a problémát
Köszönöm a segítséget.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem