Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1409 / 1674
(#) BarnaPili válasza zosza18 hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Felénk ezt hívják"Nagytestvérnek".
(#) zosza18 válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 13, 2016 / 3
 
Itt is.
Bocsi a sok offért Modik... de magunk mellett kiállva, nem okoskodás megy meg ilyenek, hanem csak egy jó ötlet és alkotás által generált jó kis párbeszéd volt, remélem ezért nem kapunk valamilyen megrovást.
(#) havranarpi válasza don_peter hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Tetszett megnéztem ma az előadás alatt nagyon ötletes volt
(#) fufuka hozzászólása Dec 13, 2016 /
 
Mivel kérdés- ill. kérés volt a rozsdamentes anyagok feldolgozása, készítettem sok fotót, a folyamatról. Hegesztéstől a kész termékig. Amennyiben van rá igény szívesen megosztom, de gondolom nem ide kéne beömleszteni. Lehetne nyitni neki esetleg egy fórumot? ...vagy??? -De csak ha van rá igény...
(#) pjg válasza fufuka hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Engem érdekel.
(#) Gafly válasza fufuka hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Engem is érdekel, de külön fórum azért nem kell szerintem. Felteszed valahová és link. Vagy cikk, úgyis olyan kevés van...
(#) granpa válasza fufuka hozzászólására (») Dec 13, 2016 / 1
 
A cikket támogatom, logikus, könnyen elérhető.
(#) don_peter válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
Köszi.. Mint cég vagy mint versenyző tekintetted meg a rendezvényt?
(#) Melphi hozzászólása Dec 14, 2016 / 4
 
Sziasztok!
Nem egy nagy durranás de azért megmutatom, igaz már be van építve de így is jól látszik hogy ez egy 6V-ra fesz stabilizátor amit jelenleg 16V-ról hajtok, az áramkör kb 8A ig terhelhető, nagyon jól működik 5A terhelésen 0.1V feszültség esés van, a másik áramkör meg azért van, ha a fesz stabilizátor úgy gondolja hogy átenged mindent amit bemegy akkor a méregdrága lézert amit hajt nem nyírja ki, hanem azonnal kivágja a biztosítékot.

IMG_0388.JPG
    
(#) borvendeg válasza Melphi hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
Szép munka! "Kivágja a biztosítékot!" Ezt hogy oldottad meg?
(#) Melphi válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
Megoldás nagyon egyszerű, azok a fekete diódák 10V-os szupresszorok, 10V-ig nem vezetnek át afölött vezetővé válnak, ami ugyebár rövid zár. Igazából ez azért nem a legjobb ez a megoldás mert "assú" sok idő míg kiveri a biztosítékot és egy érzékeny áramkör ennyi idő alatt megsül, de még így is tizedmásodpercekről beszélünk, de ez az én alkalmazásomba ez bőven belefér. Amúgy maga a szupresszor egy bitang gyors eszköz, csak ugye ameddig felizzik a szál és elég az sok idő (pár ms).
(#) Melphi hozzászólása Dec 14, 2016 / 6
 
Na még egy kis napi lézerezés.
Ismét már 4x-re is összeállítottam egy 2W-os kék lézer egységet gravírozási céljaimra, úgy néz ki hogy ez a konstrukció ami a leg optimálisabb mind hűtés mind az áramgenerátor elhelyezés szempontjából, mivel itt minden egy helyen van.
(#) sonajkniz válasza Melphi hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
Nem tudom, milyen lézered van, de azt igen, hogy ezek borzasztó kényes eszközök. Nekem egyszer egy 50mW-osnak sikerült a tápját rövidre zárnom. Bár a zárlat a lézer előtt történt, mégis tönkrement.
(#) zenetom válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
Zárlatkor mindig hatalmas amplitúdójú impulzusok keletkeznek, amik általában viszik magukkal az érzékeny alkatrészeket.
(#) Melphi válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
Ez 2W-os, már pár darab ilyen átment a kezeim között, én magamnak építem az áramgenerátort is hozzá. Amúgy ha lett volna beépítve a kimeneten egy 5V-os zéner akkor valószínűleg nem szált volna el, hisz levágta volna a fölé eső feszkót.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2016
(#) Szebence válasza Melphi hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
Nagyon szép lett, gratula! Lenne pár kérdésem, de az itt off lenne. Át tudunk menni valamelyik topic-ba?
(#) Melphi válasza Szebence hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
Természetesen. írd meg hova és kérdezz.
(#) konyak6 hozzászólása Dec 15, 2016 / 5
 
Ma készült el a kis gitárkombóm átèpìtèse csövesre. El84 SE, 12AX7 csövekkel + EZ80 egyenirányìtás. Mivel Marshall, ezèrt JMP Plexi lett a belseje. Lehet hogy szentsègtörés, de a zengető meghajtását egy TL074 vègzi.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2016
(#) szücsien válasza Melphi hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
Szia! A feszstabilizátor lineáris vagy kapcsolóüzemű? Védelemnek még esetleg lehet használni tirisztort is.
(#) jani1987 válasza konyak6 hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
Az EZ80 mennyit ejt a feszültségen? Van egy függő csöves projektem 12AU7-EBL21 kombinációba. Mindkettő 250-es tápot kapna ha jól értelmeztem a katalógus adatot.
(#) pjg válasza konyak6 hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
GYŐŐŐŐNYŐŐŐŐŐRŰŰŰŰŰŰŰŰ!!!
(#) kistee válasza konyak6 hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
Nagyon szép! Hol lehet ilyen forrléceket szerezni?
(#) Melphi válasza szücsien hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
Szia!

Sima egyszerű BD250+7806 páros. egyszerű de annál nagyszerűbb.
(#) havranarpi válasza kistee hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
Nem tudom ,hogy konyak6 honnan szerezte be a forrléceket.Én innen szoktam rendelni, a bolt eredetileg magyar képviseletű az angol ne lepjen meg senkit Itt van a forrléces link: Bővebben: Link
(#) Abukodonozo válasza konyak6 hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
Szép munka, gratulálok! Csak nem Orion Pacsirta kimenő? Anno egy Valve Juniort építettem után egy ilyennel és nagyon jól szólt. (A hangját is megmutatod? )
(#) Dióda válasza konyak6 hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
Csak egy óvatos kérdésem lenne de amugy szép a cucc. De a csövek nem fognak kiesni a rázkódástól?
Valami csőrögzítést szánsz rá? Például csőtetőre kupak és két rugó ami a foglalatban tartja vagy hasonló?
(#) konyak6 hozzászólása Dec 16, 2016 / 1
 
Köszönöm az elismerő szavakat! A forrlécet Ebay-röl rendeltem. A csövek nem fognak kiesni, mivel a foglalatok ùjak. Elèg volt beledugni a csöveket. A kivételhez is nagy erő kell. Ez màr a sokadik ilyen kombóm. Megveszem, átèpìtem, eladom. A kimenő pacsirtàè, a hálózati trafó Szimfonia de lux-è. A számìtàsaim és tapasztalat alapján megbìrkózik az EL84 + két ECC83 csövekkel komolyabb melegedés nélkül.
(#) proli007 válasza konyak6 hozzászólására (») Dec 16, 2016 / 3
 
Hello! Szép munka! Ha megengedsz egy tanácsot.. Valami jobb minőségű forrasztóónt szerezz be, mert a forrlécen én több gyanús forrasztást látok. Főleg ahol a csupasz réz vezető van beforrasztva. Azt vagy csiszolópapírral célszerű megtisztítani, vagy bemártani a csupaszítás után pld. gyanta-alkohol keverékbe. Akkor nem oxidálódik a forrasztásig. De egy sokkal jobb adagolóanyagú ónnal gyors és szép munka végezhető. Akkor kisebb az esélye annak is, hogy a szigetelő réteg megolvad a vezetékeken.
(#) Lamprologus hozzászólása Dec 17, 2016 / 12
 
Egy "fejlesztő panel" PIC24FJ256GB106-hoz ...
Nextion kijelző, DHT22, DS18B20, TINY RTC modul, USB csatlakozó, AC 8-12V / +5V +3,3V táp, pár csatlakozó pl. I2C / soros / 1 wire .. csatlakozásokhoz, sorkapocsra/tüskesorra kivezetett PIC lábak tetszőleges felhasználásra.

Első SMD alaktrészeket is tatalmazó panelom, kínai transfer papírral, laminálóval készítve.
(#) Elektro.on válasza Lamprologus hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Jól sikerült, gratula!
Következő: »»   1409 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem