Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   273 / 278
(#) Scoud válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 2, 2023 1 /
 
másik odalt van zárlat. kész én ezt kukázom
(#) antiktelefon válasza Scoud hozzászólására (») Szept 2, 2023 /
 
Melyik az a másik oldalt? A terhelés felőli oldalon a 3V-on? Hozd el és baromi gyorsan megmutatom hogy kell az ilyet hibakeresni és megmondom érdemes-e javítani, vagy miért kuka a lap.
(#) Scoud hozzászólása Szept 6, 2023 /
 
Megint én. Másik laptoppal.
Létezik, hogy ez csak akkor ad le feszültséget, ha csatlakoztatva van? Most jelenleg bemegy 240V, de nem jön ki 20V. Laptop sem érzékel semmit.
Van rajta egy signal csatlakozó, ami nem tudom mit cisnál.
Válaszokat köszönöm.
(#) elactrofan válasza Scoud hozzászólására (») Szept 6, 2023 / 1
 
Ki kell hogy adja a 20V-ot
belső pin vagy nem ad feszt vagy táp közeli
Belső köpeny a "+" külső a "-"
kijövetelnél nem látható sérülés esetleg törés a vezetéken? Legtöbbször tőben törik meg
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2023
(#) antiktelefon válasza Scoud hozzászólására (») Szept 6, 2023 /
 
Rosszul méred, a középső pin az csak egy ellenállás, de ott a pinout rajta. De ha működik, nem mindegy? Amúgy az Apple magsafe az tényleg ilyen, onewire kommunikációval, de ez nem az.
(#) img válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 6, 2023 /
 
A középső pinen kommunikál a töltő, úgy rémlik ez is onewire protokollon. Az biztos, hogy azonosítja magát, mert nem gyári töltővel nem működnek a Lenovók.

A HP-knál van szimpla feszültségérzékeléses azonosítás.
(#) antiktelefon válasza img hozzászólására (») Szept 6, 2023 /
 
Bővebben: Link
Nem, sima ellenállás. Idegesít is, mert aliról nem lehet ellenállásos kábelt rendelni, csak olyat, amiben vagy nincs, vagy random van valami pici wattos. 11ben javítva szoktam nagyobb tápot potival emulálni.
(#) img válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 6, 2023 /
 
A HP-knál 6.5 volt a jó a centerpinen, ennél mennyi?
(#) antiktelefon válasza img hozzászólására (») Szept 6, 2023 /
 
Fene tudja, megnézhetem, de mivel ellenállás, így 0V és az ec felől valami 3V szerűség hajt át áramot rajta.
(#) Massawa válasza img hozzászólására (») Szept 6, 2023 /
 
Igy van meg az akku sorozatszámát is kiolvassa, meg azt is hány ciklusban volt töltve.
(#) antiktelefon válasza Massawa hozzászólására (») Szept 6, 2023 /
 
A töltő? Milyen gépről beszélsz te? Mert azt a töltésvezérlő, leggyakrabban BQ chip intézi s azon belül is smbuszon át az ec.
(#) img válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 7, 2023 /
 
Majd megbeszéljük élőben. Addigra kimérem én is.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2023
(#) Massawa válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 7, 2023 /
 
Lenovo laptop.
(#) Massawa válasza Scoud hozzászólására (») Szept 7, 2023 /
 
Sőt ha minden igaz, akkor ad csak feszültséget, ha stimmel a kodja. Egy chip van benne egyedi számmal ( valamilyen DS5201 stb).
(#) KBal76 válasza Scoud hozzászólására (») Szept 7, 2023 /
 
3 ilyen tápom van itthon, tök más évjáratok, meg két laptop. Mindegyik megy mindegyikkel, sose figyeltem hogy melyik melyiké.
Megmértem most, nem a középsô érintkezôre adja ki a 20V-ot, hanem a keret belsejébe, a középsô felé nincs feszültség.
(#) antiktelefon válasza Massawa hozzászólására (») Szept 7, 2023 /
 
Ne vezesd félre, ez egyszerűen marhaság, belinkeltem a thinkpad wikit, a slim tip töltőcsatiban teljesítménytől függően egy ellenállás van.
Mond meg a te "Lenovo laptop"-od micsoda, mert még sosem láttam Lenovonál ilyet és szándékosan nem adsz konkrét választ. De mindig is ellenállás alapú volt, már a régi kördugós megoldásnál is és a kábel is 2 eres, a töltő csatiban intézik el.
(#) antiktelefon válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 7, 2023 /
 
Igen és ha a test és a center pint méred, akkor látni is fogod a wattnak megfelelő ellenállást. Pl az erősebb gépek 135W alatti töltőről el sem indulnak és hibát sem dob, mint egy HP vagy Dell, jó kis hibakeresést tud okozni távjavításnál, ezért kell mindig képet kérni a töltő matricájáról.
(#) elactrofan válasza img hozzászólására (») Szept 8, 2023 /
 
második linken látható megoldást a Dell alkalmazza. (eddig én csak náluk találkoztam ezzel)
Megjegyezném, hogy a legjobb töltés visszacsatolást is ö alkalmazzák, értem ez alatt a készüléken lévő led ténylegesen a töltést jelzi.
(#) img válasza elactrofan hozzászólására (») Szept 8, 2023 /
 
Igazad van, rosszat linkeltem.
(#) antiktelefon válasza img hozzászólására (») Szept 8, 2023 /
 
Igen, de linkeltem wikit is. A kínaiak helyében gyártanék olyan kábelt, amiben ki van hagyva hely az ellenállásnak (mondjuk csavarozós vagy lehúzós burkolat, mint banándugón, nem öntött) Így az ember tudja konfigurálni, milyet akar, mert a listázásban úgysem szerepel az, hogy hány wattosnak megfelelő és mondjuk Dellnél meg Applenél ténylegesen van ic benne és akkor azt át lehetne forrasztani és megmaradna az eredeti ic és nem sírna a gép érte.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2023
(#) Massawa válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 8, 2023 /
 
Pontosan ezt nem akarják a gyártok, meg a politika sem.
Nagyon nehéz bármire garanciát vállalni, ha bárki beleturhat a szerkezetbe.
Biztos hallottál már az uj rendelkezésröl az egyforma USB-C stekkerröl. Sajnos még elképzelni is nehéz, hogyan lehet azzal nagyobb áramot juttatni pl egy laptopba.
Igaz az Apple már megint kijárt egy kiskaput, azaz megint vehetsz majd méregdrága certifikált Apple tápegységet, mást meg nem használhatsz.
(#) img válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 8, 2023 /
 
Én, ha csinálnék (fogok is szerintem), akkor egy többállású kapcsolóval oldanám meg, ami mindig a kívánt értékű ellenállást illeszti be az áramkörbe (aztán mehet a delej a labortápról).
(#) antiktelefon válasza Massawa hozzászólására (») Szept 8, 2023 /
 
Ki beszél gyártókról? Kínai utángyártott alkatrészekről van szó, gyári töltőn miért akarnád állítgatni hány wattos?
USB C PD szabvány az tud elég sokat, 9 gen laptopoknál volt az, hogy annyit ettek, hogy PD nem volt elég erősebb laptopokra, ma már ha nem egy brutál specifikációs laptopot veszel, az bele fog férni a 100W-ba azért. De az Új szabvány 240W-ig emeli a max teljesítményt, mondjuk a csatlakozó jelen formájában nem bír annyit.
(#) Massawa válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 8, 2023 /
 
Te akartál a csatiba ellenállást vagy mit gyömöszölni.
(#) antiktelefon válasza Massawa hozzászólására (») Szept 8, 2023 /
 
Olvasd el megint, amit írtam. A kínait nem érdekli a gyártó, ugyanúgy csinál utangyártott cuccot, de ha bele lehet rakni az eredeti chipet vagy konfigolni, akkor jobban használható és biztonságosabb, mint egy táp ami 65W-os, de a kábelen nincs ellenállás, így 90W-ot vesz fel a laptop róla.
(#) busz10 hozzászólása Szept 23, 2023 /
 
Sziasztok! Eggy Medion akoya e4214 el kapcsolatban szeretnék segitséget kérni!Inditáskor a biost adja be mi a teendő ilyenkor? Mi lehet a hiba! A segitséget előre is köszönöm!!
(#) img válasza busz10 hozzászólására (») Szept 23, 2023 /
 
Üdv!

Ha a boot sorrend beállítása megfelelő, akkor halott a boot drive.

Vagy lemerült az alaplapi (RTC) gombelem.
(#) busz10 válasza img hozzászólására (») Szept 23, 2023 /
 
Szia ! Ez orvosolható? Mi lenne az utolsó ken ? Mitudnál javasolni? Köszönöm!
(#) img válasza busz10 hozzászólására (») Szept 23, 2023 /
 
Gondolom ki tudod (lehet) cserélni a HDD-t / SSD-t és az elemet is. Nem ismerem azt a laptopot konkrétan belülről, így nem tudom, hogy mi van benne.
Következő: »»   273 / 278
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem