Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1167 / 1674
(#) nagym6 válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Tömegiszony elleni hatásos módszer. Nyakba akasztva jól láthatóan, mindig lesz hely és levegő körülöttünk.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2014
(#) lajos1969 válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
(#) lajos1969 hozzászólása Ápr 6, 2014 /
 
(#) llaczo válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 

Ütős.
(#) Csupasz válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Pillanatokon belül a TEK is ott lesz....
(#) vicsys válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Pl. a bankfiókoknál nem kell órákig sorban állni. A moziban meg nem ülnek eléd (meg mögéd, meg melléd sem)
(#) havranarpi hozzászólása Ápr 6, 2014 / 2
 
Sziasztok!
Lassan ,de biztosan elkészülök az Alkotó féle labortáppal ,a nyák már fél éve készen volt csak beültetésre várt.Nekiülve lassan be is fejezem
(#) kérdező válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Nagyon jó ötlet! Próbáld ki 4-es metróban. Kiürítik fél Budapestet, lesz mit mondani a TV-be, rádióba, stb.
Viccet félretéve, elképzelhető, hogy fegyvernek látszó tárgynak minősülhet tömegben.
(#) lajos1969 válasza kérdező hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Hát azért azt nem próbálnám ki!!
(#) kérdező válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Utcára se vidd ki. Ha valaki rendőrt hív, simán kijöhet a TEK. Mivel fegyvernek látszó tárgy, akár el is vihetnek, jól megbüntetnek.
(#) kaqkk válasza kérdező hozzászólására (») Ápr 6, 2014 / 1
 
Itt elég nagy volt a tömeg? A videón igazán nem látszik de többen felszisszentek az anyukák közül amikor előrehozta a fiam a "bombát"
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2014
(#) nagym6 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Idézet:
„Pl. a bankfiókoknál nem kell órákig sorban állni.”

Hanem az összes pénzt azonnal odaadják szó nélkül.
(#) kaqkk válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Ahogy nézem ez a bombaszakértők rémálma!Sehol egy piros ,sehol egy fekete vezeték ..
(#) sooty válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Én egyszer a húgomat Freddy Krügernek maszkíroztam farsangra, de őt hazazavarták... mert túl jól sikerült.
(#) vicsys válasza sooty hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Ápr 6, 2014 / 1
 
Adj' Isten mindenkinek! Most először fogtam ilyen jellegű szerkezet építésébe, ehhez képest egész simán ment. Egyik barátom kérésére készítettem egy etetőhajót, bár nem a kimondott etetőhajó formát választottam. A hajótestet már ősszel megcsináltam, de a többire csak az utóbbi hetekben került sor. Sajnos az építés közbeni izgalmak miatt a folyamatokról nem készültek képek, így a belsejét is csak kívülről tudtam lefényképezni. Olyan lett, mint a jó gumicsizma: a vizet nem ereszti be! Világítást is kapott: elől 2-2 db 10mm-es víztiszta fehér LED, hátul 2-2 db piros. Beépített töltő, töltésjelzés, fokozatosan nyitható és zárható etetőrész.
(#) Alkotó válasza havranarpi hozzászólására (») Ápr 6, 2014 / 1
 
Én szeretem ezt a tápot, ezt használom szinte mindig. Jó eséllyel nem fogsz benne csalódni.
A képen látható áteresztő tranzisztorok okoztak meglepetéseket nálam, több esetben látszólagos ok nélkül tönkrementek. Aztán néhány csere után beállt a dolog, és azóta rendbe van.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2014

DSCF7805.JPG
    
(#) pjg válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
A suszternek lyukas a cipője! A gyönyörű Alkotós táp nyáktervek atyja filctollal írja a nyákot.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2014
(#) Alkotó válasza pjg hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Legyél elnéző. A rézoldalt is kézzel rajzoltam, de ettől azért jól működik. Nem bővelkedek az anyagiakban, ezért egyedi megoldásokat kell választanom.
(#) pjg válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 7, 2014 /
 
Bocs! Nem fikáztalak! Legalábbis nem ez volt a szándékom. Minden tiszteletem a tiéd.
(#) Kovabe válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Ápr 7, 2014 /
 
Nem szép de legalább müködik. Esetleg valami info hogy miböl készült a belső elektronika illetve a hajó?
(#) Keresztes Vitéz válasza Kovabe hozzászólására (») Ápr 7, 2014 /
 
Hello! A szépségét illetően maradjunk abba, hogy látszik, hogy kézzel készült. A beleséjeben azért van kábeli zűrzavar, mert a felső részt másként nem tudtam ráilleszteni, tehát csak hosszabb kábelekkel lehetett szerelni.
A hajótest 300gr-os üvegszövet és poliészter gyanta. A motor Powermax 600, a szabályzó Marine 50A, a mikro szervók Towerpro SG90, akkuk 2db Diamec 6v/7,2 Ah, adó-vevő FS T4B és FS R6B. A töltők 7805-tel vannak felépítve, a szabályzó és a motor részére 7805 és 4db BD249 kombó adja a kraftot. A világítás kapcsolása 2 db CD4011 IC-vel történik.
(#) havranarpi válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 7, 2014 /
 
Köszönöm a választ.
Lassan sikerül befejezni még a műveleti erősitők hiányoznak belőle.tettem rá egy nag bordát.tervbe van véve még egy csak annyi a bökkenő ,hogy közös tápról hajtanám így nincs lehetőség a hidalásra vagy szimmetrizálásra
(#) satlokk válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 7, 2014 /
 
(#) llaczo válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Ápr 7, 2014 /
 
Tetszik a hajó felirat. Azt_hiszem újra gondolom az új tápom feliratozását.
Gyerek koromban álmodoztam etető hajó építésről. Már nem pecázom
Jó a forma tervezés.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2014
(#) szili83 hozzászólása Ápr 7, 2014 /
 
Volt pár felesleges ellenállásom, ezért csináltam belőle egy műterhelést. Így könnyebb lesz bemérni az erősítőket, tápegységeket. 10ohm/6W-os ellenállások, maximum így 480W. De valójában egy sort 20W-al érdemes terhelni, ma megnyomattam 30W-al, és kezdett nagyon meleg lenni. Bedobozolom, de lehet egy 12cm-es ventilátoros hűtést kap még.
(#) Bakman válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 7, 2014 /
 
Elég sűrűn vannak egymás mellett az ellenállások, ventilátor javasolt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2014
(#) szili83 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 7, 2014 /
 
Hát igen, ennyit eltenni kis helyre, hogy egy PC táp dobozába beférjen, az nem egyszerű. Nagyobb dobozba meg nem akartam. Ennyi meg kell, hogy sok variációt össze lehessen belőle rakni.
(#) HeZ válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 8, 2014 /
 
Vezetősávok ónozása és/vagy vezeték ráforrasztása javasolt megerősítendő a nyákfóliát.
Hűtés hiányában, nagy áramnál megolvadhat az ón, eléghet-elpárologhat a nyákfólia, vezeték szigetelés, műanyag csatlakozó háza, kormos, büdös lesz a szoba, kész horror
(#) Alkotó válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 8, 2014 /
 
Ne tedd dobozba, vagy ha mégis akkor semmiképpen se PC táp legyen az.
Én inkább azt javaslom, vegyél 3-5mm vastag alulemezt, és abból vágj olyan széles csíkot, mint a kerámiatest. Két ilyen csík közé fogas be 10-20 db ellenállást, egymástól kb. 2cm-re. Aztán ezt a blokkot többszörözd.
Így a lábakat tudod kötözgetni és a lemez tudja hűteni a kerámia testet. Sőt ha lesz légáramlás, akkor az a lemezt tudja hűteni, ami sokkal jobb mintha a kerámiára fújnál levegőt.
Következő: »»   1167 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem