Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   774 / 778
(#) jocoka válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Szia
Van a szekunder oldalon a trafó alatt 2.db optocsataló.
Az esetleg szerinted lehet hibás?
(#) erbe válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Ha leválasztod a szekunder oldalt, az innentől kezdve nem működő optocsatolók miatt a táp garantált megfutásához vezet. Onnantől pedig a FET fetke (fecske) lesz.
A szekunder diódát áramkörben is ki lehet mérni. Igaz, várni kell, míg az elkók a nyitófeszültségére töltődnek, de jól mérhető.
(#) jocoka válasza erbe hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Szóval,nem választotam le a szekunder oldalt de ezt most nem értem.
Ha lekötöm a fetet a trafóról akkor nincs zárlat ha rákötöm van de a szekunderen semilyen feszültség nem jelenik meg még egy pillanatra sem,akkor viszont az opto mit szabályoz vagy csak szimplán rossz,és miért van benne kettő opto ezt se nagyon értem.
A fetet ismét kivettem és megnéztem az jó,régeben volt egy ellenállás a fet lába és a negativ között azt cseréltem egy 0,27 ohm ellenállás volt de eléget,raktam a helyére egy értékben megegyező de teljesítményre nagyobat gondolom ez nem lehet gond.Egyébként a dióda rendben van a primer oldalon,tápfesz megvan a kondikon.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2023
(#) szendi001 válasza jocoka hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
A FET et mivel állapítottad meg hogy jó e?
(#) szendi001 válasza erbe hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Oké értem, a megfutás kockázatát, de ha a szekundert terhelem egy izzóval, a betáp oldalra is sorba lehet vele kötni egy 10 wattos 230-as izzót. Az opto azért ritkán szokott letérdelni.
(#) jocoka válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Van teszterem több is.
(#) szendi001 válasza jocoka hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Bővebben: Link Lehet kapni. Ez adja, hogy valahol van rajz is.
(#) jocoka válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Sajnos rajzot nem találtam.
(#) szendi001 válasza jocoka hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
OFM 100 5128 A part number. A gyártónak van honlapja, de nekem a céges net megfogja a linket.
(#) Ronin válasza ferci hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Megvolt, működik is, de mégsem.
Ez egy 5V 3A-es táp. Normál feszültségén semmi gond. De ha átállítom 4,2V-ra, akkor ha terhelem leesik 3,3V körülire.
(#) szendi001 válasza Ronin hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Akkor egyszerűbb javaslatom van. Sorba vele egy 3 amperes dióda és 4,3 Voltnál tartasz.
(#) szendi001 válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Egyébként a 4 volt lehet, hogy kevés az opto meg a minden más rendes működéséhez. A TL431 adatlapja is segíthet.
(#) Ronin válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Már megoldottam, csak kíváncsi voltam miért lehet ez. Amúgy igen a dióda is működhet, de kapott egy TP4056-ot.
(#) szendi001 hozzászólása Feb 2, 2023 /
 
Kész a trafó. Kell még pár dolog és az áramkorlát nélküli verzió indul.
(#) szendi001 válasza jocoka hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Írtam a német kereskedőnek, de az email cím nem él. A powerbox honlapján agyig van a gyártmányaikkal az adatlap. Magyarul ez egy gyakori darab. Ezért nem értem miért nincs rajz, de egyébként megpróbálhatnád visszarajzolni és előbbre lehetne jutni.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2023
(#) jocoka válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Szia Szendi001
Köszönöm szépen de elengetem a dolgot, egy 5-6000ft táp.
Rendelnek egyet külföldröl, egy töbszáz ezres kapuba ez nem tétel.
De azért nagyon szép köszönöm neked a segítséget.
(#) jocoka hozzászólása Feb 7, 2023 /
 
Sziasztok Mesterek!
Sajnos ismét megtaláltak egy kapcsi táppal.
Nekem ez a mumus.
Most egy peltier vezérlő (Bor hűtő) kapcsi tápja ami javításra szorulna.
Idáig amit még tettem az ügy érdekében, Összes kondenzátorok, diódák, tranzisztorok, ic-ék cserélve lettek.
Így most a táp elindul, a kimeneten 11 volt van a tl494 ic megkapja a tápfeszt, a 8-as lábán van négyszög jel az 5.lábon fűrész jel a 11-es lábon viszont semmi
A piros led erősen a zöld led halványan világít.
Ha teszek terhelést a kimenetre ( pl:izzót) akkor a táp rögtön leesik 0.1 voltra.
Már csak az ellenállások maradtak.
Jó lenne egy kis segítség.
Előre is köszönöm szépen.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2023
(#) szendi001 válasza jocoka hozzászólására (») Feb 8, 2023 /
 
Szia Jocó! Valami sorrendet kellene felálltani a hibakeresésben. Az IC202 őn megjön a fesz? Illetve kérdés ha a 11 volt megvan, akkor a Zöld Lednek világítani a kellene. Így a DW2 őn lévő feszt meg kellene nézni. Ugye foglalatban van a TL, ha igen még egy cserét megejtenék. Olyan mintha valami tiltaná az egészet.
(#) PetAd válasza jocoka hozzászólására (») Feb 8, 2023 / 1
 
T4-et, D6-ot, D7-et nézném meg első körben. Tranzisztort vedd ki és mérd meg, hogy tranzisztor-e még.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2023
(#) erbe válasza jocoka hozzászólására (») Feb 8, 2023 / 1
 
Próbánál minden tartozékot csatlakoztatsz a tápra? Az NTC-k beleszólnak a kimeneten megjelenő feszültségbe. Jobb alsó sarok.
(#) jocoka hozzászólása Feb 8, 2023 /
 
Sziasztok Mesterek!

Úgy néz ki hogy elkészült a táp.
Már csak vissza kell rakni a helyére és mehet is a próba.
Hogy mi volt a hiba az jó kérdés.
Minden kondit, diódák, és a teljesítmény tranzisztorokat kicseréltem.
Mérgembe kiszedtem a 2.db kis tranzisztort akkor beíndult a táp full erővel, de ugye nem volt szabályzás.
Majd vissza raktam a tranyokat és a táp elkezdet újra működni, most így rendben megy.
Lehet hogy valami forrasztás nem volt jó, vagy nem tudom.
Na mindegy most müködik.
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget, ezért szeretem ezt a helyet mert itt mindig számithatok rátok.
Köszönöm
(#) Ronin hozzászólása Feb 9, 2023 /
 
Sziasztok.
Ez a táp ami a képen van hogyan szabályozza a kimeneti feszültséget?
Ez egy 5V, 2A-es táp.

Bár lehet az a piros "pötty" egy zéner lesz.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2023

DSC_05140.jpg
    
(#) Skori válasza Ronin hozzászólására (») Feb 9, 2023 /
 
A primer oldali segédtekercsre szabályoz, ezért kicsit kevésbé stabil a kimenete, ahhoz képest mintha közvetlenül a szekunder oldalról lenne visszacsatolás, de azért használható így is. Gyakorlatilag megspóroltak még pár alkatrészt (TL431 és környezete, optocsatoló, stb...).

Az a "piros pötty" : ragasztó - minden SMD alkatrész alatt ott van.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2023
(#) Ronin válasza Skori hozzászólására (») Feb 9, 2023 /
 
Köszönöm a választ.
Viszont lenne még egy kérdésem.
Sajnos ha nincs rajta terhelés, akkor kb 100 tücsök zaját kelti.
Ezzel lehet kezdeni valamit?
(#) lorylaci válasza Ronin hozzászólására (») Feb 9, 2023 /
 
Ha nincs meg a minimális terhelés, és a minimális kitötlési tényező alá fut, akkor ki-be kapcsolgat. Ennek a ki-be kapcsolgatásnak a frekvenciája pedig hallható lesz. Ha eddig ez a zaj nem volt, akkor megnőtt a terhelés (hibás alkatrész, nézd meg az elkókat). Ha eddig is volt, és zavar, akkor rakj rá terhelést. Mondjuk egy LED-et.
(#) Ronin válasza lorylaci hozzászólására (») Feb 9, 2023 /
 
Eddig is ilyen volt.
Egy ledet nem érez meg.
Minimum egy 10 ohm-os ellenállás kell hogy lehiggadjon. Ebből is a 10W-os változatot tettem.
(#) lorylaci válasza Ronin hozzászólására (») Feb 9, 2023 /
 
Szkóppal rá kellene mérni, mert akkor valami szabályzási hiba lehet. Mennyi a szekunder feszültség? Lehet a segédtekercs környékén van gubanc, ami miatt úgy gondolja túlfeszültség van.
(#) Ronin válasza lorylaci hozzászólására (») Feb 9, 2023 /
 
Szerintem nincs vele gond, ez valószínűleg ilyen.
Kimenet 5V, 4,9-5,1 között van terhelve is ált.
Újkorától ilyen. Egy Prestigio Tab töltőfeje.
Szkópom meg nincs.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2023
(#) szendi001 válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 11, 2023 /
 
Sziasztok! Elkészült két darab. Az egyikbe 15 amperes diódákat tettem és alacsonyabb feszre csinálom meg a trafót. Köszönöm a hozzászólásokat a főzéssel kapcsolatos trükköket. A PC trafók simán szét jönnek. EI33 magas kivitelű mag. Közben addig kutattam a netem amíg az ETD34 es álló mag N87 es anyagból értelemes áron elérhető. Tettem bele áramváltó terekcset és ha minden jó ma este kezdem az oszcilloszkópos méréseket. Továbbá a FET Gate lábával tettem sorba ellenállást. A segéd tápot elvetettem, odaférne, de csak légszereléssel. Arra jutottam, IRF840 lesz az fet ami a 3-as lábát a föndre húzza.
(#) ferci válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 11, 2023 /
 
Szia!
Ha jól nézem, az IR2153 3-as lábát akarod lerántani.
Oda az IRF840 teljesen felesleges - egy TO-92-es tokos bőven elég.
Nem segédtáphoz akartad írni a 840-et?
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2023
Következő: »»   774 / 778
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem