Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   155 / 181
(#) tamáspapa válasza tamáspapa hozzászólására (») Dec 4, 2020 /
 
Ja, Ferenczi Zoltánt keresem.
(#) tepege hozzászólása Dec 7, 2020 /
 
Üdv Bern 4110 magnóról hallott valaki vagy egyáltalán a Bern márkáról?Semmit sem találok róla
(#) gépromboló válasza tepege hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
A hátulján nem ír valami egyéb márkanevet? A guglis keresés nálam is nulla eredménnyel járt.
(#) veroka válasza tepege hozzászólására (») Dec 8, 2020 /
 
Nem EZ az ?
(#) tepege hozzászólása Dec 13, 2020 /
 
Üdv CT 506-nál a stopot vezényli miért nem forog ha rajta van a felszedő orsó szija? Persze szíj nélkül is nehezen forog, szétszedtem tucatszor... ha valaki tudja a megfejtést
(#) gépromboló válasza tepege hozzászólására (») Dec 13, 2020 /
 
Próbáltad grafitporral "kenni"? Hihetetlen jól csúszik és nem csepeg!
(#) tepege válasza gépromboló hozzászólására (») Dec 13, 2020 /
 
Azt még nem de adtak egy tippet hogy az ékszijtárcsa alatt van egy közdarab ami elreped így lefogja a tárcsát az meg a szijon át a felszedő orsót mert onnan indult az egész, hogy megállt a felszedő lejátszás közben de a 650-es is ezt adta elő 2 hete, lehet ott is ez a bibi?
(#) tamáspapa válasza tamáspapa hozzászólására (») Dec 13, 2020 /
 
Ha Ferenczi Zoltán itt nem érhető el, tudtok-e megbízható embert, aki felszíjazná és átnézné az Aiwa AD R460-amat?
(#) tepege hozzászólása Dec 14, 2020 /
 
Nincs tapadás az idler-felszedő orsó közt, új gumival is próbáltam semmi... esetleg rugó húzóerőt növelni? Olyan nincs, hogy nem lehet megjavitani.Fotón a problémó.
(#) Joe_001 válasza gépromboló hozzászólására (») Dec 16, 2020 /
 
Szia!
Teflonolaj, vagy fehér zsírspray.? Hagyd rajta egy kicsit aztán töröld le.
A közlőkereket meg szesszel tötüld át csipeszre tekert pzs csíkkal míg eredeti nem lesz. Ha kirepedezett csere. A hangtengely nyomógörgőjére is jó.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2020
(#) tepege válasza Joe_001 hozzászólására (») Dec 19, 2020 /
 
Üdv megoldva,remélem tartósan:végálláskapcsolót raktam bele másikat az könnyen jár de,hogy miért forog nehezen,passz.rugó,közdarab a helyén volt.A felszedő orsóban meg kicseréltem a rugót elmentem a Kun utcába a rugókészitó szakihoz az kiboritott 2doboznyit találtam kb olyat itthon meg belevarázsoltam cca.pár órányi kisérletezés után...Sárközy asszonta'az idler okés akkor ámenKösz mindenkinek aki álmatlanul forgolódva töltötte éjszakáit ez miatt...
(#) tepege hozzászólása Dec 19, 2020 /
 
Új feladvány Dual c812:play,ff-rw esetén beesik a vu-mérők és a kazettafészek világitása minden más megy rendesen,cseréltem 2200-as kondit a motornál,tápnál pótoltam 42mikrósat és egy 42 ohmos ellenállást amik elégtek -de tényleg-de a fényerő még mindig elhalványul.
(#) gépromboló hozzászólása Dec 25, 2020 /
 
Sziasztok, adott egy Sony TC-D505 deck, nincs saját tápja, gondolom az erősítőtől kapná a delejt, ami viszont nincs birtokomban. Tudna valaki segíteni, hogy ne főzzem meg a gépet? A rajzon a System control 1 nevű csati bemenetei láthatóak, illetve a táp rész eleje. Ha jól veszem ki, akkor 2x12 volt megy bele, váltó, amiből a gép +-12-t csinál. Jól sejtem?
A másik nagy kérdés, hogy elindul-e a gép az AU Bus levegőben hagyásával, vagy ott mi a görcs történik? Ad valami jelet, vagy ott vesz valamit, ami engedélyezi a működést? Esetleg az csak a rendszer többi részével való szinkronizáláshoz kell? Köszi
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2020

tc-d505.png
    
(#) kissji1977 hozzászólása Dec 29, 2020 /
 
Sziasztok!
Lenne egy Akai cs-m3 deck, melynél a kazetta megvilágításhoz szeretnék ledet használni. Sajnos az eredeti nem volt benne. Milyen típusú kellene ide?
Előre is köszi!
(#) Spaten válasza tepege hozzászólására (») Dec 29, 2020 /
 
"Új feladvány Dual c812:play,ff-rw esetén beesik a vu-mérők és a kazettafészek világitása"
Hová esik be? Ha látható, hogy hova esett be, nem lehet onnan valahogy kipiszkálni?
Küldj képet róla, hátha találunk megoldást!
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2020
(#) tepege válasza Spaten hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Excuse moi...nem a helyéről esik ki hanem úgy értettem,hogy a
a világításuk ereje lecsökken
(#) Antauri hozzászólása Dec 30, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy Aiwa AD-F700 magnóm, nagyon fapados, de anno szerettem. Jó sokat pihent, most átnéztem és a szíja kenőcs állagúvá vált. Egy öröm volt letisztítani. Valaki tudja mekkora szíj lehetett benne? Service manualt nem találok, bár azokban sem adják meg mindig. A kerületet 240mm körül mérem, a maradékok 4,5mm szélesek körülbelül. Bármilyen tanácsnak örülnék. Köszi!
(#) Spaten válasza tepege hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Ez esetben viszont a tápegységgel lehet probléma.
(#) gtibor hozzászólása Dec 31, 2020 /
 
Sziasztok!
gépromboló említette a grafitport mint kenőanyagot. Meg tudná valaki mondani hol lehet beszerezni.
Előre is köszi!
(#) pucuka válasza gtibor hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
4 - 6 B -s ceruza. De barkácsboltban kapható többféle grafitos kenőanyag.
(#) didyman válasza kissji1977 hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
8,2Vac az izzók tápja. A gyári 8V 55mA specifikációjú volt. Ha LED-et akarsz ide rakni, célszerű azt megtáplálni egyenirányított feszültségről (motor 12 V például), hogy ne vibráljon rondán.Az ablak narancs színre festett, célszerű borostyánsárga LED-del megvilágítani.
(#) didyman válasza tepege hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
És minek az ellenállása volt az a 47 Ohm? Nem kellene az annak elégését kiváltó okot felderíteni? Mert láthatóan terhelt a táp továbbra is. Ötletem is van, ha külön van, a csévélő motor szénkefepora, ami beült a kommutátorok közé.
(#) didyman válasza didyman hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Még egy apróság. A műszerek izzói, ha még eredetiek, nem könnyen beszerezhető típusok (halványzöld, mattított bura). Azokra a LED-re váltással valamivel nagyobb feszültség fog jutni. Ez a 220->230 V váltás miatt már eleve problémás, így érdemes sorba kötni a két műszer izzójának tápjával egy ellenállást, amin kb. 2 V esik (az izzók áramát nem ismerem, meg kell mérni).
(#) gépromboló válasza pucuka hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
A ceruza nem felel meg kenési célra, még a legpuhább sem, mert vagy agyagot (attól lesz megfelelő keménységű a hegy), vagy műanyagot adnak hozzá. Egyiket sem akarjuk a gépben látni. A barkácsboltos grafitkence jó lehet pár helyre, de amit én ajánlottam, az a grafitpor, amit én vagy ebayről, vagy aliexpresszről vettem. A graphite powder szavakkal kereshet rá bárki. Az enyém úgy néz ki, mint amit a képen láthattok. Kb 1000ft a tubus.
Ja és BUÉK mindenkinek!
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2021

grafit.jpg
    
(#) Tomi94 válasza didyman hozzászólására (») Jan 4, 2021 /
 
Ha tippelhetek, a tipikus Dual hibajelenség, hogy a hálózati oldali RC szűrőben először elpukkan a kondenzátor, majd elégeti az ellenállást. Gyakorlatilag az összes Dual-ban cserélni kell, akkor is, ha még nem robbant fel (és füstölte tele a szobát).
(#) tepege válasza Tomi94 hozzászólására (») Jan 5, 2021 /
 
Így nézett ki a Duál
(#) didyman válasza Tomi94 hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Igen, a fotó alapján az lesz az. De én már el is vesztettem a fonalat, azoknak semmi közük a táp terhelhetőségéhez, meg 42 (47?) mikrós biztosan nem lehetett.
(#) tepege válasza didyman hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
A rajzon ekkora értékek voltak kicseréltem újra
(#) tepege hozzászólása Jan 13, 2021 /
 
Üdv tegnap kaptam egy Hitachi cx w800-at és a hangerő szabályozó csúszka helyére valaki tekerős potit tett de ezzel meg nincs teljes hangerő csak kb a fele-poti csere?
(#) gépromboló válasza tepege hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Szerintem igen. Jelen esetben már mindegy, hogy tekerősre cseréled-e, vagy keresel az eredeti helyébe egy tolóst, a lényeg, hogy a jelenlegi poti értéke túl alacsony, szóval ha nincs rajz semerre a neten, akkor mért ki a potit és keress egy olyat, ami a többszöröse. Pl 10KOhm helyett legyen legalább 22K, vagy 47.
Következő: »»   155 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem