Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   155 / 208
(#) kovacspista hozzászólása Jún 22, 2020 /
 
Helló mindenki. Csak, hogy jó gondolom e. Az LCD vt-k foltosodását a háttér világítás, ill. a homogenizáló okozza?
(#) deebo válasza kovacspista hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Erre így nem lehet válaszolni, a foltosodás százféle dolgot jelenthet.
(#) Andralin hozzászólása Jún 28, 2020 /
 
Sziasztok!

Négy évvel ezelőtt nagyon sok segítséget kaptam tőletek egy közeli ismerősöm LG 32LN4500 tévéjével kapcsolatban. Akkor a háttérvilágítás hibásodott meg és a segítségetekkel sikeresen megjavítottam.

Ez a tévé szépen működött egészen mostanáig, de ismét gond van vele.
A hiba az, hogy a bekapcsoló gombra nem kapcsol be, hanem üzemkész állapotban marad, folyamatosan csak a piros visszajelző LED világít.

A hiba kb. két hónap alatt teljesedett ki. Legelőször még csak néha fordult elő, hogy nem kapcsolt be gombnyomásra, de pár próbálkozás után mindig bekapcsolt. Ahogy telt az idő, egyre több próbálkozásra volt szükség, hogy bekapcsoljon. És most ott tart a dolog, hogy akár fél órán keresztüli nyomkodás után se kapcsol már be a készülék.

Szerintetek van annak esélye, hogy az ilyen jellegű hibát egy haldokló elkó okozza a tápkörben? Érdemes szétszedni és méregetni, ugye jól gondolom? Felajánlottam, hogy megnézem, elvileg jövő héten megkapom a készüléket.
(#) Peppe válasza Andralin hozzászólására (») Jún 28, 2020 / 1
 
Ez tipikus tápkondi kiszáradás hiba. Csere az összes elkó a tápban.
(#) Andralin válasza Peppe hozzászólására (») Jún 28, 2020 /
 
Köszönöm a gyors választ! Én is erre tippeltem.
Akkor ez lesz az első lépés majd.
(#) deebo válasza Andralin hozzászólására (») Jún 28, 2020 / 1
 
Nem reagál a gombnyomásra egyáltalán, vagy reagál, villogni is kezd a led, csak nem sikerül bekapcsolnia? Nagyon nem mindegy.
(#) Andralin válasza deebo hozzászólására (») Jún 28, 2020 /
 
Egyáltalán nem reagál. Villogni sem kezd a LED.
Sem távirányítóról, sem a fizikai bekapcsoló nyomógombbal történő próbálkozásra sem.

Ez a jobbik eset lehet?
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2020
(#) deebo válasza Andralin hozzászólására (») Jún 28, 2020 /
 
Nem, így nem valószínű, hogy kondenzátorbajos lenne, akkor próbálkozna és újraindulna.
(#) Andralin válasza deebo hozzászólására (») Jún 28, 2020 /
 
Ez elég rossz hír.
Akkor mi a legvalószínűbb ilyen esetben, a vezérlője hibásodhatott meg?
És így, hogy két hónap alatt egyre gyakrabban jelentkezett a hiba, fokozatosan romolva a helyzet?
(#) deebo válasza Andralin hozzászólására (») Jún 29, 2020 / 1
 
Tippelgethetünk itt jövő tavaszig is, bele kellene kukucskálni.
(#) Andralin válasza deebo hozzászólására (») Júl 1, 2020 / 1
 
Nagy szerencsém volt.
A tápegységvolt volt két felpuffadt elkó is. Kicseréltem őket, és megjavult, most már rendben bekapcsol sokszori próbálgatásra is.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2020
(#) Prometheus01 hozzászólása Júl 7, 2020 /
 
Sziasztok!
Orion T32-dled tv-hez keresek firmware-t (17mb82s panel, ves310wnds-01 kijelző). Nem találtam semmit, valakinek nincs esetleg meg valahol?
(#) Moderátor hozzászólása deebo hozzászólására (») Júl 8, 2020
 
A fórum azért fórum, hogy ide, és nem privát üzenetbe kérjük és kapjuk a választ, azon egyszerű oknál fogva, hogy az ide írt válasz később visszakereshető, ha másnak is szüksége van az információra. A privát üzenet ennél fogva erre nem alkalmas!
(#) deebo hozzászólása Júl 8, 2020 /
 
Linket küldtem neki, ahonnan letölthette a firmware-t, de nem publikus a forrás.
(#) Remci hozzászólása Júl 10, 2020 /
 
Sziasztok!
Adott egy LG tv, ami vihar előtt ki lett húzva a 230v- os hálózatból, előtte tökéletes volt, majd mikor ismét áram alá helyezték, a képen látható hibát produkálta, ami azóta is fenn áll. Arra a 6-8 fehéren világító foltra gondolok. Ezt mi okozhatta- okozhatja?
(#) uniman válasza Remci hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
Többször is leírtuk már, "lepotyogtak" a lencsék... Bővebben: Link
Talán a mennydörgés hatására...
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2020
(#) ColT hozzászólása Júl 11, 2020 /
 
Tudhat valaki segíteni bin file -> hex konverzióban?

Konkrétabban Samsung TV-re kéne eeprom-ot írnom (haver elrontotta a Micom proci tartalmát). Van működő íróm, meg egy hidegrázós minőségű orosz progi (Postal2), ami tudja írni azt a procit. Írja is, de a tartalom csak .bin-ként van meg.


Amit nem értek :
- felírom a .bin -t, persze közli, hogy nem lehet visszaellenőrizni, de mondjuk felírja (és nem működik vele a TV)
- a korábban kiolvasott eredeti tartalmat ha visszaírom, azon végigmegy a verify is, csak ugye azzal sem működik a TV, mert az a tartalom részben törölt



Amit a progi olvas .hex kiterjesztéssel, az így néz ki :
:020000040000FA
:100000000204EC0206A0002200000002200B000007
:10001000000000022013000000000002201B00006E

Ez milyen formátum? Hogyan lehet egy natúr .bin file-t ilyenre alakítani?

Sajnos a TV gyári szoftveréből nem tudom kinyerni azt a file-t, mert még csak hasonló sincs. Valószínű az a szoftver nem tartalmaz Micom upgrade-t.
(#) deebo válasza ColT hozzászólására (») Júl 11, 2020 /
 
Nem a kiterjesztés a lényeg, a hex meg a bin az ugyanúgy az eeprom tartalma kell legyen a kiterjesztéstől függetlenül.

felírom a .bin -t, persze közli, hogy nem lehet visszaellenőrizni

Miért nem lehet visszaellenőrizni? Ezekszerint nem működik az írás.
(#) dara válasza ColT hozzászólására (») Júl 11, 2020 /
 
A bin nem egy kép fájl?Egyébként az égetőnek mindegy hogy hex vagy bin beégeti a rossz tartalmat is.
(#) Remci válasza uniman hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
Köszi. Ez, idáig kimaradt az életemből, de mindig tanul az ember. Mivel lehet őket vissza ragasztani,vagy érdemesebb inkább kicserélni a csíkokat?
(#) antiktelefon válasza Remci hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
Epoxival érdemes, a pillanatragacs gőze megmarja a lencsét. Azért mindet nézd meg, mielőtt összerakod és sorba lepotyognak egy hét múlva.
Nagyon figyelni kell a pozicionálásra, ha 1mm-t elcsúszik, az látszani fog a világosabb képeknél.
(#) Remci válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
Értem,köszi. Majd a hétvégén,ha lesz rá időm. Úgyis vendégszobában van, ritkán van bekapcsolva, addig kibírja.
(#) Pixi hozzászólása Júl 21, 2020 /
 
Sziasztok,
Van egy 32"-os LG TV aminél egyszer csak egy pukkanás után kikapcsolt a TV és azóta nem működik. Szétszedtem és egy kis kondi amit csatoltam is képen durrant el. Sajnos az értéket már nem nagyon lehet leolvasni. A biztosíték nem ment ki a panelen, kérdés a kodni mitől durrant el, és milyen lehetett?
(#) antiktelefon válasza Pixi hozzászólására (») Júl 21, 2020 / 1
 
Pont ilyennel szívok, nagyon hasonlít a cucc. 100pF kondi, a FET-re párhuzamos. A fet is elszállt, meg pár SMD a nyák alján. A 0r33/0r27 a sourcenál elégett. Tippre pf6005, vagy ilyesmi a tápic, ami full zárlatba szokott menni. Kicsi a borda a feten, és a kondi csak 1kV-os, minimum 2kV-os kondi kell, új FET nagyobb bordával, és új tápic (valószínűleg a gatehez kötött 10 és 47ohm körüli ellenállás is égett, ha a gate zárlatos).
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2020
(#) Pixi válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Ez az ic van a FET mögött.
(#) Pixi hozzászólása Júl 22, 2020 /
 
Méregettem kicsit, és kiderült, hogy a képen lévő zéner zárlatos. Kiforrasztva mértem, és a teszterem is 0V-ra írja. A zéner helyén 0.8 ohmot mérek.
(#) blasz hozzászólása Júl 27, 2020 /
 
Sziasztok tegnap este 9 körül villám csapott be valahol a házba ,mejnek eredményeként tönkrement 2db tv 2db monitor,1db számitógép 1db laptop,és a teljes telekom eszköztár.Modem,beltéri minden.Még a telefon töltőm is,úgy hogy rajta volt a telefon.A teló meguszta.Az egyik tv se kép se hang,a másik smart samsung az próbálgat de folytonosan leáll.Néha a kijelző villan egyet halványat és lekapcsol.
Lenne értelme neki állni megcsinálni,vagy ilyen károknál kuka?.Csak a tv-kről lenne szó.
A szétszedéssel megkell várnom a biztositót még.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2020
(#) Gafly válasza blasz hozzászólására (») Júl 27, 2020 /
 
Várd meg őket...
(#) zsoltee0001 hozzászólása Aug 11, 2020 /
 
Sziasztok
Szétkaptam fater 40-es led tv-jét, amit már kb 1 éve halogatok.
Le voltak potyogva a prizmák, meg egy csomót csak a szentlélek tartotta.
Gondolkoztam milyen ragasztót használjak, pillanatragasztót nem merek a gőzei miatt, mint előttem írókból tanulva.
Aztán átlátszó sziloplaszt mellett döntöttem, nincs hatalmas hőmérséklet, de mégis rugalmas rögzítés nyújt.
3 ponton injekcióstűvől nyomtam ki, most szárad, megírom mi az eredmény.
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 11, 2020 / 1
 
Nos az eredmény elfogadható lett, persze nem tökéletes (már az elején tudtam) ha mondjuk egységes fehér háttér van, akkor látszik, hogy nem homogén, de nem a ledek látszódnak.
Szerintem ezeket a priczmákat gyárilag úgy pozícionálják be, hogy közbe egy gép csekkolja a fényszórást, ezt othoni körülmények között sose fogjuk szerintem elérni.
Az öregem mindenesetre boldog
Következő: »»   155 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem