Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   266 / 841
(#) Ballage válasza Norberto hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Erre gondoltam. Bár ez is sokkal jobban nézne ki, ha volna rendes színes banánhüvely.

Elolap5.PNG
    
(#) Norberto válasza Ballage hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Értem. Valóban jól nézne ki. Kár, hogy nemigen kapni jó minőségben, elérhető áron ilyen banánhüvelyeket.

---

Szerk: illetve, most találtam egy szépnevű gyártót: Zhejiang Bose Group Co., Ltd.
(#) Ballage válasza Norberto hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Meg olyat, ami tudja azt, ami ide kéne (pl. ezek csavarszorítósak, tehát pl. egy villás sarut vagy bármilyen madzagot alájuk lehet szoríttatni). A HEStore-ban van színes, de az nem csavarható. Azért jó lesz ez anélkül is.
(#) Ballage válasza Norberto hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Ejha! És hol lehet ezt a csodát kapni itthon?
(#) Norberto válasza Ballage hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Aztat nem tudom, kérem szépen. De ha rátalálsz, megoszthatod velünk!
(#) Ballage válasza Norberto hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Természetesen, első dolgom lesz. Esetleg nyitok egy banánhüvely-boltot, ahol majd óccóér lehet kapni ilyet.
(#) Ballage válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Köszönöm szépen! Igyekeztem kicsire építeni, bár azért aggódtam, hogy a trafó esetleg bele fog szórni az elektronikába, de szerencsére egyáltalán nem tudtam brummot mérni a kimeneten (azaz kisebb volt, mint amit a szkóppal látni lehet). Inkább zajos volt egy kicsit, pár mV zörej kijön belőle. Azt még nem nyomoztam le, hogy a referencia zajos, vagy úgy általában a szabályzás. Meg majd szeretném dinamikus terheléssel is megmérni, hogy mit tud.
(#) emmzolee válasza Norberto hozzászólására (») Máj 31, 2010 / 4
 
Láttam nemrég az Elektro Konthában Hirschmann banán hüvelyeket 1200Ft volt az ára asziszem. Úgy nézett ki mint egy profi műszer csatlakozója. Lehetett a csavaros feje alá közvetlen kábelt is tenni. a honlapokon sajna nem találom, de nagyon profi volt (sajna az ára is) De ha valaki tutira meg...
(#) Norberto válasza emmzolee hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Nem rossz, köszönjük az információt. Akkor mégis csak lehet kishazánkban kapni ilyen extra dolgokat is.

Mondjuk láttam már náluk néha párféle speciálisabb csatlakozót, pl. minőségibb XLR-eket is.
(#) proli007 válasza emmzolee hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Hello!
Ez a áramkorlát kapcsolás, igazából nem alkalmas erre a célra. Át kellene alakítani. És még akkor is gond lenne, mert az árammérő "+" pontja lenne közös a beállított korlát "-" pontjával..
üdv! proli007
(#) emmzolee válasza Norberto hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Ma voltam a Kácsa audioban. Éppen arra jártunk, és benéztünk. Ott aztán vannak speciális, minőségi csatlakozók. El tudtam volna költeni 2-300000 Ft-ot, ha lett volna
(#) emmzolee válasza proli007 hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Hát ez az. Akkor dobhatnám ki az egész eddigi munkámat. Akkor valószínű, hogy akkor nem lesz benne ilyen funkció. Hacsak nem találja ki itt valaki a megoldást. :yes:
(#) szücsien válasza emmzolee hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Esetleg nem ez volt?
(#) emmzolee válasza szücsien hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Nem. Ettől is tutibb volt, de mindegy is. El kell menni a Konthába, ha akar valaki venni. Mondom nagyon szép volt.
(#) Alkotó válasza emmzolee hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Ez is egy alternatíva lehet labortáp csatlakozónak. Nem vetekedhet a Hirschmannal, de ez bruttóban 100Ft körül van. Nagy méretű, nagyon stabil, kézzel is erősen meghúzható. Az oldalán a lyuk akkora, hogy oda is pontosan beillik egy banándugó, de persze vezeték is mehet bele.
Egyetlen gondja van (amit én nem tekintek hibának), nem lehet közvetlenül fémlapra szerelni. Nekünk kell gondoskodni az előlaptól való elszigeteltségről.
(#) vikipapa hozzászólása Jún 1, 2010 /
 
Helló mindenki. Megépítettem az Attila86 által készített Labortápot Tökéletesen működött, de rákötöttem egy nagyobb teljesítményű izzót, és túl ment 2A-en az áram. Kiégett a bizti (2A-es volt), betettem egy újat (2A), de utána csak 33,4 és 33,6között lehetett állítani a fesz-t (megmértem multiméterrel is). Vajon mi lehet a probléma? én a tranzisztorokra gondolok. Köszönöm a válaszokat.
(#) Attila86 válasza vikipapa hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Én is azokra gondolok.
(#) vikipapa válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Helló. Gondolom átment/átmentek vezetőbe. Holnap veszek vagy kérek a suliból egyet-egyet.
(#) mex válasza vikipapa hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Vezettek azok előtte is csak szabályozottan.
(#) vikipapa válasza mex hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Tudom. Úgy értettem hogy átégett/átütött (Mindíg vezet)
(#) nagy hoho válasza mex hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Most már egész vezetők nem félvezetők.
(#) alex01 hozzászólása Jún 2, 2010 /
 
Sziasztok! megépítettem, Attila86 labortápját:Bővebben: Link és,minden jól megy,csak a 7805 melegszik...nem tudjátok,mitől lehet?
(#) Attila86 válasza alex01 hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Szia!

Attól melegszik hogy be van kapcsolva. Ez teljesen normális, hűtőzászlót kell rátenni és nincs semmi gond. Ha nagyon forró lenne akkor a belső hővédelme úgyis lekapcsolná, de ez nem fordulhat elő.
(#) alex01 válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
oké,köszönöm,de van rajt hűtőzászló,de így is felmelgszik 90 fok körülire...
(#) Attila86 hozzászólása Jún 2, 2010 /
 
Mondom, hogyha nem kapcsol le a saját belső hővédelme miatt akkor nincs gond mert bírja.
(#) alex01 válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
ok,köszi mégegyszer...különben,nagyon jó kis táp...
(#) Hetope válasza alex01 hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Azt ajálom hogy szedd le a netről a 7805 adatlapját és meglátod a max bemenő feszülségét !
(#) vikipapa válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Helló. A két tranyó volt a kehés. Kicseréltem és nagyon jól működik. Nagyon jó kapcsolás, ez volt az első nagyobb projektem. Mindenkinek ajánlom. Most éppen a Forrasztóállomás II.-t akarom megépíteni, remélem sikerülni fog Alex01: nekem is melegszik a stab, de nem kell vele annyira foglalkozni. Ahogy írta Attila, ha nagy gáz van kikapcsol.
(#) emmzolee válasza vikipapa hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Nem értem miért jó kapcsolás, ha a biztosíték kimenetele ellenére meghibásodott a tápegység. Ha jó lenne minden, akkor a bizosítéknak meg kellene tudni védeni az utána lévő alkatrészeket. Vagy máshogy kell védeni.
(#) Alkotó válasza emmzolee hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
A biztosíték a trafót védi, nem az elektronikát. Az ő olvadási sebessége nem elég félvezetők védelmére.
Következő: »»   266 / 841
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem