Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1673 / 1674
(#) Alkotó válasza Laslie hozzászólására (») Ápr 29, 2024 /
 
Nekem tetszik a fadoboz, magam is hasonlókat szoktam készíteni. Esetleg színezhetted volna.
Ha jól értelmezem, akkor ebben végfokozat is van, amihez hangszórót csatlakoztatsz.
Nem zavaró, az ugyanolyan RCA csatlakozó a bemeneten és a kimeneten? Esetleges felcserélés nem okozhat kárt?
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2024
(#) denon888 válasza pipi hozzászólására (») Ápr 29, 2024 /
 
Nagyon jó! Ha publikus lenne megépíteném.
(#) Gafly válasza pipi hozzászólására (») Ápr 29, 2024 /
 
Nemgyurié sem kutya, nem emlékszem feltette-e, vagy csak elhozta Csabára megmutatni.
(#) pipi válasza denon888 hozzászólására (») Ápr 29, 2024 /
 
Ha rákeresel guglival "useless box arduino", vagy youtube-on rengeteget talász, forrással együtt,
De szivesen elküldöm az ESP32 arduino forrást.
Én innen vettem át a legtöbbet, de más forrásokat is nézegettem. https://github.com/AlexanderPilot/UselessBox
(#) Udvari Zsombor válasza Laslie hozzászólására (») Ápr 29, 2024 /
 
Oh, az jó, csupán a fotókon nem nagyon látszik a lakk.
Most nézem, hogy ez amolyan könnyen sérülős, nem valami jó tapintású, nagyon könnyű és olcsó fa lehet, a második képen bal szélen látszanak az egyenetlenségek.
(#) Udvari Zsombor válasza pipi hozzászólására (») Ápr 29, 2024 /
 
Jó a "végtelen tükör" effekt, csupán a LEDek fénye kissé fonnyadt.
(#) Laslie válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 29, 2024 /
 
Erre én is gondoltam. Pont ezért van a 2 bemenet és a 3 kimenet külön sorban.
(#) pipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 29, 2024 /
 
Az akksis üzem miatt vannak "visszafogva" a ledek
(#) Udvari Zsombor válasza pipi hozzászólására (») Ápr 30, 2024 /
 
Magasabb LED fényerő mellett gyorsabban merült?
(#) pipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 30, 2024 /
 
Nyilván
(#) sonajkniz válasza pipi hozzászólására (») Ápr 30, 2024 /
 
Nagyon jópofa.
Tetszik a dobozolás is.
Csak a funkciók és a program tekintetében én az esp32-őt amolyan "Ágyúval verébre"-nek érzem.
(#) lazsi válasza pipi hozzászólására (») Ápr 30, 2024 /
 
És mi történik, ha lekapcsolod a kapcsolót, miközben éppen kinyitja a tetejét?
Csak kíváncsiság, hogy erre is fel van-e készítve...
(#) pipi válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 30, 2024 / 1
 
Semmi egyéb nem történik, nem tápot kapcsol, csak gpio-n keresztül nézi a kapcsoló állapotát
(#) pipi válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 30, 2024 / 1
 
Ez igaz, de valahol lustaság... mivel arduinós progiból indultam, nem volt kedvem áthekkelni pic-re meg lassan annyiba kerül az esp mint a pic
(#) lazsi válasza pipi hozzászólására (») Ápr 30, 2024 /
 
Igen, ezt sejtettem... De nem reagál rá? Pl. rácsap a kézre, vagy csak kikukucskál, ilyesmi...

Én biztosan macskával csináltam volna... Az sokkal reálisabb, hogy dobozban van ( L.: Vicces történetek topic ), mint egy kutya. Meg hozzám közelebb állnak...
(#) pipi válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 30, 2024 /
 
Csak sw kérdése lenne...
Azért kutya, mert ezt a szőrmét nem sajnáltuk beáldozni
(#) Laslie hozzászólása Máj 2, 2024 / 7
 
Sziasztok!
Elkészült egy újabb alkotás. Egy kondenzátor töltés kisütő. Próbáltam az itthon fellelhető alapanyagokat felhasználni. A háza pl. egy rossz RGB LED szalag vezérlő.
Labortáppal próbáltam. Már 4,5V-tól jelez a LED.
(#) kaqkk válasza Laslie hozzászólására (») Máj 4, 2024 /
 
És ez mire jó ? Egy darab "deróttal" is ki lehet sütni a kondit ..
(#) sonajkniz válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 4, 2024 / 3
 
Azért megnézném az arckifejezésedet közvetlenül azután, hogy egy darab "deróttal" kisütöd az orosz U csöves vaku kondiját.
(#) kaqkk válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 4, 2024 /
 
Nemtudom hogy az orosz U csöves vaku kondiját kibírja e ez a 4 dióda meg azok a szép kis klipszek ... De ne vitatkozzunk nincs értelme .... (ja és ha hiszed ha nem nem ijedek meg egy szikrától)
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2024
(#) moltam válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 4, 2024 /
 
Nagyot tud pukkanni meg krátereket hagy és a kondinak sem tesz jót állítólag, mondjuk az említett vaku kondi az ami pont hogy jobban bírja. Én izzóval szoktam mostanság de azért durrogtattam én is eleget, olyankor általában a körülöttem lévők kicsit meglepődtek
(#) proli007 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 4, 2024 / 2
 
Hello! Én anno véletlenül kisütöttem egy 800µF-os (ha jól emlékszem 450V-os vakukondit. Az, hogy nagyot szólt, még oké, de az eredmény nagyon "fájdalmas" volt, mert belül megszakadt a kivezetése. Azóta inkább sonkát sütök ki vacsorára..
(#) Gafly válasza moltam hozzászólására (») Máj 5, 2024 /
 
Az izzóval meg az a baj, hogy hidegen kicsi ellenállása, bár a csavarhúzónál határozottabban jobb...
(#) szendi001 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 5, 2024 /
 
Nekem tetszik az ugy tudomanyossaga, es a munkavedelmi szempontok. Egy kondit kisütsz egy ellenallassal, de ha melletted valali meg matat, a kutya ugat, vagy a gyerek ker a konyhaban reggelit, pont ranyulsz valamire. Osszessegeben egyszeru holmi, de be van dobozolva rendesen es csokkenti a ranyulas kockazatat.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2024
(#) sonajkniz válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 5, 2024 /
 
Azért hoztam ezt a példát, mert egyszer csavarhúzóval sütöttem ki egy ilyen kondit, majd vasfűrésszel távolítottam el róla a csavarhúzót.
Egyébként 20 éve őrzök egy kondit, amit még feltölteni sem mertem soha, nemhogy kisütni.

IMG_0028.jpeg
    
(#) kameleon2 válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 5, 2024 /
 
Semmi gond, 2 perc után látni is fog.
(#) kameleon2 válasza szendi001 hozzászólására (») Máj 5, 2024 / 1
 
Én egyszer egy 180Ah-s akksira ejtettem rá a villáskulcsot.... Nem kívánom senkinek.
(#) HeZ válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 6, 2024 /
 
Én is... a pukkanás és villanás után kis megolvadt-megszilárdult fémgömbök olvadtak bele mindenbe - a 13-as villáskulcs kisebb szára felrobbant és gömbirányban szétszóródott, lekerekített kis torzó maradt a helyén.
(#) Gafly válasza HeZ hozzászólására (») Máj 6, 2024 /
 
Hehehe
Annó volt a cégnél egy olyan oldal, ahol az ilyen teljes (több napos) leállásokat elemezték, okulásképpen.
A kedvencem az volt: Az egész úgy kezdődött, hogy karbantartás során belesett a csavarhúzó a szünetmentes tápegységbe.
(#) Gafly válasza mnyugger hozzászólására (») Máj 6, 2024 /
 
Azon gondolkodom, hogy melyik látogatás során mesélte valaki (bennfentes), hogy egyszer amikor le volt szedve a "kuktafedő", eldurrant a csarnok tetején egy reflektor.
Állítólag utána jódarabig szedegették a törmeléket, meg van direkt ilyen "h***e szerszámos" részleg is.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2024
Moderátor által szerkesztve
Következő: »»   1673 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem