Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1075 / 1674
(#) nightlife válasza Csongi_ hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Igen.
A 2*16 karakteres program hibás, ki van kommentelve belőle az kijelzőt inicializáló kódrészlet, azzal együtt tessék majd újrafordítani.
(#) nagy hoho hozzászólása Aug 22, 2013 / 2
 
Elkészült a cnc gépem vezérlése, Az előlap még hiányzik mert azt már a gépemmel szeretném elkészíteni. Készül a burkolat is.
(#) davidovics válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Nagyon szép lett! Csak remélni tudom azt,hogy nekem is ilyen szépre sikerül majd
(#) Mybuster válasza nightlife hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Nagyon tetszik! Hasonlót én is szeretnék majd építeni.
(#) Csongi_ válasza nightlife hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Az nem fog erinteni, ugyanis en a 20X4-est akarom majd megepiteni.Ha lo, akkor legyen kover. Vagy hogy is van ez a mondas.
(#) Kari55 válasza Csongi_ hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Idézet:
„Ha lo, akkor legyen kover. Vagy hogy is van ez a mondas.”

Helyesen "szerintem":
Ha már LÚD, akkor legyen kövér.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2013
(#) Norberto válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Pöpec lett, Mr. Nagy Hoho mester!
(#) (Felhasználó 46585) válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Gyönyörű! Ha a horgászatban is ilyen precíz vagy, akkor már nagyon sok halat foghattál...
(#) silent15 válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Nagyon szép lett, mekkora motorra lett tervezve? Sajnos a mutatóról nemtudom leolvasni
Terveztem én is építeni, de nekem elég lenne egy 2 tengelyes.
(#) Csongi_ válasza Kari55 hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Igen, ugy van csak rosszul tudtam az allatot
(#) nÁnÁ hozzászólása Aug 22, 2013 / 1
 
Sziasztok!

Készülődve az újabb tanévre kicsit dolgozgattam a pár éve épített hangdobozaimon illetve erősítőmön. Úgy gondoltam, ha régebben nem mutattam meg nektek, most már mindenképpen meg kellene.
Az erősítő Skori-féle 25W-os texas, +/- 35V-ról járatva, 10 000 µF-os pufferekkel. Található benne koppanásgátlóval egybeépített DC hangfalvédelem, becsatoló fokozat a hangerő poti előtt, illetve egy CLIP indikátor áramkör. A doboza jó szellős, de ez volt itthon.
A hangdobozok gyári SAL tervek alapján készült 19-es bútorlapból (régebben még lehetett kapni ebben a vastagságban), ragasztva, csavarozva lettek. Sötét szürke műbőr bevonat, illetve fenyőlécek a keretek, amik frissen lettek cseresznye színű lazúrral lekenve. Teljesen zárt rendszer, belsejében üveggyapot a csillapító anyag. Nagyon meg vagyok elégedve a hangjával, szebben szól, mint amit vártam tőle a tervezéskor.

Üdv. Balázs
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2013
(#) kameleon2 válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Erre mondják: Túl szép, hogy igaz legyen !
(#) Szammer válasza nÁnÁ hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Szia!
Hát nekem az erölködő kicsit ipari kivitel, de szépen megcsináltad.
Ez a kivitel inkább a *.100W kategóriában dívik.
A hangfal... hát nem igazán tetszik (de ízlések és pofonok...).
Ha jól szól és neked tetszik akkor gratula és ne foglalkozz a véleményekkel.
Üdv:
Zsolt
(#) nÁnÁ válasza Szammer hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Szia!

Köszi. A hangfal tényleg nem a megszokott kinézetű, de szerintem pont az egyedisége, vagy a különlegessége teszi széppé. Kinek ez, kinek az tetszik.
Az erősítő doboz adott volt, ehhez a doboz formához szerintem ez a teljesen minimalista, ipari kinézet passzol. Amúgy sem tetszik a csicsa az erősítőkön, de erről még a felirat sem hiányzik nekem.

A hangfalakon a műbőrről a lazúr elkenődést le fogom szedni, csak még nem volt időm.

Üdv. Balázs
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2013
(#) pinyó39 válasza Szammer hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Ipari mert annak idején "digitális" volt a dobozválaszték, vagy konteszet-be építettél (olyan rég volt hogy már nem tudom jól írtam e a dobozok nevét), vagy semmibe.
(#) lukacsp válasza nÁnÁ hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Hangdobozok: király!
Végfok: király!
(#) nÁnÁ válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) Mybuster hozzászólása Aug 23, 2013 /
 
Hali!

Íme egy Li-po őr. Modellezésem szükségletét eleget téve építettem egy kalibrálható lipo őr-t. 3.8V bekapcsol a buzzer ezzel megkímélve az aksit. Kint a reptéren nagyon hasznos tud lenni akár modellbe is építhető.

Bővebben: Link
(#) Mybuster válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
3.7V-ra szokták beállítani a gyári lipőröket illetve 3.3-ra de nem szeretem tökig meríteni az aksit így is 2200as aksinál 1700mAh töltök vissza.
(#) mineral válasza Mybuster hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Egy pici off. De hasznos a témában. Li-Po
(#) Mybuster válasza mineral hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Nagyon jó kis cikk tényleg sok volt egy picit a 3,8V köbzoli mondatára visszatérve. Most 3.5V állítotam. Igazábol nekem azért szükséges mivel a gépemben a szabályzó 3.3V lekapcsolja motort és rizikósabb a leszállás de hogy ezt megelőzzem a zümmer időben jelez.
(#) nedudgi válasza mineral hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Én azért szeretnék látni egy adatlapot, ahol 4,1V a töltési végfeszültség egy akkumulátorcellára.
(#) zenetom válasza Mybuster hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Szia!
Ha hasznos, akkor jó ez!
A videóban ami a feszültséget mutatja, az minek a kijelzője?
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2013
(#) mrobi válasza zenetom hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Véleményem szerint egy multiméternek, amit negatívban vett fel a kamerával, hogy jobban látszódjon!
(#) Attila86 hozzászólása Aug 24, 2013 /
 
Készítettem egy videót a szoftverfejlesztés alatt álló PIC-es panelmérőmhöz. Sokkal látványosabbat szerettem volna de rájöttem hogy én sajnos nem értek a videószerkesztéshez, a zenevágáshoz meg pláne nem. Így is egy órát kínlódtam vele:
Bővebben: Youtube
(#) pjg válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Ennyiért nem.
(#) sargarigo válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Nincs ezzel semmi gond, de kicsit sok volt rajta a szöveg! Annyi látszik, hogy valami panelt dugdosol, ami valamit kiír. De mire meg tudnám nézni jobban a szöveg ellenére, már vált is egy másik "témára".
(#) Attila86 válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Igen ez nekem is feltűnt, de így is csak kb a fele szöveget írtam ki mint amennyit szerettem volna. Másrészt igazából nem olyan fontos a háttérben futó videó, a lényege hogy az LCD-t és a hétszegmenses kijelzőt is meghajtja az pedig azért látszik.
(#) sargarigo válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
De ha kisregényt akarsz, akkor miért a videóba vágtad bele? Ott szokott lenni a leírás a videó alatt, oda annyit írsz, amennyit csak akarsz. És akkor az is látszik ami a képen van. Engem speciel érdekelne a háttér is, hogy hogy néz ki a dolog, nem csak bemondásra hogy működik
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2013
(#) Mybuster válasza zenetom hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Köszönöm!

Néha egészen apró "bugyuta" dolog is lehet hasznos.

Egy USB.s multiméter monitor felvétel
Következő: »»   1075 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem