Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   899 / 1674
(#) Zsora válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
A 2-es képen jobbra középen az a kettő az vaklőszer?
(Egyébként mindig ilyen nagy kupi van az asztalodon?)
(#) Frankye válasza Zsora hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Szerintem tollhegy. (A vaklőszer nagyon nem ilyen.)
(#) Frankye válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Tényleg formabontó, de jó lett!
(#) Zsora válasza Frankye hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Valószínűleg....

Pukk.jpg
    
(#) CHZ hozzászólása Máj 9, 2012 /
 
Készítettem egy hangfrekis mV mérőt, még a doboz fedelét kell meghajlítani. Nagyon egyszerű kapcsolás egyetlen elektroncsőre épül, biztos, hogy jobban bírja a "gyűrődést" mint a félvezetős változatai.
(#) (Felhasználó 46585) válasza CHZ hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Nagyon igényes. És a 120DA... hmmm... igazán jól mutat!
(#) MrBrown válasza CHZ hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Hopp, kit talál az ember itt unalmában
Hasznos darab. A műszer skálája is eredeti? Mekkora a műanyag tekerentyű legnagyobb külső átmérője?
(#) CHZ válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Köszönöm.
Amikor ez a műszer kezembe akadt, akkor döntöttem, hogy hasznosítom, mivel nekem is tetszik.
(#) CHZ válasza MrBrown hozzászólására (») Máj 9, 2012 / 1
 
Eredetileg skálázott, pontosan megfelelt a műszerhez.
Ha a méréshatár váltó gombra gondolsz, az 32mm.
Most hitelesítem, nagyon egyszerű beállítani, bemeneti osztót sem kell kompenzálni. Bekapcsoláskor sem nyúzza a műszer mutatóját, nagyon pici kilengés mellett éled. Félvezetősökkel ez is problémám volt és évente kellett cserélnem a bemeneti fetet (csövesekben méregetve). Elég volt egy kis szikra, már röppent is..
(#) emersys válasza CHZ hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Had gratuláljak én is ehhez a hasznos szerkezethez.
(#) CHZ válasza emersys hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Köszi.
IC-vel már régebben csináltam egyet, sajnos sokat kellett javítgatnom, cső többet kibír (6H2P), ezért döntöttem mellette és egyszerűbb is.. Alu előlapra vasaltam a feliratokat, eddig nem próbáltam, de működik.
(#) MrBrown válasza CHZ hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Otthon lemérem szerintem a 32-be belefér az ugyan ilyen formájú tömör sárgaréz tekerőm 6-os tengely furattal. Nekem kettő is van mindet ingyen kaptam de valószínűleg egyiket sem használnám! Lehet hogy dobna ezen a műszeren...
üdv.
(#) CHZ válasza MrBrown hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Köszönöm, skála 34mm átmérővel készült.
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Könnyen megépíthető, beállítása egyszerű, nem igényel kompenzálást, 4W fogyasztás, "fiókból" összehozható.
Eddigi tesztek alapján bátran merem mondani, leveri a félvezetősöket.
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Régi RT évkönyv alapján, kissé módosítva készült.
Lerajzolom és küldöm.
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Kapcsolás ide is jöhet?
(#) emersys válasza CHZ hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
A csövek passzolnak hozzám is, és a raktárhoz is. :lama:
Vélhetőleg ha lezajlanak a projectek nekiesek én is, - Zolit megvárva..
(#) Hoffer82 hozzászólása Máj 9, 2012 /
 
Hali mindenkinek!

Megépítettem életem sokadik, de első működő antennaerősítőjét.
Ez egy AD8354 IC-re épül (igazából ez maga az erősítő). A beforrasztás többszöri nekifutásra ment csak, végül forrasztópasztával és forrólevegővel sikerült, amit utána vékony pákával megigazítottam..
A tápfeszt egy 78L05 adja neki.
A rajzolat az adatlapjában megadott volt, erre raktam rá utólagos ötlettől vezérelve a csatlakozót és a 78L05-öt, mert először távtáplálásban gondolkodtam.
Ráadásul ez az első dry filmes panelem, gondolom látjátok, hogy még finomítani kell a technológián.
A doboz valaha egy szűrőnek adott otthont, de mivel az felesleges volt, ezért meg is örültem, amikor eszembe jutott, hogy van nekem ilyen is.
Van még egy ilyen IC-m, úgyhogy majd lehet, hogy egyszer csinálok neki egy testvért is, de már igényesebb kivitelben.

Jan
(#) 187BodyGuard hozzászólása Máj 9, 2012 /
 
Nemrég sikeresen befejeztem a kis "HELLFIRE" erősítőmet. Teljes pompájában van. Picike, jól is néz ki és elég erős masszív jó hangzása van. 2X2W-ot tud.
Csöves erősítő EL84 SE HELLFIRE 2X2W

Remélem nektek is tetszeni fog!
Táptrafónak egy Videoton rádió trafót, kimenőnek pedig 2db Videoton csöves TV kimenőtrafót használtam. Nagyon jól mutat az éjszakában!
(#) MrBrown válasza CHZ hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Lemértem, kereken 32-es a legnagyobb átmérője.
Kicsit megtisztogatod, teszel rá egy rovátkolást hogy tudd a pozíciót és használod egészséggel
Nem vagyok egy fotóbajnok pláne nem telefonnal, de a lényeg remélem látszik.
üdv, barna
(#) biji válasza CHZ hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Szerintem jó a műszer összképe.Illik oda az a tekerőgomb, én nem cserélném le.Gratulálok hozzá.
(#) MrBrown válasza biji hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Egyébként igazad van, az összkép szerintem is jó csak én megrögzött anyagmániás vagyok és hát műanyag kontra sárgaréz...
(#) CHZ válasza MrBrown hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Köszönöm, hogy megkerested.
(#) CHZ válasza biji hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Köszönöm.
(#) CHZ válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Klassz. Máris eladó sorba került? Bővebben: Link
(#) totya694 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Üdv
Én egy kisebbet építettem.
(#) biji válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Egy festést azért megérdemelt volna. A feliratokról meg nem is beszélve.Hiába szól jól, ha a külleme nem ragad meg.Így nehezebb eladni.
(#) Zoli_bácsi válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Az a piros erős fény az mi? Minek? Szerintem nagyon zavaró. A dobozolás elbírt volna egy festést,, a feliratozás meg egyenesen borzalmas. A filccel történő "felirat"
(#) dizi hozzászólása Máj 11, 2012 /
 
Üdv
Ismét alkottam, de most nem sokkolót,igaz ennek is köze van a nagyfeszültséghez,de egy kicsit másképp.
A képen látható készülék-ek képesek anélkül érzékelni és jelezni a villanypásztor vezetékben a feszkót,hogy azt megérintenénk vagy bármely módon kontaktba kerülne vele, ill érzékel minden ínpulzus jellegű nagyfeszültséget mint ahogy ezt a video is mutatja.
A készülék 1 db 9 v elemmel üzemel.
Még egy kis DIZÁJN meg csomagolás és mehet a felhasználókhoz.
Én azt mondom nagyon hasznos kis készülék főleg azoknak akik nem szeretik megfogni a zsinórt.
(#) zoly15 válasza dizi hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Ez jó kis szerkezetnek tűnik!
Kapcsolási rajz van-e róla?
Következő: »»   899 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem