Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   478 / 562
(#) bistvan196700 válasza csavarkulcs hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
"Nyilván hidrogén gáz" Ez ok, de itt nincs semmilyen hidrogén tároló tartály. Anno a kollégámmal mi is kísérleteztünk a HHo generátorral, ha visszaég akkor robbanás történik. Ez más rendszerű arra lettem volna kíváncsi, hogyan lehetne házilag ilyet készíteni. Különben lehet vásárolni is. http://hegesztescentrum.hu/hegeszto-berendezesek/plazmavago-berende...s.html
(#) bistvan196700 válasza bistvan196700 hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Elnézést cimpotának szántam. Nem szaporítanám tovább az írást, ehhez nem kell argon, co2 palack stb.
(#) hulala válasza bistvan196700 hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
..." robbanó motor "... jesszus maria.
(#) csavarkulcs válasza bistvan196700 hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
A plazmavágóhoz nem véletlen használnak hidrogént.
ha oxigént használnának,pb-vel,vagy acetilénnel, akkor borzasztóan elégetné a vágási felületet, és cseppekben folyna ki az olvadt anyag. ha viszont hidrogént használnak, esetleg argonnal, akkor mintha vízvágó vágta volna ki, olyan gyönyörű lesz a vágási él.
(#) bistvan196700 válasza hulala hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Igazad van egybeírjuk.
(#) bistvan196700 válasza csavarkulcs hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Köszi az infót. Ezért lenne jó egy ilyet készíteni. Sajnos nincs róla szinte semmi leírás, gondolom ebben is valami inverter működik.
(#) bistvan196700 hozzászólása Okt 29, 2016 /
 
Itt egy orosz ember elmagyarázza a működését. Ha valaki kitudná hámozni a lényeget? Milyen feszültséget kell előállítani stb. https://www.youtube.com/watch?v=U15syR2BfbQ
(#) ati790731 válasza bistvan196700 hozzászólására (») Okt 29, 2016 /
 
Jogos amit írtál!
De pár hete hallgattam egy műsort amiben az okosok azt mondták, hogy az autók és más kőolajszármazékkal hajtott járművek csupán 10% alatti részben felelősek a környezetszennyezésért, az összes többi a gyárak, üzemek sara!
Tehát az autók evolúciója nem fog sokat javítani a helyzeten, bár valahol el kell kezdeni!
A fejlődő országok a probléma, (india, kína stb) plusz a jó öreg Amerika, aki a másik oldalt erősíti, csak épp bele sz...ik az egészbe.
Írkálják alá az egyezményeket, csak épp nem teljesítik őket!
Az EU élen jár a világon a káros anyag kibocsájtás visszaszorításában, máshol meg .......
Amíg az érdekek az előrébb valók, addig semmi nem fog változni!..... sajnos!
Bocsi tudom, ez nem ide tartozik..
(#) erbe válasza bistvan196700 hozzászólására (») Okt 29, 2016 /
 
Kedves szélhámos honfitársunk "találmánya" ismertetésére egy orosz gyártmányú gőznyomást hasznosító és ezt a gőzt ionizáló plazmavágót használt. Erre a témára már van egy Plazmavágó építése... témakör. Ott tessék érdeklődni!
Ugye csak vizet kell beletölteni és máris jön a szúróláng, tehát a víz ég.
(#) bistvan196700 válasza ati790731 hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Lehet, hogy "csupán 10%". Engem felháborít az olajlobbi rendkívüli befolyása a világunkra. A japánok 20 évvel ezelőtt olyan akkumulátorokkal kísérleteztek amiket röpke néhány másodperc alatt fellehetett tölteni. Erről egy rövid hír jelent meg, azóta se semmi. És az ilyen és hasonló újítási kezdeményezéseket lehetne sorolni, amiből semmi nem lett. Ha a mobiltelefónia fejlődését megnézzük szinte hihetetlen.Ha elképzelünk egy ilyen fejlődést közlekedésben is, akkor ma már ingyen használhatnánk az autóinkat. Természetesen ezt is megadóztatná az állam, de legalább nem szennyezné a környezetet.
(#) bistvan196700 válasza erbe hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Igen a Plazmavágó építése topikban a 23-ik oldalon említésre kerül ez a szerkezet, de senkit nem érdekelt. Annyiban ide vág, hogy ez is egy inverterrel működik.
(#) tursaba válasza bistvan196700 hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
1.) A visszarobbanás miatt használ mindenki vízzárat.
2.)A leírásban nem utalnak a többlet energiára, pedig jó reklámfogás lenne a gyártó részére.
(#) csavarkulcs válasza bistvan196700 hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Nem vagyok benne a témában annyira mint látszik, csak véletlen egy plazmavákó közelében votlam, aztán beszéltem a kezelővel, hogy s mint van ez.
Szerintem azért hívhatják "plazma" vágónak mert plazmát hoz létre.
Az argonnal valószinűleg az oxigént tartják távol, A hidrogét pedig plazmásítják. (Új szó)

Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Már csak el kell olvasni.

Nagyfeszültségű egyenáramú feszülségforrás ügyében, keresd BIG felhasználót.

Jav: Ionizálódik a hidrogén.
(#) bistvan196700 válasza csavarkulcs hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Köszi, utánanézek.
(#) GPeti1977 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Vettem 0,6mm es huzalt, azzal már jól hegeszt CO2 gázzal, csak aranyárban volt majdnem annyiba került mint a porbeles.
Lehet a 0,9mm es porbeles felel meg a rendes 0,6mm-es huzalnak? Bár furcsa hogy sokkal nagyobb előtolást kellett beállítanom.
(#) macera2 hozzászólása Nov 15, 2016 /
 
Inverteres hegesztőkészüléket szeretnék vásárolni. Általános házi barkácsolás, zártszelvény, laposvas, szögvas, stb. 16 A-es hálózati biztim van. Tudnátok ajánlani v.milyen típust, vagy gyártót?
Ha nem telitalálat ez a topik, akkor hol lehetne érdeklődni? Előre is kösz a válaszokat.
(#) adapter válasza macera2 hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
Tégy próbát nála privátban: Phile80
(Egy Hetra 140 -t vettem pont ilyesmikre eddig egész jó, a pajzsa vicces de használható....)
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2016
(#) csavarkulcs válasza macera2 hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
Gysmi 165 inverter.
160 amperen ne járasd sokat, mert tönkremengy.
De amúgy nagyon jó kis gép!
Asszem 90 környékén vettük.
(#) granpa válasza csavarkulcs hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
1990, vagy 90000 Ft? 60(Hatvan)-ban jártam már, 90 merre van?
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2016
(#) dara válasza granpa hozzászólására (») Nov 15, 2016 / 2
 
Hatvantól harmincra.
(#) szabados hozzászólása Nov 16, 2016 /
 
Sziasztok azt szeretném megkérdezni tőletek hogy meg építtette e valaki ezt a kapcsolást? "csatolom" Nagy fesz gyújtás awi hegesztőhöz azért itt érdeklődöm mert én a macit használom awi hegesztésre. Mekkora esély van rá hogy ha meg csinálom be üzemelem kinyírja a hegesztőt?

018.JPG
    
(#) macera2 válasza adapter hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Hello adapter és csavarkulcs! Köszönet az infókért. Számomra, árban a Dysim 165 kicsit magas. Inkább a Hetra MMA 140 / 180 felé hajlanék, ill. az Iweld ARC 160 is szimpatikus. Ezen tipusokkal kapcsolatosan van valamilyen tapasztalatotok?
(#) mpisti válasza macera2 hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Inkább Hetra.
(#) adapter válasza macera2 hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Nekem csak a Hetrával.....
(#) vision61 válasza macera2 hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Szia!
Néhány hónapja vettem barkács célokra egy ukrán Dnipro MMA 205A gépet, (azóta is van hirdetése az eladónak), potom 24 ezerért. Új egy év garival.
A pajzs csak legyeket hessegetni jó, viszont a gép eddig jól teljesített. A második doboz 2,5-es rutilos elektróda fogy el lassan, hegesztettem bázikussal, öntvény, ... elektródákkal 3,25-ös átmérőig bezárólag. Mérni nem mértem, de szerintem a 150-160 A-t tudja maximumra állítva. (A megadott áramfelvétele mellett nem is vártam többet.) Amíg teszteltem le volt véve a burkolat, folyamatosan elhegesztve 5 db 2,5-es rutilos elektródát, alig érezhetően langyosak voltak a bordák. Nagyon könnyen fog újra ívet még a régebben "félbehagyott" elektródával is. Üresjárati feszültsége 62-64 V.
Egy hibája, vagy inkább hiányossága van, kihagyták a kimeneti fojtót. Így is használható volt, de még éppen elfért benne egy H alakban összefogott TV sorkimenő, ezt beépítve mondhatni tökéletes.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2016
(#) macera2 hozzászólása Nov 16, 2016 /
 
Köszönet a vásárlás ügyben tett eddigi javaslatokért . Volna még egy további kérdésem. A Hetra 100 hátoldalán volt egy spec. csatlakozó, ahonnét az autó aksit lehetett tölteni. Létezik olyan berendezés az inverteres kategóriában amelyikkel ilyen feladat is megoldható?
(#) mpisti válasza macera2 hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Nincs. És ez a Hetra 100-nál is egy elb....tt megoldás volt.
(#) macera2 válasza mpisti hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Szomorú vagyok, mert ez az elxxszott megoldás sokszor kihúzott a szarból. Tudsz valami eszközt autó aksi töltésre? Vagy kezdjek el barkácsolni?
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2016
(#) mpisti válasza macera2 hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
Az általam javított Hetra 100-as trafók kivétel nélkül az akkutöltési funkció miatt betekercselt vékony huzal miatt égtek le. Persze ha a tekercselést normálisan megcsinálják, nem lett volna belőle menetzárlat, és emiatt leégett trafó. Autó akksi töltésére akkutöltőt kell használni, van már kapcsolóüzemű is, és a teljesítményfelvételük töredéke mint a Hetra 100-é üresjárásban. Olcsóbb,és praktikusabb megoldás mint a Hetrás dolog.
(#) Ge Lee válasza macera2 hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
Egyrészt nem értem hogy miért kell egy autó akkut tölteni. Mert ugye ha jó akkor nem kell tölteni, ha meg rossz akkor vagy cserélni kell, vagy adni neki egy utolsó esélyt a szulfátoldóval.
Másrészt bármelyik inverterrel lehet akkut tölteni, vagy úgy hogy teszel a kimenetére egy töltő adaptert (pl. step down konverter) amivel beállítod a töltőfeszt és a max áramot, vagy pedig úgy, hogy ha ismered az inverter rajzát akkor csinálsz bele fesszabályozást, onnantól olyan lesz mint egy labortáp, bármekkora feszt és áramot be tudsz állítani rajta a nulla és a maximum között.
Én kb. 10 éven keresztül készültem rá hogy építek magamnak akkutöltőt, aztán mire rászántam magam hogy na most nekiállok, addigra kaptam egyet ingyen. De azt sem használtam soha. Most viszont lehet hogy fogok építeni egyet, de ez nem fog tudni csak max 400mA-rel tölteni, viszont akkora lesz az egész mint egy gyufásdoboz, és ebben már a trafó is benne van mivel kapcsolóüzemű.
Következő: »»   478 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem