Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1364 / 1673
(#) Alkotó válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 22, 2016 / 1
 
Rövid tanulmányozás után, nem látom mivel több ez a bonyolult vas, mintha egy 10 cm-es láncon egy gerendába bevert szögre akasztod fel a motor-részt? A lehajtott motor alá érő vas funkcióját egyáltalán nem látom.
(#) gothic20 válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 22, 2016 / 9
 
Jogos
Pár napja felraktam pár képet egy kezdeti stádiumról ott írtam micsoda, csak elfelejtettem "válaszként" írnia arra a hozászolásomra.
Na szóval egy hibrid A-osztályú fejhallgató erősítő akar lenni E88CC csővel és IRF630-as FET-ekkel. És itt vannak az építés pár különböző stádiumában készült képek.
(#) elektrorudi válasza gothic20 hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Szép, gondos munka. A retro military műszerek különösen jól néznek ki.
(#) djloui hozzászólása Márc 23, 2016 / 7
 
Bár nem sok építés van benne de még is, egy barátomnak kicsit helyrehoztam egy castone végfokot, már szinte teljesen lerohadt a vas előlap, a szürke szín szórógitt a felirat vasalt mint ahogy az áramköröket is szoktam vasalni. Kapott egy plusz limit ledet és belül beépítésre került egy gyári limiterből kiemelt kis panel ami fixen be van állítva így a szülinaposok nem tesznek kárt semmiben Ezért is a név.
Ezüst színűt akartam de közben megtetszett a szürke szín és nem is fejlesztettem ezt tovább, még egy matt lakkot kapott és teljes az öröm és a kopásállóság.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2016
(#) killbill válasza djloui hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
A "READ" feliratú LED mit jelez? Vagy READY akart lenni, csak lematadt a két Y?
(#) djloui válasza killbill hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Sajnos igen, egy egyiknél lejött áztatásnál a másiknál pedig leszedtem. Így marad örökre vagy amíg le nem rohad megint.
(#) Gabó válasza djloui hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Ha szépen tudsz rajzolni, fel is rajzolhattad volna a lejött Y-t
(#) djloui válasza Gabó hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Soha nem sikerülne kézzel 5mm-es betűt rajzolni aminek ilyen szögletesek a végei.
(#) kaqkk válasza djloui hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Nyomtass 2db y-t pauspapírra vagy fóliára és arról vasald át , ha átlátszó-vagy áttetsző a hordozó akkor nem gond a pozícionálás
(#) t0bi hozzászólása Márc 24, 2016 / 16
 
Talán ez a világ egyik legkisebb netrádiója?
Szenvedtem vele, főleg a programozásával, de most már zenél. ESP8266-os modul, egyelőre egytranyós erősítővel. Kisebb is lehetne egy kisebb akksival és egy kisebb hangszóróval. Kicsit zajos, kicsit halk, de szól a zene!
Bővebben: Link
Akkor hát jöhet a fejlesztés, zsebhifi lesz!
(#) kameleon2 válasza t0bi hozzászólására (») Márc 25, 2016 / 1
 
A szoftveres része engem is érdekelne. Szerettem volna egy ilyet építeni, egy megoldásom van is rá, de az bonyolultabb. Most egy kidöglött notebookon hallgatom a zenét. Te honnan streameled - már ha publikus? Hogyan lehet műsorforrást váltani? Csak szoftverből?
(#) furbyhun hozzászólása Márc 25, 2016 / 3
 
Sziasztok!
Adott volt a következő probléma: Volt eredetileg egy LG videomagnó-DVD-Házimozi kombó, ami nem tud 5.1-es hangot sem analóg, sem digitális formában fogadni. Vettem tehát egy házimozi-erősítőt, ami optikán fogad digitális audiót, viszont ehhez a kettőhöz csak egy hangfalszett volt. Ráadásul az új erősítő subwoofer kimenete kisszintű csak, tehát kellett egy erősítő hozzá, amit ebayról sikerült is beszerezni. Ennek viszont tápfeszültségre is szüksége volt, ezt egy HP laptoptáppal biztosítottam, amit az új erősítő kapcsolt 220 V-os kimenetére kötöttem. A megoldás az lett, hogy egy régi nyomtatóátkapcsoló sokpólusú kapcsolójára alapozva 5.1-es átkapcsoló született, közös dobozban a subwoofer erősítőjével. A képek minőségéért elnézést, telefonnal készültek.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2016
(#) kameleon2 válasza furbyhun hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
Szép kóc.
(#) furbyhun válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
Hát igen...spagóc hegyek, de ezt így lehetett megoldani az adott alkatrészekkel.
(#) t0bi válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 25, 2016 1 /
 
Szeretném részletesebben leírni majd az ESP8266 topikjában. RPi-vel már csináltam ilyet : Bővebben: Link Ennél is gombokkal oldanám meg az állomások váltását mert egyelőre csak szoftveresen lehet váltani és valamilyen kijelzőt is rá akarok kötni,
Az állomásokat pl. innen is le lehet tölteni: Bővebben: Link
(#) pjg válasza t0bi hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
A wifi modulon kívül mi van még odaépítve. Mi dekódolja a hangot?
Köszi.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2016
(#) gerleimarci válasza t0bi hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
Az ESP8266-ban van DAC? Ha igen, gyorsan veszek egyet
(#) t0bi válasza pjg hozzászólására (») Márc 25, 2016 / 1
 
A wifi modul tartalmaz egy pirinyó (majdnem)komplett 32 bites számítógépet külön néhány megabájtos memóriával. Erre írt Sprite_tm egy mp3 dekódoló programot - kis memóriahely van, képzelheted, milyen tömör kis progit kellett írnia. A kimenet I2S formátum, amin lebutítva egy kvázi PWM jel keletkezhet, ha nem is hifi, de élvezhető hang. Tehát szoftveres DAC, gerleimarci mehetsz venni egyet, 600 frondóért megéri. Mellesleg ADC bemenete van a chipnek.
Az ESP8266 topikján elkezdtem vázolni a tapasztalatokat, inkább oda írjatok, ha lehet.
(#) t0bi hozzászólása Márc 26, 2016 / 2
 
Kicsit nagyobb lett, de már van hangja Igérem, nem fogok minden egyes fejlesztést ide felrakni
Bővebben: Link

P1020510.JPG
    
(#) pjg válasza t0bi hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Csak tedd fel.
(#) konyak6 hozzászólása Márc 26, 2016 / 1
 
Ma feléledt az IV-6 -os órám. A kapcsolás innen származik az oldalról.Bővebben: Link
Egy kis hibája van, napi 40 órával számol, de már megrendeltem az új IC-t.

IMG00749.jpg
    
(#) Bakman válasza konyak6 hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Ez az időtágító minimum egy Nobel díj. Hajrá!
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2016
(#) morgo válasza konyak6 hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Javaslom munkahelyi órának. 4 óra alatt letudnád a 8 órás műszakot.
(#) Csupasz válasza konyak6 hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
No-No! Eddig csak napi 25 órát dolgoztunk!
(#) Koncsar válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Szia! Köszönöm szépen a bizalmat.
(#) morzsa15 hozzászólása Márc 27, 2016 / 7
 
Sziasztok!

Készítettem egy arduino-s oszcilloszkóp-ot vagy is inkább programoztam itt egy rövid be mutató videó róla. Illetve még pár képet is csatolok!
Videó
(#) ronin75 válasza morzsa15 hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Szia, azt esetleg lehet tudni mit tud? Publikus project?
(#) morzsa15 válasza ronin75 hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Még egyenlőre gondolkodok hogy publikálom-e.
(#) Gabó válasza morzsa15 hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Szerintem lenne egy jó pár követője és építője ha publikálod.
(#) morzsa15 válasza Gabó hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Hát cikket nem hiszem hogy írok de majd ha úgy alakul akkor kirakom az arduino topikba.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2016
Következő: »»   1364 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem