Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1544 / 1672
(#) zsoltee0001 válasza gernerakos hozzászólására (») Márc 2, 2020 /
 
Ezt újabban én is így szoktam, berendelek ic foglalatokat filléres tétel és soha nincs kontakt hiba pedig kínai, ezen nem is nagyon tudnak semmit elrontani.
Az ott egy dcdc converter?. Mostanában nekem is jött de még nem próbáltam.
(#) gernerakos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 2, 2020 /
 
Igen, dc-dc konverter, az anódfeszültségekhez.
(#) haragati válasza berjoska hozzászólására (») Márc 3, 2020 /
 
Nekem tetszik! És külön az is jó ötlet volt, hogy zenét is fabrikáltál bele!
Sok munka lehet benne. Remélem 71-évesen még én is képes leszek ilyenre!
(#) moderboy hozzászólása Márc 5, 2020 / 3
 
Antiparallel dióda átkapcsoló gitár effektekkel való szórakozáshoz. Van rajta: 1N914; ismeretlen fekete valami, talán tungsram; GIC P100; GAZ17; Tungsram OA 1161, szemben egy Д103; OA1182 és egy pár D2B.
(#) Mybuster válasza gernerakos hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
Tetszetős, jól nézz ki. Viszont pár helyen hiányolom a zsugorcsövet, úgy egy picit kulturáltabb a nyomógombok/tápcsati lábai.
(#) Ronin hozzászólása Márc 8, 2020 4 /
 
Hála a jó égnek végre elkészült az állítható tápegységem. Eleje oldala1, Eleje oldala2, Hátulja, Belseje, Működés közben.

Az egyértelműség kedvéért: Ez egy elrettentő példa!
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) Alkotó válasza Ronin hozzászólására (») Márc 8, 2020 / 1
 
Számos dobozolási furcsaságot követtem már el magam is, és volt köztük néhány egészen szélsőséges is. De ilyen papírdobozos megoldásra még nem mertem vállalkozni. Problémák egész sorát látom ebben a megoldásban.
Mindezzel együtt, ha a célnak megfelel, és kielégíti az elvárásokat, akkor éppen így jó ahogy van.
(#) mnyugger válasza Ronin hozzászólására (») Márc 8, 2020 / 2
 
Igényes, szép munka. Gratulálok!
(#) Ronin válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
Először úgy gondoltam fából készítem, de végül arra gondoltam a papír hamarabb elég. Viccet félretéve van benne hővédelem, és a célnak megfelel. Hirtelen kellett, ezek voltak itthon, ez lett belőle.
mnyugger Mintha némi iróniát éreznék.
(#) Kovidivi válasza Ronin hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
Ha megígéred, hogy a következő már fából lesz, akkor semmi gond, első tápnak megfelelő.
(#) Laslie hozzászólása Márc 8, 2020 / 5
 
Hosszú vajúdást követően végre elkészültem az akkumulátor cellához való arduinó vezérlésű ponthegesztőmmel. Nem saját találmány, én csak után építettem. Az eredeti majd az újabb leírás alapján készült az enyém. A nyák az saját tervezés.
A doboz az itthon talált "hulladék" rétegelt lemezből készült. Az alkatrészek azok újak.
Üresjáratban 2.94V mérhető a csúcsokon. Rövidzárban 689A-t mértem. Tudom, hogy lehetne vastagabb is a kábel (16mm), de így is majdnem átégette a próbaként használt lemezt.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Márc 9, 2020 / 19
 
Sziasztok!

Építettem egy saját kijelzőt, habosított PVC-ből, majd összeeaktam belőle egy digitális órát, és egy hőmérőt. WS2812B ledek vannak benne, így a szín is állítható. No és a fényerő. Külön köszönet Gautier Péternek a program létrehozásáért.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Márc 9, 2020 / 11
 
A másik projekt pedig egy autómatafénykapcsoló, pir szenzorral. Amolyan kényelmi dolog a vaksötét konyhában. 10 perc után kikapcsol, ha nincs mozgás. Ha mozgás van, akkor újraindul a számláló.
(#) StefuPeti válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Szuper lett. Gratulálok.
(#) Zoli_bácsi válasza Ronin hozzászólására (») Márc 9, 2020 1 / 2
 
Na ne. Tényleg ne. Tudom szubjektív a dolog. Egyszerűen dühítő, a hobbi megcsúfgolása ez a "dobozolás" Jaj. Még nézni is rosz, komolyan. No és a belseje. Hát istennem, hová süllyed még ez a hobbi?!!! Egy hányás az egész. Bocsánat, hogy így kikeltem magamból, de amikor látok egy ilyen rettenetet, nagyon dühös tudok lenni.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2020
(#) sany válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
De a dobozolás jó lett. Főleg tápegység!
(#) sany válasza Ronin hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Nem félsz, hogy kiszakad belőle a 230V -as trafó? Ki is gyulladhat ám!
Már viszonylag régóta itt vagyok a HE-n, de még ilyet nem láttam. Bocs!
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2020
(#) mek-elek válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 9, 2020 / 2
 
Kedves Zoli_bácsi!

Nemigazán ismerjük egymás lehetőségeit, képességeit. Merítsen mindenki, ha lehet, és ne kövesse azt ami nem teszik. Aki meg mutogatós bácsi szeretne lenni, az meg mutogasson, mert mért ne.
A véleményedet én személyesben közöltem volna, ott találtam volna építő jellegűnek, esetleges építési tanácsokkal spékelve.
(#) sany válasza mek-elek hozzászólására (») Márc 9, 2020 / 1
 
Ez csak részben lehetőség kérdése. Életveszélyes így használni. Poénnak jó lenne, de használni nem.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2020
(#) Ronin hozzászólása Márc 9, 2020 /
 
Kovidivi Nyugalom, ezt a pillanat szülte.

Zoli_bácsi Ezek szerint hatással volt rád.

sany Az alja erősített. Nem gyullad ki az olyan könnyen.

mek-elek Egyszer majd nyilván összerakom "normálisan" is.

sany Nem érzem magam életveszélyben mellette.
(#) Zoli_bácsi válasza mek-elek hozzászólására (») Márc 9, 2020 / 10
 
Nem értek egyet, kedves fórumtársam. Egy ilyen alkotás ha nyílvánosan van bemutatva, akkor teljes joggal lehet nyílvános véleményt is megfogalmazni. Okulás képpen, hogy ilyet ne tessék csinálni, még akkor sem, ha csak ez van otthon. Meg kell várni, míg érkezik megfelelő alkatrész egy normális dobozoláshoz. Van úgy, hogy nekem is gyorsan kell egy áramkör, akkor azt eleve nem dobozolom be, hanem megépítem deszka modellen. De mivel itt "dobozolva" van, ez kész kütyünek számít. No és a belseje. Minden össze-vissza, kesze-kusza, rendszertelen, összedobált alkatrészek. Nem hiszem, hogy nem lehetett volna igényesen elkészíteni, ráadásul ha még be is szeretném mutatni a nagyérdeműnek.

Nem érdekel, ha erős, vagy nyers vagyok. Meg kell mondani, hogy ami jó, az jó, de ez nem az.
(#) Zoli_bácsi válasza Ronin hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Igen. Egész nagy hatással, ami ingencsak negatív.
(#) Skori válasza Ronin hozzászólására (») Márc 9, 2020 / 4
 
Zoli bácsinak sajnos igaza van. Ez gányolás. Még egy papír dobozban is lehet normális, átgondolt elrendezést és átgondolt vezetékezést kialakítani. Egy elemes játék esetén, nem származik belőle nagy gond, nem túl szép, de teszi a dolgát, viszont hálózati feszültségről működő készülék esetén komolyabb problémák lehetnek a nem megfelelő kivitelezésből.
Az látszik, hogy dolgoztál vele sokat, és az is jó, hogy működő készüléket hoztál össze, de némi alapvető, és józan paraszti ésszel is elvárható igényesség hiányzik belőle.
Nekem is volt olyan légszerelt deszkamodellem ami így nézett ki, de az csak tesztelésre és nem használatra készült. Azaz kipróbáltam, működésre bírtam, majd szétszedtem, és a tapasztalatok birtokában készítettem egy normálisabb kivitelt. Neked is ezt tanácsonlnám.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2020
(#) Spaten válasza Ronin hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Szerintem ez már-már szinte audoifil katagória. Szívesen meghallgatnám!
(#) nagym6 válasza Ronin hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Ha valami hiba miatt pld.: zárlat erősen melegszik valami, kigyulladhat az egész doboz, utána ami a közelében van, és így egyre távolabb is.
Érintésvédelmileg már leírták.
(#) Justo válasza Ronin hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Életveszély
(#) Pumuckli válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Nekem nagyon tetszik. Tudom, ez nem a ki mit csinált volna másképp, de egyetlen apró szőrszálhasogatást engedjetek meg. Én lehet, hogy WS2812B-LS-1M-NWB-t használtam volna és akkor talán nem látszódnának "halványan" a nem aktív szegmensek.
Egyébként nagyon profi, nem is csillagos ötös, hanem a fölötti!
Milyen vastag habosított PVC-ből készült?
(#) kaqkk válasza Ronin hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Látom az smd technikát is próbálgatod (igaz hogy furatszerelt alkatrészekkel de ezekhez nem kell nagyító). Azért ha lesz időd tedd át valami dobozba és rendezd el a vezetékezést .
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2020
(#) Zoli_bácsi válasza Pumuckli hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Nem az "áthallás” látszik, hanem a PVC fehér belseje. A PVC 19mm-es.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2020
(#) kalmi.kalmi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Hogyan vágtad ki a PVC-t ?
Következő: »»   1544 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem