Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1546 / 1670
(#) manolo válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 16, 2020 / 12
 
Szia!
"Dobozolás":

nixie.jpg
    
(#) kaqkk válasza igor4122 hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
Idézet:
„Egy 1Wattos 395nm körüli hullámhosszú led csalogatja a kis kínzókat”
Ez tévedés ! A szunyogokat a testhő-szag de leginkább a kilélegzett széndioxid csalogatja . Az hogy 50 szunyi belekerült a hálóba teljes mértékben a ventilátor érdeme ...
(#) kaqkk válasza igor4122 hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
A Csalogatás legegyszerűbben úgy lenne megoldható hogy a "házikedvenc" kutya -macska hátára szerelnéd fel a cuccos egy kisméretű változatát (kutyamellényre vagy hasonlóra) és ahogy járkálna a lakásban csaliként vonzaná magához a szúnyogokat "akik" a ventilátor útmutatása alapján a hálóban kötnének ki . Így lehet hogy nem 50 hanem 100- vagy többszáz is összejönne (ha nincs a nyitott ablakon szúnyogháló) Természetesen csak akkor ha nem fél a delikvens a ventilátor hangjától , nem vagyunk állatkínzók ....
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2020
(#) igor4122 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
Üdv.

A régi, elektromos szúnyog csapdákban is, amik elektromosan sokkolják a szúnyogokat, van egy UV fénycső.
Volt régen ilyenem, teszteltem is fluoraszkáló ásványokkal a hullámhosszát.
Nem azt mondom, hogy nem a ventillátor érdeme, de a szúnyog nem ostoba, önmagától nem megy erős légáramlatú térbe, hacsak nem gondolja hogy valami érdeke fűződik hozzá.

Ez így elolvasva ostobaságnak tűnhet, de tudom mit beszélek.
Nyaranta az ágyam körül ki szoktam feszíteni egy szúnyoghálót, a széleknél gondosan lezárva, reggelente mégis arra ébredek hogy zümmögnek a fülembe.
Mert a hálón volt egy apró szakadás, amit megtaláltak, majd átpréselték magukat rajta.
(#) sargarigo válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
A bundás állatot is csípi a szúnyog? Ezen még nem gondolkodtam. Elvégre olyan vastag a bundájuk, hogy azon nem rágják át magukat szerintem. Kérdés hogy ezt ők is tudják-e, és egyáltalán megpróbálkoznak-e vele. Mert ha tudják, és nem próbálják, akkor hiába a mobil írtó, nem megy oda az írtandó
(#) kaqkk válasza sargarigo hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
Idézet:
„A bundás állatot is csípi a szúnyog?”
Nem tudja hogy bundás a kilélegzett széndioxid mindegy milyen melegvérű "jószágtól" származik ... A szunyi nekiindul aztán ha közel kerül a ventihez megpecsételődött a sorsa Egyébként ló-tehén és kutya fülén is láttam már szúnyogot ...
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2020
(#) kaqkk válasza igor4122 hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
Idézet:
„A régi, elektromos szúnyog csapdákban is, amik elektromosan sokkolják a szúnyogokat, van egy UV fénycső.”
Láttad hogy ezeket a csapdákat hol és milyen rovarok ellen használják leginkább ? Élelmiszer iparban legyek ellen ....Az nem szunyogcsapda egyszerűen csak rovar csapdának hívják, sokféle rovar belemegy de ezek közül a szúnyog a legkevesebb ..
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2020
(#) sargarigo válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
Akkor menjünk biztosra! Bővebben: Link
(#) gyerek67 válasza sargarigo hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
OFF, bocsánat!
Hogy a bundás állatot is csípi-e a szúnyog?
Tudod, amikor nálunk nyár elején kitalálja az íróasztal fiókos oldalán a FŐOKOS, hogy Gemecben nem lehet irtani ezeket a dögöket, mert ez a "Réti Csicsörke" legalapvetőbb tápláléka és amikor már a nagyvadak is elkezdenek pusztulni (értsd: őz, szarvas, disznó és ivadékaik), mert szerencsétlenek nem tudnak hová bújni a vérszívók elől, akkor nyílik ki a bicska a zsebemben (meg kikötném a FŐOKOST egy szál gatyában este a Sió-zsiliphez reggelig)...
Próbálnak dagonyázni a boldogtalanok, de az is csak átmenetileg segít nekik.
Az igaz, hogy fecskéből is nagyon kifogytunk és nekik is az egyik fő táplálékuk a szúnyog...
Szóval: meg kellene találni az arany középutat (azt, ami tudvalévőleg nem vezet sehová)....
Hosszú lett, bocsánat, picit elragadtattam magam.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2020
(#) Emberke válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
Én nem mondanám hogy a szúnyog a legkevesebb. Ami nekem van, abba szépen bevándorolnak.
(#) kaqkk válasza Emberke hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Ha egy pici széndioxiddal megtámogatnád több is lehetne a fogás , mondjuk egy régi szifont búvárcső nélkül összeraknál félig feltöltve vízzel , majd fejrefordítva bele tekernél egy szifonpatront , máris készen van az olcsó házi széndioxid generátor . Evvel pisszentenél időnként a "szúnyog"csapda alatt-mellett este az udvaron ,ezt két három este megismételve a környékről is elfogynának a vérszívók. Ez tény- haveromnak volt ilyen széndioxidos szunyogírtója és egy nyáron nem kellett csak pár este használni (igaz az co palackkal működöt és automatikusan pisszentett egy mágnesszelep és egy pici elektronika segítségével .
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2020
(#) kaqkk válasza Emberke hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Akár még cukros élesztős vízzel is meg lehet próbálni a csalogatást egy üdítős flakon megfelelő lehet a célra . (erjedés közben keletkezik széndoixid)
(#) Elektro.on válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Bubis víz??
(#) kaqkk válasza Elektro.on hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Talán de azt állandóan rázni kell .....
(#) Kovidivi hozzászólása Márc 17, 2020 / 11
 
Sziasztok!
Készítettem egy elektromos illóolaj párologtatót, szeretném nektek bemutatni.
A videót feliratoztam, szerintem ott minden kiderül.
80W-tal tud fűteni, a víz hőmérséklete beállítható, maximum 85fokC-ra (65-75fokC bőven elég). 3-4 órán át illatozik, nem.fogyaszt gyertyát, nem reped el a kerámia ha kifogy a víz, nem tűzveszélyes (annyira ).
Youtube videó: Bővebben: Link
(#) Elektro.on válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Rázza azt a ventillátor...
(#) sargarigo válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Nem fogja a "fűtőelem" megbarnítani az asztallapot?
Amúgy szép munka!
(#) Kovidivi válasza sargarigo hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Lehetett volna nagyobb a távolság az asztallap és a párologtató között, ezt már én is látom. Jelenleg 45-50°C-ra melegszik fel a párologtató alatt. Köszi.
(#) dokidoki válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Az ötlet jó, de a szifonpatront már el lehet felejteni, mert talán évek óta nem gyártják, csak légfegyverbe való van, az meg jó drága. Vagy valamilyen ipari palack a szóda készítéséhez...
(#) kaqkk válasza dokidoki hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Akkor marad az cukros élesztős víz , még egyszerűbb a dolog ...
(#) kalmi.kalmi válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Hány naponta kell cserélni a cukrosvizet ?
(#) kaqkk válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Ki kell tapasztalni , gondolom a cukor az élesztő menyiségétől és a hőmérséklettől is függ .
(#) exabit válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Ha a láb is fém akkor az alatt még melegebb is lehet.
Tetszik a láng animáció.
(#) kameleon2 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 18, 2020 / 1
 
Cukor, Élesztő?! Sehol nem lehet kapni....
(#) mnyugger válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Szúnyog is kevés van. (még)
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Márc 18, 2020 / 4
 
Végre én is csináltam valamit. Nem nagy dolog, meg nem is "minőségi", de legalább működik.
Egy tönkrement mini hifi kazetta mechanikáját mentettem meg.
Az első fotón látható előlapban már csak a kazetta mechanika található a hozzá tartozó felvétel-lejátszás eletronikájával együtt.
A második fotó a hátulnézet: egy teljesen alap sztereo mechanikát tartalmaz, jelenleg az egyik szíjat egy kis gumi pótolja, valamint az éppen csatlakoztatott adapter-közdugós fehér+sárga RCA csatlakozók mennek egy egyszerű olcsó (erősítős) PC-hangszóróhoz. A fehérrel jelölt lengőaljzat a felvételi bemenet.
A harmadik fotón a bekötés látható közelről: fehérrel jelölt bemeneti lengőaljzat, fekete kimeneti lengőaljzat, 8V feszültségszabályozó, negatívok közösítve, valamint nem látszik, de egy 12V dugasztáp boztosítja a tápfeszültséget. A motort a mechanikában található kontaktus működteti. (Elismerem, a bekötésem nem a "világ szépe", de legalább működik.)
Hangja "remeg, mint a nyárfalevél", mivel egy kisátmérőjű gumi pótolja az egyik szíjat, de a lejátszás egyenletes, nem erőtlen, nem húzza vagy eszi meg a szalagot, oldal végén rendesen kattanva stoppol.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2020
(#) kaqkk válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Mire jönnek a szúnyogok talán már lesz ....
(#) trickentrack válasza manolo hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Szia! Ez k.... jól néz ki. Körül nézek itthon, de szerintem nem találok olyan üveget aminek jó lenne a mérete, illetve a rögzítést és a gonbokat nem tudom, hogy lehetne megoldani.
(#) manolo válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Szia!
Aki keres, az talál, pl. elsőre:
https://www.gastrozone.hu/csatos-befottes-uvegek-1500-ml-tomites-bo...o.html
Az üveg nagyon jól megmunkálható, ragasztható gyémánt bevonatos fúró, csiszoló szerszámokkal,
amit nem túl drágán lehet kis készletekben is vásárolni.
A nyomógombokat megoldhatod infra távirányítóval, mint én a petrós nixie órámnál:
https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2260470.html#2260470
Derűs estét kívánok!
manolo
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2020
(#) mnyugger válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Már vannak. Délután akkora, kövér, csíkos hátú szúnyogok leptek meg...
Következő: »»   1546 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem