Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   114 / 219
(#) CIROKL válasza reloop hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Légszerelt és gondolom dobozolás nélküli , a hűtés az legalább a GND van , szerintem itt az erősítőd egy rádióvevőként viselkedik ...
Most látom a feltett képet szóval a doboz rá van kötve a GND-re
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2013
(#) keszeg01 válasza reloop hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Szerintem a táp vagy a trafó .
(#) reloop válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Jelentem nyomon vagyok! Az 5m-es hangsugárzó kábelt 1,5m-esre cseréltem, és sokkal jobb lett. Bevetettem egy ugyan ilyen hosszúságú árnyékolt vezetéket, már a cél közelében érzem magam.
Restellem, nincs Boucherot cella a kimeneten, haladéktalanul pótlom és kipróbálok egy adhoch LR tagot tenni a kimenő jel útjába.
(#) keszeg01 válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
A feltett kép az enyém de ha jól emlékszem nincs a ház rákötve a gnd-re
(#) reloop válasza keszeg01 hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Nagy nekibúsulásomban rákötöttem a telelő motorkerékpárok akkumulátorára, eredménytelenül.
(#) keszeg01 válasza reloop hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Talán a bemeneten nézzél körül ?
Egy kép lehet segítene.
(#) reloop válasza keszeg01 hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
A bemenetet rövidre zártam.
Linkelek néhány hasonló tapasztalatot:
Bővebben: Link Bővebben: Link Bővebben: Link

Eddig az egyetlen javulást a rövid, árnyékolt hangszóró vezeték hozta.
Eredménytelen kísérletek: akkumulátoros táplálás, hűtőborda testelés, kimenetre 10 ohm + 10nF, majd ugyan ez 100nF-dal, 10 ohm rajta 30 menet sorosan a hangszóró vezetékkel.

Szerk.: pedig a NYÁK-terv már egészen pofás kezd lenni.

Ha csatlakoztatom a jelkábelt a továbbra is rövidre zárt bemenetű erősítőre, az árnyékolt hangszóróvezeték ellenére pattan.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2013

Hood.JPG
    
(#) Orbán József válasza reloop hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Nekem a CD játszó az erősítő tetején van és sajnos keményet pattan, ha bekapcsolom a lejátszót az erősítő előzőleg történő bekapcsolásakor. Az erősítő háló kapcsolója át van kötve néhány nanóval, de nem rettent meg, pattan.
Kikapcsolásra nem csinálja.
Eddig megpróbáltam együtt élni a dologgal, elsőre kapcsolom be a CD-t, és elsőre kapcsolom ki is. Így nem pattog. Várom, hogy kikaparódjék az a gesztenye, vagy így marad...
(#) keszeg01 válasza reloop hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Kép !
Milyen flvezetőket használsz ?
(#) reloop válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Láttam a remek kivitelezésed, az erősítőm dobozolástól sem várok csodát.
(#) reloop válasza keszeg01 hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
A teszt panel így néz ki.
A tranzisztor készlet: BC182, BC301, 2x 2N6122.

A bélyeg méretű panel fejhallgató erősítőhöz készül, táp:12V, Iq 130mA, Zh 32 ohm. A hangja fejhallgatóban egyszerűen lenyűgöző!

Zaj = 0, brumm = 0. Viszont a fejhallgatóban olyat pattan, hogy cseng a fülem tőle.

A kísérlek 24V táp, 1A nyugalmi és 8 ohm hangsugárzóval is folynak.
(#) Orbán József válasza reloop hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Valamiképp a tápfeszültségre csücsül az a tüske, szerintem. Ami azért is nyugtalanító, mert oda fészkelhetnek olyan elektromos zajok is, amiket közvetve hallunk csak meg...
Már nyugtalan vagyok magam is.
Azért a gyári erősítőm is lereagál egy ilyen vendég készülék bekapcsolást, ha szerényebben is.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2013
(#) reloop válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Ez akkumulátorról táplálva is hallja a Weller kapcsolását.
(#) Orbán József válasza reloop hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Próbálj egy kerámia, rövid lábú 10-47nF-ot a bemeneti RCA árnyékolás és a fémváz közé. Régebbi emlékeim szerint a "rádiózó" zajokat leszedte.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2013
(#) reloop válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Most még az asztalon van kiterítve, de a következő lépés az lesz, hogy bezárom egy fém kaszniba.
(#) Orbán József válasza reloop hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Nekem csak a közvetlen összeköttetésben lévő audio készülékkel van pattanásom, az egyéb, külső villany holmikat nem érzékeli.
(#) keszeg01 válasza reloop hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Azt hittem túl gyors a végtranzisztor de megnéztem 2,5 mgh-es aztán a esetleg hosszú tranzisztorvezetékre gondóltam de Orbán Józsinak a nyákba van űltetve a nyáktrev jónak tűnik most hirtelen nincs több ötletem.
Talán még az marad kimeneten nekem van 1k-s ellenálás igaz más célt szolgál eredetileg de egy próbát megér.
(#) reloop hozzászólása Feb 21, 2013 /
 
Sziasztok! A 10W-os JLH kimenetét minden szívfájdalom nélkül rövidre lehet zárni? Számítás alapján igen a válasz, de olyan szokatlan a szituáció, hogy inkább kikérném a véleményeteket.
Úgy gondolom megérdemel egy koppanásgátlót, és ezt a kimenet rövidre-zárásával oldanám meg.

A zavarérzékenység csökkentése érdekében készítettem egy rövid vezetősávokat tartalmazó NYÁK-ot, melyet horganyzott lemezzel tervezek burkolni. Remélem minden zajt távol tudok majd tartani ezzel a módszerrel.

JLH.jpg
    
(#) Orbán József válasza reloop hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Szia! Ha az ős JLH (kondi kicsatolós) van nálad, akkor szerintem teljesen felesleges a koppanásgátló.
Amekkorát koppan, azt a szememen is elállom...
A külső készülék kapcsolási pattogását meg úgyse veszi ki, valamint tök feleslegesen átmegy a jel valamiféle relén, ami megint minek.
(#) tomi52 hozzászólása Feb 21, 2013 /
 
A kívülről jövő pattanások ellen egy jó védekezés, ha a hálózati trafó primérje és szekundere között van egy a földre kötött árnyékoló réteg. Csak a ma divatos torroid trafóknál nem tudom, hogyan lehetne ilyet csinálni.
(#) Orbán József válasza tomi52 hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
A trafó primerje után van egy sor drót tekerve, ami egyik vége a testre, nullára van kötve, van ilyen most is. Egyébként is ezzel lehet megoldani az érintésvédelmet.
(#) Orbán József válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Egy toroidnál egyébként hogyan oldod meg a primer és a szekunder közti védelmet? Mármint egy kisebb égés okoz egy kis áramütést a másik oldalon... Nem mondom, hogy emiatt, de most halt meg ügyesen valaki egy vízbe esett mikrofon által.
(#) CIROKL válasza reloop hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Nem tudni nálad mi okozza a zavart de a felvetésedre teszt alá vetettem a példányomat , na a végeredmény megszületett és azt kell mondanom hogy szinte 100% -os mértékben minden zavarra érzéketlen gyakorlatilag nem tudtam olyan készüléket bekapcsolni illetve ki ami akármilyen zavart is okozna az erősítőben .
Teszteltem nyitott bemenetnél zárt bemenetnél és bármit kapcsolok a közelében és bárhol messzebb is semmi nem okoz semmi zavart még egy hajszálnyi pattanást sem lehet a hangszórók-ból hallani !
A végén már elővettem egy villanypásztort és azt tettem az erősítő tetejére , a villanypásztor mintegy 3 centis ivet huz és még ez sem okoz semmit a hangszóróban semmit nem hallani .
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2013

Villám !.JPG
    
(#) Orbán József válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Még szép, hogy el kell szigetelni, azt hiszem, mindketten "ettünk" is már ilyet. Én még nem találkoztam olyan szigeteléssel, amit a leégő tekercs ne tudna átégetni, illetve toroidnál nem találkoztam olyasféle kettős csévetesttel, mint egyéb trafóknál, ahol ez a szigetelés elegendő a leégés esetére, nem tud fizikai kapcsolat létrejönni a pr-szek. közt. Én be szoktam azt a sort kötni a védőföld körébe.
(#) Ge Lee válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
A primer - szekunder között a szigetelés véd, a tűz ellen pedig a biztosíték. Ezért nem kell megpatkolni, mert akkor már nem fog.
(#) keszeg01 válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Szép az ív ! Ezen én is agyaltam azóta van egy elképzelésem de nem biztos nálam kb 5-6 éve minden vezeték ki lett cserélve a házba aztán hiba miatt a vilannykarótól is minden új , talán a régi alu vezetékek a falba és kötései csinálják ezt a pattogást a táptól függetlenül .
(#) reloop válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Köszönöm, hogy utána jártál. Biztos a fától nem látom az erdőt. Végre panel szinten teljes csend van, viszont ahogy csatlakoztatom a számítógép hangkártyájához, egyből kezdődik minden előről. Hiába van letekerve a hangerő, a jelkábelnek elég az árnyékolását az erősítőhöz kötni, máris éteri hangok keletkeznek, a páka kapcsolása behallatszik, és a zsebemben lévő telefontól pittyeg. Ugyan itt, egy próbára berakott TDA2050 panel teljesen zavar mentesen működik.
Érdekesség a történetben, hogy hónapokkal ezelőtt egy Texas kapcsolás ugyan ezt csinálta. Sem előtte, sem utána nem tapasztaltam hasonlót.
(#) CIROKL válasza reloop hozzászólására (») Feb 21, 2013 / 1
 
Idézet:
„viszont ahogy csatlakoztatom a számítógép hangkártyájához,”

Ja na ez elkerülte a figyelmem én nem használok számitógépet zenerombolásra igy erre nem tudok válaszolni JLH erősítő és még számtalan ami itthon található az nem zavarható nálam semmivel , A hétvégén volt nálam egy erősítős szeánsz és minden gépem teritéken volt tehát egytől egyig mind tesztelve volt nem csak a JLH !
Csak CD játszó ami játszik illetve csöves RIAA bakelit lemez ...
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2013
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
István csak kérdés képen , probáltad már más egyéb hangforrásról ?
(#) reloop válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Természetesen! Most épp ott tartok, hogy mindent lebontottam az elejéről. Teljesen nyitottan hagyom a bemenetet és így hibátlan.
Ha felteszem a rövidre záró jumpereket, már koránt sem ilyen megnyugtató a helyzet.

Ennek a most készülő erősítőnek a célja, hogy számítógép mellett szolgáltasson 1-1,5W-ot 8 ohm-ra, valamint fejhallgatót lehessen rá csatlakoztatni.

Volt egy ilyen JLH tesztpanelem, meghallgattam fejhallgatóval és leesett az állam olyan szépen szólalt meg. Nem tudom hirtelenjében az ominózus hangkártya paramétereit, de meglehetősen kifinomult darab. A Sony CD játszóm csak jelenhet neki.

Továbbra is fenn áll a véglegesnek szánt panelnél is, hogy a hangszóró/fejhallgató kábel hossza, típusa hatással van a zavarérzékenységre. Rövid, árnyékolt vezetéket használva a kimeneten egészen elfogadható.
Ma délután teszteltem 5m-es kábelű Lenco fejhallgatóval. A guta üt meg, mert félelmetesen jó hangja van, viszont a műsorjel szünetében roppant oda nem illő zajok hallhatók.
Következő: »»   114 / 219
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem