Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1582 / 1672
(#) janigel válasza trickentrack hozzászólására (») Jan 16, 2021 / 2
 
Szia!
Szép munka, gratulálok.
Van egy észrevételem.
Az eredetinél a percváltás a 60-adik másodpercnél van, a tiédnél a 01-nél.
Miért ?
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2021
(#) trickentrack válasza janigel hozzászólására (») Jan 16, 2021 / 1
 
Köszönöm!
Nekem is feltűnt már, fogalmam sincs. Lehet, hogy elcsúsztam 1 leddel vezetékezéskor. Valamikor átnézem.
(#) szepi003 válasza gerry hozzászólására (») Jan 16, 2021 / 4
 
Én is megépítettem anno a 93 évkönyvből,nálam működik az eredeti alkatrészekkel is .Előkerestem ,betettem a plusz ellenállást meg a kondit,de sok változás nem történt.Közben az epromját elkavartam így tettem bele egy ismeretlen tartalmút,de szépen megjeleníti a tárolt kódokat.A nyák oldalát meg se merem mutatni ,az évkönyvbe közölt nyák kézzel készített változat sok átkötéssel,de működik. Készítettem egy rövid videót de nagyobb mint 8 MB így ide nem tudtam feltölteni.
(#) szepi003 válasza szepi003 hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
(#) madzagos válasza szepi003 hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Tedd nyilvánosra. Privátnak írja.
(#) gerry válasza szepi003 hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
A videó nem nézhető, mert privátnak jelöli! Grat, hogy összedobtad a kapcsolást! A kapcsolás helyes működése akkor állapítható meg, ha azt látod a kijelzőn, amit beprogramoztál. A helyes frekvenciát műszerrel lehet ellenőrizni. Itt a hobbielektronika oldalon található segédprogramoknál a cmos oszcillátor (nand,...)-ban behelyettesítve a kapcs. rajzon található értékeket, szintén le lehet ellenőrizni!
(#) szepi003 válasza gerry hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Szia Sajnos nem boldogulok a youtube bal nem tudom átállítani nyilvánosra. Még ez az első feltöltésem ,most regisztráltam, de nem tudom hol kell átállítani.Ezt akkor készítettem mikor megjelent az évkönyvbe,akkor szépen adta a programozott képeket.Mint írtam azóta az eprom eltűnt, most hogy előkerestem tettem bele egy epromot ezzel szépen villog.Ha jól emlékszem egy flopin még meg van az eredeti Urbán program. Ha lesz időm előkeresem és felprogramozok egy epromot mert én is kíváncsi vagyok ,hogy hogy is működött.Abban az időben sorra csináltuk az Urbán féle kapcsolásokat több kevesebb sikerrel.Például az Eprom programozót is akkor csináltam .
(#) gerry válasza szepi003 hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
C64-es eprom programozót? Na abból volt nekem 3db. is és egy sem működött! Vagyis olvasni olvasott mind a három, de programozni egyikkel sem sikerült! Elsőt még egységcsomagban vettem, összeraktam, teszteltem olvasott, de nem írt. A második már a 27512-es epromot is programozta volna. Szintén egységcsomagban vettem, de ugyanúgy működött mint az első! Nem adtam fel, megvettem egy készre szereltet, majd az működni fog! De sajna azzal sem tudtam programozni epromot. Több C64-el is kipróbáltam, de ugyanaz a "hiba". Aztán 2018-ban egy ismerősöm által hozzám került egy c64-es eprom programozó! Próbáltam, és félsiker! Egy darab 2764-es epromot sikerült programoznom, de az felett semmit, csak a 2764-et!
(#) gerry válasza szepi003 hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Ha tudsz epromot programozni akkor a mellékletben a saját eprom kódom, amiről a videom is készült, ha ugyanazt látod, akkor jó!
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2021

proba.bin
    
(#) cua válasza trickentrack hozzászólására (») Jan 17, 2021 / 1
 
Ha mar smd, akkor ott a 8x8mm-es QFN tokos mcu, egybol kisebb a nyak
(#) morgo válasza trickentrack hozzászólására (») Jan 17, 2021 / 1
 
Én nem látom az említett zsúfoltságot.
(#) dbase válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Szerintem biztosítékot tegyél rá, elég egy véletlen zárlat.
(#) Ódenka válasza gerry hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Volt nekem is C64-hez égető, "plofi" néven. Ismerős?
Működött, jó darabig kénytelen voltam használni, míg nem jött a 286-os és így tovább.
Aztán jöttek a PIC-ek és kiírták a használatból az epromokat is.
(#) Travolta válasza gerry hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Ha valakit érdekel, mellékletben csatolon az Urbán féle 8X8as fényreklám DOS-os programját.
Jelen pillanatban megfelelő környezet hiányában lepróbálni nem tudtam, de annó működött.

gerry:
C64es égetőm nekem is van, ami szerencsére működik. A '90-es évek derekáig nagyon sokat használtuk. Igaz szerelve, élesztve vettük.

8X8.ZIP
    
(#) mnyugger válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
2708-asom van még bontatlan dobozzal.
(#) Ódenka válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Uhh, a 2716 -s a 2732 volt használatba nálam. A levilágító, égető miatt olyan ózon volt a lakásban, hogy a fal adta a másikat...
(#) mnyugger válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Nálam is germicid cső volt a "törlő".
(#) szepi003 válasza gerry hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Köszönöm ,előkerestem a programozót,de sajnos már nincs meg a régi gépem amivel anno használtam .Mostani gépemen nincs párhuzamos port,de majd valamit kitalálok.Én valamikor csak a nyákot vettem meg az urbánéktól és vissza emlékezve nekem is volt vele probléma,működött csak nem volt stabil,aztán úgy javult meg ,hogy a gépet le kellet lassítani.Akkor egész jól lehetett vele dolgozni. Saeco kávéfőzőbe lévő epromot írtam vele,akkor nagyon jó szolgálatot tett,kicsit lassú volt de megírta .
(#) gerry válasza szepi003 hozzászólására (») Jan 17, 2021 / 1
 
micsoda kincs
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2021
(#) gerry válasza Travolta hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Köszi szépen, hogy megosztottad a programot!

Érdekes, hogy ebben a szerkesztőben lejátszva a saját magam által kreált animációt, olyan mintha tükörbe nézve látnám!
(#) Travolta válasza szepi003 hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Ezt én is meg építettem, viszont működésre soha nem bírtam...
A csatlakózás módosítás szándékos, mivel nem volt centronics kábelem.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2021
(#) Travolta válasza gerry hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Nagyon szívesen!

Most, hogy így említed, mintha rémlene, hogy valahol említve lett, hogy a szerkeztett tartalmat tükrözni kell, és úgy kell beégetni. De, hogy hol, ki és mikor.... már nem emlékszem.
(#) lobbooo hozzászólása Jan 17, 2021 / 11
 
Sziasztok!
Új házat kapott a Crescendo Millenium erősítőm, meg új táp buffereket is, mert sajnos valami oknál fogva megpúposodott a 8db 10 000µF-os kondenzátorból 6db kb 7 év alatt... A működésben még nem okozott problémát. Kapott helyette 4db 22 000µF-ost. A réz összekötők egy 42mm-es csőből készültek, 1.2mm vastag volt a falvastagsága, kettőt összeforrasztottam így lett 2.45mm vastag.. Az előlap 15mm vastag alumínium. A hűtése igen jól sikerült, még csak a kézmeleg hőt se éri el az erősítő teteje, teljesen mindegy milyen teljesítményen van használva. 1mm-es Króm lemez az alja, a szerelőnyílás takaró 3mm-es hőálló lemezből van, a lábai krómból lett esztergálva. A ventilátorok 1000 fordulatosak, teljesen észrevétlenül működnek.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2021
(#) CIROKL válasza lobbooo hozzászólására (») Jan 17, 2021 / 1
 
Profi munka ,csupán egy ami nekem a szemem szúrja az meg.a.pókháló szerű vezetékek tömkelege!
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2021
(#) lobbooo válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Köszi! Tudom -tudom, nekem is szúrta, csak annyi vezeték megy annyi felé, hogy ha egy kupacba igazítom, képtelen lettem volna ellenőrizni hogy mind jó helyre megy e. Így is vagy 5x ellenőriztem le lekövetéssel, hogy minden jó e mielőtt áram alá helyeztem a készüléket. Aztán majd egyszer lehet gatyába rázom őket
(#) CIROKL válasza lobbooo hozzászólására (») Jan 17, 2021 / 10
 
Ezt is tanulni kell ,sőtt rengeteg erősitőt kell épiteni ,tervezni s a vezeték nélküli megvalósitás majd jön elöbb utóbb .
/Egyéb iránt a fedlap rajta senki nem látja /
Elhiheted amennyiben rendezett sokkal szebb ,főleg ha tisztán láthatóak a panelek is .
Mutatok egy - két hasoló kaliberü erölködőt ,ezeket tudatosan drót nélkülire épitettem ,de tudnék számtalan példát mutatni .
(#) kalmi.kalmi válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 17, 2021 / 1
 
A tervezés idő !
(#) lobbooo válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Hát ezek csoda szép letisztult belsővel rendelkeznek!! Fejlődnöm kell még rendesen! Nem baj mindig kell tanulni valamit! Köszönöm hogy megosztottad velem!
(#) CIROKL válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Jan 17, 2021 / 2
 
Igen s ez hozzá tartozik ,ez nélkül sehol nem lennénk.
(#) cua válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Nem akarsz eladni belole par darabot?
Következő: »»   1582 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem