Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   293 / 312
(#) Nanok válasza deebo hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Most néztem 1-2 video-t láttam olyan monitort, amiben alul felül van.
De ahogy itt a negyedik képen mellékeltem. Az ugyanennek a monitornak a kisebb testvére, szétszedve. Úgy látom, hogy csak alul van benne.
Azért lenne lényeges tudni, mert akkor megpróbálnám visszakérni az árát. Vagy cserélni mondjuk egy Philips-re, ha azok jobbak.
(#) uniman válasza Nanok hozzászólására (») Máj 31, 2020 / 1
 
Ezt már mások is észrevették még 2013-ban. Ez ilyen "gagyi", nem hiba, tulajdonság.
(#) Nanok hozzászólása Máj 31, 2020 /
 
Ilyet. Ezt álmomban sem gondoltam volna. A 100Ft-os ledszalagot kispórolni felülről. Gondolom a helye sincs meg, hogy pótolni lehessen?
Tudtok ajánlani valamilyen 22"-os monitort, ha sikerül kicseréltetni? A Philipsek jobbak?
Én ahogy nézegettem az árlistákat. Ugyan azokkal a paraméterekkel ment mindegyik.
1920x1080, TN panel, 5ms. Gondoltam a kijelzőt ugyanaz gyártsa, csak az elektronika változik.
Még beteszek egy képet, teljesen egyszínű sötétszürke a háttér. Megpróbáltam amennyire pontosan csak tudtam szemből, középről csinálni.
Most ez tényleg normális?
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2020

m4.jpg
    
(#) Nanok hozzászólása Máj 31, 2020 /
 
Néztem ezt a Philips-et: Bővebben: Link
Így ránézésre, ez is csak olyan lehet?
Mondjuk itt jobbnak néz ki: Bővebben: Link
Ha csak HDMI kábel van egy monitoron, az átalakítható veszteségmentesen DVI-ról?
Néztem HDMI-DVI kábeleket, nem látok rajtuk adaptert. 100%-ban kompatibilisek?
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2020
(#) 444Tibi válasza deebo hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Régi Benq V2200Eco monitoromban alul-felül voltak.
(#) deebo válasza Nanok hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Még mindíg nem érted. Nem a LED-el, vagy annak hiányával van baj hanem ennyira szar az LCD. Fekete felületen sehol sem kell bevilágítania, pláne nem ennyire. Láttam már ilyen monitort GABA felirattal, az is ilyen volt.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2020
(#) Nanok válasza deebo hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Értem. Ez egy natúr egyszínű sötétszürke háttér. Nem vártam csodát a TN paneltől. Nem ez az első LCD monitorom. Tudtam, hogy a fekete nem lesz tökéletes.
Nekem azzal van a bajom, hogy felemás a kép tökéletesen szemből nézve is.
Alul vakít, felül meg alig látni, hogy mi van.
Ha lenne felülről is világítás, akkor lentebb venném felére a fényerőt és egyenletes képem lenne. Olyan amilyen, de egyenletes, egyszínű.
(#) Gabó válasza Nanok hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Amúgy itt írod, hogy új: Bővebben: Link
Küldd vissza, hogy nem jó, és kéred vissza a pénzt ha garanciális stb.
(#) Nanok válasza Gabó hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Igen új. A kérdés, az, hogyha cseréltetem ugyanilyenre, akkor nem lesz-e a másik is ugyanilyen? Most elbizonytalanodtam, hogy tényleg van-e felül led? Ha nincs, akkor nem is próbálkozom, visszakérem a pénzt vagy beszámítatom más típusra.
De monitorra mindenképp szükségem van. Ha másik kell, akkor melyikek a jók? Mert nem akarok még egyszer belefutni. Ezt is úgy vettem, hogy 98%-os a megbízhatósága.
(#) Gabó válasza Nanok hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Ilyen méretbe led 1 oldalon lesz a legtöbbe. És ha normális a panel, észre se veszed.
Nekem samsungok meg LG-k vannak, azzal nincs ilyen bajom.
De pl ha van média vagy euronics a közelben, bemész, és megnézed a kirakott monitorokat, és válogatsz.
(#) Nanok válasza Gabó hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Sajnos nincs semmi ilyesmi üzlet a közelben. Egy számtech bolt van. De oda is csak rendelésre hoznak. Típusszámokat tudnál mondani esetleg?
Én egy nagyon vékony, 10mm-er vastag Samsungot láttam. De nem mernék olyat venni. Ha egy 4-5év múlva javítani kell rajta valamit, tuti mikró smd-k vannak benne. Akár egy elkó is, hogy férhet el benne nem tudom.
(#) Nanok válasza Gabó hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Illetve a normális a panelt, hogy érted? Ha kicseréltetem ugyanilyenre. Lehet, hogy a másik jobb lesz?
(#) Gabó válasza Nanok hozzászólására (») Máj 31, 2020 / 1
 
Így fejből nem tudom, majd megnézem a típusokat.
Nem valami harmadrangú panel kerül bele, mint ahogy te is látod.
Megpróbálhatod, de mint írtad, más is szenved ezzel a típussal.
(#) deebo válasza Nanok hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
És még mindíg nem érted! A világítás egyenletes így is! Az alacsony energiaigényű, jellemzően notikban használt LCD panelek egyszerűen ilyenek, ennek ennyire rossz a betekintési szöge és szívlapáttal kellene agyoncsapni azt, aki piacra engedi az ilyen hulladékokat.

Ne cseréltesd ugyanilyenre, mert nem lesz jobb, ez nem hiba, csak gagyiság. Samsung monitort is nyugodtan vehetsz, ne az SMD-k miatt aggódj, mellesleg már mindenhol SMD-t alkalmaznak 90%-ban.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2020
(#) Nanok válasza deebo hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Én 15évig használtam az előző TN paneles, alul-felül fénycsöves monitoromat.
Semmilyen egyenletlenségi problémája nem volt.
Utánanéztem ennek a samsung-nak is. Nézzétek meg a képet, egy borzalom.
Várok ajánlásokat, hogy milyet lenne érdemes.
(#) Nanok válasza Nanok hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Arra a kérdésemre várom még a választ. Hogy HDMI-s monitort, DVI-ról meg tudok-e veszteségmentesen hajtani? Van-e valamilyen torzulás, 100%-ig kompatibilis lesz?
(#) deebo válasza Nanok hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Dehogynem volt, csak nem azt figyelted folyamatosan egyenletes TN panel ezen a bolygón nem létezik!
(#) 444Tibi válasza Nanok hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Meg tudsz mert a lényege az szinte ugyanaz.
Nincs veszteség, ez digit-digit, nem digit-analóg.
Én nem szeretem az átalakítókat, pl. ha hdmi-ről alakítod dvi-re akkor ha nincs audio splitter az átalakítóba, ugrik a hang.
Fordítva nincs ilyen probléma, de mint mondtam én szeretem a natív megoldásokat. Még ha a hdmi a legelcseszettebb csatlakozók egyike is.
(#) 444Tibi válasza Nanok hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
TN-es Benq-val 10 évig éltem együtt, teljesen jó képe volt.
Jelenleg a 3. ips paneles monitort fogyasztom, azoknak is van hibája, tökéletes kijelző az ritka és drága, sőt az sem tökéletes.
Mindegyik ips-t használtan vettem, relatíve aprópénzért az eredeti árhoz képest. Évekig használtam őket, az elsőt a fiam einstandolta el, a második a csillogós, nem anti-glare volt, olyat soha többet, ha picit is világosabb, enyhe napsütéses környezetben néztem, kifolyt a szemem.
A harmadik, egy 24" ips, gyönyörű képpel, alig használtan 28000 Ft volt 3 hónapja. Semmi bajom vele.
(#) Nanok válasza 444Tibi hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Én is most már IPS panelben gondolkodom. Mert nem két napra veszem és elég sokat vagyok előtte.
Ezen az LG 22MK430H-B-n, vagy a nagyobb 24"-os testvérén gondolkodom.
(#) 444Tibi válasza Nanok hozzászólására (») Jún 1, 2020 / 2
 
Ha van fél órád, nagyon ajánlom, teljesen korrekt, átfogó leírás, az alapoktól, majd a különféle technológiák előnyei-hátrányai szemszögéből:
itt olvasgass
(#) xxxyyy hozzászólása Jún 4, 2020 /
 
Sziasztok,

Került hozzám egy main board hibás LG 27ea33v-b IPS monitor.
Nehezen ad képet és az OSD képe is szemetel. Állítólag, ha éppen működik, akkor hosszú órákig nincsen vele gond. Szívesen venném tapasztaltak tanácsait. Én eddig csak kondihibás monitort javítottam, de ezt szívesen megcsinálnám magamnak. Gyanús forrasztást nem láttam. Sokat futott a gép (cca. 30000 óra).
(#) deebo válasza xxxyyy hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Ennek megfőtt a processzora, eléggé jellemző, nem lehet javítani.
(#) xxxyyy válasza deebo hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Köszönöm az infót.
(#) Nanok hozzászólása Jún 4, 2020 /
 
Én még mindig vacilálok két monitor között, árban nincs nagy különbség.
LG-24MK430H-B és LG-24MP59G.
Az LG-24MP59G-ben van 1ms késleltetés, gyakorlatilag villódzik a háttérvilágítás, azért, hogy ne legyen átmeneti, elmosódott kép. Nem tudom ez kikapcsolható-e, ,mert nem színpatikus. Illetve a sok extra funkció miatt félek, hogy hamarabb elromlik. Úgy látom az árukersőben, hogy ez 2017-ben jelent meg.
"A" kategóriás fogyasztású, egy display porttal több van rajta.
Az LG-24MK430H-B "B" kategóriás fogyasztású, 2018-ban jelent meg. Állítólag nagyon szép a képe. Kicsit letisztultabbnak látom.
Ugyan az az ISP panel lehet mind a kettőben? Melyikkel járnék jobban?
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2020
(#) Nanok válasza xxxyyy hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Ha tényleg megfőtt a processzora, akkor lehet kapni hozzá univerzális meghajtópanelt.
Azt be lehet konfigurálni a kijelző panelhez és vannak rajta mindenféle bemenetek.
Ilyesmire gondolok: Tutorial video.

Másik dolog. Ha néha jó, néha nem és óngolyókon van a processzora. Akkor meg lehetne kísérelni egy reflow-ot vagy reball-t. Házilag inkább csak reflow-ot. Veszteni valód már nincs.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2020
(#) deebo válasza Nanok hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Egyrészt jól látható, hogy nem BGA tokozású, másrészt a LED drivert is a kontrollerbe integrálták, így azt is kellene építeni hozzá. Mellesleg a mellékelt TSUMV panel monitornak nemigazán jó.
(#) nyamnyam hozzászólása Jún 4, 2020 /
 
Sziasztok
Nincs véletlenül valakinek egy elfekvő FLATRON W2234S monitor elektronikája ?
(#) deebo válasza nyamnyam hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Nincs, mert gondolom be sem kapcsol, de flash IC újraírásával javítható. Bővebben: Link
(#) nyamnyam válasza deebo hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Oké értem és ki tudja újraírni ?
Következő: »»   293 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem