Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű tápegység
 
Témaindító: Rendszer, idő: Feb 18, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   108 / 117
(#) SzilCsong válasza deebo hozzászólására (») Jún 8, 2022 /
 
Szia
Én még nem láttam párhuzamosan kötött diódákat.
Nem volt zárlat az áramkörbe, egyébként egy tintás HP nyomtató tápja, tehát egyébként sincs túl nagy áramfelvétel
(#) deebo válasza SzilCsong hozzászólására (») Jún 8, 2022 /
 
Olykor egyszerűen elfáradnak alkatrészek, vagy ESD okozott benne kárt még beszerelés előtt és bírta amíg bírta.
(#) pipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Jún 8, 2022 /
 
Több tápban láttam olyat, ahol TO220 tokban lévő dupla diódát párhuzamosították.
Különálló diódákból nem láttam párhuzamosítást
(#) deebo válasza pipi hozzászólására (») Jún 8, 2022 /
 
Pedig rengeteg ketyerében előfordul, TV, monitor stb.
(#) thomato hozzászólása Jún 15, 2022 /
 
Sziasztok!
Egy toshiba 19V -os notebook tápot javítottam, graetz híd, biztosíték, bemeneti puffer csere volt, azonban a hiba ugyanígy még egyszer előállt néhány napnyi működés után, a bemeneti puffer púpos is lett. Ismételt csere után a táp működik, de a bemeneti puffer melegszik üresjáratban is, fél óra működés után az a legmelegebb alkatrész. Ezt mi okozhatja?
(#) kzozo válasza thomato hozzászólására (») Jún 15, 2022 /
 
A puffer feszültségtűrése rendben van?, illetve ugye alacsony ESR értekűt tettél bele?
(#) deebo válasza thomato hozzászólására (») Jún 15, 2022 /
 
Ha aktív PFC-s, akkor túl magasra emeli a feszt a PFC.
(#) thomato válasza kzozo hozzászólására (») Jún 15, 2022 /
 
Első alkalommal átraktam egy másik tápból, másodjára új van benne, 400V 100uF, ESR 430mOhm...PFC nincs, csak egy FET -el hajtja a trafót.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2022
(#) deebo válasza thomato hozzászólására (») Jún 15, 2022 /
 
Próbálj feszt mérni a pufferen. Ha normális, akkor túl nagyok az áramlökések és az nyírja a kondit. De amúgy én nem foglalkoznék vele többet, annyit nem ér egy ilyen.
(#) thomato válasza deebo hozzászólására (») Jún 15, 2022 /
 
530V -ot mérek rajta. De ezt mi okozza?
(#) deebo válasza thomato hozzászólására (») Jún 15, 2022 /
 
Szakadás a nyákon, ami miatt a fóliakondik és a graetz feszkétszerezőként működik.
(#) Régi motoros válasza kzozo hozzászólására (») Jún 15, 2022 /
 
Én ugyan nem vagyok a kapcsitápokban nagyon otthon, de a primer oldali pufferen csak 100Hz van,
oda is szükséges a Low ESR? Valamiért az van bennem, hogy az inkább csak nagyfrekvenciára szükséges, mondjuk pont a szekunder oldalra... Rosszul tudom?
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2022
(#) _BiG_ válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 15, 2022 /
 
Nem rossz tudás az, csak még kell kis kiegészítés.
A low ESR nem a frekvencia miatt kell (arra a kis saját induktivitású kondenzátor a megoldás, pl. a multi layer kondik), hanem a nagy áramimpulzusok miatt. Az egy dolog, hogy szaporábban jönnek és nem 100 Hz-cel, mert az a töltőáram, hanem ez a kisütés, ami szintén "eszi" a kondit.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2022
(#) Régi motoros válasza _BiG_ hozzászólására (») Jún 15, 2022 /
 
Milyen jó, hogy ezt még nem hallottam láttam sehol.
Akkor ha jól értem azért ajánlott, mert a primer oldali kapcsolóeszköz is több 10kHz -el "gyilkolja" a primer kapacitást... Valahogy általában ezeken szoktak is spórolni akkor ezek szerint.
(#) thomato válasza deebo hozzászólására (») Jún 15, 2022 /
 
Nem találtam szakadást...
Ilyen vezérlővel van, bár nem az ábrán látható kapcsolás, van még két dióda a váltófeszültségről, ami egy tekercsen keresztül bemegy a transzformátorba.
dap013
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2022
(#) _BiG_ válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 16, 2022 /
 
Persze, hogy spórolnak, a legjobb tervezett elavulási trükk. A kisebb tudású kondi olcsóbb is, meg hamarabb kukaéretté teszi a tápot, mehet a csóri tulaj másikat venni...
(#) szepi003 hozzászólása Jún 19, 2022 /
 
Sziasztok Elkészítettem a linken látható kapcsolást https://www.carnets-tsf.fr/redirect:/remplacement-pile-67V.php/remp...V.html de nem műküdik. A kimeneten kb 6 volt van,ha terhelem melegszik a tranzisztor.A leirásbsn a fazékvasmagnak csak a menet száma van megadva,a huzaal átmérő nincs,én 0,20 tekertem , ez lehet a prbléma.Ha valaki tudna segíteni hogy holkeressem a hibát köszönöm

Restau11.gif
    
(#) Epu2 válasza szepi003 hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
A huzalátmérő az áram függvénye. A tranzisztorból kiindulva, a szekunderre biztos elég. A primert én 03..04-essel tekertem volna. Nincs véletlenül valamelyik tekercs vége felcserélve?
(#) szepi003 válasza Epu2 hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Köaszönöm a gyors választ. azt már próbáltam hogy megcseréltem a tekercs kivezetéseit de nemváltozott semmi.Egyébként melyik lenne a tekercs kezdet és vége a rajzon.
(#) Ódenka válasza szepi003 hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Az eredeti leírásból és típus feltüntetéséből nem derül ki, hogy a fazékmag a légrés nélküliségen kívül milyen induktivitással rendelkezzen.
(#) Monster02 válasza szepi003 hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Mutatnál róla egy képet hogy néz ki nálad megépítve valójában ?
(#) Monster02 válasza Ódenka hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Szerintem ilyen hasznát a készítője,Bővebben: Link
(#) Ódenka válasza Monster02 hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Sok múlik a megfelelőségen, hogy most milyen akadt kézügyre.
Pl. légréses, de valamilyen fazékmag, vagy éppenséggel légréses.
Egy fotó segíthetne valóban.
(#) szepi003 válasza Monster02 hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Itt vannak a képek
(#) Monster02 válasza szepi003 hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Szuper!
Hány volt a bemenő táp amivel táplálod ?
(#) szepi003 válasza szepi003 hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Csak ilyen ferritet találtam ithon,azt gondoltam ez is megfelel ,ennek a kapcsolásnak ahová szánom 67 v és20 ma kéne tudni.
(#) szepi003 válasza Monster02 hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
A bemenő táp 2db li ion aku .
(#) Monster02 válasza Ódenka hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
És ez mondhat valamit nekünk ?
Idézet:
„Az üzemi frekvencia elsősorban a transzformátor primer induktivitásának értékétől függ ; a kondenzátorok értéke csak nagyon keveset befolyásol.
- Az üzemi frekvencia a prototípussal 6 kHz nagyságrendű egy 6 V-os tápegységnél (a tekercs értéke 5,15 mH, a DC komponens figyelembevétele nélkül..)”
(#) szepi003 válasza Monster02 hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Még ezt megmérem ,hogy mennyi a tekercs induktivitása.
(#) Monster02 válasza szepi003 hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Akkor egy próbát megér hogy megmérd!
Következő: »»   108 / 117
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem