Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1074 / 1675
(#) rohi válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
Természetesen Neki is szól, hiszen ismerem a precizitását!!
Csak óvatosan kérdem, magyar kijelzéssel nem foglalkoztok?
(#) kocsgab002 válasza rohi hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
Dolgozunk a magyarításon, ha minden igaz választható lesz menüből a mostani 6 nyelv mellett, és akkor csak előlapi maszkot kell cserélni.
(#) sityu39 hozzászólása Aug 17, 2013 /
 
Sziasztok

Unalom űzésem legújabb eredménye egy PICkit 2. Gyakorlatilag minden funkcióra képes lesz és ki van kiegészítve egy 1A-es segéd táppal szükség esetére, de nélküle is tökéletesen működik. Sajnos EEPROM híján még a "programer-to-go" funkció nem üzemel, de ami késik az nem múlik.
(#) sityu39 válasza sityu39 hozzászólására (») Aug 19, 2013 / 1
 
Sziasztok

Feltettem az elkészült doksit is, ami ITT megtalálható
(#) Baxi hozzászólása Aug 19, 2013 / 1
 
Hi Mesterek!
Nekem egy sub erősítő készült nem kis szenvedés árán
Egy TDA7294 a lelke erre jött egy hangszóró védelem és egy stby-os subfilter .
Köszönet mindenkinek aki segített közvetve és közvetlen !
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2013
(#) dudassandor1 válasza Baxi hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Igen tetszetős lett a dolog! Jó zene hallgatást hozzá!
(#) lajos1969 hozzászólása Aug 19, 2013 /
 
Legújabb alkotásom!Bővebben: Link
Bocs a minőségért!
(#) vicsys hozzászólása Aug 19, 2013 /
 
Készítettem egy mini elektronikus érmedobót. Nevezhetném jósgépnek (igen/nem) vagy játékosválasztónak (player1/player2), eldöntőgépnek (helyes/nem helyes), vagy érmedobónak (fej/írás). A lényeg a kis méret és véletlen szám generálás.
Itt van egy kis video a működésről: Bővebben: Link
(#) zolika60 válasza vicsys hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Nagyon szép és profi, ahogy szokott. De csak halkan kérdem mire jó? Már nincs egy érméd sem?
(#) Baxi válasza dudassandor1 hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Köszönöm
(#) vicsys válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Köszi! Érme? Mi az az érme? Én eddig mindig csak 54000-est dobtam fel, eldönteni, hogy vegyek-e birkát, vagy ne vegyek...? Ezt könnyebb dobálni.
(#) zolika60 válasza vicsys hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Valami ilyesmi. Elem sem kell hozzá.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2013
(#) Davidd válasza Baxi hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Udv! Gratulalok, szep darab. A trafo nem egy sony 5.1-es erositobol van.. [pontosabban:sony str-dh510] mert olyan ismeros ez a trafo.
(#) zsuscsinyo hozzászólása Aug 20, 2013 / 1
 
Sziasztok!

Nagyjából elkészült a spektrumanalizátorom színesebb részletesebb verziója is, funkciók tekintetében még bővülhet, ezért nem is végleges. Egy AT32UC3A0256-os 32-bites mikrovezérlő 512 pontos FFT algoritmus dolgozik benne 20kHz-es mintavétellel. A kijelző egy e-bay-es 2.4"-os TFT amit az előző projektemben is használtam. Képek a vezérlő paneljáról készültek, amit még kibővítettem egy másikkal, ami a videóban látszik (kicsit homályosan) viszont azon csak 128Mbites Flash memória, egy műveleti erősítő valamint egy RFM70 rádió adó-vevő modul van. Ezek kicsit multifunkcióssá teszik a későbbi bővítésekhez. Képek alul, videó itt: Bővebben: Link
(#) sooty válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Nem semmi, mibe készült?
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Király, mi lett volna, ha a cr2032-őt dobod fel ?
(#) dudassandor1 válasza vicsys hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Makulátlan kivitel, de ezért ezt ne dobáld.... ki tudja még baja esik, kár lenne érte!
(#) zenetom válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Szia!
A vidit már láttam, de a panel- nem semmi! (bár gondolom gyártattad)
Az FR modullal lövöd át a képet a TFT-nek?
(#) Baxi válasza Davidd hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Hi

Nem tudom lehetséges.
Én anno bolha piacon vettem bagatell összegért. A fickó mondta hogy erősítőből lett kitermelve mert villám károsult lett. Nagyából enyhít tudok az elő életéről a trafónak.
(#) lukacsp válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Szerintem nagyon ász, nekem tetszik, gratula!
(#) lukacsp válasza Baxi hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Kívül-belül szép munka, gratulálok! Jó zenélést!
(#) zsuscsinyo válasza sooty hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Köszi!

Igazából még konkrétan nem készült semmibe, előre elkészítem az ilyen hasznosnak/látványosnak vélt dolgokat, programot lementem a belső 128Mbites Flash memóriába, és ha kell akkor behívom az SDRAM-ba (32MB) és onnan lefuttatom.
(#) zsuscsinyo válasza zenetom hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Szia Zenetom!

A panelt még év elején legyártattam, mivel tudtam hogy sok vesződés lenne házilag (lásd az előző MP3 lejátszót Bővebben: Link)
Az RF modul csupán 2Mbit/s átvitelre alkalmas, különböző eszközök adatcseréjét teszi lehetővé, a kijelző SDRAM vezérlőn keresztül van meghajtva párhuzamos 16-bites buszon.
(#) zenetom válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Idézet:
„csupán 2Mbit/s”

Azért az nem kevés.
(#) Moderátor hozzászólása Péter75 hozzászólására (») Aug 21, 2013
 
Az apróban hirdess kérlek, mert ez itt a Ki mit épített topic és nem a Bedolgozót keresek...
(#) davidovics hozzászólása Aug 21, 2013 / 1
 
Sziasztok,még régebbi építményem,de gondoltam ha már a kezembe került és a fényképező is megvan akkor miért ne rakjak fel róla képeket
Ez egy rendőrségi villogó melynek a lelke egy kis pic12f629 és 1-1 led panelt hajt meg amit szintén én csináltam(1x20piros és 1x20kék).
A villogást egy nyomógombbal lehet változtatni,mellyel 8 opció közül választhatunk(ebből is a legelső a kikapcsolt állapot).
Sajnos nem a legszebb a forrasztás,mert ezt még szakmai órán készítettem anno és összesen 3x45 percem volt arra,hogy kifúrjam az összes lyukat, a ledeket és a hozzájuk tartozó ellenállásokat beforrasszam illetve levágjam a lábukat úgy,hogy közben mással kellett osztozkodni a pákán és szerszámokon.
Remélem azért nem soroljátok az ocsmány kategóriába hanem a "lehetne szebb is,de a célra megfelel" kategóriába megy
A programot Vicsys kollégának és honlapjának köszönhetem
(a rossz videó minőségért bocsánat,de csak 2 megát enged feltöltenem)
(#) lukacsp válasza davidovics hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Szerintem teljesen jó ez a villogó, nekem tetszik! A kivitelezés minősége sokszor (mindig) külső körülmények által korlátozott, de szerintem nincs miért szégyenkezned, teljesen korrekt. Csak ne rakd fel a kocsi tetejére, mert nagy bünti jár érte - bár néha jól jönne amikor haladni kell.
(#) nightlife hozzászólása Aug 21, 2013 / 1
 
Sziasztok!
Elkészültek az audio spektrum analizátoraim, melyek a majdani 2x400 Wattos VF2 végem előlapját díszítik. A kapcsolás és program INNEN.
(#) Csongi_ válasza nightlife hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Jo lett!! En is majd megszeretnem epiteni, ha meglessz a tervezett erosito.
A panelterv a mellekelt .zip file-ban vab benne? (Fent vannak az LCD kivezetesek, nem oldalt)
(#) davidovics válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Nagyon szépen köszönöm
Természetesen nem rakom fel a kocsi tetejére 2 okból se:
1.Csak hobbyból építettem
2. Ha már elhelyezném valahol akkor a hűtőrács mögött,mert úgy nem szúr annyira szemet és nem haladásra használnám hanem rávillogtatni azokra akik nem az eszükön hanem a pénzükön vették a jogsit és a kocsit is amivel száguldanak,de ez csak egy elképzelés arra,hogy mire használnám HA használnám
Mondjuk ha falun van az ember akkor azért ellehet vele szórakozni
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2013
Következő: »»   1074 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem