Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1513 / 1670
(#) hg6dab válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 23, 2019 /
 
Nemcsak a felbontás ( ami a pontosság +- 1 digit) lehet szempont, hanem a tendencia is.
Hamarabb látod a változást.
(#) sooty válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 23, 2019 /
 
A DS3231 hőmérő pontossága +/- 3oC, nem tizedfokokról beszélünk... Ez tökéletes lehet pl. egy rendszer hűtő ventilátor bekapcsolásához túlhevülést elkerülendő. Viszont szobahőmérőnek igencsak tájékoztató adatot szolgáltat. A DS18b20 teljesen logikus választás volt János részéről és mivel nem kívánt foglalkozni a kalibrálással sem, így erre készült a program. (a többi előzőekben említett jó tulajdonság mellett)
(#) kaqkk válasza sooty hozzászólására (») Ápr 23, 2019 / 1
 
Újra átlapoztam az adatlapját , teljességgel igazad van !
(#) Moderátor hozzászólása Ápr 27, 2019
 
Kérjük, hogy a Hobbielektronika.hu fórumán ne társalogjatok konyhabútor kivitelezésről. Maximum az OFF topikba fér bele.
(#) kameleon2 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Ápr 28, 2019 / 1
 
Sajnálom, hogy megint elfajulóban van a dolog. Nálam van 3D nyomtatott alkatrész és DC-DC konverterrel felépített ledes páraelszívó világítás is a konyhában - ezek szerintem minden további nélkül konyhai, bár hobbielektronika projektek. Örülök Alkotó ügyességének és kicsit irígy is vagyok a kézügyességére. Szerintem itt nem érdemes egymást becsmérelni, de valóban kicsit kilóg a bútorkészítés. A pihenő pákások témában szépen elfért volna.
(#) pont válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 28, 2019 / 1
 
Ha jól nézem, két hete volt az utolsó új építés, szerintem nincs túlterhelve a topik, de csak írtsunk ki mindent "Aki nagyon tetszőleges, aki nagyon görbe vagy egyenes, aki erre vagy arra dől,.....
(#) lesliewednesday hozzászólása Ápr 28, 2019 /
 
(#) silent15 hozzászólása Ápr 28, 2019 / 9
 
Sziasztok!

Lezárnám az órám történetét, amit itt kezdtem el.
Összefoglalva egy ZM1000 nixie óra. Idő és dátum kijelzéssel. Eredetileg egy DS1307 volt benne, azóta ez DS3231-re cserélődött. Faék egyszerű a dolog, 3 gomb van rajta. Az 1. és 2. gomb megnyomásával be lehet lépni a beállítás menübe, ahol az idő és a dátum állítható be. Alaphelyzetben pedig a 3. gomb megnyomásával átvált a dátum kijelző módba, ahol először az évet mutatja 2 másodpercig, majd a hónapot és napot 2 másodpercig, ezután visszalép az idő módba.

A doboz Ovangkol fából készült, egy vékony réteg fenyővel díszítve, majd lenolajjal kezelve.

Már tényleg csak pár finomítás van hátra a programon. Végső soron az egyik gomb megnyomásával azt szeretném majd, hogy a hőmérsékletet mutassa, egy másik gombbal pedig kapcsolható legyen a kijelző (éjszaka zavaró lehet).

Üdv!
(#) rohi válasza silent15 hozzászólására (») Ápr 28, 2019 / 1
 
Ez igen !!
A famunka is nagyon igényes!
Esetleg a végleges változat publikus lesz?
(nekem is van egy hatos készletem,még foglalat is)
(#) don_peter válasza silent15 hozzászólására (») Ápr 28, 2019 / 1
 
Ehh, szép a kötött csuri is..
(#) silent15 válasza rohi hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
A madárka horgolva van, nem kötve (Párom készítette).

Szívesen megosztom majd, még pár dolgot tényleg szeretnék ebben is befejezni és úgy kiadni. Talán cikk is készül majd belőle.
Nem tudom milyen foglalatod van hozzá, én ebayről rendeltem tűket, amiket nyákba lehet ültetni.

Famunkával még lett volna mit finomítani, képről tényleg szép, közelről azért nem minden derékszög , de köszönöm
(#) rohi válasza silent15 hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Eredeti hozzá való,(bakelit vagy valami kemény műanyag.)
(#) vidoferenc1029 hozzászólása Máj 4, 2019 / 10
 
Sziasztok!
Így a viharszezon kezdetén felbuzdulva csináltam meg ezt a kapcsolást. Az antenna egy 90cm-es rézdrót. A Q1 tranzisztor 270k-s bázis-ellenállását növeltem 540KOhm-ra. Ezzel a kis módosítással és egy egyszerű földeléssel 40-60km-re lévő villámlást is érzékel. Természetesen inkább apró érdekesség mintsem hasznos, de nekem nagyon tetszik
(#) sany válasza vidoferenc1029 hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Remek!
Én is építettem egyet már. A villanykapcsoló fel illetve lekapcsolásánál is jelez.
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Máj 5, 2019 / 1
 
Ez nem.
Bár a kolléga azóta sem küldte el az ingyen vihető postaköltségét, pedig nagyon fogadkozott.
Viszont tetszett neki, és állítólag működött is.
(#) zolek hozzászólása Máj 5, 2019 / 2
 
Üdv. Apex ax14 erősítő

Apex AX14.JPG
    
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Na jó az enyém nem ilyen ám!
(#) Alkotó válasza zolek hozzászólására (») Máj 5, 2019 / 4
 
Egyben van, de nem szép.
A "szépség" nem csak esztétikai jellemző, hanem esetenként a megbízhatóságot is előre vetíti.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Máj 8, 2019 / 3
 
Építettem egy "mikrofon monitorozó" készüléket. A csatlakoztatott mikrofont folyamatosan átjátssza a hangszóróra/kimenetre. Az összes alkatrész (a vékony lila drótok is) innen a HEstore-ból származik, a hangszóró pedig egy "szutyok" rádiós magnótól maradt meg.
Jó, tudom hogy a belseje nem valami "kultúrált", de legalább működik...
(#) sany válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Vezetékdzsungel.
Ha elfogadsz egy tanácsot,legközelebb használj árnyékolt kábelt inkább!
(#) Udvari Zsombor válasza sany hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Érdekes módon a zavarokat nem szedi össze, viszont a tápfesz elégséges szűrtségére rettenetesen kényes...
(#) sany válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 8, 2019 /
 
Itt írod, hogy sípol, stb.. Hogy is van ez?
(#) Udvari Zsombor válasza sany hozzászólására (») Máj 9, 2019 /
 
Az csupán egy olcsó szutyok univerzális (3-12V) dugasztáp hatása volt, egy másik kizárólag 9V DC táppal már sípolás mentesen üzemel "ahogy elő van írva" (alig van csak valami halk brumm)!
(#) kalmi.kalmi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 9, 2019 / 1
 
Ha össze bandázsolnád a vezetékeket szebben nézne ki. Pl. A potihoz menő 3 szálat egybefoghatnád, a bemenet 2 szálát összecsavarhatnád. Ha megcsináltad várjuk a fotót !
(#) Udvari Zsombor válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Máj 9, 2019 /
 
Ahhoz már mindent szét kellene forrszatani hogy szálakra lehessen bontani. A potméterre pedig csupán 2 szál megy: a középső meg az egyik szélső lábára. Tökéletesen szabályoz így is, nem értem miért kellene mindhárom lábát bekötni.
Jelenleg itt működik mellettem bármi hiba nélkül, bár az erősítés mértéke lehetne picit nagyobb is...
(#) enree válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 9, 2019 /
 
Idézet:
„nem értem miért kellene mindhárom lábát bekötni”
Picit nézz utána a feszültségszó működésének, megérted majd Az ilyen dolgokat csináld árnyékolt kábellel. Főleg, ha mikrofonról van szó...
(#) Udvari Zsombor válasza enree hozzászólására (») Máj 9, 2019 /
 
Ugyan, ez úgy néz ki hogy nem szedi össze az elektromos zavarokat, csupán a dugasztáptól van kis halk alap brumm, de az elhanyagolható... Amúgy ha mono a rendszer (vagyis csak két szál van) akkor hogyan kössem be mindhárom lábát? (Most már persze mindegy... Már összeraktam...)
(#) enree válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 9, 2019 /
 
Idézet:
„Amúgy ha mono a rendszer (vagyis csak két szál van) akkor hogyan kössem be mindhárom lábát?”

Ajj ajj, ezt inkább meg se hallottuk. Szerinted miért írtam az imént, hogy nézz utána!?
De ha nem megy a keresés, akkor segítek; tessék!

Tudod, hogy a jelenlevők közül hányszor szedtünk darabokra, illetve raktunk össze valamit újra különböző okokból?!
Persze, ezek csak tanácsok, nem kötelező megfogadni őket, ha neked úgy jó, akkor nekem/nekünk is!
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2019
(#) kalmi.kalmi válasza enree hozzászólására (») Máj 9, 2019 /
 
Csatlakozom a hozzászólásodhoz. Nekem is teljesen mindegy, hogy a nagyvilágban egy poti nem jól van bekötve és ennek ellenére tökéletesen működik. Ez a csoda kategóriájába esik !
(#) lóri válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Máj 9, 2019 /
 
De nem lehet, hogy nem mint feszültségosztó, hanem mint változtatható ellenállás van alkalmazva? Nem biztos, csak egy gondolat, a kapcsolást nem láttuk.
Következő: »»   1513 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem