Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   153 / 570
(#) Alkatel válasza VIM hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Szia! Tegnap kiszereltem az ominozus alkatreszt es semmilyen atfolyas mero nincs benne, csak 1 analog nyomasmero, mely a nyomas valtozasrol tajekozatja az elektronikat. Nekem az a feltevesem, hogy a hidegviznek eszebe sem jut befolyni a hocserelo lemezei koze, vagy olyan vizkoves, hogy keptelen leadni a hot. A hocserelo forro, ha kinyitom a csapot, tehat minden teszi a dogat, csak a kimeneten melegviz nincs. Szerinted?
(#) toro válasza Alkatel hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
A lemezes hőcserélő tele vas vasiszappal!
(#) VIM válasza Alkatel hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Nekem az a feltevesem, hogy a hidegviznek eszebe sem jut befolyni a hocserelo lemezei koze,Szia! Akkor nem erről a készülékről van szó, vagy mégis csak elfelejtettél még néhány betűt megadni, mert az kevés, hogy "C25". Ettől eltekintve én kérdeztem, hogy:
Idézet:
„Nem írod, hogy a HMV vételezéskor a vízhozam a megszokott intenzitással folyik-e, vagy csökkenés tapasztalható?”
mert akkor nagymértékű keresztmetszet szűkülés van a víz-víz hőcserélőben, mondhatni úgy is, hogy vízköves, koszos. Az, hogy melyik oldali része az egyértelmű, a kazánköri. A hőcserélő hiába forró (kívülről érzékelve), de belülről a vízkövesedés meggátolja a hőátadást, nem beszélve az áramlási viszonyokról ami szintén rendkívül fontos tényezője a folyamatnak. Tehát a nálad üzemelő típusban csak egy előnykapcsoló van és nem tömegáram mérő. Azt írod, hogy
Idézet:
„Nekem az a feltevesem, hogy a hidegviznek eszebe sem jut befolyni a hocserelo lemezei koze,”
. Én említettem, hogy
Idézet:
„Ha igen, akkor a vízszűrőt kellene megnézni, el van-e koszolódva.”
(#) DoDo69 válasza abolcskei hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Privibe ment
(#) kokaix válasza VIM hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
A feltöltést hideg állapotban kell elvégezni?
(#) Tudatlan01 hozzászólása Jan 31, 2013 /
 
Immergas.
A régi ( a régi!!!) Brahma-t vitte el a fickó az elektroműszerészhez, ma délután óta minden oké.
Az újat meg egy panaszlevél-és szakvélemény-szerűség kíséretében vissza a ....őr (nem írok nevet, csak a második szótagot) webshopnak (innen rendelte az agyhalott szerelő), s ha nem fizetik vissza a pénzt, akkor bajt csinálok, mondjuk a nyakukra küldök egy Immergas-szervizest...


A mai napig nem értem (nem értem!) azt a százezer, vagy azt is meghaladó árkülönbséget, amennyivel az Immergas drágább, mint a többi, hasonló teljesítményű, és felépítésű kazán. Jó, nem a Buderusokról beszélek...
NEM ÉRI MEG!!!
A Praktikerben (írtam már, tudom) 120-150 E Ft-ért ugyanilyen teljesítményűt kapok, meleg víz -tárolós, turbós kivitelű az is. Persze, kínai, de hát ez meg olasz, s ez sem jó!!!
(#) tibibalogh520 válasza Tudatlan01 hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Szia!
Higgadj le, aztán fussál neki még egyszer!
...hátha többet értünk majd ki belőle?!
(#) kissi válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Szia!
Szerintem csak a "válasz" gombot felejtette el használni...
Steve
(#) Alkatel válasza toro hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Koszi. Pontosan erre gondolok En is. A radiatorok felol kaphat rendesen koszt.
(#) Alkatel válasza VIM hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Koszonom neked is a valaszokat, Talaltam a kazan belsejeben dokst az erzekelok es miegymas bekoteserol, kozze fogom tenni, amint sikerul az 5MP-s kepet kisebb objektumma tenni.
(#) toro válasza Alkatel hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Ok, marad a tisztítás.
(#) toro válasza Tudatlan01 hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Azért egy kazán vásárlás előtt, érdemes érdeklődni - mit is vegyek.
Ja és nem mindegy mely ország időjárási viszonyaihoz készítik a berendezést.
Az sem elhanyagolható, hogy merre folynak a gyártások az olcsóbb munkaerő-, közterhek miatt!
(#) BCS1 hozzászólása Feb 1, 2013 /
 
A szerdai fűtésrendszer tisztításos kérdésemben senki sem tud segíteni???
(#) sydney202 hozzászólása Feb 1, 2013 /
 
sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.Saunier Isomax C28-as kombi-cirkó kazánom fűtése leállt.
Hibajelenséget nem mutat, reggel világított a kis piros háromszög, kevés volt a nyomás a rendszerben, majd miután feltöltöttem, a meleg víz működés elindult, de sajna a fűtés nem hajlandó működni.A termosztátban már elemet is cseréltem, de nem az volt a hiba ezek szerint.
Hibakódot nem jelez...Eddig még mindig sikerült helyrehozni a hibát, amikor "zavar" volt a működésében, bár úgy rémlik ilyen még nem volt, hogy meleg vizet szolgáltat, csak a fűtés nem kapcsol be.Tudna valaki okosat mondani nekem ezzel kapcsolatban és azon kívül, hogy hívjak egy szerelőt? Köszönöm előre is....
(#) DoDo69 válasza sydney202 hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Üdv! Mivel a fűtés igényt a termosztát kapcsolja ,és azt megnézted. A termosztát elem cseréjével még nem biztos,hogy a termosztátod kapcsol is. A reléje tönkrement . A két vezetékét össze kellene zárni. Ha úgy sem indul akkor még a fűtési NTC meghibásodása is lehet a ludas. Az értéke akár rossz is lehet . Mivel nincs hibajel, akkor csak olyan hiba lehet amit vagy nem tud kijelezni, vagy csak a termosztát jele nem megy el az elektronikáig.
(#) sydney202 válasza DoDo69 hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Köszönöm szépen a segítséget, remélem tényleg csak a termosztát a hibás, akkor megyek is "szerelni". Jelzem mire jutottam
Üdv.
(#) gsk4gsk4 hozzászólása Feb 1, 2013 /
 
EUROTHERM 23 kombi turbó gázkazánhoz panelt keresek.
A termosztát működik, pillanatra elindul a kazán, majd leáll.
Lehet valahol javíttatni a panelt?
Köszönet.
(#) Tudatlan01 hozzászólása Feb 1, 2013 /
 


Immergas Zeus 21

Először is: elnézést azoktól, akiknek a múltkor in medias res volt az egész, ők nem tudják, hogy hónapok óta ezen technikai tökéllyel gyűlik meg a bajom. Akik meg tudják, azok egy félmosollyal el is intézik, tudván: ez legyen a tulajdonos baja.

Na, most újabb probléma merült fel, ami csak remélem, hogy nem torkollik olyan csúnya végkifejletbe, melynek az eredménye egy lyuk lesz a falon, amely a szomszéd telekre enged bepillantást, -ott, ahol e dráááágaszág kéménye bújt ki valaha...
Éppen a párom idegesítő madarait voltam etetni a fűzfánál (tényleg, ezek többet esznek, mint a kutyám...), mikor a kazánházból érdekes hangokat hallok. Nézem, nézem, miközben a kutyámra vetettem egy pillantást, s egy "kapd le a falról"-utasítással vártam, hogy letépi. Nem tette, elment madarakat kergetni...
A kazán, e mérnöki remek, olyan hangokat adott, mint amikor valami csapágy szorul. (csinálta már ezt, de elmúlt, most ismét elkezdte, ám százszoros hangerővel)
Megy rendesen, láng szép, s szivattyú is szépen duruzsol. A kéménynél hallom. De nagyon. Ott van valami csapágy, vagy olyan valami, ami szoruló, csikorgó hangot hallathat?
Van ott olyan alkatrész, amit én magam(!) ki tudok cserélni? Ha van, akkor már kapom is lefelé. Mert -talán a törzstagok már megértenek...- a szerelők már elvitték a kutyám évi tápjának költségét csak a múlt hónapban, arról nem beszélve, hogy vizsgaidőszak lévén a pótvizsgáimra kellene gyűjtenem...

Köszönöm ismét, immár egyszázhuszadszor mindazoknak, akik segíteni próbálnak.
(#) DoDo69 válasza gsk4gsk4 hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Üdv! igen lehet , hol van ez a készülék ?
(#) DoDo69 válasza Tudatlan01 hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
A turbó motor csapágya csinálhatja. Kicsi fecskendő, csővel a végén, kicsi olaj, a motor tengely csapágy végére. Talán kibirja a köv. szezonig. Sajna.
(#) sydney202 válasza DoDo69 hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Yuppiiii, van fűtésem, a termosztát volt a bűnös, nagyon köszönöm a segítségedet!!
(#) Tudatlan01 válasza DoDo69 hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Turbó motor...
Valami rajz? Valakinek? Fénykép? Mit kell szétkapni, el kell-e zárni valamit, vagy teljesen kapcsoljam ki?
Vagy a tetején mindent lazítsak meg, s előbb-utóbb feltárul a motor?
(#) Tudatlan01 hozzászólása Feb 1, 2013 /
 
Bocsánat, hülye vagyok, nekem kell fényképet feltöltenem. Na, itt mit szedjek szét, hogy hozzáférjek a motorhoz? S nézzétek el a port a tetején, megy egy vegyes tüzelésű is mellette néha...

HPIM4046.JPG
    
(#) VIM válasza Tudatlan01 hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Szia! A kazán előlapját és a bal oldali lemezt kell levenni ahhoz, hogy a füstcső kimenet környékén lévő ventillátor hozzáférhető legyen. A motor szabad tengelyvég felőli részéhez lehet kenőanyagot juttatni, a már említett módon. Ha nem szűnnének meg a zajok akkor ettől sokkal jobban szét kell szedni ahhoz, hogy a belül lévő csapágy is megkenhető legyen. A füstcsövet nem kellene "bántani", mert ha valamit nem jól raksz össze rajta, több kárt csinálsz mint gondolnád.
(#) Tudatlan01 válasza VIM hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Köszönöm, te nagyon sokat segítesz, s köszi azt is, hogy nem unod még...
Holnap délelőtt szétkapom. Most is csinálta, de egy idő után szépen elhallgat, s csendes. Csak vagy tíz percig zajong, aztán csendben megy tovább.
Készítek wd40-et, meg szilikont.

Ha oda kerül a sor, hogy "sokkal jobban szét kell szedni ahhoz, hogy a belül lévő csapágy is megkenhető legyen." az azt jelenti, hogy ahhoz már hívjak szerelőt, vagy csak nagyon oda kell figyelni?
(#) zsala hozzászólása Feb 1, 2013 /
 
Demrad Solaris kazán a HMV-t csak kb 40 fokig fűti, a fűtés rendben működik. Mi lehet a baja?
A láng ránézésre rendben ég.
A segítséget köszönöm:
zsala@freemail.hu
(#) DoDo69 válasza zsala hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Ha a készüléked 24kw akkor : 10 liter / perc tud melegíteni és a bejövő víz hőmérsékletén 30fokot tud emelni a végeredmény 40fok. A keresztmetszet csökkentésével tudsz melegebb vizet előállítani . A gázfogyasztásod 42liter /perc akkor 24kw Ha a fogyasztás stimmel akkor a teljesítményed jól van beállítva.
(#) Alkatel válasza toro hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Ma talaltam 1 ugyanilyen kazant az utcan. Hazavittem es kiderult,hogy a turbo nyomaskapcsolo miatt dobtak ki. Hocserelo ki, aztan be az enyembe. Forro viz jon a csapbol! Sajnalom azt a szerencsetlent, akit megdumalt egy gagyi szerelo, hogy ki kell cserelni a kazant, mert nagy a baj, nem javithato. Szerencsere itt Londonban sok botcsinalta "szakember" van. Baj van az elektronikaval? Csere az egesz. Az utcan vegzi sok huto is pedig csak a masfel mikros kondi faradt el benne. A mosogepben vagy a motor szenkefe adta meg magat, vagy a szivattyu. Napi ketto javitasbol meg lehet elni, mert a lakas kiado ugynoksegek mindent atvesznek ami mukodik + a " rossz viheto.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2013
(#) DuraAce hozzászólása Feb 2, 2013 /
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék. A problámám junkers kombicirkónál, hogy a használati melegvíz nem elég meleg, inkább csak langyos, a fűtés rendben működik. Mi lehet a gond?
(#) VIM válasza DuraAce hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Szia! A segítség is csak akkor tud segíteni ha pontos típusazonosítót írsz (milyen Junkers?). Írd meg azt is, hogy mióta áll fenn ez a tünet és átmeneti volt-e az állapotváltozás, vagy hirtelen történt. Csak ez a kazán van a rendszerben, vagy vegyes is üzemel mellette?
Következő: »»   153 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem