Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   200 / 562
(#) Temela válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Helló!

Csévetestes változat engem is érdekelne...
(#) D_Zsolt hozzászólása Ápr 1, 2011 /
 
Sziasztok!

Itt van nálam egy TOP-DC 2500 elnevezésű inverter, amiben az L6386 nevű IC repedt. Bekapcsoláskor némi füst jelenlétében a környezet igazolja, hogy elhalálozott. Szeretném megjavítani, de nem találtam a szokásos helyeimen a fenti áramkört. Ha valaki tudna beszerzési helyet, illetve helyettesítéséről lehetőséget azt szivesen fogadnám. Esetleg a teljes PWM kör kiváltását is, ha rendszeresen beszerezhető alkatrészekből áll A kapcsolási rajzot mellékelem.

Zsolt
szerk: Elég kicsire sikeredett a jpg kép, mellékelem a pdf-et is.
(#) Ge Lee válasza Temela hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Egy majdnem teljesen kész gépben akarjuk leváltani gyűrűre mert az könnyebb, kisebb helyet foglal, jobban hűl stb., csak az a baj hogy a nyák és a doboz már adott. A gyűrű fektetve 2mm híján nem fér el, állítva meg egyelőre nem tudjuk normálisan rögzíteni. Az E65 meg van tekerve, de nincs összeragasztva és használva sem volt, ha lebontom a huzalt a cséve is olyan lesz mint az új. Ha eladó lesz jelzem.
(#) Temela válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Köszönet!

...és, ha lehet érdekel az a "gyűrűs" változat adatai, kivitelezése...
(#) Ge Lee válasza Temela hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Ez teljes híd, a nyitóüzeműhöz nem jó a gyűrű.
(#) jimmi12 hozzászólása Ápr 1, 2011 /
 
Tisztelt Fórumtársak,

Remélhetőleg hamarosan én is csatlakozhatok a boldog Maci tulajdondosok családjához. Az alkatrészek nagy már megvan és elkészültek a paneltervek is. Ezek közül a nagyfesz panelt már el is készítettem.
A paneltervek jó része a fótumtársak munkái alapján készültek, kisebb módosításokkal ezúton is köszönöm a segítségüket.
A terveket véleményezésre feltöltölttem, több szem többet lát alapon, hátha valaki talál benne hibát
(#) Temela válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 


...esetleg a kapcsolási rajz is érdekel, minden megoldás érdekel, - mentem az infókat... így tanulok...

(#) (Felhasználó 46585) válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Miért? Persze attól is függ, mit nevezel nyitóüzeműnek?
(#) mpisti válasza D_Zsolt hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
"Ha valaki tudna beszerzési helyet, illetve helyettesítéséről lehetőséget"
Szegeden a RET-nél beszerezhető. Nem is drága, emiatt aztán nem érdemes a helyettesítéssel bajlódni.
(#) Ge Lee válasza Temela hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
2010.01.06-án csatoltam a rajzot. Egy picit lett finomítva azóta de alapjaiban nem változott.
(#) Ge Lee válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Ez tipikusan olyan SPafi-s kötözködés
(#) (Felhasználó 46585) válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Miért lenne kötözködés? Te állítottál valamit, amire én rákérdeztem, hogy miért?

( Egyébként ha pl. a Macira gondolsz, az nyitóüzem, de a te teljes hidasod is az. Egyikbe sem kell légrés, ezt már nagyon régen leírtam. És az, hogy rákérdezek, hogy mit értesz nyitóüzemű alatt, nem véletlen. Elég nagy összevisszaság van az "inverter, konverter" kifejezések között is... )
(#) Ge Lee válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
A csatolt elrendezésre vagyis a maci félére gondoltam. Elvileg nem kell bele légrés, gyakorlatilag meg amennyit láttam mindben volt, ha jól tudom a maciban is van (bocs ha tévednék). A hidasba biztos hogy nem kell, az enyémben sincs. Sajnos amikor azt építettem még E vasat használtam, most már kizárólag gyűrűt használnék.

2tr.jpg
    
(#) kralikandras válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
A gyürü tipusát megadnád és a menetszámokat - mondjuk a Macihoz
(#) Ge Lee válasza kralikandras hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
A Tali féle 60x30x20-as (M2TNC) gyűrűre tekertünk legutóbb, 6cm átmérőjű, 2cm magas, a keresztmetszete 3 cm2. A menetszámot ki tudod számolni hozzá. A hídhoz 40kHz-re 38-40menet primer kellett, ez pont elfért 2 sorban. A 0,5-ös huzalköteg szépen laposan egymás mellé lett feltekerve, a kész primer szigeteléssel együtt is csak 24mm-re növelte a magasságot, vagyis hatalmas hely maradt még a magon a szekundernek. Az E maggal ez nem nagyon megy, abban elég szűkös a hely.
(#) D_Zsolt válasza mpisti hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Szia!

Igen, közben már meg is rendeltem. A keresőkben sehol nem találtam, míg itt a témában keresésnél rábukkantam még délelőtt a fellelési helyére. Igaz SO14 tokban, nem pedig DIP, de lehet kapni.
Köszönöm az információt!
(#) (Felhasználó 46585) válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Ha tudod, hogy nem kell bele légrés, akkor miért írod le az ellenkezőjét? Nagyon bonyolultnak tűnsz...
(#) szell69 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Szia,
Pár képet készítenél a gyűrűs trafóról,nekem is épül a kapcsolásod alapján a gépem.
(#) Schaefer83 hozzászólása Ápr 2, 2011 /
 
Sziasztok!
Bár már biztos baromi lerágott csont a kérdésem, de ne haragudjatok de szakmai tanácsra lenne szükségem.
Otthoni felhasználás ház körüli megbízható elsősorban inverteres gépet keresek saját részre. Ahova eljutottam eddig: használtban: Einhell Bt Iw 160 (29e)
Güde 120 as CO-s (25e)
Hetra 100/160 4-5éves (18e)
Ha újat vennék akkor ezek közül:
http://bolthely.hu/hegesztogep/id/00308__PAVO_160A_inverteres_hegesztogep
http://bolthely.hu/hegesztogep/id/00186_Leader_1600_inverteres_hegesztogep_
http://bolthely.hu/hegesztogep/id/00323_ORION_140A_230V_inverteres_...ztogep
Mint láthatjátok nem szánok rá nagyobb összeget mert nem létfontosságú és megélhetési hegesztő akarok lenni. Véleményekre kíváncsi lennék!
Ja mit hegesztenék: zártszelvény szögvas háló cső stb.
Előre is köszi!
Várom a emilemre is a jelzéseket!
Üdv Mindenkinek!
(#) erdgab válasza Schaefer83 hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Szia!
Szerintem,a linkelt gépek felejtősek,ha csak nem akarsz aludni hegesztés közbeni szünetekben,esetleg a kocsmába is elmehetsz egy-két sőrre.A használtakról látatlanban nehéz bármit is mondani.Szerintem ezt nézd meg és innentől kezdjél el gondolkodni a vásárláson.
(#) Freedomocska válasza Schaefer83 hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Szia . Én a kínai cuccok között a Rilon-t ajánlanám (nekem ez vált be ) . Nem régen láttam egy 160-as JLT gépet belülről és összesen két igbt volt benne no ehhez képes a én jelenlegi Rilon gépem egy alkatrész bánya a 20 db nagyfeszültségű fet-el és 16db diódával szerelve igaz van súlya is (16 kg) .
(#) pokpeti hozzászólása Ápr 2, 2011 /
 
Üdv Mindenkinek. Kész lett a gép (vagyis alakul....) Egy pár észrevételem lenne. Sajnos előtte keveset dolgoztam inverteres géppel, ezért nincs tapasztalatom efféle termékekkel. Amit észrevettem, hogy 3,2-es pálcát a potméter középállásában simán viszi, vagy még esetleg sok is neki. Néha az az érzésem, mintha hegesztés közben megszaladna az áram. Az áramváltó úgy van ahogy a teszteléskor bekötöttem. Hogy viselkedik, ha esetleg fordítva, hibásan van bekötve? A másik dolog a légrés én egy vékony maszkolószag (papír)csíkot ragasztottam az E magok közé. Mi a jele ha nem megfelelő a légrés mérete? Ha túl sok a légrés, akkor gondolom megnő a mágnesezési áram, de mi a helyzet ha túl kevés? Kaptam tippet az OK48.00-ás elektróda használatára, állítólag jobb ehhez a masinához, mint az OK46.16. Esetleg ezzel kapcsolatban tapasztalatok? Mellékelek egy pár képet a berendezésről...
(#) Phile80 válasza Freedomocska hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
ehh, a Holly gép ugyanez belülről. Sztem kínában egy gyárban gyártják az összes hegesztőt, csak a dobozuk más
(#) Freedomocska válasza Phile80 hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Na ez "kapásból" nem igaz - már mint , hogy egy gyárban gyártják az összes hegesztőt . Az biztos ,hogy tök egyformák belülről de nem mindegy milyen alkatrészeket használnak fel . A Rilon gyártója jobb minőségű félvezetőket használ és pld. nem hajlandóak bármilyen nevet ráfesteni mivel mostanában divat a saját "márka" azaz te kitalálsz egy új nevet a gépednek - azt megrendeled és kínából már olyan színű dobozzal és felirattal szállítják le . Szerintem azért valamennyi különbség van (ha nem is túlzó ) az egyformának tűnő 40-70 E-es kategóriájú inverteres kínai gépek között .
(#) Ge Lee válasza szell69 hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Nem tudok mert nem az enyém, csak az építésben segédkeztem. Egyet csináltunk csak róla félkészen. Bal oldalon egy üres gyűrű, a mellette lévőn már rajta van a teljes primer, szigetelés nélkül. Szigetelésnek 1 réteg festőszalag-1 réteg teflon-majd mégegy réteg festőszalag van rajta. A teflon simán bírta a 340 fokos pákát, de a festő szalag is közel 200-at, pedig "papíron" csak 80 fokos.

gyuru.jpg
    
(#) erdgab válasza pokpeti hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Örömmel látok egy szép és igényesen kivitelezett munkát részedről! Az áramváltó,ha fordítva van bekötve,nem szabályoz kellően és hegesztéskor az ívtől sípoló hangot lehet hallani,az ív sem igazán stabil.Szkóppal kellene rámérni,megnézni a szabályzó jelet.Hegesztéskor,ha változik a pálca és az anyag közti távolság (mozog a kezed),előfordulhat olyan érzés mintha változna az áram,mérni kellene áramot a kimeneten,hogy valós e a gyanúd.Légrésnek elég a géppapír (amire nyomtani szoktunk),vagy akár a sütőpapír is jó,de ne legyen nagyobb 0,1mm-nél.
(#) Tubi56 válasza pokpeti hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Csak vigyázz azzal a tippel! Az OK48.00 bázikus míg a 46.16 rutilos! Gyakorlatlanabbaknak ez a jobb. A bázikus elektródákhoz kell némi gyakorlat.

Egyébként mivel kented be a diódákat a hűtőfelület között? Ha nem vezető az a pacsmag akkor jobb, ha letörlöd, mert akár ez is bele játszhat a problémádba!
A potid jó? Lin vagy log?
A diódákat közvetlenül szereld a bordára, ha már azon van a + kimenet
(#) pokpeti válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Köszönöm. Az ív nem sípol, a berendezés is csendben van, a potméterrel jól szabályozható. Így az áramváltó megfordításával felesleges kísérleteznem. Megpróbálok DC lakatfogót beszerezni, és mérni közben az áramot.
(#) pokpeti válasza Tubi56 hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Ma kipróbáltam a 48.00-st, tényleg nem egyszerű A hűtőfelületet fehér szilikon pasztával kentem amivel a csillám alá kell dolgozni, szóval az átvezetés csak részleges lehet. Mivel helyettesíthetem, hogy javuljon a helyzet?
(#) Tubi56 válasza pokpeti hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Semmivel nem kell helyettesíteni hiszen a diódák hűtőfelülete közvetlen csatlakozhat a hűtővel, mert az a + kimeneted, ha jól láttam a kábel is a hűtőn van! Nem kell semmi sem alá a jobb vezetés miatt! Csak nagyon finom csiszoló papírral csiszold fel, hogy minél jobban érintkezzen a hűtő bordával!
Ha pasztát használsz ide csak olyat tegyél ami vezető!
Következő: »»   200 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem