Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1514 / 1672
(#) kalmi.kalmi válasza lóri hozzászólására (») Máj 9, 2019 1 /
 
Lehet...
(#) Udvari Zsombor válasza lóri hozzászólására (») Máj 9, 2019 /
 
Pontosan, az erősítő kimenete és a leválasztós kimeneti aljzat között van az egyik pólussal sorosan, mint változtatható értékű ellenállat (ugyanis eddig nem ismertem a linkelt bekötést).

A képet azt köszönöm, le is töltöttem. Tehát: 1-es lábat érinti a negatív, 2-es láb a pozitív kimenet és 3-as láb a pozitív bemenet. Jó tudni.
(#) Karesz 50 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 9, 2019 /
 
Idézet:
„mint változtatható értékű ellenállat”


Ellenállás a "becsületes neve"...
Ez az "ellenállat" kifejezés kicsit "hasogassa a szemünket" (feltételezem, nem csak az enyémet).
(#) Udvari Zsombor válasza Karesz 50 hozzászólására (») Máj 10, 2019 /
 
Jól van, na...
A brummot hogyan lehet megszűntetni? Lehet hallani a mikrofont, de kissé búg...
(#) janigel válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 10, 2019 /
 
Keresgélj, olvasgass mert van ilyen téma itt.
Bővebben: Link
(#) dk1 hozzászólása Máj 11, 2019 / 59
 
Sziasztok,

Mi más, mint egy óra
Saját tervezés, kivitelezés és programpzás. Két kivétel: a nyákot Kínában gyártattam (olyan ólcsó, hogy itt a nyers lap többe került, mint 5db legyártása), illetve a kapcsoló táp a csöveknek a Vicsys féle 555.
A doboz tölgy pácolva, műanyag előlappal, F360-ban tervezve és a kis CNC-mel marva.
A történet úgy indult, hogy megépítettem a "Mule" fedőnevű órát mikor a cikk megjelent róla, kb. 7-8 éve. Tökéletesen működött, de fiók mélyére került, hogy majd később bedobozolom. Aztán elkészítettem a dobozt pár hónapja és közben arra godoltam, hogy mivel egészen jól sikerült (ugye ez teljesen szubjektív, inkább úgy mondanám, hogy nekem tetszik ), gyorsan dobok össze bele egy olyan belsőt, ami azt tudja, amit szeretnék. Na ja... Gyorsan...
Mindent itthon fellelt anyagból építettem, így került bele a 16F877A, hogy végre elhasználjam azt is. Úgy terveztem, hogy nem lesz lap és bank váltás, kicsi, rövid ASM progi... Na persze...
Lőjjetek tarkón, ha még egyszer 16F sorozatot használnék másra mint led kapcsolgatásra...
Ordas szívások memória page és változó bank váltások miatt, szoftver bug vadászat és debug hegyek, de most már teljesen rendben van
Már csak valami szép hálós takarást kell felraknom a hátsó szellőzőkre és késznek nyilváníthatom a projektet.

Inkább azt írom le, mit nem raktam bele:
1. Nincs AM/PM. Nekem nem kell és nem tudtam volna egyértelműen jelezni hogy délelőtt vagy délután van (ok, kinézel az ablakon...) Led szóba sem jöhet az előlapon
2. Nincs villogó elválasztó glim lámpa: Ezt azért hagytam ki, hiszen a másodperc pörög és így könnyű azonosítani a kijelzők / csövek jelentését
3. Nincs ébresztés/riasztás: Ezt én telefonon oldom meg, ez az óra a nappaliba készült, nem láttam szükségét
4. Nincs egész órai hangjelzés: Ezen sokat gondolkodtam, de végül elvetettem. Az átlagos zümmerek sípolásától egy hulla is felugrik, más értelmes hangkeltő eszköz nem volt itthon. Kacérkodtam hang felvevővel, de a PIC amúgy is ki van használva rendesen és tovább sem akartam bonyolítani. Viszont kisérletezés közben nagyon megtetszett a kopogó hang (sima zümmer, pár ms bekapcsolással) így ezt hagytam meg végül.

Csináltam egy kis videót, hogy mit tud:
Nixi 6 óra
(#) kalmi.kalmi válasza dk1 hozzászólására (») Máj 11, 2019 / 1
 
Nekem nagyon tetszik, gratulálok !!!
(#) proli007 válasza dk1 hozzászólására (») Máj 11, 2019 /
 
Hello! Ez igényes és szép munka, mind fa és elektronika szempontból is. Gratulálok!
(#) neogeo2 válasza dk1 hozzászólására (») Máj 11, 2019 / 2
 
Szia!
Nagyon jó lett. Gratulálok. Nekem mikrobi jutott eszembe elsőnek.

mikrobi.jpg
    
(#) dk1 válasza neogeo2 hozzászólására (») Máj 11, 2019 /
 
Köszi srácok. És tényleg, Mikrobi... Ez lesz a neve mostantól
(#) Sanyesz5 hozzászólása Máj 11, 2019 / 23
 
Sziasztok!

Bemutatom a 100%-ban nyomtatott tankomat, a tyúkbelezést nézzétek el, csak ideiglenes már alig vártam hogy élesben a saját akkujáról menjen. A távirányító egy telefon, a kapcsolat bluetooth, a vezérlés jelen esetben egy arduino nano.
A programon még van mit csiszolni, de az is csoda hogy idáig eljutottam....

Bővebben: Link
(#) silent15 válasza dk1 hozzászólására (») Máj 13, 2019 /
 
Szép lett, jó látni, hogy van más nem normális is, aki magának épít nixie-t

A meghajtást mivel oldottad meg, megkérdezhetem?

Üdv: T.

UI: Én is 16F-et használtam. Hibát nem nagyon kellett vadásznom, (Bár én C-ben írtam), ellenben egyszer kontrollert kellett cserélni, mert kifogytam a programmemóriából
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2019
(#) dk1 válasza silent15 hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Szia,
A meghajtás MMBTA 42 és 92, valamint K155ID1 multiplex. Ez utóbbiból a plasztik tokos, a fényes epoxi tokos ic nem birja a 180V körüli feszültségét és a be nem gyújtott katódok derengését okozza.
(#) haragati válasza dk1 hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Gratula! Gyönyörű lett a doboz.
A zümmerekről csak annyit, hogy a hangerőszabályozást (utólag is) én vattával, és ragasztóval szoktam megoldani.
(#) zolek hozzászólása Máj 15, 2019 / 6
 
Üdv.Előerősítő apex tb3
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2019

Apex TB3.JPG
    
(#) lóri válasza zolek hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Szép, de mintha közel lennének egymáshoz a tekerentyűk.
(#) kleinie válasza dk1 hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Szép munka! Minden szempontból.
(#) helltp válasza dk1 hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Nagyon esztétikus lett, gratulálok. Nálam egy ESP8266-al hajtott prototípus várja a bedobozolást.
(#) Gránátalma hozzászólása Máj 18, 2019 /
 
Sziasztok!
Úgy emlékszem valaki készített egy teleszkóp automatikát mikrokontrollerrel, ami követi a Föld forgását. Nem tudja esetleg valaki, hogy ki volt? Vagy itt van esetleg az illető? Sajna képek közt sem tudtam visszakeresni. ( de lehet nem is ebben a csoportban volt )

Szerk.: 2x próbáltam megkeresni a képek közt sikertelenül, most elsőre odaugrottam
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2019
(#) Medve válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Nagyon ügyes, fejlesztési lehetőségek korlátlanok, irány a mars!
(#) todyor hozzászólása Máj 19, 2019 / 40
 
Sziasztok!
Egy általam épített Hammond B3 klónt szeretnék megmutatni. A lelke egy Linuxon futó GSI VB3 VST. A manuálok M-Audio Keystation 61es billentyűzetekből származnak. Az orgona szekrénye, minden kezelőszerve, így minden kapcsoló, a preset fekete-fehér billentyűzetei, a drawbarok, és a leslie félhold kapcsoló is saját készítésű. Az orgonában számítógépen futó VB3 midi vezérlését PIC16F877A, PIC16F628A és PIC18F2550 mikrovezérlőkkel készült elektronikával oldottam meg.
A készítésről készült videó: Youtube
(#) janigel hozzászólása Máj 19, 2019 / 10
 
Helló!
Igaz hogy nem most építettem, hanem 1992-ben, de most új tulajdonos lesz.
Leporoltam kipucoltam és rendbe tettem.
Nem nagy tudású, de akkoriban menő volt.
A videón egy saját demó fut (nem akadozik, ez csak a videó felvétel hibája).
A futó szöveget billentyűvel lehet beírni, és egy 2K-s RAM-ba kerül amit nem felejt el.
2716 EPROM-ot is kezel.
A memória területet ketté lehet osztani egy kapcsolóval, így két külön szöveg közül lehet választani.
12V DC tápról megy, 9 karakteres.
Egy mező 7*8-as mátrixból áll, így a tábla 504 db. fénypontot ad.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2019
(#) szikorapéter válasza janigel hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Szia, saját fejlesztés vagy valahol leközölt berendezés? Nekem nagyon tetszik, szívesen után építeném.
(#) janigel válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Szia!
Valakinek a saját fejlesztése.
Mindent megkaptam hozzá és megépítettem, de már nincs meg semmi.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2019
(#) sany válasza janigel hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Azért az U betűre is lehetett volna ékezetet rakni. De különben szuper.
(#) janigel válasza sany hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Karaktergenerátor, és billentyűzet kérdése.
Nem helyesírási hiba.
Azért köszi.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2019
(#) sany válasza janigel hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Tudom.
(#) proli007 válasza todyor hozzászólására (») Máj 19, 2019 / 6
 
Hello! Gratulálok, szép munka. Én tudom értékelni az erőfeszítést.
Anno '66..'68-ban osztálytársammal készítettünk egy polifonikus "orgonát". Klaviatúrát nem tudtunk szerezni, csak zongoráét. Azt is úgy, hogy a hangszer készítőnek cipeltük a zongorákat az emeletekről. Nos, ez csöves volt. Az URAL1 (vagy 2) kiselejtezett számítógép modul memóriáit használtuk. Ezt lehetett kapni, kis fém fiókban az ezermester boltban. Ebben egy 6N2P cső alkotott egy 1 bites tárolót. Ebből dühöngött 56 db. az orgonába. Behangolni nem volt egyszerű feladat, órákkal előtte be kellett kapcsolni. De a szobában nem kellet a fűtést üzemeltetni.
Bizony a Hammond akkoriban is fogalom volt, mint ahogy Rhoda Scott is, akit először hallottunk játszani rajta..
(#) janigel válasza todyor hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Szia!
Beállok a sorba, én is gratulálok.
Ritkán látni ilyen gyönyörű munkát.
Sajnos mi csak gyönyörködhetünk benne.
Azért egy észrevétel : jobb oldalon a kapcsoló. (ON/OFF) nem volt jobban hozzáillő ?
Ui. Hallhatnánk tőle valamit ?
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2019
(#) enree válasza todyor hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Nagyon szép munka! Gratula!!!
Következő: »»   1514 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem