Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   124 / 571
(#) bagi8 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Az a vákuumkapcsoló.
A szivattyú indul.
Csak a kocogtatás a hatásos...minden mást próbáltunk és akkor semmi.
De ha máshol kocogtatom a kazánt akkor sem indul el,pl ha az oldalát ütögetem..akkor semmi. Csak a teteje, a vákuumkapcsolónál.
Ez lehet érintkezési probléma? Vagy vezeték szakadás?
(#) bbalazs_ válasza bagi8 hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Hogy erted, hogy vakuumkapcsolo? Elvileg mire lenne jo? Mit mer vagy ellenoriz?
Szerintem szelepelo dugulas lehet a csoveben.
(#) JZoli válasza csabee hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Ezen a honlapon találsz információt a kérdéses kazánról és a használt technikáról: http://gazdasagosfutes.comxa.com/ Ha esetleg még van kérdésed akár priviben is kereshetsz, bár nem vagyok szakértője a témának annyira!
(#) csabee válasza JZoli hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Köszi, este rá kukkantok...
(#) briki válasza bagi8 hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Szia!
Ha a pressostatok ütögetve beindul, akkor az a rossz. Ellenőrizd kikapcsolt állapotban, csövét lehúzva, megfújva- szívva kapcsol-e rendesen, stabilan ( ellenállás mérővel) Amennyiben instabilan, esetleg nem kapcsol, akkor cserélni kell. Nincs a cső elrepedve ( fars levegő ) Ilyen pressostat kapható más gyártótól, csak be kell állítani a kapcsolási nyomásást ( micro manometerrel )
Amikor nem indul a kazán, próbáld meg ütögetés, mozgatás nélkül lehúzni róla a 2 vezetéket, és zárd rövidre. Amennyiben akkor üzemel azt cserélni kell. Vigyázz az árammal, lehet 220V van benne.
Lehet a csövei vannak eldugulva csak.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2012
(#) generaliz válasza VIM hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Köszönöm a gyors válasz! Csak most vettem észre, mert nem üzent!
Apósom kötötte be, de nem ért ezekhez a modern cirkókhoz, ezért próbáltam meg én a leírás alapján.
Persze, nyitva vannak a golyós szelepek(nyomó, visszatérő), illetve a radiátorszelepek is nyitva. Megnéztem mégegyszer éstényleg a szivattyú volt megszorulva, mert most normál hagggal, levegősen, de lement a levegőtlenítő program.(Azt írja, "hogy csavarhúzóval emelje fel a automata légtelenítő dugóját", na azt nem találta, illetve nem tudtam felemelni. De ha nekem kell, akkor mitől automata?)
Megnéztem a minimal programon és mostmár van keringés, nincs hiba, megy a melegvíz a radiátorokhoz.
De ez a fránya termosztát még mindig nem kapcsol. Asszem megnézem egy másikkal, egy közvetlen kábellel, aztán ha nem megy, megint jelentkezem!
Köszi a segítséget!
(#) macsek1988 hozzászólása Okt 6, 2012 /
 
Üdv!

Adott egy Ariston TX 23 kombikazán. Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehet csökkenteni benne a nyomást. 2 bár fölött van kicsivel. Fűtéssel felmegy 2,8-ig is. 3 bártól pedig piros jelzés van....
Szóval hogyan tudom csökkenteni a nyomást?
üdv Macsek1988
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2012
(#) Bakman válasza macsek1988 hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Nincs rajta leeresztő szelep? Esetleg a radiátorok légtelenítő szelepeinél.
(#) maybe911 hozzászólása Okt 6, 2012 /
 
Sziasztok.
Ha tudna valaki segíteni, nagyon megköszönném.
Van egy Electrolux kéményes, kombi, fali gázkazán, aminek sem beüzemelési, sem kezelési útmutatója nincs. A kazán alig használt, jó állapotú, működőképes.
ha valaki tudna segíteni, hogy itt a neten, hol található hozzá kezelési, bekötési/beüzemelési kép/leírás - megköszönném.

PA060002.JPG
    
(#) bagi8 válasza briki hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Köszönöm briki...meg fogom próbálni amit javasoltál.
(#) Bakman válasza maybe911 hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Semmi típusszám rajta?
(#) tomptibi hozzászólása Okt 7, 2012 /
 
Sziasztok!
Ariston turbós kombi 24Kw-os gázkazánunk a17.évében teljesen megadta magát,cserére szorul.
Találtunk egy elérhető árú Bosch gaz 4000w zwa24-2 A tipusú kazánt.
Kérlek benneteket írjátok meg,hogy nem választottunk e rosszul. Melyik a jobb?? a bitermikus,vagy a lemezes hőcserélő? ebbe bitermikus van.
A válaszokat előre is megköszönöm
Tisztelettel:tomptibi
(#) emese41 hozzászólása Okt 7, 2012 /
 
Helló.Van nekünk egy beretta kombikazánunk és már egy éve körül küszködök vele mert mikor melegvizet szeretnék engedni nem kapcsol be vagy ha véletlenül bekapcsol akkor kis idő mulva kikapcsol hiába hivtam szerelőt már megnézett mindent de nem talál hibát jó lenne ha tudna nekem segiteni mi lehet a baja :előre is köszönöm
(#) briki válasza macsek1988 hozzászólására (») Okt 9, 2012 /
 
Szia!
Amennyiben nagy nyomásnövekedés van, akkor a tágulási tartályoddal van baj. Vagy nincs benne elég levegő, vagy lyukas. Ilyen esetben szokott pl 1 barról felmenni a nyomás fűtés alatt 3 barra, vagy annyira, hogy kinyit a biztonsági szelep. ennek ellenőrzéséről folyamatáról más sokszor írtunk, keres vissza. szerintem ennem az esetben. ha jó a tág tartály- nem fog felszönki a nyomás 3 bar-ra.
A legegyszerűbb talán a radiátorok légtelenítőjén leengedni a nyomást. amennyiben nincs rajta, akkor pl biztonsági szelep ( vigyázni, hogy visszazárjon rendesen ), feltöltő csapon leengendni, hollandi megengedése, stb.
Először mindenféle képp a tág tartályt kell leellenőrizni.
(#) briki válasza emese41 hozzászólására (») Okt 9, 2012 /
 
Szia!
Milyen típus?
Áramláskapcsoló lehet rossz elsőre.
Hőcserélő dugulás, vízkövesedés.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2012
(#) briki válasza tomptibi hozzászólására (») Okt 9, 2012 /
 
Szia!
A többi szaki elmondása alapján kerülendő a bitermikus kazán. javítás. szerelés, pénz szempontjából jobb a lemezes hőcserélős.
Bitermikus érzékeny a kemény vízre, ezért gyakori karbantartást ( és rendes karbantartást, nem porolást ) igényel- aminek anyagi vonzata van.
(#) ariston hozzászólása Okt 9, 2012 / 1
 
Sziasztok! SOS. kérdés.

TX23MFI tipusú gázkazán bekapcsoláskor a láng ingadozik a mágnesszelep kattog, a gyújtás folyamatos. Mi lehet a hiba oka?
(#) ariston hozzászólása Okt 9, 2012 / 1
 
Sziasztok! SOS. kérdés.

TX23MFI tipusú gázkazán bekapcsoláskor a láng ingadozik a mágnesszelep kattog, a gyújtás folyamatos. Mi lehet a hiba oka?
(#) pepe2000 hozzászólása Okt 9, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy Beretta idra exclusive kombi církóm , Tud valaki hozzá kézikönyvet?
(#) stopi hozzászólása Okt 10, 2012 /
 
Sziasztok! Áprilisban már írtam a problémámmal, sajnos nem oldódott meg, segítsetek mi lehet a hiba.
Nem kombi kazán, Termo ÖV kazán, Eberle instant 2 termosztát. A kazán egy lakásfelújítás (por, piszok stb.) után önállósította magát és minden reggel délelött 10 óráig elkezdett magától fűteni, akármilyen meleg volt is benn,akármilyen alacsony hőmérséklet volt beállítva, a termosztáttal nem lehetett szabályozni, leállítani, a termó amúgy nem jelezte ki, hogy éppen fűt. Mivel itt is azt a tanácsot kaptam, hogy valószínűleg elromlott a termó és a gázszerelőnk is ezt mondta, a nyáron kicseréltük egy vadiúj, de ugyanilyen tipusra, mivel festés után voltunk és ez a méret takarta a régi helyét. Kipróbálva a rendszer a nagy meleg miatt akkor nem lett. De most 2 napja újra megy a fűtés, a hiba pedig megmaradt, reggel fűt a kazán. A termó amúgy most fixre van állítva, nem ugrálnak a napszakok és a hőmérsékletek.
(#) emese41 válasza emese41 hozzászólására (») Okt 10, 2012 /
 
A kazán tipusa caldaie mynute.Előre is köszönöm.
(#) briki válasza stopi hozzászólására (») Okt 10, 2012 /
 
Szia!
Mit csinál, ha leválasztod a termosztátról ( akkor amikor reggel magától bekapcsol- vezetéket kikötni a termosztátból )?
Ha ebben az esetben leáll a kazán, akkor csak is a termosztáttal lehet baj.
Nem kap pl éjszakai / kóbor áramot a kazánod a termosztáton keresztül?
(#) stopi válasza briki hozzászólására (») Okt 10, 2012 /
 
Köszi a tanácsot, ezt a leválasztást holnap kipróbáljuk. Ha igy megszűnik a hiba, akkor hívok egy villanyszerelőt a drótokhoz.
(#) szazo01 hozzászólása Okt 11, 2012 /
 
Sziasztok!

Szeretnék véleményt kérni a következőröl:
Van egy Saunier Duval thema C 23E tipusú kombikazánom, amivel eddig fűtöttem a ház összes,vagyis hat radiátorát. Most a körülmények miatt három radiátort lezártam, és csak a maradék hármat fűtöm. Viszont most megváltozott a kazán viselkedése, viszonylag hamar felfűti 60 fokosra az előremenőt, a láng lekapcsol csak a keringető szivattyú dolgozik, majd kb. öt perc mulva ismét bekapcsol a láng, leszabályoz kicsire és addig folytatja míg a termosztát le nem kapcsol.
Azt szeretném tudni, hogy hosszútávon üzemelhet-e így a kazán, vagy kellene-e állítani valamit rajta, vagy igy túl nagy a kazán teljesítménye a fűtendő radiátorokhoz, károsodik-e ha igy üzemel?

Köszönöm a segítséget!
(#) zolika60 válasza szazo01 hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Szerintem baja nem lesz tőle. Tudnia kell kisebb teljesítményen is működni.
(#) stopi válasza briki hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Ma teljesen leszereltük a termosztátot, a kazán igy is bekapcsolgat. Van egy másik termosztátunk is, ami a padlófűtést müködteti, de eddig úgy gondoltam, hogy azzal nem lehet baj, mert az alacsony hőmérsékletre van állítva most és ilyenkor a kazán csak a radiátorokat fűti. Lehet, hogy azt is le kéne próba képpen szerelni?
(#) bbalazs_ válasza stopi hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Szerintem logikus, hogy MINDEN olyat le kell szerelni, ami bekapcsolhatja a kazant kivulrol.
Igy a hiba ketfele valik: kazan vagy kulso vezerlo.
(#) kraver hozzászólása Okt 11, 2012 /
 
Sziaztok
Nekem olyan problémám van, hogy a Vaillant kombikazánom önálló életet él.
Nem tudom milyen szisztéma szerint, de a szobai termosztáttól teljesen függetlenül kapcsol ki be.
A termosztát bekapcsolja ha magasabb hőfokra állítóm, de ha leveszem nullára, akkor is beindul a kazán valamikor.
Mi lehet a probléma?
Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) briki válasza stopi hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
bbalazs hozzászólása logikus, persze hogy mindent le kell a kazánról választani ami jelet adhat neki, hogy induljon. Gondolom ebben az esetben, ha 2 termosztátod van feltéve, lehet ezek be vannak relézve, és úgy kapcsolják a kazánt, és még zónaszelepet is vezérelhet egyben. A legjobb lehet a kazánba kikötni a távvezérlő / termosztát vezetékét.
(#) briki válasza szazo01 hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Szia!
Nem lesz semmi baja a kazánnak ha csak 3 radiátort fűt, lemodulál / kikapcsol esetleg, majd újra indul.
Következő: »»   124 / 571
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem