Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   509 / 840
(#) CHZ válasza Csongi_ hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Trafód tudna többet is, nem a bejövő DC esik a terhelés hatására?
Nálam a kapcsolóüzemű táp 50V, 6A áramnál 48V-ra csökken.
Az 555 17V feszültséget kap, alkatrészek kapcsolás szerint.
(#) Csongi_ válasza CHZ hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
A trafom megbirja a 10A-t, az esest a tap kimeneten mertem.
Probaltad egy masik 555-el?
(#) CHZ válasza Csongi_ hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Igen, de az is ST gyártmány, más márka nem áll a rendelkezésemre.
(#) Csongi_ válasza CHZ hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Ha az is melegszik, akkor passz. Nem tudom mit mondhatnek.
(#) CHZ válasza Csongi_ hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Nálad egyáltalán nem meleg az 555?
Így gondolom a T12 FET sem forró, mivel normális az áramfelvétele az 555-nek.
(#) Csongi_ válasza CHZ hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Nalam a Q12-es FET hutoborda nelkul csak annyira melegedik, hogy kezzel meg tudom fogni, az 555 nem melegedik. Szerintem ha az 555 rendben van, akkor nem kellene melegedjen.
(#) Attila86 válasza Csongi_ hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Nálam is.
(#) CHZ válasza Csongi_ hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Akkor a probléma az 555 körül lesz, mivel 60mA az áramfelvétele.
Megmérnéd, hogy az R4 100 ohm ellenálláson mennyi feszültség esik?
Ebből megtudnám, hogy mekkora a normális áramfelvétele az 555-nek.
(#) Csongi_ válasza CHZ hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Megmernem , de most sajnos nem vagyok otthon.
(#) CHZ válasza Csongi_ hozzászólására (») Szept 11, 2013 / 1
 
Köszönöm, ráér.
Közben összeraktam hozzá a panelmérőt, elsőre indult még be kell állítani.

P.M. 002.jpg
    
(#) Csongi_ válasza CHZ hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Jo lett a panelmero, de volt a taphoz tervezve sajat panelmero, azt nem epitettes meg hozza? Ahelyett ezt hasznalod?
(#) every hozzászólása Szept 11, 2013 /
 
Attila86: Minek az smps2-ön hától és elől bal oldalt a bekapcsoló kapcsolók. Tehát minek a kettő? köszi
(#) Attila86 válasza every hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Csak előre kell. Azért van hátul is mert a hálózati csatlakozó, a biztosíték és egy hálózati kapcsoló egybe van építve ebben a csatlakozóban: Bővebben: Link
Én pedig megkedveltem ezt a csatlakozót, ezért használtam ennél a tápnál is és ha már van rajta kapcsoló akkor bekötöttem, mert miért ne.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2013
(#) CHZ válasza Csongi_ hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Azt nem raktam össze, túl magas a panel, nem férne el a dobozban és kevesebbet tud, kapcsolgatni kell áram és feszültség mérésnél.
(#) szili83 hozzászólása Szept 12, 2013 /
 
Megjöttek a 2N3442-k.
Remélem ezek bírják, s eredetiek....
(#) Ghoost válasza szili83 hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Probara fel, akkor!
De csak fokozatosan, a jozan mezogazdasagi ész vezesen.
(#) kadarist válasza szili83 hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Reméljük, hogy elfekvő raktárkészletből származik, mert a Motorola 2004 óta nem gyárt félvezető alkatrészeket.
(#) Doncso válasza kadarist hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Kb mint az én eredeti toshiba 3773-asaim. (A toshiba nem is gyártott ilyet)
(#) szili83 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Majd kiderül.
De körbekérdeztem mielőtt vettem, mindenki ilyen márkájut mondott...
(#) pjg válasza kadarist hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Ezek 2002. második hetében készültek.
(#) pz87 válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Üdv!
Kicseréltem az IC6-ot OPA2735-re és most már végre lemegy 0.00-ra az áram.
Viszont azt múltkor nem említettem, hogy nem lineárisan mér a panelmérő.
1A áram alatt egyre kevesebbet mutat nagyobb áramoknál meg egyre többet.
0,1A nál csak 0,05-öt mutat és a beállító poti már kiakad nem tudom növelni, de ekkor meg pl. 5A-nál már 5,3A-körül mér innen meg le kéne tekerni a potin, de akkor meg alacsonyabb áramoknál még rosszabbul mér. TLC IC-vel is ugyan ez volt tehát nem a csere miatt ilyen.
Ezzel lehet kezdeni valamit?
(#) riddler17 válasza szili83 hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Nekem is ilyen tokozású 2N3055-ös végtranzisztorom van, szintén tápegységhez, csak más fajtához. Még nem álltam neki az összeszerelésnek, de kíváncsi lennék és megoldási javaslatokat szeretnék kérni tőletek, hogy egy ilyen tokozású alkatrészt hogyan rögzítsek hűtőbordára, szigetelés kell-e alá? Fúrni kellene a 2 alsó lábának 1-1 lyukat és szigetelve a kivezetéseket beszerelni?
(#) Csongi_ válasza CHZ hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Szia!!
Most jottem haza, es 6-7 fele megint elmegyek. A 100ohm-os ellenallas 2 laban merjek feszultseget?
(#) qvasz2 válasza riddler17 hozzászólására (») Szept 12, 2013 / 1
 
Rögzíteni így tudod: Bővebben: Link
Idézet:
„Fúrni kellene a 2 alsó lábának 1-1 lyukat”

Ezt nem nagyon értem ! Ha nem fúrsz neki lyukat, mégis mit csinálsz vele? Levágod, hogy ne legyen útban? És azután hogy kötöd be?
Nyilván fúrni kell neki lyukat, át kell vezetni a bordán, és a másik oldalról lehet hozzá kábelt forrasztani. Természetesen ezt csak olyan bordára tudod feltenni, aminek sima a túloldala. Ezért használunk " L " idomot, mert a bordák többsége erre alkalmatlan: például így
(#) CHZ válasza Csongi_ hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Szia!
Köszönöm!
Igen, abból már megtudom, hogy mennyi a normális érték.
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Szia!
Nekem csak az előszabályzója van meg ennek a tápnak, és egy másik főszabályzót táplál, de lényegében ugyan ezekkel az alkatrészekkel. Az előszabályzó órajel generátorának az áteresztő tápja nálam BD139, és az is melegszik. Nekem volt akkora szerencsém, hogy Attila elég közel tervezte az előszabályzó áteresztő fokozatához, így egy kisebb darab L idommal ki tudtam vezetni a bordára. Így Nekem 5,2A is kijön belőle 30V mellett, tehát az a 150W simán lejön belőle amire méreteztem. Nekem az NE555 17V-ról jár így. Én kettőt is építek, az egyik 85%-ban van kész, de azzal meg vagyok elégedve.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2013
(#) Attila86 válasza pz87 hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Ez érdekes probléma, linearitáshibát soha nem tapasztaltam még a panelmérőimmel pedig jó néhány kikerült már a kezeim közül. De még csak hasonló visszajelzés sem érkezett még senkitől. Fogalmam sincs mi okozhatja a linearitáshibát, hiszen a jel útjában nincs olyan alkatrész ami ezt előidézhetné. Végig kellene méricskélni digimultival hogy hol lineáris és hol nem lineáris már a jel. Egészen a labortáp kimenetétől kezdve a panelmérő műveleti erősítői előtt, után majd végül közvetlen a PIC bemenetén. A feszültség is nonlineáris, vagy csak az áram?
(#) pz87 válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Szerintem a sönt ellenálláson jelen lévő zaj lesz a ludas.
Digi multival jó, mind az árammérés mind egy külön 0,1-ohm-os söntön feszültséget mérve.
Viszont a panelmérő érzékeny lehet rá, szkóppal rámérve a labortáp söntjére szabályos tüske kiugrások vannak és a szkóppal mért feszültség is kevesebb a valós áramhoz tartozónál.
Érdekes, hogy erre a digi multi nem érzékeny az rendesen mér.
Olyan 1,5-2A körül tudtam úgy beállítani a panelmérőt, hogy azonos legyen a digi multival.
A feszültség méréssel nincs baj.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2013
(#) szili83 válasza pjg hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Köszi! És vastagabb is a talpa mint a 2N3055 volt. Akkor ez eredeti.

Ma teszteltem több mint 1 óráig 2,75A-el terhelve 6V-on (125W diszipálva) ment egy izzó, és így bírta, melegedett de a ventik szépen végzik a dolgukat.46 fok fölé nem ment, de majd szabályzóval kiderül. (lehet így felhúzom majd 3A-ra, néha kellhet rövid időre nagyobb áram, de majd ésszel kell úgy használnom) ) A tranyok alá coolmaster pasztát tettem. Így a tranzisztor nagyon jól átadta a hőt a bordának, a szilikonzsír sokkal rosszabb.

Szóval a tranzisztorok jók, 52V-on jól mennek, nem üt át.
(#) szili83 válasza riddler17 hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Ha több tápegységet csinálsz, és azonos bordán, akkor a tranzisztorokat csillámmal el kell szigetelni.
Én 2-t csinálok, de inkább majd a bordát szigetelem el mindentől, ha nem használok csillámot jobb a hőátadás.

Igen mindent ki kell fúrni. Vettem egy csillámot, s az alapján fúrtam ki a csavarnak, s a két lábnak.

Ha bármi segítség kell szólj, van már tapasztalat.
Következő: »»   509 / 840
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem