Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1045 / 1677
(#) kameleon2 válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Jópofa, bár volna egy analógiám rá: Aki labortápot ilyen sok alkatrészből épít, az egyéb galádságokra is képes
(#) Szammer válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Hát az a "dzsuva" meleg-ragacs. Nem vagyok büszke rá.
(#) Kristof10 válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Nagyon tetszetős lett nekem is kéne már egy jó labortáp
(#) Dano6 válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Gratula,szerintem nagyon jó lett
(#) zsoltee0001 válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Ezen retusáltál? PS?
(#) Attila86 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Nem, azt soha nem szoktam. Miért?
(#) zsoltee0001 válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Nagyon szép, azért kérdeztem, persze csak viccből.
(#) vicsys válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Attilának van szeme a jó beállításhoz, van egy jó kis gépe a képekhez és szépérzéke, hogy ilyesmit tervezzen/készítsen. Tényleg jó nézegetni az alkotásait. (és az oroszlán is lekerült)
(#) _vl_ válasza vicsys hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Meg fel tudja úgy tekerni a huzalt a tekercsre, mintha géppel készült volna... Megdöbbentően egyenlő távolságra vannak a menetek.
(#) zenetom válasza Szammer hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Szia!
Jó ez!
Idézet:
„nem túl szép de ronda”


Alul az optocsatis rész a bemenetek, jobbra meg a kimenetek vannak?
(#) Buvarruha válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Szerintem az PC tápból bontott gyárilag tekert tekercs.
(#) zolika60 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Majd Attila megmondja. Bár ilyen szépen tekert gyáriban is ritka.
(#) Attila86 hozzászólása Jún 4, 2013 /
 
Mindkét tekercset tekertettem Kléh Györggyel, tehát géppel készültek és ezért ilyen szépek.
Az oroszlán pedig nem került le sehonnan, az nem egy könnyen lekerülős fajta. Egyszerűen csak túl nagy és nem fér rá a sűrű nyákterveimre.
(#) sooty hozzászólása Jún 4, 2013 / 3
 
Elkészült a karóra belsőm, amely egy nagyobb méretű óra átalakítása , hogy a meglévő óratokba beférjen. Az óra programja bővítésre került, mert a spikenzielabs órája csak az időt tudta kijelezni 12 órás formátumban. A mostani funkciók Óra:perc > Hó.nap > Év > Nap neve (angolul és magyarul a 7 szegmenses kijelző kompromisszumaival )> Nyelv kiválasztás > Másodperc . ( A fejlesztő példányomban ébresztési idő beállítás is van és az ébresztés ki be kapcsolására szolgáló menüpont, de még hardveresen nem támogatott )
(#) Ricsi89 válasza sooty hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Na ez nem semmi. Szuper lett.
(#) Spyro1411 válasza sooty hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Na ez már valami! Nagyon szép munka! Egy éve tanulok pic programozást (suliban) nagyon kevés sikerrel... (nekem valahogy nagyon bonyolultnak tűnik) Ilyen programot meg nem írnák.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2013
(#) sooty válasza Spyro1411 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Nézd meg az alap programját , kifejezetten tanulási céllal készült, az eredeti gyártmány honlapján letölthető :Solder:Time (Én nem tanultam pic programozást, csak autodidakta módon assembly-t még commodore 64-esen. 0-ról nem is szoktam programot írni, de ha tudom kiegészítek, amit lehet a saját célomra.)
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2013
(#) zolek válasza sooty hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Helló! Ez remek, nem sok alkatrész ,tetszik. Kapcsolási rajz-ot , hex-et megosztanád?
Bocsánat ha tolakodónak tünök.
(#) zolek válasza sooty hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Szia!A rajz megvan, a bővített programot (hex) feltennéd?
(#) enree válasza vicsys hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Ahhoz képest, hogy FinePix-el készültek a képek képek, valóban jók!
(#) enree válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Tápfüggő! Akár a gyári, gratulálok!
(#) Szammer válasza zenetom hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Szia!
Igen. A konkrét teszthez ezek a kiegészítő panelek kellettek, de a fő panelen az összes PIC láb tüsisorra jön, így más teszthelyzetben más külső bővítővel használható.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2013
(#) sooty válasza zolek hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Az én változatom anódsorrendje és a kijelző nem teljesen egyezik meg az eredeti órával,mert a nyákterv csak így fért rá erre a köralakú panelre és az eltérést szoftveresen korrigáltam, kapcsolás, nyákterv és a publikus hex készül majd, de még össze kell fésülnöm a különböző fejlesztési változataimat.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2013
(#) zenetom válasza sooty hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Ahhoz képest, hogy nem SMD, egész pici lett!
És még relatíve jól is néz ki!
(#) sooty válasza zenetom hozzászólására (») Jún 5, 2013 / 1
 
Az lett volna cél, hogy beférjen egy eredeti retro óra tokjába, de az még ennél is kisebb. A kijelzők már megvannak hozzá, csak át kell terveznem smd-re és máris elérem a 70-es évek teljesítményét Ja és köszönöm! Csupasz kollégának is köszönöm az ötletet és az óratokot, amibe bele lett illesztve és a sok egyéb segítségét.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2013
(#) lajos1969 hozzászólása Jún 6, 2013 / 1
 
Egy kicsit csinosítottam rajta!
(#) Frankye válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Meg bizony! Elismerésem, Lajos!
(#) dudassandor1 válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 6, 2013 /
 
Patent lett nagyon! Gratulálok!
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Jún 6, 2013 /
 
Egy régebbi (kb 2 éves) munkám. 2 db fotoellenállás látja el a szenzor szerepét, amelyeknek a jelei egy-egy komparátorban összehasonlítódnak egy fix értékkel, ez alapján forognak a motorok.

Videó
(#) demcar hozzászólása Jún 6, 2013 /
 
Üdv mindenkinek.
Tegnap délután sikerült életre keltenem az Alkotó által tervezett 2.7.4.b verziójú labortápot. A kapcsolás nagyon frankón működik. Már csak a dobozolás kell és kész
Következő: »»   1045 / 1677
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem