Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   376 / 570
(#) isthort válasza VIM hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Ettől féltem. Leállt a kazán. Ráadásul folyik az NTC-nél, amit cseréltek. De viszont szépen beindul.
Akkor előről. Colibri KK-E 15 éves cirkó. Q3RF rádiófrekvenciás szobatermosztát van hozzá. Van a lakásban WIFI , mobil és hordozható vonalas ikertelefon (2) ami kommunikál egymással. Két szobában le van zárva a radiátor, ami csak akkor nyit ki, ha fagyveszély van, ekkor keveredik a rendszerben lévő víz a hideggel. A szobatermosztát olyan helységben van, ahol a radiátor nem szabályozható.
Ilyen körülmények között szokott leállni, teljesen váratlanul, 1, 2, 3 naponta
(#) isthort válasza VIM hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
A cirkó melegvizes részét nem használjuk, le van zárva. Csak fűtésre használjuk.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2018
(#) merciabc válasza isthort hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Na, így kell etetni a népet...
(#) isthort válasza VIM hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Melegvízre gázboyler van.
(#) VIM válasza isthort hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
A panel talán ezen a képen jobban felismerhető és ezen az MKP kondenzátorok értékei csökkennek le és gyárilag X1 osztályút építenek be ami helyett X2-t kell beszerezni azonos értékkel. A szigetelő lakkozás ötletes megoldás de talán lepattintható a felületről és látható lesz az érték. A vízfolyást próbáld meg az NTC utánhúzásával megszüntetni vagyy csökkenteni amíg végleges javításra nem kerül sor. Az RF "fertőzésre" még nem volt példa de a Q3RF relés kimenetére, annak bizonytalan kapcsolására már igen. Nem mindig kapcsol vagy telepfüggő a működése. Ha nem lát rá egymásra a két egység az bizonytalanná teheti a kapcsolást.
(#) isthort válasza VIM hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Irtad, hogy "Lennie kell egy fehér nyomáskapcsolónak amire fehér vezetékek csatlakoznak, annak a kapcsainak feltöltött rendszernél zártnak kell lennie."
Ennek mi baja lehet még? Mert, hogy most ereszt a rendszer az NTC-nél, alacsony(0,3-0,5 atm) nyomásnál is még bekapcsol a gázégő.
De viszont, mikor keveredik a rendszerben a radiátorok hideg (mikor kinyít) és meleg vize, éléggé megváltoztatja a nyomást (lecsökken) de ennél lejjebb nem megy. Fűtésnél meg van a 2 atm nyomás, ennél magasabbra már nem akarom emelni.
Különben, általában jól működik a kazán, ha egy váratlan időpontban le nem áll piros jelzéssel.
Ez akkor baj, ha nem vagyunk itthon, mert akkor teljesen kihül a lakás.
Köszi a válaszaidat!!!
(#) VIM válasza isthort hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Az a minimális nyomás nem biztos, hogy működteti a nyomáskapcsolót. A probléma megoldásáról ITT olvashatsz.
(#) isthort válasza VIM hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Köszi, jobban becsavartam az NTC-t, már nem folyik.
Kaptam colibri (códja: 2180283) KK-E kazánhoz 3 db használt vezérlőpanelt, melyik a jó?
1. M001B, IC2: FW 002D
2. M001A, IC2: KMK-16C
3. CP02 REV 1.2, IC2: KMK-14A

Jampert melyikre kell dugni?
(#) zeusmaior hozzászólása Feb 23, 2018 /
 
Szép estét kívánok! Vaillant kondenzációs kazán hőcserélőt keresek - fűtés kör, a nagy dob- köszönöm előre is az ajánlatokat. BAZ megye előnyben.
(#) lexing hozzászólása Feb 23, 2018 /
 
Sziasztok! Vaillant kombi kazán a megengedett tartományba van feltöltve,de nyomja ki a vizet. Mi lehet a baj? Válaszokat köszönöm.
(#) merciabc válasza lexing hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Első körben ellenőrizd a tágulási tartályban a nyomást!
(#) dudi1984 hozzászólása Feb 24, 2018 /
 
Szisztok!A segítségeteket szeretném kérni!Nekünk egy Saunier Dual gáz kazánunk van.
0.8-1 bárra szoktam feltőlteni,most lett cserélve túlnyomó szelep ami 2 bárnál old le.
és már 1.7 bárnál,ha 2,5-re van állítva a készülék már csepeg,sőt majdnem hogy csak folyik.2-re van állítva a készülék és annál feljebb nem is lehet,mert,elfolyik a víz és elmegy a nyomás.De így is elfolyik időközönként,elég sűrűn.
Bocsánat,ha valamit nem tudtam leírni érthetően,de nem értek hozzá és ezért is szeretnék segítséget kérni.
a válaszokat előrre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2018
(#) merciabc válasza dudi1984 hozzászólására (») Feb 24, 2018 / 1
 
Egy biztonsági szelep 2.5bar vagy 3baros...
Ha 1.7bar-nál csöpög, akkor az baj!
(Az általános üzemi nyomás 1.6-1.8bar!)
Valószínűleg a tágulási tartályodból elszökött a levegő, vagy kilukadt.
A készülék korából adódik, h megadta magát...
(#) dudi1984 válasza merciabc hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Akkor lehetséges az,hogy nagyobb biztonsági szelep kell rá?
Amikor vettük a házat,akkor 2 báros volt rajta.
És most tegnap vettem 2 báros biztonsági szelepet és ki cseréltem,lelégtelenítettem a radiátorokat,pótoltam a megfelelő víz mennyiséget,de ugyanolyan mint előtte volt.
Beindítom és vagy megy,vagy hajnalban megint meg adja magát.
(#) lexing válasza merciabc hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Bocsi ,de azt hol kell nézni,? Nem értek hozzá.
(#) merciabc válasza lexing hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Húha.
Van autógumi légnyomás mérő otthon?
(#) dudi1984 válasza merciabc hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Nincs sajnos,de be tudom szerezni.
És mennyinek kell lennie a nyomásnak benne?
(#) dudi1984 válasza lexing hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Az enyémnek pl.a burkolat alatt van jobb oldalt felűl.
(#) merciabc válasza dudi1984 hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
A levegö nyomása feltöltött fütési rendszernél (1.6-1.8bar fütési viznyomás) a tartály nyomás 1.2bar.
(#) isthort válasza VIM hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Ki tudna nekem segiteni, akár e-mail-ben: isthort@freemail.hu
Kaptam colibri (códja: 2180283) KK-E kazánhoz 3 db használt vezérlőpanelt, melyik a jó bele?
1. M001B, IC2: FW 002D
2. M001A, IC2: KMK-16C
3. CP02 REV 1.2, IC2: KMK-14A
Jampert melyikre kell dugni?
Olyanok mint az R10022426 vezérlőpanel. Ez sehol sincs rajta. Csak úgy nem akarom kipróbálni, ne hogy több bajt okozzon.
(#) isthort válasza merciabc hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Sajnálom a szerelőt, mert mikor itt van soha sem jelentkezik ez a hiba. (2,3 naponta teljesen váratlanul leáll piros jelzéssel)
(#) merciabc válasza isthort hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Helyileg merre?
(#) isthort válasza merciabc hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Budapest
(#) merciabc válasza isthort hozzászólására (») Feb 25, 2018 / 1
 
Ha nem bírsz vele, du. elugorhatok?!
Akkor privátba küldj egy elérhetőséget!
(#) isthort válasza merciabc hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Lehet, hogy most kinevettek, hogy ilyen hülyeséget írok. A rádiófrekvencia, ha mozgás van a lakásban jobban terjed. Mert vagy éjszaka vagy mikor nem vagyunk otthon akkor áll le a kazán.
Most azt vettem észre, hogy a termosztát (rf) már nem adta a jelet, hogy fűt, de a vevője továbbra is rövidzárban maradt, hogy fűtsön a kazán. Ezt még nem vettem észre.
A vezérlőpanelokra tud mondani valaki valami?
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2151170.html#2151170
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2018
(#) VIM válasza isthort hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Ha rákeresel erre a sorozatszámra akkor EZT találod, de a szakemberek jobban el tudnák mondani, hogy a Dég hogyan vette ezt át a Berettától, mármint ezt a vezérlő panel alkalmazását ebbe a gyártmányába. Az RF termosztátot talán úgy tudnád letesztelni a kommunikációs oldaláról, hogy közelebb viszed az adót a vevőhöz és megfigyeled, akkor hogyan viselkedik, hibázik e a működtetésben a kérdéses időintervallumban.
(#) GergelyP hozzászólása Feb 27, 2018 /
 
Sziasztok,

egy Saunier Duval Renova Star F 24 E BT kazánnal lenne az a problémám, hogy bár látszólag minden rendben van a készülék szerint (nyomás, hőmérséklet, nem ég/villog piros lámpa, a fűtés rendben van és rendesen ég a gáz meleg vízhez is), de mégis meleg víz alig jön a csapokból. A víz megeresztése után még rövid ideig jön normális hőmérséklettel, de nagyon hamar hidegre vált és úgy is marad. Amennyiben nem nyitom ki teljesen a meleg vizet, csak kicsit, akkor elfogadhatóbb hőmérsékletet ad, de közel se ideálisat. A kazánhoz közelebbi csapok esetén valamivel jobb a helyzet, bár ez lehet természetes. Illetve amikor hosszabb ideig nincs használva a meleg víz, akkor még egész forrót is tud adni egy ideig.
Nem tudom, van-e összefüggés, hogy eddig is ingadozó tudott lenni, megnyitás után kis idővel egy pár másodpercig hidegre váltott a meleg, de aztán újra tartósan meleg volt. Ennek nem tulajdonítottam nagy jelentőséget, de lehet, a nagyobb problémát jelezte előre. (Nem rég vettem a lakást, így nem tudtam, újonnan milyen volt a kazán és a csőrendszer.)
Lehet ezt orvosolni tisztítással, javítással vagy alkatrész csere inkább?
(#) isthort válasza VIM hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Helló! Azt hittem, hogy nem kell már többet írnom a hiba miatt. Áthelyeztem a termosztátot, mert eléggé takarta a vevőt a hűtő, közelebb tettem. Három napig rendesen ment a kazán. Végül csak leállt úgy, hogy levette a lángot (modulált?) a hőfokot még nem érte el amire be volt állítva a termosztát, még adta a jelet, hogy fűtsön, a keringtető szivattyú még ment sokáig, tovább, mint mikor akkor szokott, ha lekapcsol a termosztát. Eddig jó gondolom. Mikor a lángot újra indította volna, a zöld led 5-6 gyorsabb villogása után pirosra váltott és leállt.
A gáz minőségével nem lehet probléma?
(#) VIM válasza isthort hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Helló! Nem tudom, hogy merre laksz de ilyen hidegben ha a nyomáscsökkentőd és a mérőórád a szabadban van és a lakossági felhasználás is a település fogadó állomásának képességének határát is eléri, előfordulhat gáznyomás ellátási probléma.
(#) VIM válasza GergelyP hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Szia! Talán csak a vízszűrő lehet elkoszolódva de a HMV "tömegáram érzékelő"-vel is lehet probléma, hogy nem ad megfelelő jelet a vezérlő számára, ezért az nem engedi teljes terheléssel működtetni a főégőt (mert a HMV-nek prioritása van a fűtéssel szemben). A tömegáram érzékelő az turbinakerekes, hall jeladós alkatrész. Ebben a leírásban megtalálsz mindent ami fontos lehet a számodra a szereléshez ha szerelni akarsz. Vízkőoldóban áztatáshoz használhatsz expressz vízkőoldót (foszforsavat).
Következő: »»   376 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem