Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   132 / 219
(#) Orbán József válasza pjg hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Megkockáztatom, érdemei elismerése mellett nem szabad egy napon említeni a Quadot és a JLH-t is. Építettem én azt - Quad - amikor Mo.-on újdonság volt, (néhányszor 10 db-ot) azért ne az legyen már a netovább. Egyik barátom 30 évig hallgatta a 405-öt és tavaly világította be az életét a JLH.
(#) szikorapéter hozzászólása Feb 16, 2014 /
 
Helló. Olyan kérdésem lenne hogy szeretnék építeni egy JLH erősítőt de csak végtranzisztornak valóm ez a típus van: TESLA KU605. Ebből találtam itthon 2 Db-ot és az volna a kérdésem hogy milyen áramkört kell ezek köré alkalmazni hogy jó legyen ebbe a fajta erősítőbe? Illetve mekkora tápfeszültséget bír el maximum így az erősítő? Köszönöm előre a válaszokat.
(#) Orbán József válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Üdv! 2 végtranzisztorral 1 mono erősítőt (JLH) tudsz építeni, ez jó így számodra?
(#) szikorapéter válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Megfelel,egyenlőre még csak ki akarom tanulni hogyan is működik ez a fajta végerősítő.
(#) Orbán József válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Félvezetőből kell egy pnp (BC212) és egy npn (BFY34).
De a működést ki tudod tanulni némi pénz ráfordítással is, MJE végekkel és vagy 400.-Ft-os össz. "luxus" meghajtókkal az elején.
Tudom, jó dolog a bontványokból és fiókból építkezni, de ez az erősítő megérdemli hogy két yoghurttal kevesebbet vesz az ember és egyforma, jó alkatrészeket tesz bele.
(#) szikorapéter válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Azért tudok csak bontott alkatrészekkel építkezni egyenlőre,mivel sajnos nincs mindig alkalmam ellátogatni az elektronikai szaküzletbe megvásárolni ami kell. Egyenlőre megépítem abból amim van,és ha megtetszik akkor jövőhéten megveszem hozzá a jobb minőségű alkatrészeket. Esetleg egy kapcsolási rajzot kaphatok?
(#) Orbán József válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
A topicban számtalanszor megvan, klasszikusan az 1969-es többször is. Indítsd el a keresőt.
(#) szikorapéter válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Abba ösz-visz bele kell helyeznem ezeket a tranzisztorokat és ugyan azzokkal a beállított értékekkel működni fog?
(#) Orbán József válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
A tranzisztorok eltérő erősítése miatt be kell állítani a nyugalmi áramot és a féltáp feszültséget a hőegyensúly beállításával, beállásával.
Több megoldás között vacillálva végül is az ős JLH-t építettem meg, nekem és jobb fülű (zenész-elektromérnök ismerős-kolléga) szerint is nagyon jó minőséget hoz.
Vannak variációk a kicsatoló kiküszöbölése, plusz-mínuszos táp, feszültség stabilizátoros megoldások irányába, de egy-két szakirodalom szerint - amit én olvastam, megengedve más véleményt is - az ős kapcsolás nagyon jó ár-érték arányban van. Vagyis az újítások korántsem tették jobbá az eredeti kapcsolást.
Ebbe én belenyugodtam.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2014
(#) szikorapéter válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Az alap JLH kapcsolásban szereplő tranzisztorok ma is kaphatóak?
(#) Orbán József válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Nem valószínű, de születtek nagyon hasonló, illetve jobb tulajdonságú alkatrészek, amik megfelelők ide. Sokan építkeznek/tek 2N30055-el, én az MJE15003-al csináltam az elsőt, de sok dícséretet hallottam a BDY73-al építettről, azt szerencsével és olcsón találtam a netes piactéren.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2014
(#) keszeg01 válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Ha találsz ilyen tápot valahol mint ez :
http://www.hobbielektronika.hu/apro/apro_43763.html
van trafód gréc hidad és még alap kondid is a végtranyók ha szerencséd van BDY 73 vagy 2n3055 és MEV-es gyártmányúak.
Én a 2000-es verziót javaslom megépíteni jobb a brumm elnyomása.
(#) pjg válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
BDY73-t 2300-ért találtam az EBAY-en + szállítás 750.- Viszont a HQ helyette ajánlja a BD317-et 383 +áfa-ért.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2014
(#) szikorapéter válasza keszeg01 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Van itthon egy középmegcsapolásos 2x15V-os trafóm,azis megfele a célra?
(#) keszeg01 válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
A trafó az jó lesz ha elég teljesítményű a BD317 is jó lehet.
(#) szikorapéter válasza keszeg01 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Hát nembiztos hogy MEV-es 2N3055-öt találok még de keresek.
(#) Orbán József válasza keszeg01 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Nekem semennyit se nem brummog, így szögezzük le, legjobb brumm elnyomása a helyes topológiának van... Amikor milliós szűrőkondik és egyéb huncutságok kellenek, ott más baj van.
Az új, második erősítőben 2x20ezer mikró lesz és elég kell legyen - monoblokk felépítés.
Az eredeti kapcsolásban - Audiofil ...Ágoston könyvbeli ajánlás - 4x4700µF van csatornánként, valamint ezekkel párhuzamosan egy kisebb értékű fóliakondenzátort illik tenni.
Trafónak tudom ajánlani a szünetmentesek trafóját, szinte JLH-hoz tekerték őket...
Csak be kell kötni, teljesen kész, remek trafók. Mivel főleg a 4 Ohmos dobozaimat hallgatom, így a 19-20V= és kb. 2A nyugalmi látszik megfelelőnek.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2014
(#) keszeg01 válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
De viszont a hálózat felöli zavarora érzékeny ha jól emlékszem , sikerült megszüntetni?
(#) Orbán József válasza keszeg01 hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Nem foglalkoztam vele, megtanultam a ki-bekapcsolási sorrendet, amikor nincs "pattanás" a hangszórón. Az új erősítőnél majd ráfigyelek és, ha sikerül nem előnytelenyül befolyásolni a paramétereket egyúttal, megpróbálom kiszűrni.
Végfok feszültség stabilizálásra kitérve, mindig olyan aggályom van, hogy szép sima lesz ugyan a tápfeszem, de egyúttal jól megnövelem a táp belső ellenállását is, ezért inkább mellőzöm.
(#) zoli7409 válasza reloop hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Szia
Megépítettem ezt a JLH fejhallgató erősítőt. Be akartam állítani a nyugalmi áramot és a féltápfeszt.Nos az egyik oldal szépen működik a másik oldal viszont nem vesz fel áramot és a féltápfesz értékét sem lehet állítani.gyakorlatilag a teljes tápfeszültséget mérem a kimeneten. Mi lehet a probléma?
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) zoli7409 válasza zoli7409 hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Na meglett a gond, az egyik trimmer poti volt rossz,most már szépen működik mindkét oldal.
(#) reloop válasza zoli7409 hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Kíváncsi vagyok a véleményedre, mennyi zajt és torzítást észlelsz?
(#) djkoko válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Szia! A TIP141 helyett mit használtál, vagy mit ajánlanál? Nálunk nem lehet kapni. Köszönöm!
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Közepes teljesítményű NPN végtranzisztorok jók bele. BD243, BD911, stb...
(#) zoli7409 válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Tegnap végre műsorforrás is került rá.Hát nem kellett volna.Gyakorlatilag mindenhonnan szól minden.Összevissza hullámzik a két csatorna hangja.Ha leveszem az egyik oldal tápfeszültségét akkor is szól mindkét hangszóró.Átnéztem a nyákot hogy nincs-e valahol forrasztási hiba de nem találtam semmit.Még lesz vele munkám úgy vélem
(#) steelbird válasza zoli7409 hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
A két csatorna különbségét hallod szerintem.
Vagy a bemeneten, vagy a kimeneten meg kell nézni a GND pontokat, vagy magát az átjátszó kábelt.
(#) pjg válasza zoli7409 hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
A hangszórók testpontja nem jó!
(#) zoli7409 válasza pjg hozzászólására (») Feb 22, 2014 1 /
 
Az olcsó alkatrész átka A 6.3 mm-es aljzat volt a ludas.Kicseréltem egy jobb minőségűre most már szépen szól.
(#) zoli7409 válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Most hogy megtaláltam a hibát ( hibás 6.3 jack) nagyon szépen szól nagyon szép telt mélyei vannak.Hatalmas a dinamikája az előző fejhallgató erősítőhöz képest(Fiio e10).Zaj teljes hangerőn sincs viszont ha hozzáérek a dobozához akkor halkan bejön valami szerb rádióadó. Pedig a két kerámia kondit betettem ahogy a rajzon is volt.A rajzodhoz képest annyit változtattam hogy kicsatoló kondinak oldalanként beletettem egy 4700 uf-os VISHAY elkót+egy 10 uf-os ERO mkt kondit.A nagy JLH-ban is ugyanez a kombináció van és nagyon bevált.Viszont hogy most már mindkét JLH megvan nagyobb tárhely kell ugyanis az mp3-as zene hibáit mindkét gép nagyon durván kiemeli.
(#) reloop válasza zoli7409 hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Örülök, hogy Nálad is rendben működik! A doboz fémből van? Hozzá kötötted az erősítőhöz?
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2014
Következő: »»   132 / 219
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem