Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1446 / 1672
(#) game4812 válasza csatti2 hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Kickstarter esetleg? A 4-5 millió forint akkor nem szükséges, kereslet valószínűleg lenne rá. Bár lehet, hogy érdemes lenne egy egyszerűsített verziót kiadni a full extrás mellé.
(#) csatti2 válasza game4812 hozzászólására (») Aug 28, 2017 / 1
 
Előtte akkor is terméket kellene belőle fejleszteni. Egy sikeres kickstarter-hez ugyanúgy komoly befektetés szükséges, főleg azután hogy egy hasonló kickstarteres projekt elhasalt egy olyan cégtől, aminek már volt korábban sikeres terméke, így a célközönség már megégette magát.
(#) Gafly válasza csatti2 hozzászólására (») Aug 28, 2017 /
 
Sajnos a szakmai és eladási vonal tényleg különbözik.

100.000 eladott darab után szerintem gazdag leszel...
Addig meg tolod bele a pénzt.
Szerintem helyesen (reálisan) látod a dolgokat ...
(#) exabit hozzászólása Aug 29, 2017 / 17
 
A múltkor mutattam az időzítő elektronikát, most viszont elkészült a ponthegesztő is hozzá. 250 ms alatt két nyolcas alátétet is összehegeszt. Nem tudom fogom-e valamire használni de mindig szerettem volna egy ilyet.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2017
(#) Bakman válasza exabit hozzászólására (») Aug 29, 2017 / 1
 
Idézet:
„Nem tudom fogom-e valamire használni de mindig szerettem volna egy ilyet.”
Köszönöm szépen ezt a csodás mondatot! Már megérte ma felkelni...

Jónak tűnik, hajrá!
(#) Kovabe válasza exabit hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Ha másra nem is de 8-as alátétet hegesztesz vele.
A nemkellhez képest jól néz ki.
(#) Firefighter1 válasza exabit hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Nekem is nagyon tetszik!
Hát visszapörgettem vagy 15 oldalt de az időzítőt nem találtam!
A topikjába fel tudnád tenni?
(#) zsoltee0001 válasza exabit hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Tök jó
Mikrosütő trafóból van?

Miért fontos az a 250ms időzítés? Egy sima nyomógomb nem jó?
(#) zoly15 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
A trafó mikrosütő, mivel elég jól gerjesztett trafóról beszélünk, azon az 1.5 menetes szekunderen, kis feszütség, de elég komoly áram folyik.. (Valahol olvastam hogy akár 1000A is????)
Kézzel is vezérelhetnéd, de könnyen szét lehet vele égetni a hegesztendő anyagot.
(#) exabit hozzászólása Aug 29, 2017 /
 
Köszi mindenkinek. Ez nekem olyan mint másnak egy Tesla tekercs. Én is csodálom a nagyfeszt, a koronakisüléseket de én a nagy áramokért is odavagyok.
Az időzítő itt volt. Az időzítés csak annyiban fontos hogy reprodukálhatóan lehet vele hegeszteni, ami egy szimpla nyomógombbal nehezebben megoldható. 20 ms-tól állítható 1,2 másodpercig.
Igen, az egy mikrótrafó. Majdnem megszültem mire sikerült belehajtogatni a két menet 150 mm2 kábelt. Aztán szépen mosolyogtam pár villanyszerelőre akik villanymotoros krimpelővel raktak rá nekem két sarut.
(#) vladcepes hozzászólása Aug 30, 2017 / 1
 
Sziasztok!
Már vagy 2-éve építettem meg ezt a PIC-es okos töltőt Most került elő a szekrényből,a leírását már nem találom. Mit jelentenek a számok? Hogy hány fokos azt értem A mA hogy hány mA-en tölt?
A mV ? A mAh hogy mennyi van az aksikba? Válaszokat köszönöm.

UI: Még a gomboknál a feliratot egy kicsit szebbre kell csinálnom.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2017
(#) zsoltee0001 válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Így már én is jártam... Basszus, ezt én csináltam? Ismerős, de mikor.... meg minek?
Ja, hogy ezt egyszer már átírtam....
Vannak ilyenek.
(#) vladcepes válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Na jó de ha valaki tudná a választ és megosztaná azt megköszönöm!
(#) uniman válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Hello!
A "mAh" azt jelenti, hogy mennyi "energia" folyt át a töltőn és tárolódott el az akkuban.
De 3000 mAh-as akkupakkba hogy fért bele a közel a duplája ?
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2017
(#) vladcepes válasza uniman hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Köszönöm! Na és a mV? Meg ott van még a mA ami szintén változik töltés közben.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2017
(#) Kovidivi válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 30, 2017 / 1
 
4 sorba kapcsolt cella kb. 5V-ot (5000mV) ad ki. Az áram pedig a töltőáram. A cellákra ragasztott hőérzékelőnek jelen esetben nincs értelme, mivel egy cella hőmérsékletét közvetlenül, a mellette levőjét közvetve méri, a legtávolabbiét meg csak akkor, ha már kigyulladt (kicsit túlzok). A mAh pedig az átfolyó áram időbeni integrálja, ami nem egyenlő a cellapakk kapacitásával, mivel annak is van hatásfoka, a számoltnál kevesebb lehet. A mAh értéket valahogy nullázni is kellene.
(#) Bakman válasza uniman hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Idézet:
„De 3000 mAh-as akkupakkba hogy fért bele a közel a duplája?”
Merítéskor, adott körülmények között ennyi a kapacitása. Töltéskor van olyan, hogy hatásfok és mérési pontosság. Többek közt ezért hiba bármilyne akku kapacitását a töltési kapacitás alapján számolni/mérni.
(#) attika válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Ha esetleg eszedbe jut, hogy hol találtad ezt a kapcsolást akkor engem nagyon is érdekelne.
Ez hasonlít a gyári turnigy akkumulátor töltőhöz.
(#) Szárnyas válasza attika hozzászólására (») Aug 30, 2017 / 1
 
Megspórolom neki a keresgélést :Bővebben: Link
A teljes anyag meg, ami alapján készítette a töltőt, két hozzászólással alatta található.
(#) attika válasza Szárnyas hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Király vagy!
Köszönöm.
(#) vladcepes válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Köszönöm szépen!
(#) vladcepes válasza Szárnyas hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Szuper! Már megy is a mentett mappákba
(#) Szammer válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Sziasztok!
Azért had tegyek egy kicsi észrevételt: lítiumos cellák esetében ez az áramkör csak 1db cella mérésére alkalmas (ha valakinek nem lenne egyértelmű).
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2017
(#) vladcepes válasza Szammer hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Köszi! Most jelen esetbe Ni Mh van.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Szept 2, 2017 / 10
 
Sziasztok!

Ma elkészültem végre az Attila86 féle Smps labortápegység II-vel, elnézést a rendetlenségért a képek azon melegében készültek ahogy végeztem.
Nekem aki előtte smd-t nem forrasztott, és ilyen komoly dolgot nem csinált okozott pár ősz hajszálat, a végén már úgy voltam csak legyen már vége...
De szerintem megérte, pár kábelt még el kell rendezni, illetve idővel kap majd egy pofás előlapot.
(#) Toth Attila válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 2, 2017 /
 
Szia! Gratulálok, jó lett! Jómagam az első generációst építettem meg, az még nem smd-s. Akkor az nagy falat volt nekem is.
(#) kameleon2 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 2, 2017 /
 
Jól néz ki. Nekem csak kérdésem lenne a konstrukcióval kapcsolatban. Azt értem, hogy a hely szűkös. De az nem okoz gondot, hogy a trafó az élén, azaz a tekercseken nyugszik?
(#) reloop válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 2, 2017 / 1
 
Úgy látom a szokásos leszorító tárcsa tartja a trafót. Ipari készülékeknél gyakran találkozom ezzel a rögzítési pozícióval, nincs vele semmi gond.
(#) Sanyesz5 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 2, 2017 / 1
 
Szia, alá is van hajtva a gumi, kb 4mm vastag!
(#) zolek hozzászólása Szept 3, 2017 / 2
 
Üdv. Nem nagy dolog , de úgy döntöttem a bolti kerékpárlámpákat ki kell váltani .( Próba verzió)
Következő: »»   1446 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem