Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   272 / 278
(#) img válasza Scoud hozzászólására (») Aug 1, 2023 / 1
 
Ácsi. Ha az valóban füstöl, akkor ott aktív zárlat van. A helyedben én kivenném a FET-et és megkeresném a zárlat okozóját (ha nem maga a FET az). És ellenőrizd a gate driverét is, mert ha egy FET elszáll, akkor általában azt is viszi magával. Amiket antiktelefon írt azt is tedd meg.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2023
(#) antiktelefon válasza img hozzászólására (») Aug 1, 2023 / 1
 
Az egész semmit nem jelent. Akkutöltőben nincs 3V és nem szokott semmi füstölni, vakon félmondatokból ez nem lesz megjavítva.
(#) img válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 1, 2023 / 1
 
Úgy raktam össze magamban, hogy ott 3 voltra esik le a feszültség, ami magyarázná, hogy izzik / füstöl a FET.
(#) Scoud válasza img hozzászólására (») Aug 19, 2023 /
 
Igen. Kivettem a FET-et, megszűnt a zárlat, de nem a FET okozta.
Valami a 3Voltos vonalon zárlatos, de nem nagyon tudok rájönni micsoda.
(#) img válasza Scoud hozzászólására (») Aug 19, 2023 /
 
Azokra nem válaszoltál amiket antiktelefon kérdezett, pedig fontos lenne.

Még mindig a 33 ohm-os mérés miatt gondolsz zárlatra?

Az "izzó" FET a fő tápsínen van?

Van hőkamerád vagy izopropil alkoholod? Labortápról megküldöd a kapcsolódó tápsínt biztonságosan kis feszültséggel + áramkorláttal és figyeled, hogy mi melegszik.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2023
(#) Scoud válasza img hozzászólására (») Aug 19, 2023 /
 
0,5 ohm-ot mérek a 3D3V_S5-ös vonalon.
A FET +DC_IN és AD+ között van. Ha leszedem nincs zárlat, de nem indul a gép. Ha felteszem tápegységről leesik a 19 Volt 1,5V-ra és 2,5 amper folyik. A processzor melegszik csak.
Tekercseken, vagy az alaplap belsejében semmilyen feszültség nincsen.
(#) antiktelefon válasza Scoud hozzászólására (») Aug 19, 2023 / 2
 
Nem akarok oldalakat írni feleslegesen:
Az a fet a dc buszra kapcsolja a töltőt. Ha felrakva izzik, akkor vagy a bq nem jó és 20V van csak a gaten a 25V helyett, vagy a kimenet zárlatos. Ha a kimenet zárlatos, akkor sincs meg a 25V a geten, teháta fet ohmikus régióban van és forr. A kimenetén van zárlat? Hány ohm? De ha proci meleg, akkor esélyes cpu vcore high side és kuka.
Lapról rakj fel egy képet és MINDEN tekercsre írj ellenállást a föld fele, illetve a leszedett fet 3 lábát is mérd meg és írd rá. De esélyes kuka ez.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2023
(#) elactrofan válasza Scoud hozzászólására (») Aug 19, 2023 / 1
 
Szia nem kell ide mindenféle kép meg tekercs ellenállás érték.
a kapcsirajz 24 old. SPI 25 néven van a ROM ic ennek a VCC lábára (8) tegyél 3Voltot az áramot ha lehet ved le kb 1,5 A Ami melegedni fog az a hibás, de érzésem szerint a pch okozza a problémádat, de ha van egy kis szerencséd akkor "csak" sio ic halt meg ,
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2023
(#) antiktelefon válasza elactrofan hozzászólására (») Aug 19, 2023 / 1
 
Ez baromira nem így van. Tippek nekem is vannak, de nem vakon lövöldözni kell, hanem mérni. Egy képen lévő értékek alapján nagyon hamar ki fog derülni a dolog (és nem véletlenül bevett dolog neves board repair fórumokon, hogy kötelező is csatolni). Ha 3 és 5V és 3V alw meg 5V alw is 0ohm, akkor kuka a sio és esélyes más is, de azt mondta a proci melegszik, szóval más is lesz ott.
Hacsak nem téved és pch melegszik, de az is ordítana képről az 1v05 ellenállásból. Meg képen vissza is lehet jelölni, mit mérjen meg hova injektáljon feszültséget stb.
(Illetve soha nem injektálunk 1V-nál többet a lapra érthető okokból... Nem fog a 3V railen gondot okozni a 3V, de akkor sem jó példa és szokás, 1V a biztonságos érték, ami zárlatos egyéb dcdcnél sem okoz túlfeszültséget. Pl gpu 1V8 is a 3V-ról szokott menni, ha nem az 5V-ról és néha pl 1V05prim is,de az jellemzően 5Vin mondjuk.)
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2023
(#) elactrofan válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 20, 2023 /
 
Nem egy alaplapot javítottam már meg tudom mit beszélek.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2023
(#) antiktelefon válasza elactrofan hozzászólására (») Aug 20, 2023 /
 
Ha olvasod amit írtam, akkor biztosan feltűnt neked is, hogy tapasztalat azért itt is van. De csak húzza a kérdező az időt, egy képet csinálni és ráírni kevés idő és ha a 3V-on a pmic fog forrni akkor csak egy csomót szenvednénk itt zsákutcákban, képről meg látszana 3V 5V és 1v05 is zárlatos esetleg és felejtős a lap. Tül magas fesszel injektálás miatt kinyírt cucc meg elég sok van. Illetve olyan is, ahol zárlatot leszedték, ráindítva meg a zárlattól meghalt dcdc 20V-ot küldött mindenre.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2023
(#) Scoud válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 30, 2023 /
 
Elnézést mindenkitől, nem tudtam hogy ilyen gyorsan válaszoltok. Megértéseteket köszönöm.
Kezdő vagyok még minden tekintetben.

A nyíllal jelölt FET melegedett nagyon. Megjött kínából az új, azóta nem.
Itt van a kép, ráírtam a tekercsek ellenállását föld felé.
(#) Scoud válasza elactrofan hozzászólására (») Aug 30, 2023 /
 
Kipróbáltam. Semmit nem melegedett. Alkohollal is spricceltem, de nem találtam semmit, ami meleg lenne.
(#) antiktelefon válasza Scoud hozzászólására (») Aug 30, 2023 / 1
 
Az a gond, hogy összevissza kapkodsz és ennek semmi értelme nincs így. Amit kicseréltél az egy dc in fet (amit mellesleg kb bármire ki lehet cserélni és nem kell Kínából rendelni) és köze nincs a többi problémához, hanem azért melegedett, mert a kimenetén zárlat van vagy mert a gaten nincs meg 25V hanem csak 20V van mert a BQ nem boostol és a fet ohmos tartományban dolgozott.
A 3V ág zárlatos, azzal kellett volna inkább foglalkozni és annak baromi sok oka lehet akár egy psid vonalon fet zárlat, ec probléma vagy akár chipset zárlat is okozhatja. Baromira nem kellett volna betáplálni abba a vonalba, de most már úgyis mindegy. 3V-on mekkora áramot vesz fel a vonal?
(#) Scoud válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 30, 2023 /
 
1,5 amperig engedtem, de a fesz. leesett 0,3V-ra.
Szedegedtem le kondenzátorokat, bíztam benne, hogy csak azok lesznek, de nem.
(#) antiktelefon válasza Scoud hozzászólására (») Aug 30, 2023 / 1
 
Ez amit mondok, vakon nekiállni mindenfélének, semmi értelme! Még mindig lehet mlc zárlat, de nem így lesz meg. 1W disszipált teljesítmény alatt nem fogod kézzel megtalálni a zárlatot.
pu4504 és 4505 az jó mérve? Dc busznak mi az ellenállása? Feszt meg a nyákon kell mérni, 0.3V az 1.5A mellett messze nem zárlat zárlat még. 3-5A-en 30-80mV az a zárlat.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2023
(#) Scoud válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 30, 2023 /
 
PU4504 : 30ohm ; PU4505 : 0,6 ohm
(#) antiktelefon válasza Scoud hozzászólására (») Aug 30, 2023 / 1
 
Nem így mérünk egy fetet...
De a 4504 a high side fet a fő tápbuszra, annak a gatejét mérd D és S lábhoz és GNDhez, szerintem a 3V táp high side zárlatos.
Illetve mivel a 3V zárlatos és a high side dcbusz és 3V között van, így a fő tápbuszod 30ohmos-> emiatt forrt a feted, amit fölöslegesen cseréltél valószínűleg.
A fő tápbusznak soktízkohm felett kéne lennie, nem 30ohmnak. ha a 3V high side fet zárlatos, dobhatod ezt a kukába, mert minden is halott lesz a 3V ágon.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2023
(#) Scoud válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 30, 2023 /
 
PU4504 : GD 145, GS 145 GGND 145 ; PU4505 : GD 145, GS 145 GGND 145
Hát itt minden ugyanaz. DS között van zárlat.
(#) antiktelefon válasza Scoud hozzászólására (») Aug 30, 2023 /
 
Mi 145? Milyen állásban meg hogy? Gate nem kéne kapcsolatban legyen mással, inkább vedd le a 4504 fetet és mérd ki jó-e, ha nem akkor még egy dolgot érdemes megnézni kuka előtt.
(#) elactrofan válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 30, 2023 /
 
Kérdező ezt Írta
1,5 amperig engedtem, de a fesz. leesett 0,3V-ra.
erre ezt írtad
Idézet:
„0.3V az 1.5A mellett messze nem zárlat zárlat még. 3-5A-en 30-80mV az a zárlat.”

ehhez csak gratulálni tudok csak így tovább.
(#) Scoud válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 30, 2023 /
 
Drain_Source 1,6Mohm, Gate-hez képest nem mérek semmit
(#) Scoud válasza elactrofan hozzászólására (») Aug 30, 2023 /
 
Légyszives ne itt hergeljük egymást.
Köszönöm a segítséget!
(#) img válasza Scoud hozzászólására (») Aug 30, 2023 /
 
Rövidre zártad egymással a levett FET lábait a mérés előtt? Mert egyébként meg tud viccelni.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2023
(#) Scoud válasza img hozzászólására (») Aug 30, 2023 /
 
azt nem de sikerült elpöckölnöm...
(#) antiktelefon válasza Scoud hozzászólására (») Aug 30, 2023 / 1
 
Ez a 4504 fet? Akkor viszont ez a fet jó, de a main railen mégis van zárlat és a vrm kimenetén is (de akkor a gateken milyen 145 valamiket mértél?)
A leszedett fet helyén lévő nagy pad ellenállása mennyi testhez képest?
(#) antiktelefon válasza elactrofan hozzászólására (») Aug 30, 2023 / 1
 
Mert mi nem stimmel szerinted?
Nyilván egy 3V-os ágon 0.3V 1.5A-en az nem üzemszerű állapot, de egy stabil zárlat, mint egy repedt kondi az 1.5A-en néhány mV-ot adna a lapon, hibakeresésnél nagyon nem mindegy a zárlat 2-3mohm vagy 200-300mohm. De ha ennyire kötekedni akarsz inkább mond meg mi a hiba...
(fesz injektálásnál az elvem amúgy az, hogy maradjunk 1V alatt és addig kell az áramot emelni, amíg a lapon a zárlat közel 0.8-1W-ot fűt, mert akkor meg lehet találni, de nem az van, hogy rányomsz 10A-t aztán eltűnik a zárlat és sosem lesz meg, mi volt az oka és egy halott zárlatközeli kondi van rajta vagy egy icből kiég a zárlat).
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2023
(#) Scoud válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 31, 2023 /
 
PU4504 padek a GND-hez képest Drain: 35,2 ohm. Source: 0,5 ohm. Gate: 146kohm.
és meglett a FET is.

Nem a PU4505-öt kellene vizsgálni?
PU4505 (még fent van) : GND-hez képest: Drain: 1,4 ohm. Source: 0,4 ohm. Gate: 143,2 ohm.
(#) antiktelefon válasza Scoud hozzászólására (») Aug 31, 2023 /
 
A drain 35,2 ohmmal ami problémás, ugyanis az a fő tápbusz, aminek soktíz kohm felett kéne lennie. Egyik dolog, amit meg kell oldani az annak a kiderítése, miért 30ohmos.
A másik fet csak a low side fet a 3V-os ágon, az teljesen mindegy. PG4517-29 jumpereket szedd le vagy a pl4502 tekercset, ha arra gyanakszol a pmic vag y alow side fet okozza a 3V-on a zárlatot, de szinte biztos nem. Viszont ha a tekercset leszeded, a kimenetére rá tudsz forrasztani és jobban be tudsz táplálni a 3V ágba és talán kiderül miben van a zárlat.
(#) Scoud válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 2, 2023 /
 
Semmi nem történik. Nincs zárlat. :O ?
Következő: »»   272 / 278
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem