Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1590 / 1672
(#) igor4122 hozzászólása Ápr 20, 2021 / 4
 
Üdv mindenkinek.

Tegnap feltettem ide egy képet, az átdobozolt headset-emről.
Akkor azt írtam hogy jóval nagyobb lett, mint eredetileg, így gondoltam felrakok pár képet, összehasonlítási alapnak.

Lent bal oldalt a Plantronics M25 látható az új tokban, középen egy átalakított Samsung HM1100 látható, jobbra pedig ami megmaradt a Plantronics eredeti tokozásából.
A hangszórót tartó pecek töve volt eltörve.

A fa tok nagyjából akkora mint a HM1100, csak dupla olyan vastag.

Felül egy átalakított Esperanza EH187 headset látható, melynél leginkább az üzemidő meghosszabbítása volt a fő cél, elég hetente tölteni a 18650-es akkumulátorát, valamint hogy a hangszóró könnyen cserélhető legyen.
Ez utóbbit két éve használom, leginkább nyáron.
(#) umkumiut hozzászólása Ápr 20, 2021 / 12
 
Helló.
Építettem egy 18650/21700-as cellákhoz szabott 4 vezetékes foglalatot. Eddig egy sima "elemtartót" használtam (illetve egy beépített, 2 érintkezős foglalattal rendelkező töltőt). Azokhoz képest sokkal jobb az érintkezés és a 4 vezetéknek köszönhetően pontosabb a mérés is (belső ellenállás).
Egyoldalas nyáklapból van, az érintkezéseknél forrasztva, valamint epoxyval megerősítve az élek mentén.
A TO92-es alkatrész egy DS18B20-as hőmérő szenzor. Egyenlőre nincs használva, majd egy saját töltő/mérő áramkörrel tervezem használni.
Szépnek nem annyira szép, de praktikus.
(#) igor4122 válasza umkumiut hozzászólására (») Ápr 20, 2021 /
 
Üdv.

Jó lett, nekem tetszik.

Megkérdezhetem hogy a rugós érintkezők honnan vannak?
(#) ThomAce hozzászólása Ápr 21, 2021 / 11
 
Kellett a korábbi kis erősítő helyére egy picit komolyabb. Nem szerettem volna semmi extrát bele, semmi sallangot. Csak egyszerű funkcionalitás, normálisnak tűnő előlap, stb... Természetesen aranyozott hangfal, illetve RCA csatlakozókat kapott, illetve minőségi kondenzátorokat, nem olcsó kategóriás relét, stb... A trafó egy Skytec PRO240-ből lett kiszedve. Mért RMS teljesítmény 4Ohm-on 90Watt. Csúcsteljesítmény 130Watt 4Ohmon, 75Watt 8Ohmon... Torzítás 4Ohm-os terhelésnél 30Watton 0.00484%, 90Watton 0.2%. A védelmet egy uPC1237 szolgáltatja, míg a ventilátoros hűtést egy egyszerű IC-s, tranzisztoros kis áramkör, külön relével, amely lekapcsolja az egész a hangfalakat ha az erősítő túlmelegszik (80°C borda hőmérséklet).
(#) umkumiut válasza igor4122 hozzászólására (») Ápr 21, 2021 /
 
Köszi.
A hengeres fejűek a Pollin-tól. a koronásat pedig az eBayen vettem.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Ápr 21, 2021 / 2
 
Hangmodul extra:
Ez a hangmodul ebbe a műszerdobozba beszerelve.
Az előlapon lévő 100k potméter állítja a felvételi hosszt (hosszabb felvétel = tompább hang) és a lejátszási sebességet. A szögletes gomb a lejátszás és a piros gomb a felvétel. Beépített mikrofon kapszulával rendelkezik (igen alacsony érzékenység), de külső jelforrás is rögzíthető. A memória tartalma a beépített hangszóróval vagy a kimenettel játszható vissza.
(#) attika válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 21, 2021 /
 
Vannak képek a belsejéről is?
Érdekelne milyen belülről.
(#) Udvari Zsombor válasza attika hozzászólására (») Ápr 21, 2021 1 / 1
 
Ne akard látni. Kultúrálatlan vékony lila spagetti disznóól. A hangmodul csak be van szorítva a helyére. Ilyen vékony lila vezetékkel kábeleztem a belsejében.
(#) Lamprologus válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 22, 2021 /
 
Mire fogod használni?
(#) Udvari Zsombor válasza Lamprologus hozzászólására (») Ápr 22, 2021 /
 
Amire bedobozolás előtt is: különféle hangokat veszek fel a memóriájába, amit utána visszajátszok. (Te mire használnál egy hangmodult?) Csupán bedobozoltam, hogy ne legyen sérülékeny, attól még ugyanúgy működik...
(#) Lamprologus válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 22, 2021 /
 
Milyen hosszú felvételt tud készíteni?
(#) sonajkniz hozzászólása Ápr 22, 2021 /
 
Sziasztok!

A korábban itt bemutatott utánfutó lámpa illesztő kapcsolásom áthelyezésre került egy másik topikba, így a végső verzióról készült képeket is oda töltöttem fel.
Ha valakit érdekel itt megnézheti.
(#) sonajkniz válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 22, 2021 / 4
 
Ilyen hangmodult már vettem én is.
Mondjuk én KIT formájában, hogy az építés öröme is meglegyen.
De én belűlről is meg merem mutatni.
(#) pisti89 válasza umkumiut hozzászólására (») Ápr 22, 2021 /
 
Szép lett.
Milyen technikával munkálod meg ilyen szépen a panelt?
(#) Udvari Zsombor válasza Lamprologus hozzászólására (») Ápr 22, 2021 /
 
Minél hosszabb felvételi időre van beállítva, annál alacsonyabb lesz a hangminőség. Maximum ~45 másodpercet tud felvenni, de akkor már eléggé alacsony, tompa a hangminőség, valamint a saját mikrofonja (electret kapszula) kissé érzéketlen...
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 22, 2021 /
 
Nem túl hangos az úgy? Én sorba kötöttem a hangszóróval egy 47R ellenállást, mivel ez a kis modul méretéhez képest meglepően eléggé nagyot tud szólni. Nálad van-e kivezetve nyomógomb, vagy hogyan aktiválod?
(#) sargarigo válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 22, 2021 /
 
Idézet:
„vagy hogyan aktiválod?”

Gondolom a fejére teszi, a süveg meg megmondja hogy melyik házba kerül. Griffendél, Mardekár, stb.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2021
(#) umkumiut válasza pisti89 hozzászólására (») Ápr 22, 2021 /
 
Egy CNC router/gravírozóval.
(#) sonajkniz válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 22, 2021 / 3
 
Majdnem.
A hátulján van egy rejtett pöcök. Azt kell megnyomni.
A nagyobbik lányom 18. születésnapjára készült.
A süveg a "Nagykorúak csoportjába" teszi.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2021
(#) Lamprologus válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 23, 2021 /
 
45mp??? Az nekem kevés lenne!
Ennyi pénzből akkor már veszek inkább egy 8GB-os diktafont.
(#) Ronin hozzászólása Ápr 23, 2021 /
 
Tegnap megérkezett a csodás pirosló új forrasztóm a Hestore webshopból.
Átalakítással kezdtem, pont ugyanazt kapta mint a régi. Kapott segédtekercset a ledes lámpához (3W), meg egy kapcsüzemű tápot a ventihez ami hátulról hűti. Addig jutottam hogy egy alaplapból egy kondit akartam kiforrasztani de... Gyászoljuk őt szeretetben, élt 16mp-ig. A régi ugyanez volt belülről, kivéve hogy abban valódi égő volt (amíg nem kapott ledet) , ebben meg glimm lámpa, de a régi 25 évet élt.
Bővebben: Link
Ne vegyetek ilyet : ZD-507 (Alias Sal SG109-100)
(#) sonajkniz válasza Lamprologus hozzászólására (») Ápr 23, 2021 /
 
(#) Alkotó válasza Ronin hozzászólására (») Ápr 23, 2021 /
 
Mi ment tönkre benne?
A fotó alapján nem sok olyan alkatrész van benne (piszkálás előtt), ami hirtelen el tud romlani.
(#) Ronin válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 23, 2021 /
 
Megszakadt valahol a primer tekercs.
A réginek is hasonló gondja volt, csak annak 25 év után.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2021
(#) Tomi111 válasza Ronin hozzászólására (») Ápr 23, 2021 /
 
Pillanatpákából csak a cseh gyártmány a jó( ill. volt orosz is), amelyiknek másfeles rézdrótból van a hegye. Tönkretehetetlenek. Néha itt is árulnak az apróban régit, de kapható újonnan is!
(#) Ronin válasza Tomi111 hozzászólására (») Ápr 23, 2021 /
 
Szia.
Van nekem olyan is Bővebben: Link, csak nekem kényelmetlen a fogása. De marad annak a használata.
(#) Udvari Zsombor válasza Ronin hozzászólására (») Ápr 23, 2021 /
 
Mintha régebben lett volna egy hasonló pákám, amit még általános iskolás koromban kaptam a szüleimtől. Egy szó: harmatgyenge (még gyári állapotban is). Többrétegű panel úgy elvezette a hőt, hogy esélytelen volt vele bármit is kiszedni, valamint visszahűlt a pákahegy, mire a következő alkatrész megigazításra került. Így érthetően kissé pocsékul vitte az ónt, ritka ronda forrasztásnak alig nevezhető képződményeket lehetett vele alkotni, magas % volt arra, hogy egy projekt elbukjon pusztán csak a vacak páka miatt. Akkor cseréltem le, mikor a hálózati kábel kezdett kontaktosodni.
Jelenleg egy folyamatosan fűtő egyenes pákám van, utólagosan kábelére szerelt kapcsolóval - ez már "bármit" bárhonnan kiforraszt, ha van türelme az embernek míg bemelegszik (nem kapcsol le magától).
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2021
(#) qvik válasza Ronin hozzászólására (») Ápr 23, 2021 /
 
Szerintem, ha lebontod a tekercsről a borítást, lesz alatta egy hőkioldó biztosíték. Valószínű az szakadt meg. Egyszer használatos.
(#) Ronin válasza qvik hozzászólására (») Ápr 23, 2021 /
 
Szerintem az egész páka egyszer használatos, mert én ezt többet nem akarom használni. Tanulópénznek hívják. Bár a régi nem tudom miért volt jó 25 évig.
(#) gernerakos válasza Tomi111 hozzászólására (») Ápr 23, 2021 /
 
Tudsz esetleg valami linket adni, hol kapható újonnan is? Akár privátban is, hogy ne itt offoljunk / reklámozzunk.
Következő: »»   1590 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem