Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   167 / 208
(#) kadarist válasza pgabor2 hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Szia!
Nyisd fel a szalagkábel barna fedelét és emeld ki a szalagkábelt. A visszarakás ugyanígy, csak fordított sorrendben.
(#) antiktelefon válasza pgabor2 hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
Hányas tv? 32 és felette eszedbe se jusson üveges tapadókorongok nélkül nekiállni, garantált törés. Illetve az lcdre menő flexibilis nyákok legkisebb megrántása is tönkreteszi javíthatatlanul.
Ez nem túlzás, nagyon észnél kell lenni, kesztyű és tiszta papírlapok kellenek, bármi porszem vagy zsír látszani fog később az lcdn és a belső rétegeken is, kb letakaríthatatlan.
Elsőre nem ajánlanék ilyesmit, jó érzék kell hozzá és szerszámok, hogy sikerüljön.
(#) newsyka hozzászólása Szept 28, 2021 /
 
Sziasztok!
Egy LG 32LH510B típusú lcd tévével lenne, az a problémám, hogy csak a piros standby led világít rajta és se távirányítóra se a TV-n lévő gombra nem kapcsol be. Egy LD67B alaplap van benne. Hol keressem a hibát? Egyáltanál javítható lehet vagy panel csere?
Előre is köszönöm.
Üdv.
(#) kadarist válasza newsyka hozzászólására (») Szept 29, 2021 / 1
 
Szia! Cseréld ki azt a pár SMD elektrolitkondenzátort. Szokott segíteni.
(#) uniman válasza newsyka hozzászólására (») Szept 29, 2021 1 / 1
 
Ha forrósodik az XD IC a közepén, akkor ennek "lőttek"...
(#) Kovács Tibor hozzászólása Okt 3, 2021 /
 
Sziasztok!
Philips LCD TV az alábbi hibát produkálja:
Bevillan a logo és tovább nincs kép (bizonyos szögből világítva látszik a kép) hang rendben.
Valószínűleg háttérvilágítás a hunyó. Szerintem a LED táp körül van a hiba mert a primer rész rendben van, rámértem, viszont a LED csatit lehúzva sincs csak pár V a kimeneten. Lehet olyan hogy rosszak a LED-ek és letiltják a tápját vagy akkor fel sem villanna?
Már rajzot is beszereztem de hol kezdjek hozzá szerintetek?
A LED-eket ma kipróbálom külön tápról...mekkora árammal lehet ezeket általában hajtani?
(#) szs válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Okt 3, 2021 /
 
A ledsor sorba van kötve, tehát ha egy rossz (szakadt), akkor a többi sem világít, azaz fel sem villan. Ha zárlatos lenne, akkor pedig a többi még világítana.
A ledek 3V-osak, és 1W teljesítményűek, tehát kb 0,3A-t vesznek fel. De egy áramgenerátorról ki tudod próbálni, ha van akkora feszültséged (az enyémben 22 LED van sorban, az min. 66V). Inkább egyesével ellenőriztem multival.
De ha felvillan, akkor jók azok a ledsorok, az előttük levő kondenzátort gyanítanám. De nem vagyok szakértő.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2021
(#) szs válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Okt 3, 2021 /
 
Idézet:
„a LED csatit lehúzva sincs csak pár V a kimeneten.”

Ha é lehúztam a ledcsatlakozót, akkor bekapcsoláskor felszalad 100V-ra is, majd leesik 33V körülire. Szerintem azt gondolod jól, hogy a táplálással van baj.
(#) deebo válasza szs hozzászólására (») Okt 3, 2021 /
 
Dehogy gondolja jól! Áramegenerátor hajtja a ledeket, amiben ésszerű okokból van feszültségkorlát. Szakadt, megnyúlt ledek mellett nem fog több KV feszültséggel szikrákat vetni, hanem leáll..
(#) szs válasza deebo hozzászólására (») Okt 3, 2021 /
 
Tulajdonképp egyről beszélünk... Erre céloztam azzal, amikor a kb 66V-ot említettem, igaz, nem fejtettem ki, hogy az áramgenerátornak még kell ekkora feszültséggel is bírnia. És igen, mutat feszültséget, ha lehúzom a ledsorokról a "madzag"-ot. (Lásd kép, bár ott épp nem lehúzva volt, csak akkor szakadt volt a LEDszalag)
De ne vitázzunk mi, hiszen segíteni szeretnénk, inkább neki írj segítőn
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2021
(#) deebo válasza szs hozzászólására (») Okt 3, 2021 /
 
Félrevezeted a kérdezőt, azért vitázok veled. Te a GND-hez képest méred a feszültséget, ami a boost konverter tápfeszültsége, de a kimeneten mérve azért nem mér semmit, mert ott a GND is kapcsolva van!
(#) szs válasza deebo hozzászólására (») Okt 3, 2021 / 1
 
De most már nincs félrevezetve, hiszen látta, amit írtál.
Talán a megoldást is felvezetnéd a kérdezőnek?
(#) KKobra válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 5, 2021 / 1
 
Edig 6 TV-t szedtem szét a ledsort cseréltem illetve a neon háttérvilágítás helyett ledsort tettem bele. 100cm feletti TV is volt. Semmi spéci szerszám csavarhúzók és a 2 kezem.
Igen észnél kell lenni mit hol hogyan fogsz meg. De nagy odafigyeléssel nem kell félni tőle
(#) uniman válasza KKobra hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Rajta ez már nem segít...
(#) antiktelefon válasza KKobra hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
És szedtél szét 32"nél nagyobb led hátterű tvt?
Mert a régi kis pixelsűrűségű, ócska panelek lényegesen vastagabbak és a cof sem annyira sérülékeny.
Modern tvnél 27 felett szabadkézzel szétszedni csak fölösleges kockáztatás.
(#) KKobra hozzászólása Okt 5, 2021 /
 
Kaptam egy Panasonic TV-t. Valaki próbálta javítani és kicserélte a 17MB97 panelt amin a képernyő vezérlő található. De nem figyelt oda!! Milyen a képernyő. Ami egy VES400UNSS-2D-U01. Ehhez a képernyő típushoz kellene nekem valami. Komplett panel (17MB97)?, Esetleg szoftver?
Valaki tudna segíteni?
(#) KKobra válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
32 col az mennyi centi? Ami most üzemel a nappaliban az 102cm abban cseréltem ki a neon háttérvilágítást ledre. Hol a kockázat? Ha nem működik akkor kuka, ha sikerül megmókolni van egy jó TV
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2021
(#) KKobra válasza KKobra hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Igazad van! Rajta nem segít. Az is igaz hogy ha feszegetem akkor eltörik.Ha minden a helyén van akkor nem kell feszegetni. Ezért kell figyelni mit, honnan, hogyan vettem le.
(#) uniman válasza KKobra hozzászólására (») Okt 5, 2021 1 /
 
Bizonyára CCFL-t akartál írni...a "neon" az valami más!
Mindenestre kíváncsiak lennénk a részletekre...egy ilyen (ez csak 32"...a 102cm az 40") "tepsibe" csak úgy beleragasztottad a LED-szalagokat (vagy valami mást)? 10-20 métert?
Szabályozhatósága "kilőve"...?
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2021
(#) antiktelefon válasza KKobra hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Írtam, modernebb tv esetén az lcd sokkal vékonyabb és a cok is könynebben szakad, reped a chip rajta.
Ősi tvkkel nem akkora mutatvány.
Nem tudom, mi nem kockázat neked azon, ha valamibe időt és pénzt fektetsz aztán eltörik.
Persze a 12V ledszalag belefaragás esetén nincs fix anyagköltség, de nem is annyira jó, de alapvetően ha egy tvt javítasz ahhoz alkatrész kell.
Illetve ha eltörik, nyilván kár érte, mert:
-vagy valakié, akinek kéne vissza
-vagy neked kéne valahova
-vagy el lehetne adni
Ezután ha törik és nem egy 720p-s ősi izé, akkor kár érte.
(#) szs válasza uniman hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Vigasztalódok már.
Ezt álmodtam tegap délután.
De a másikról sem mondtam le, tettem is fel kérdést ott.
(#) szs válasza szs hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Szóval lényeget nem tettem hozzá: tehát eztálmodtam tegnap, hogy találok egy működőt. És találtam. Francse tudja, miért dobták ki...
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2021
(#) deebo válasza szs hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Jellegzetességük a kontakthibás alaplap (processzor), ne lepődj meg, ha egyszer csak nem akar bekapcsolni, csaka led villog az elején.
(#) Kovács Tibor válasza szs hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Sziasztok, most tudtam tesztelni a LED-eket.
Hát az élet nem ennyire egyszerű hogy szakadt vagy zárlatos. Összedobtam neki egy tápot toroidról, emeltem a feszültséget és mértem: 20V körül elkezdett emelkedni az áram egészen 100-150mA-ig (addig 0mA volt), de utána viszaesett közel 0-ra. Mondanom sem kell hogy semmi fény nem volt...nem értem hogy ez hogy jött össze!
Szétszedtem, 3db 7LED-es szalag van benne párhuzamosan, amit egyesével újra próbáltam. 2sor egyenként 18V-nál 30mA-t vett fel, de a 3.sorban 1LED nem világít a többi meg 30V-nál 12mA-el megy tehát is senem szakadás senem rövdzár van. Bízom benne hogy ez fogta meg a tápot és megúszom 1db LED cseréjével, de többre nem volt időm egyenlőre.
Bosszankodtam eleget mert minden ragasztóval van felfogatva, az LCD hosszú vékony panelei, meg a fehér háttérfólia. Remélem nem sérültek meg az LCD fóliakábelei!!!
(#) szs válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Nekem is darabokban jött le a felragasztott ledcsík, de én az egész sorokat cseréltem úgyis (aztán eltörtem a képernyőt...), de nézd meg a képet. Előzőleg úgy javították, hogy csak lecsiszolták/pattintották a hibás ledeket, aztán ráforrasztottak egy vsíkdarabkát. A képet ha jól kinagyítod, látszik, hogyan csinálták. Mondjuk, nem tudom mikor, és ki, de nem biztos, hogy egy próbát ne érne meg (míg meg nem veszed a ledsorokat)

(Ha egyesével a ledek mellett a multi tűjével megvakargatod, akkor szakadásmérővel ki tudod vadászni, melyik rossz)
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2021
(#) szs válasza deebo hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Majdcsak bírja egy darabig.
De led nem is világít az elején, és ha nem lenne a Technika TV távja, be sem tudtam volna kapcsolni. Addig sem ledfény, se semmi.
(De eszembe jutott, hogy Vestel ez is, úgyhogy szaladtam a távért. És lőn, működ )

De ha előjön az a hiba, amiről írtál, majd írok úgyis. Most már nem fog meglepni (dehonnem)
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2021
(#) szs válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Ja, és Szolnok nincs messze. Tudok adni azokból a (kibontott) LED-ekből, hogy megpróbálhasd. Bár lehet, hogy addigra megveszed (vagy már van is)

(A mérésed eredménye nem igazán passzol az 1W-os LED-ekhez, de én amikor beraktam, ezt elfelejtettem megmérni. Mindenesetre 300mA körül kellene menjenek... -szerintem)
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2021
(#) deebo válasza szs hozzászólására (») Okt 5, 2021 / 1
 
Be lehet azt kapcsolni, érintős az előlapi kapcsolósor, a piktogramokat kell tapicskolni.

Amúgy LED csere után érdemes visszavenni a ledmeghajtón a LED-ek áramát, különben hamar megismétlődik a probléma.
(#) szs válasza deebo hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
No, azt a tapicskolást majd megnézem (most eltettem már a másik szobába, még helyet kell neki csinálni. Mindenesetre köszönöm ezt is.)

Azt a ledfényvisszavevést gyakorolni akarzam, de -állítása szerint- 50%-on van a fényerő. Azonban (külön sorban a menüben) van még olyan állítási lehetőség, hogy (nem szó szerint idézve)
-fényes
-közepes
-(még valami)
-és automatikus
Én az automatikusra tettem, inkább erőltessem a "sötétebb"-et?
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2021
(#) deebo válasza szs hozzászólására (») Okt 5, 2021 / 1
 
Nem a menüben kell visszaállítani, hanem a ledmeghajtó vezérlőjén. A vezérlő IC-hez kell doksit letölteni és abban látod, hogy a kiemeneti áram miképpen van szabályozva, csak 1-2 ellenállást kell cserélni. Példaként, a Vestel féle háttereknél a 380mA áram eléggé klasszikus, én ezt 320mA környékére szoktam visszavenni.

Vestel tápoknál gyakran használják az MP3394-et, amihez találni doksit és benne van, hogy miképpen van beállítva az áram. Samsung tápokon lévő IC-khez nem szoktam találni doksit, ott a söntellenállást növelem. Menüből állított fényerőt PWM-el szabályozza a masina, de annak ellenére mégis folyton döglenek a ledek a Tv-kben, viszont visszavett árammal az idők végezetéig elmennek kb.

MP3394.jpg
    
Következő: »»   167 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem