Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   105 / 219
(#) Alkotó válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
"Súlyos" darabok. Gratulálok!
Én már több éve játszottam a JLH-val, de úgy rémlik nem volt gond a nagyobb nyugalminál sem.
Ahogy ismerlek, kikezdhetetlen tápod van hozzá, de felmerült bennem, hogy ha nagyobb áramnál "drasztikus lett a hangzás", akkor esetleg ez lehet a táp valamilyen előre nem várt anomáliája is. Ha jól látom C-R-C tápod van, ezért az "R"-en eső feszültség bezavarhat. A JLH szeret 35V körül "táplálkozni" nem célszerű ez alá menni.
Egyébként az alapérték szerinti 10W-hoz, nem is kell 1A feletti nyugalmi.
(#) lamalas válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
Idézet:
„A JLH szeret 35V körül "táplálkozni" nem célszerű ez alá menni.”

Ezt mi indokolja? Ha valakinek 4ohmos nevleges terhelese van akkor 10W-os kimeno teljesitmenyhez nem szukseges ekkora tapfeszultseg. Az eldisszipalt teljesitmeny feleslegesen nagy lesz ha a nyugalmi aramot is ehhez az impedanciahoz allitjuk be.

Idézet:
„Egyébként az alapérték szerinti 10W-hoz, nem is kell 1A feletti nyugalmi.”

Az elobb emlitett 4ohmos terheles eseteben egyertelmuen keves az 1A vagy az alatti nyugalmi aram ha 10W maximalis teljesitmenyt ki akarunk "venni" az erositobol. Tessek utanaszamolni.

Nem erdemes csak ugy dobalozni a tapfeszultseg es nyugalmi aram ertekekkel anelkul, hogy meghataroznank a szukseges max. teljesitmenyt es terheloimpedancia nevleges erteket mert felreertesekre adhat okot.
(#) Orbán József hozzászólása Aug 5, 2012 /
 
A C-R-Cnégyzet és hasnló tápcifrázásnak nem sikerült okát lelnem a saját erősítőmben. Megvettem a hozzávaló porcelán gerendákat, aztán jól felfogott lustaságból és helyhiány okán a fiókban maradtak. Ennek dacára az erősítő olyan csendben van...írhatnék ide dB-eket, de csak 1 cm-ről hallom teljes hangerőn, hogy valami nesz jön a hangszóróból, esetleg ebből ki lehet számolni...Remélem az meg nem téves eszme, hogy jöbb egy kisebb belső ellenállású táp.
(#) CIROKL válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
Nincs ezzel a kis vacakkal semmi gond , megmondom őszintén erre számítottam akkor amikor még csak alkatrész formában volt .
Igen lett a táp panelre téve az R -tag de nincs rá igény hogy kelljen .
Anno a másik JLH amit építettem annak volt rá igénye és ezt most már előre így gondoltam hogy kell és ezért lett a panel így tervezve.
Remélem így érthető a történet?
A trafó amit ide szántam az 2X24 Volt gyakorlatilag és 150 W-os ebből lett a terhelt állapotban 29 Volt DC
A végleges nyugalmi áramom az kereken 1A , 8 ohm -mal terhelve.
A W-ok engem nem érdekelnek ezt mindenki tudja nem arra utazom tehát ez nálam csak sokadik szempont , a mellékelt adatokból meg lehet számolgatni kalkulálni hogy vajon jó -e vagy nem az én JLH-m...
Józsi : a válasz itt rejlik , egyéb iránt az A -osztálynál lehet csak alkalmazni R tagot mert itt ugyebár állandó áramok folynak .
(#) Orbán József válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
Azért örülök, hogy nincs rá szükség, ellenérzésem van a tápok korlátozásánál. Féltem a brummtól, de igazából jól sikerült a huzalozás, ez és a JLH első tranyó bázisának R-C taggal szűrt tápjának tudom be a megnyugtató csendet.
(#) (Felhasználó 46585) válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
Azt a tranzisztoros szűrést nem próbáltátok még? J.L.H írt róla. Nekem sokkal hatásosabbnak tűnik, mint egy CRC táp.
(#) CIROKL válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Aug 7, 2012 / 2
 
Nekem nincs ellenvetésem a tranzisztoros táp ellen sem talán majd egyszer , ez így marad a trafót nem piszkálom már , örülök hogy egyszer megtekertem .
Meg is kezdtem a dobozolást , kigondoltam egy valamit és majd kiderül mi sül ki belőle .
Az alaplemezen máris fönt van szinte minden , bedrótozva és hallgatható állapotban , előzőleg már belőttem mindent a nyugalmi áramot a telepközepet ...
Most látom jó össze van maszatolva na mindegy majd le lesz mosva a végén .
(#) klaczy válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Nagyon szép munka!
(#) WaRL0 válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Már most jól néz ki. Hétvégén én is nekiálok. Szereztem L-profilt, de csak 5mm a vastagsága, reménykedem benne, hogy elég lessz. Alkatrészek, hűttőbordák is csak pénteken jönnek meg, szóval addig áll a munka.
(#) kadarist válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Ipari kivitel!
(#) CIROKL válasza kadarist hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Ipari kivitel ?
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Megint ügyködtem egy csöppet délután , a doboz folytatása , oldallapok fönt és az eleje szerelő lap is , így gyakorlatilag már csak a fa oldalak és fedlap hiányzik .
Bővebben: Link
(#) keszeg01 válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Nagyon jó már így is!
(#) CIROKL válasza keszeg01 hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Mondhatni félkész csak .
(#) Orbán József válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Láttam már egyéb erősítőkön is, ahol szinte monoblokként kezelt a két erő, hogy két (mono) hangerő szabályozó van. Nem problémás, hogy szemre lehet együtt futtatni a két oldalt?
[OFF]Azért megint tanultam valamit. Nem szabad összezsúfolni az "A" osztály belsejét, jól jön egy kis kukorica pattogatáshoz is a tér. Tudom...megyek már...
(#) CIROKL válasza Orbán József hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Na itt jön a fül és nem a szem !
Ja egyéb iránt a szabályozó egység az mondjuk szinte mindig MAX állásban van hisz van előtte egy passziv előfok vagyis egy fokozatkapcsolós hangerő szabályozó ami korrektebb mint egy potméter !
Remélem így érthető a történet , az A-osztályút igen érdemes szellősre építeni főleg ha ilyen elvetemült dolgok lesznek , vannak mint amiket én ki - ki találok .
[OFF]A kukoricát meg hozhatod hozzánk is :Bővebben: Link[OFF]
(#) Orbán József válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Ahá, így már értem, akkor inkább csak esztétikai szerep jut a potiknak, mint a sztereo jel korrekt leosztása...
Nehéz lenne szemre-fülre együtt szalajtani a csatornákat így. A fokozatkapcsolót már kezdtem feledni, hívén, hogy ma már együttfutnak a potik, de miért is tennék...
[OFF]Szépek a pipik. Azt hiszem, némi munka akad körülöttük, grat hozzájuk!
(#) WaRL0 hozzászólása Aug 9, 2012 /
 
Elkészítettem az L-idomokat. Lassan, de haladok.
(#) WaRL0 hozzászólása Aug 10, 2012 /
 
Megjöttek a bordák is. Hát elég nagyot csalódtam. A két borda közt majd 2mm eltérés van, és egyántalán nincsenek derékszögbe vágva. Nagyjából 1cm-t fogok belőllük vágni, hogy derékszögbe legyenek és egyformák is legyenek. De még ki kell találnom, hogy hova is fogom tenni a rca,táp,hangszóró kimenet csatlakozóit, mert nem igen van hely.
(#) rewox válasza WaRL0 hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Honnan rendelted?
(#) Gery78 válasza WaRL0 hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Szia!
Legyen a borda a doboz oldala, ahogy én is terveztem. 38cm hosszú, 10cm széles és 2,5cm vastag. Hátul meg lesz hely a csatiknak. Mit szólsz?
(#) WaRL0 válasza rewox hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Szia. avelmak.sk
(#) WaRL0 válasza Gery78 hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Hát nálam a borda csak 10x3,5x19cm és már méretre vágtam , hogy illeszkedjen a hátlaphoz.
(#) Gery78 válasza WaRL0 hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
Ja hogy ezt félbe vágtad? Azt hittem, hogy neked is ilyen ló méretű bordáig vannak, mint nekem, mert a képen még kilógott egy kis alumínium a deszka alól. Azért gondoltam, hogy az is egy borda. Akkor sem muszáj a hátlapra tenned, lehet az oldalán is, csak akkor nem fog végig érni. Lesz egy kis oldala is.
(#) rewox válasza WaRL0 hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
Szia! Köszönöm.
(#) CIROKL hozzászólása Aug 11, 2012 /
 
Lassan de biztosan alakul már az előlap is kész ez után a fa oldallapok következnek aztán a fedlap .
Egyéb iránt most is hallgatom és barátkozom vele , tesztelem 1 A a nyugalmi áram és 29 _Volt a tápfesz 8 ohm terheléssel .
Bővebben: Link
(#) WaRL0 válasza Gery78 hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
Nem én csak 1,5cm-t vágtam belőlle.
(#) WaRL0 hozzászólása Aug 12, 2012 /
 
Haladtam megint egy picit! Bővebben: Link
(#) WaRL0 hozzászólása Aug 14, 2012 /
 
Sziasztok. Ma megpróbáltam feléleszteni az egyik panelt. Kimeneti féltáp állító trimer középálásba, nyugalmit állító trimer maximum álásban. Tápfeszt rákapcsoltam és 1.65A volt a nyugalmi. R4 csere 1k-ra így 0.63A lett a nyugalmi. Kimenetre hangszóró, bemenetre telefon, zene rákapcsol és csak torz hangok jöttek ki. Megmértem a tápfeszt 31V kicsatoló kondi előtt 19V. Elkezdtem tekergetni a féltápot állító trimert mikor kitisztult a hang rámértem újból. Ekkor már csak 4.2V-ot mértem. És itt nem tudom, hogy hova tovább. Ha a kimeneti féltáp megvan akkor recseg ropog az egész, ha pedig letekerem egész 4.2V-ra ami a minimum akkor aránylag tisztán szól. Mi okozhatja ezt?
(#) Orbán József válasza WaRL0 hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Idézet:
„Mi okozhatja ezt?”


Rosszul összerakott áramkör, rossz alkatrész.
Ez az erősítő meglehetősen egyszerű.
Ellenőrizd a félvezetők bekötését, áramirányát.
Az is lehet, túlvezérelted. Van a bemeneten potenciométered?
Következő: »»   105 / 219
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem