Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   152 / 374
(#) djgombi válasza Szebence hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Egyébként a rajzon megkeresed a végfokozat részt és annak a kimenetét végigkövetve akadsz rá.
Üdv!
(#) MaTe193 hozzászólása Dec 24, 2010 /
 
Üdvözletem!
Grundig 96M típusú csöves rádióhoz keresek rajzot.Remélem valaki tudja hol találom!
Köszönettel:Máté.
Boldog Karácsonyt!
(#) kadarist válasza MaTe193 hozzászólására (») Dec 24, 2010 / 1
 
(#) Tarhos hozzászólása Dec 24, 2010 /
 
Áldott Békés Karácsonyi Ünnepeket és egy Boldog Új Évet Kíván a Hobbielektronika tagjainak,(BARÁTAIMNAK) Tarhos :kalap:
(#) szamesz hozzászólása Dec 26, 2010 /
 
Tisztelt fórumozók!
Van nálam egy M7V1-1L4 tipusu LCD monitor és tv egyben. Probléma az,hogy a tuner része "kiesett"belőle,
nem tudni milyen okból, és nincs is meg. Mint monitor sem müködik, teljesen sötét, viszont a csövek világitanak.
Kérdésem az, hogy rajzát meg lehet e találni valahol, vagy esetleg a tuner részt be lehet e szerezni normális áron.Az az érzésem, hogy a tuner rész nélkül nem fog életre kelni a készülék, mert kettő csatlakozóval van összekötve a főpanellel./Tuner-monitor átkapcsolás/.
De egyenlőre ez csak találgatás!
(#) mofesa hozzászólása Dec 26, 2010 /
 
Sziasztok.Kellemes karácsonyi ünnepeket mindenkinek!
Nekem egy Siemens RS324 erősítőjének a kapcsolási rajza kellene.Nem tudja valaki hol lehetne ezt fellelni?Fizetős külföldi oldalt találtam,de arról meg ki tudja,nem-e átverés.A segítséget előre is köszönöm.
(#) hockf hozzászólása Dec 26, 2010 /
 
SZiasztok,

Videoton RA5320A S "Disco Lady" készülékhez keresek dokumentációt, főleg kapcsolási rajzot. Az elektrotanya.com-on találtam egyet, de azon a rajzon a hangfrekvenciás rész nincs rajta, csak a rádiós, nekem meg elsősorban a hang lenne érdekes. Kérlek, ha valakinek van, segítsetek!

köszönöm szépen előre is!
(#) szakáll válasza hockf hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Szia
Sajnos csak ilyen minőségben van meg.
Forrás: Csabai Dániel -Magnósok Évkönyve 1982
(#) Sebi válasza hockf hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Talán jobb...

183_0001.GIF
    
(#) hockf válasza Sebi hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Köszönöm szépen, sokat segítettetek! Örök hála
f
(#) Bassmester hozzászólása Dec 27, 2010 /
 
Sziasztok!
Nekem egy olyan áramkör kéne, ami szabályozhatóan 0,01 - 0,000001 sec szélességű 5-15V-os, egyszeri impulzust ad amikor vezérlő jelet kap. Egy IGBT-s vakut készülök építeni és precízen, impulzus szélességgel szeretném a villanás energiáját (időtartamát) szabályozni.
(#) proli007 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Hello!
1us..10ms- átfogása, 1:10000 (amúgy cseppet túlzásnak tartom az igényt..) Tehát ezt értelmesen, csak digitális eljárással (számlálással) lehet beállítani vezérelni. Ez vagy egy kazal IC-t jelentene, vagy célszerűbben egy PIC/AVR alkalmazását. Tehát ott "bosszantanám" a dolgozókat vele..
üdv! proli007
(#) Bassmester válasza proli007 hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Hali!
Csak nagyságrendileg kéne hogy kapcsolgatható legyen, 1us-10us-100us-1ms ...
Cmos ícékből bonyolult lenne? Akkor lehet hogy megkérdezem a PIC-es szakikat is
(#) Sebi válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Monostabillal is megoldható ebben az esetben, csak a "pontos" értékeket be kell lőni a kapcsolóállasoknál - egyenként.
(#) Bassmester válasza Sebi hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Akkor utánanézek ennek a dolognak, végül is előbb kész kell hogy legyen a vaku, aztán jöhet valamilyen vezérlés hozzá. A lényege az lesz, hogy a villanócsövön csak addig folyik áram, amíg az IGBT jelet kap a vezérlésről. Az impulzus szélességekkel így is úgy is kisérleteznem kell majd, mert nem ismerem előre a cső működési tartományát...köszi
(#) bence.sos válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Hello!
Nekem is egy hasonló kapcsolásra lenne szükségem csak kicsit kisebb igényekkel .Szeretnék építeni 1 vakut (lehetőleg ledekbők)Ami viszonylag kis feszültségről (elem) működik és kis helyen elfér.
(#) Bassmester válasza bence.sos hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Ledekből vakut? Az mire lesz jó? Állandófénynek oké lenne néhány luxeon-led, pl videózni, de arra nem jó, hogy ezredmásodpercekre felvillantsd őket. A xenoncsőhöz viszonyítva elenyésző fényenergia nyerhető ki belőlük.
(#) proli007 válasza Sebi hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Hello!
Ha a monostabilt választod, akkor érdemesebb több fokozatot építeni, mint váltogatni az ellenállásokat. Ekkora átfogás mellett, amúgy is a kondikat is kellene váltogatni. Aztán ezek kimenetét is lehet kapcsolgatni..
Pld. a CD4538-ban két fokozat is van.
üdv! proli007
(#) -Bady- hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Üdv.

Videoton super infra color ts 5324 ps txt -hez keresnék kapcsolási rajzot.
(az a rész is elég, amin rajta van a BU208-as tranzisztor és a környéke )
Az oldalon van fent egy, de elég gyenge a minősége, és nem tudom leolvasni róla az adatokat.
(#) örökagyaló válasza -Bady- hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Vagy még jobb lesz?

VIDI TV.jpg
    
(#) örökagyaló válasza (») Dec 29, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) -Bady- válasza örökagyaló hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
És én is köszönöm szépen.
(#) proli007 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Bocs, természetesen a válaszom nem Neked, hanem Bassmester-nek szólt.
(#) alibaba40 hozzászólása Dec 31, 2010 /
 
ÜDV Mindenkinek És BÚÉK!
MIGÉRT Power supply 18144 0-40v tápegység kapcsolási rajzát keresném, ha valakinek megvan kérem hogy tegye fel! Előre is köszönöm
(#) nikolatesla hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
Hali!
Egy SLS SA800-as clip áramkörének kérném rajzát! Az áramkör nyákján található egy koppanás gátló,na nekem ennek a részen a rajza kéne!
Ha kel képeket tetszek fel róla!
13led van oldalként és 1 A277D vezérli a ledeket oldalanként.

Előre is nagyon-nagyon köszönöm
(#) Zadam009 hozzászólása Jan 6, 2011 /
 
Sziasztok,
Szeretnék egy ilyet építeni, de tartok tőle, hogy a lelke egy PIC, és lövésem sincs mit tegyek
Remélem valakinek van ehhez valami rajza...
Előre is köszi a segítséget.
Üdv:Ádám
(#) nikolatesla válasza Zadam009 hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
"Én" szerintem nem PIC-es hanem fetes PWM moci szabályzó.
(#) kadarist válasza Zadam009 hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Szia!
Keress rajzot hozzá, azzal kezdd. De van ennek a vízbontásos témának külön topikja is.
(#) isti014 hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Hyhy ! Ütemvilogohoz keresnék kapcsolási és vagy nyákrajzot ha tudna valaki segiteni megköszönném !
(#) örökagyaló hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Bontottam egy STK5332 -t.
Amit eddig kutakodtam hozzá ,ez egy feszültség szabályzó.
Adatlapot ,esetleg valami szokásos applikációt tudna valaki hozzá ajánlani? Köszönöm.
Következő: »»   152 / 374
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem