Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1297 / 1675
(#) ktamas66 válasza papus51 hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Nagyon szép lett, de én valahogy megfordítanám, hogy amikor nem használom inkább fölfelé fújjon.
(#) Izeg. válasza papus51 hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Ez igazán szép munka, nagyon esztétikus, arányos lett az előlap,( a doboz maga meg szerintem egy ELKIS csővoltmérő volt ) Szó mi szó, jó volna a belsejét is látni.
Kérdés: a jysk-ben mit kell keresni, a pumpa címszó alatt?( esetleg ezt:Jysk pumpa
(#) 06smici válasza papus51 hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Jó lett. Én is most tervezek építeni egyet. Ha nem nagy titok, elárulod hogy körülbelül menniyből jött ki?
Ezt a pumpát tetted bele? Eddig az volt az egyetlen visszatartó ok, hogy nem találtam elérhető áru pumpát. Ezzel már kijöhet akár a gyári árának feléből is
(#) CHZ válasza papus51 hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Csak gratulálni tudok.
Nagyon szép munka, feliratozása is hibátlan!
(#) papus51 válasza 06smici hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Igen, ezt a pumpát tettem bele. Nem volt kis feladat befogatni, és a kétoldali kivezetést pozicionálni.
A pumpa 4.000,-Ft volt, a többi meg ebay és árfolyam függő, nem tudom pontosan, nem is nagyon érdekelt, mert engem a megvalósítás izgat elsősorban.
(#) papus51 válasza Izeg. hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Köszönöm. Nem csővoltmérő volt, hanem valami telefon vonal vizsgáló kütyü. Volt benne egy 10V-os trafó, ami pont jól jött, így maradt is, és volt benne még 4 db TIL311, aminek darabját úgy 3-5 ezer forint között kínálják az ebay-en, meg egy panel IC-kkel. Lealkudtam 500-ról 400-ra, ami valószínűleg pofátlanság volt, de hát én is szívtam már párszor.
(#) papus51 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Köszönöm. CorelDraw-ban készült.
(#) pjg válasza papus51 hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Ez nagyszerű! Ugye ebből lesz cikk?
(#) papus51 válasza pjg hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Tervezem, de némi finomításra még szükség lesz. Pl. kissé sok a 600W körüli fűtő teljesítmény, ezt majd csökkenteni kell, mert így van némi lengése a hőfokszabályzásnak. Nem vészes, de hamár akkormár..
(#) pjg válasza papus51 hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Drukkolok neked és várom.
(#) papus51 válasza pjg hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Igazából akkor döntömmel el, építek egy ilyet, amikor írtad, hogy vettél a Jyskben matracpumpát. Akkor elmentem és én is vettem egyet, majd elkezdtem tervezgetni.
(#) pjg válasza papus51 hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Én nagyon elhanyagoltam a dolgot. Ott van minden a dobozban azóta is.
(#) papus51 válasza pjg hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Ja, nagyott lökött az ügyön amikor megláttam a dobozt a szegedi piacon. Rögtön láttam, hogy ezt igazából erre találták ki, de ha van még valami akkor inkább privátban, mert ki fognak offolni.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2015
(#) pjg válasza papus51 hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Az én dobozom is matuzsálem korú. Egy régi maszek gyártmányú, csöves tápegység volt benne. Legalább 30 éve, egy fizikatanár csinálta egy Vörös Szikra magnóból kibontva. Szerencsére mindkettő hozzám került. A magnó várja a feltámadást.
(#) sooty hozzászólása Máj 20, 2015 / 2
 
Az Alfa 146-osomba készítettem egy órát (vagy 6 éve döglött az egyik szegmens a gyári órában, most elégeltem meg ) Hőmérő kijelzés is van , inkább csak szórakozásként. A belsejét nem fotóztam, 2 7805 stab, pic 16f886, ds3231 és 6 db ellenállás van benne a kijelzőn kívül.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2015
(#) Alkotó válasza papus51 hozzászólására (») Máj 20, 2015 /
 
Szerintem a felirat borzalmas. Nekem egy "HOT AIR STATION" felér a hasbarúgással.
Jól ismerem a COREL Draw-ot, így nagy biztonsággal mondom, a betűkészletek többsége ismer minden magyar karaktert.
(#) papus51 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 20, 2015 / 6
 
A világ pontosan attól szép és tarka, hogy nem vagyunk egyformák.
(#) dk1 válasza papus51 hozzászólására (») Máj 20, 2015 / 2
 
Szemet gyönyörködtet. Tökéletes. Csinos.
Engem meg pláne nem bánt az angol.
Várom nagyon a cikket, egy ilyen nálam is jó szolgálatot tenne.
Példásan szép munka, maximális elismerésem.
(#) papus51 válasza dk1 hozzászólására (») Máj 20, 2015 /
 
Köszönöm Dezső.
(#) l48 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 20, 2015 / 3
 
A Magyar nyelv nem fogalmaz ilyen tömören, ha úgy tetszik egyértelműen.
10-20% több karakterrel sem mindig hozza a lényeget.
A hasbarúgás nekem a túlzott erölködés jelenti.
(#) Szammer válasza papus51 hozzászólására (») Máj 20, 2015 /
 
Szia!
Szerintem korrekt a készülék, de ezt korábbiakban is megszoktuk tőled.
Az hogy magyar vagy angol a felirat, ízlés kérdése (én a magyart jobban preferálom).
Ettől függetlenül példa értékű a kivitelezés.
(#) papus51 válasza Szammer hozzászólására (») Máj 20, 2015 /
 
Kösz Zsolt.
(#) mark.budai hozzászólása Máj 21, 2015 / 4
 
Sziasztok! Nem gyakran írok ide, egyrészt azért, mert rengeteg dologba belevágok, és félreteszem, hogy majd megcsinálom, így nagyon elhúzódnak a dolgaim, de ma már úgy vagyok, hogy nekiállok egy-egy régebbi projektemnek, és azt befejezem. Másrészt nem teszek fel bármit, csak amire azt mondom, hogy "a mindenit, ez most tényleg jól sikerült".
Ilyen az LM8560-on alapuló órám is, amit most megosztok veletek, mert bár még nincs teljesen kész, de már nagyon közel jár hozzá. Mindössze a fa oldallapokat kell lelakkoznom, és felszerelnem, onnantól csak annyi lesz a dolgom vele, hogy keresek neki egy jó helyet a szobámban. Itt a galériám, azért egy képet feldobok ide is, mutatóban.
(#) sooty válasza sooty hozzászólására (») Máj 21, 2015 / 2
 
A helyére került az óra... Alfa 146 óra
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2015

DSC_0788.JPG
    
(#) sooty válasza mark.budai hozzászólására (») Máj 21, 2015 / 2
 
Sokat javult az eredetihez képest a kinézete Végre egy óra...
(#) lesliewednesday válasza mark.budai hozzászólására (») Máj 22, 2015 /
 
Hogyan fogod az időt beállítani?
(#) mark.budai válasza lesliewednesday hozzászólására (») Máj 22, 2015 /
 
Figyeld a képek alatti szöveget. Az óra alsó lemezére kerültek a gombok, mert nem akartam elcsúnyítani a szép polírozott lemezt, még a hátuljára is sajnáltam felfúrni. Lövök egy képet, és feldobom, hogy hogyan van az alján. A két nyomógomb közti csavar a gombok nyákját tarja, kicsit feljebb jobb oldalt a két fényes csavar a trafót, felül a fekete meg a 230-as bekötés sorkapcsát tartja a helyén. a két nagy pedig az alaplemezt és a kór borítást hivatott egyben tartani.
Sooty, olyan kevés óra készült a fórumon mostanában, hogy muszáj volt egyet gyorsan csinálnom. (Amúgy annyi órám készülőben, és tervben van, hogy még a wc-be meg a pincébe is tehetek majd.) Minek ennyi, én sem tudom, de mind más egy kicsit, és ez tetszik benn.
A Tied ötletes, és praktikus, én megőrülök óra nélkül a kocsiban, hálisten' nekünk mindkettőben van. Csak azt sajnálom, hogy az elektronikáról nincs kép.
(#) JZoli válasza mark.budai hozzászólására (») Máj 22, 2015 /
 
Szép lett ez a doboz, de az alján még igazítani kéne egy kicsit. De ennek ellenére nagyon tetszik!
(#) sooty válasza mark.budai hozzászólására (») Máj 22, 2015 /
 
Köszi. A kijelző piggyback-ben van a pic tetején, az adott helyre kellett belefaragnom felhasználva az eredeti alappanelt is.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2015
(#) mark.budai válasza JZoli hozzászólására (») Máj 22, 2015 /
 
Nem is tudom, ki segített a dobozolásban!
Az alja a fényképen valóban elég csálé, de ha nincs felfordítva, akkor nem látszik.
Következő: »»   1297 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem