Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   272 / 312
(#) uniman válasza mineral hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
Hello! Ezt a képet nézd meg...vagy ilyen "csöved" sincs kéznél?
(#) Laurox válasza mineral hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
Szinte biztos, hogy az egyik felső csőnek a vékony vezetéke forrasztási hibás, kicsit meg is szokott pörkölődni a drót vége. Újra kell forrasztani, de baromi macerás. Erre a típusra ez nagyon jellemző!
(#) Laurox válasza Laurox hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
Egy kép a netről, de ez van az LG-vel is.

csö.jpg
    
(#) mineral hozzászólása Okt 11, 2017 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget,válaszokat, tippeket. Holnap meg is nézem majd.
(#) molnarp hozzászólása Okt 15, 2017 /
 
Sziasztok!
Acer AL1916W kb 20 perc után serceg, majd az inverter letilt.
Az inverter egyik nagyfesz csatlakozója meg volt égve, azt javítottam, de a hiba ugyanaz.
A sercegés forrását még nem tudtam 100%-ra meghatározni, de gyanús, hogy a trafó csinálja.
Burkolat nélkül mire bemelegszik 1 óra is eltelik, addig jó minden. Egyik kondi se púpos.
Ha hajszárítóval kicsit ráfújuk a trafó környékére, akkor hamar előjön.
A fénycsőre menő csatlakozót még nem néztem.
Szerintetek?
(#) emmzolee válasza molnarp hozzászólására (») Okt 18, 2017 /
 
Szerintem valami túlterheli a rendszert. Lehet oka a trafó menetzárlata. Lehet a fénycső zárlatos, vagy csak nincs meg a megfelelő frekvencia. Vannak monitorok amiben ez rezonáns. Teháh ha a cső nem jó, akkor a frekis sincs meg. Ha nincs meg akkor többet eszik, mert telítődik a trafó magja.
Mivel csináltad a hőkamerás képet? nagyon tetszik. Ha a mobilra van valami okosság kérlek írd meg mert vennék egyet. Kössz.
(#) elektroncso válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 18, 2017 / 1
 
Bár nem engem kérdeztél, ott a képen a megoldás. FLIR Nekem is tetszik, bár kipróbálni nem tudod.
(#) uniman válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 19, 2017 / 1
 
Ez egy százezres "okosság"..vagy nem?
(#) molnarp válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 19, 2017 / 1
 
Köszi. Már rendeltem egy trafót, majd meglátjuk.
Flir One-al készítettem. Valóban újonnan 100, de használtan feléből is megvan.
Van egy másik a seek thermal, ami olcsóbb, de ezt a minősége is tükrözi.
(#) emmzolee hozzászólása Okt 19, 2017 /
 
Kössz mindenkinek.
(#) emmzolee válasza molnarp hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
Melyik trafó? A fénycsőé vagy a tápé? Előtte jó lett volna mérni, hogy mennyi a mágnesezési induktivitás, mert lehet a trafónak semmi baja. A fénycső trafóról ha lehúzod a csöveket, akkor beindul? Mert ha ugyanaz a jelenség mint csővel, akkor valószínűleg menetzárlatos a trafó.
(#) molnarp válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
A cső nagyfesz trafója. Bármelyik lehúzott fénycsővel nem indul a monitor. A trafót célzattan, kismértékben melegítve elkezd ciceregni, majd leáll az inverter. Ha cicergés közben visszahűtöm akkor abbamarad.
Így hiába méregetem ha csak olyankor húz át.
(#) emmzolee válasza molnarp hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Ott a pont.
(#) tomii hozzászólása Okt 22, 2017 /
 
Sziasztok.
Adott egy Samsung Syncmaster 931BG monitor.
Bekapcsol, de csak 20-30 perc után.
Hallani sípoló hangot, hogy állna felfelé a rendszer.
Egyre hosszabbak a sípolások, egyszer elindul utána.
Mi lehet a gond? Konik, inverter?
Tud valaki hozzá doksit? Az sokat segítene.
Köszönöm előre is.
(#) Lacaboy válasza tomii hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Szia!
Nekem LG 24" IPS csinál hasonlót.
Sipol bevillan a kép és elmegy a tgáp majd előlről.
A táp ic melletti kondi púpos volt azt cseréltem azóta jó.
(#) tomii válasza Lacaboy hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Valaki szerintem már mókolta, nyákon 1 kondi forrasztás látszik, gondolom csere volt.
Azert keresek doksit, mert lehet nem megfelelo a kapacitas.
pupos kondi nem lathato.
otlet?
(#) zoli0078 hozzászólása Okt 23, 2017 /
 
Sziasztok,

A következő problémám adódott Samsung 204B típusú LCD monitorral.
A probléma a következő, amikor csatlakoztatom a hálózathoz a készülék ki-be kapcsolható de ha ~30 másodpercig be van kapcsolva akkor már nem reagál semmire.
Amikor bekapcsolom és hagyom menni akkor a kijelzőn fentről lefelé ~ 1cm-es csíkokban a sötétszürkétől indul és egészen a fehérig szép átmenetet képző képet ad majd átvált tiszta fehér képre. Ezt a két képet váltogatja folyamatosan és közben nem reagál semmire.
Mi lehet a probléma? esetleg kuka a scaler panel vagy valamelyik tápfesz volna a ludas vagy valahol esetleg forrasztási hibás?
Segítségeteket előre is köszi.
(#) Massawa hozzászólása Okt 23, 2017 /
 
Van egy 7" szines LCD monitor kamerak képéhez ill azok rögzitésére. Az elsö kb 2 évet birt ki amikor a kép elkezdett villogni ( éjjel nappal megy). Azt még gariban kicserélték. Az uj monitor majdnem pontosan 3 évet birt ki és ennek is elkezdett villogni a képe. A felvételek rendben vannak ebböl az következik, hogy csak a display megy mindig tönkre. Még nem szedtem szét - megprobálom egy ujra cserélni, de nem biztos, hogy ezt most is vállalni tudják. Ugy néz ki mintha a display rész tápellátása dölne össze. ( kb 2 másodpercenként sötétül el a display, majd ujra elindul, és a kép jo rajta.).
Esetleg van valakinek ilyen tapasztalata?
(#) bbalazs_ válasza Massawa hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
A hattervili megy el csak vagy az egesz kep?
Meg kellene nezni belul, hogy a hattervilagitas, illetve a panel tapellatasa es engedelyezo vonala hogyan all az elsotetedeskor vagy mukodeskor.
Maga a tapegyseg ilyenkor jo? (szkoppal nezve) egyaltalan - kulon tapja van?
(#) Tom-Tom19 hozzászólása Okt 25, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy Benq G700 -as monitorom, aminek a csatolt képen látható baja van. Mivel lehet a probléma és hol kéne keresni a hibát?

Köszi előre

100_6742.JPG
    
(#) Tarbur hozzászólása Okt 30, 2017 /
 
Üdvözlet!
Adott egy LG flatron w1934s monitor amiben egy 450V 1µF kondenzátor csúnyán kipúposodott. A hibajelenség az, hogy a képernyő világítása ki-be kapcsolgat (szerk.: nem egyértelműen csak a világítás, talán a kép is). Képet most nem tudok csinálni, ha esetleg valaki ismeri a típust nem tudná megmondani, hogy helyettesíthető-e ez a kondi egy 450V 2,2µF-al? Egy ismerősöm szerint ha tápot szűr akkor mehet bele a nagyobb, annál is inkább mert a környéken beszerezhetetlen ez a kondi, 2,2-es meg van elfekvőben neki.
Kaptam egy 400V 1µF-osat, mit gondoltok ezzel próbálkozhatok, vagy instant eldurrantja?
Igen tudom, hogy a gyári értékeket kellene használni, de sajnos jelenleg ebből lehet építkezni.
Köszi előre is!
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2017
(#) elektroncso válasza Tarbur hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
A 400V-osnak is elégnek kéne lennie. Az a kondenzátor az egyenirányított hálózati feszültség csúcsértékére töltődik fel, ami 230V esetén 324V környékén van (230*1,41).
(#) Tarbur válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Köszönöm szépen! Délután be is forrasztom.
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 25, 2017 /
 
Sziasztok!

Van valakinek Sony Bravia TV-je?
Van egy olyan gondom hogy a bell felső sarkaba ott van a bemenetválasztója!
És nem tudom eltüntetni sehogy!
A tv most van nallam 2 hete, de hasznalt igy manuál nincs.. de amit neten talaltam azon nemis nagyon találtam ilyet!
(#) tbarath válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Nincs sony tv-m, de a sony bravia input indicator always on screen kifejezésre számos tippet dobott a google.
Amúgy a Sony Bravia nem sokkal konkrétabb típusjelzés, mint a Sony...
(#) erbe hozzászólása Nov 26, 2017 /
 
Samsung 223BW monitor. Típuskód: LS22MEVSFV/EDC. 2008-as.
Azzal hozták, hogy vibrál a monitor, időnként kikapcsol. "-Tápegység."
Kibontom, két elkó púpos. Kicseréltem. A többiek a környéken kinézetre és mérve is épek. Feszültség stabil, számítógép nélkül bekapcsolható, akár órákig menne. Csövek világítanak. Teljesítményfelvétel ~40W.
Számítógépre kötve indul, szép képe van, nem vibrál. Éppenhogy elindul a Windows, kezdenék kattogtatni, elsötétedik. Lekapcsolom gombbal, újra vissza. Néhány másodperc (20-30), sötét. Ezt játszhatnám a végtelenségig. Számítógépről levéve órákig stabilan világít, feszültség jó, semmi nem melegszik.
Találkozott valaki ilyennel, esetleg sikerült megjavítani?
Régebben több 17 collosnál jelentkezett ilyen, az akkori tippek nem jöttek be, igaz, nem is nagyon érné meg javítani. Ezt még érdemes lenne.
(#) BlackForce válasza erbe hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Esetleg ha egy ilyent beszereznél(nem nagy pénzért):
Bővebben: Link 1
Vagy ilyent (ez már drágább):
Bővebben: Link 2
Bővebben: Link 3
(#) tbarath válasza erbe hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Ne csak a púpos elkókat cseréld. Attól hogy nem púpos még lehet hibás.
(#) erbe válasza tbarath hozzászólására (») Dec 1, 2017 /
 
Idézet:
„A többiek a környéken kinézetre és mérve is épek.”
(#) erbe válasza BlackForce hozzászólására (») Dec 1, 2017 /
 
Ezeknek mi értelme lenne? Bár nem értek kínaiul, de szemre egyik se passzol hozzá.
Következő: »»   272 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem