Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   531 / 1677
(#) zenetom hozzászólása Jan 24, 2010 /
 
Jó estét!
Kész lettem életem első fényorgonájával (főleg hogy LED-es..). Az elektronikáról annyit hogy nem halványodva akartam a villogást, hanem csak vagy világít teljes fényerővel vagy nem, így "vadabb" szerintem. Ezért kissé ki lett egészítve az áramkör. A sávszűrő kimenetén lévő tranyák egy NAND kapura mennek, amik kapcsolják a FET-et, vagyis az áramgenerátort rákapcsolják a LED-ekre.
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Még kép...
A LED-es doboz NYÁK-ból van összeforrasztva, sound.man kolléga ötletéből (végső megoldás olyan mikrózható műanyag doboz lett volna).
A "Fényorgona LED-ek dobozolva4" képen kicsit "csalt" a telefon kamerája, természetesen a 20db LED csak egyszerre tud villogni, de ez a telefon hibája
szerk.: külön köszönet Köbzoli kollégának, az elején sokszor nyagattam az idétlen kérdéseimmel
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Ezért haragudni fognak a modik :hide:
De utolsó kép
(#) FMSound válasza zenetom hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Teszik a fényorgonád kis akasztók vannak rajta? Még jobb lenne ha csinálnál hozzá kis kengyeleket, sokkal profibb lenne!!
(#) zenetom válasza FMSound hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Igen, gondoltam rá, hogy fel lehessen akasztani valahova.
Ezt a kengyel dolgot hogy érted?
(#) FMSound válasza zenetom hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Mint a gyári hasonló készülékeken, lemezből könnyedén lehet hajtani ilyen "U" formát.
(#) elektromos válasza karesz01 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Egy atmel programozó kell csak hozzá, melyet itt a hobbyelektronika üzletben meg tudsz venni, vagy csinálsz egyet magadnak, azt is találsz itt a forumon. Viszont kell egy Atmel programozó amivel beégeted a programozodnak a programját . Ha nincs ismerősöd aki be tudja égetni, akkor vegyél inkább egyet 5000ft. Én meg vagyok amugy elégedve vele, de a semminél többet ér, és folyamatos fejlesztésnek köszönhetően egy profi kis műszerhez jutunk szinte ingyen. Az olyan alaktrészeket melyben van ellenállás, vagy dióda, azokkal nem tud jól megbírkózni, de küzdenek a fejlesztök, hogy ezt is tudja. Figyelj oda, hogy 1%-os alaktrészeket használj. Én ezt a részt smd ellenállásokkal csináltam.
(#) zenetom válasza FMSound hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Ja, kis fülecskékre gondolsz...
Igaz, viszont így több mindenre rá lehet akasztani
(#) Roy Jones válasza zenetom hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Nagyon jól néz ki a cucc,szép munka! Én is szeretnék csinálni egy ilyen fény orgonát ezért is lenne jó ha felraknád a kapcsolási rajzot.(persze ha már meg van tervezve a panelrajz az is jöhet )
Én egy nagy lencse elé szeretném a ledeket helyezni ez a lencse 12cm átmérőjű,van egy kezdetleges világítás benne ledekből de olyan paraszt fel sem merem rakni
(pedig a fényereje az bitangul erős)
(#) FMSound válasza Roy Jones hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Igen sima 5mm-es ledek lencsével sok mindenre képesek! Mint nálam is, mutatom a képeket.
(#) zenetom válasza Roy Jones hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Köszi, a kapcsirajz és a leírás itt van:
Bővebben: Link 1
Bővebben: Link 2
Itt van a NYÁK-rajz is, bár én újraterveztem az egészet sprint layoutban, majd átkonvertáltam pdf-be, valamint műveleti erősítőnek LM358-at raktam be
Továbbá a LED-es rész se olyan egyszerű, mint már írtam egy NAND-os FET-es áramgenerátoros rendszer hajtja a LED-eket
szerk.: többféle hanggal teszteltem és azt vettem észre hogy a közép sáv már 100Hz-től felvillan, bár nem hinném hogy azért mert rossz a kapcsolási rajz De egyáltalán nem zavaró.
(#) FMSound válasza zenetom hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Azért villan fel már 100Hz-től, mert eléggé primitív a szűrője, én sokkal komolyaabb szűrűvel építettem fényorgonát, meg is lett az eredménye
(#) zolee1209 hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Elkészült az IN-13-as kivezérlésjelzőm! A panel vicsys kapcsolási rajza alapján készült. Bővebben: Link
Két apró hiba csúszott a panelba, ezt javítottam, ezután azonnal indult a cucc! Az áramkör 4cm széles és 12,5cm hosszú panelra készült, egy oldalon szerelt. Na jó, a cső és a csokik azok a másik oldalról kerültek beforrasztásra! Szerintem magávalragadó a kijelzés, nekem nagyon megtetszett, megérte megépíteni! :yes:

Video
(#) gtk válasza zolee1209 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Nagyon jol nez ki
(#) vicsys válasza zolee1209 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Látom, nagyon belejöttél ebbe az SMD témába. Szép lett, gratula! :kalap:
(#) Ricsi89 válasza zolee1209 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Én azt hittem elsőnek, hogy azért smd, hogy a panel üres oldalára fogatod majd fel a csöveket. De tévedtem. Viszont én úgy csináltam volna meg, így megoldódna a csövek felfogatása is. Amúgy grat jó lett főleg a panel.
(#) MolnarG válasza zolee1209 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Jó lett! Akkor ezek szerint nem csak sértetlenül érkezett meg a cső, hanem jól is működik.
(#) zolee1209 hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Köszönöm a dicsérteket!
Gr89 jól gondolta, későbbiekben az üres oldalon lesznek a csövek rögzítő elemei. A hosszúkás forma továbbá a dobozolást könnyíti, remélem találok neki dobozt!
Nagyon kíváncsi voltam, milyenek élőben a csövek, de nagyon szépek! Kár, hogy kikapcsolt állapotban nem egyformák, az egyik burája sötétebb a másiknál!
(#) FMSound hozzászólása Jan 25, 2010 / 1
 
Építek még egy aktív crossovert, a nyákját szeretném megmutatni. Szerintem nagyon jól sikerült!
(#) Petroimro hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Sziasztok!
Végre sikerült összeraknom a Propeller Clock-ot.
Nagyon látványos, mindenki megcsodálja
(#) elektromos válasza Petroimro hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Nagyon szép lett! Este hogy tudsz aludni, nem zajos a motor?
(#) beeerka hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
üdv!

túrtam-fúrtam a netet, de nem találtam kapcsolási rajzot a következő végfokhoz: an17830a
csak az an17831-hez, szerintetek ez alapján is megépíthető?
ha van valakinek kapcsrajza a 30-ashoz akkor megosztaná velem?
köszi előre is,
beeerka
(#) roland0327 válasza beeerka hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Ezt biztos, hogy ide akartad írni? Ezt inkább a "Kapcsolási rajzot keresek" című topicban tedd fel és nem lesz rád mérges senki.
(#) Peter911 válasza elektromos hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szia!

Nagyon megtetszett a tranzisztorvizsgáló- műszer, amit építettél.
Hol találok erről bővebb leírást esetleg kapcsirajzot, szoftwaret...
Szeretném én is megépíteni, de előtte megnézném, hogy mit is tud...
Mit, meddig mér és hogyan?
FET-ek vizsgálatára is alkalmas netán?
Küldheted privát címímre is :faragopeter1@gmail.com

Előre is köszi a választ!

FP.
(#) beeerka válasza roland0327 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
uhh...észre sem vettem hogy van ilyen topic
köszi hogy szóltál, átteszem oda.
üdv, beeerka
(#) Petroimro válasza elektromos hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Köszi!
Tudnék aludni, de inkább készenléti állapotba kapcsolom, így számolja az időt, de nem forog a motor.
(#) speccy hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Sziasztok!
Én a második labortápomat fejeztem be nemrég. Szükségem volt egy kisebb, kompakt tápra, ezért készült ez a darab.
30V 2A leadására képes, csúcson rövid ideig 3A-t is bír. TL071 műv. erősítőre épül a kapcsolás, feszültség és áramhatárolással. Az áramkorlát elérését a potméter fölötti led jelzi.

Az előző tápom
(#) speccy válasza speccy hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Még egy kép a bordáról.

P1020048.JPG
    
(#) zoly15 válasza speccy hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Hali!
Egész szép, gratulálok!
Azt a "picike" hálózati kapcsolót nem félted hogy össze fog égni vagy hasonlók?

Üdv!
(#) BarnaPili válasza speccy hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Az előző tápodról vannak valahol infók?
Kösz
István
Következő: »»   531 / 1677
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem